İstanbul Moldova Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

İstanbul Kişinev uçak biletleri

10 Ara 2023

11 Ara 2023

12 Ara 2023

13 Ara 2023

14 Ara 2023

İstanbul Moldova Uçak Bileti

Moldova Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Moldova’nın tarih öncesine kadar uzanan bir geçmişi vardır. Günümüzde Moldova olarak bilinen bu topraklar Prut ve Dinyester nehirleri arasındadır. Tarihi adı ise Besarabya’dır. 1812 yılında bu bölgede Boğdan adıyla da bilinen bir devlet yer almıştır. 1812 yılından sonra Rusya’nın eline geçmiştir. Boğdan ise etnik bakımdan da kardeş olduğu Eflak ile birleşmiştir. Böylece günümüzdeki Romanya Devleti’ni kurmuştur. Moldova halkı Romanya halkı ile aynı dile sahiptir. Etnik olarak da oldukça benzerlik gösterirler. Bu nedenle de Moldova tarihi Romanya tarihiyle oldukça iç içe oluşum gösterir.

Moldova’da Gezilmesi Gereken Yerler

Moldova Avrupa içerisinde yer alan ve fakir olarak kabul edilen ülkelerden biridir. Ancak halkı oldukça dost canlısı ve misafirperver özelliğe sahiptir. Özellikle ülkeye gelen turistler oldukça büyük bir sevgiyle ve hoş görüyle karşılanır. Ülke II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmüştür. Ancak buna rağmen içerisinde yer alan katedraller, müzeler ve heykeller hala iyi durumdadırlar. Ukrayna ve Romanya arasında bir köprü olan Moldova’da gezip görebileceğiniz birçok güzel rota vardır.

Kişinev Su Kulesi, günümüzde müze olarak hizmet veren bir yapıdır. 1812 yılında Alexander Bernardazzi tarafından yapılmış olan bir yapıdır. Bodoni Caddesi üzerinde yer alır. Aynı zamanda kulenin alt katından en üst katına kadar da ülkeye ait olan tarihi simgeler vardır. Geçmişte ise Kişinev için ana su dağıtım kulesi görevinde kullanılmıştır. Günümüzde ise turistler tarafından da en çok ziyaret edilen müzelerden biri olmuştur. 

Ulusal Tarih Müzesi, ülkeye ait olan en eski müzelerden biri olma özelliğine sahiptir. Moldova’nın kültürünü, tarihini tanıma noktasında akıllara gelecek olan ilk adrestir. Özellikle de II. Dünya Savaşı döneminden günümüze kadar gelmiş olan kapsamlı tarihi bilgiler de yer alır. Hatta bunla da kalmayarak içerisinde tarih öncesi eski dönemlerden kalma önemli eserler de vardır. Müzeyi hafta içi her gün gezebilirsiniz.

Stefan Cel Mare Anıtı, zamanında yaşanan Türk akınlarına karşı verdiği mücadelen ve ülkeye büyük katkılarından dolayı Stefan Cel Mare adına yapılmış Kişinev’in merkezinde yer alan büyük bir heykeldir. Bu heykel 3. Stephen tarafından yaptırılmıştır. 15. Yüzyılda savaşlardan dolayı şöhret elde etmiş ve ülkenin de önce gelen önemli isimlerinden biri olmuştur. Anıtın olduğu bölge tam 7 hektarlık bir alandır. İçerisinde park vardır. Dut, akasya ve ıhlamur başta olmak üzere parkın içerisinde 50’den fazla çeşitliliğe sahip olan ve 1800’lü yıllardan kalma ağaçlar vardır. Burada harika fotoğraf çektirebilir ve huzurlu bir şekilde dinlenebilirsiniz.

Nativity Katedrali, Başkent Kişinev için en güzel mimari yapılarından biridir. Nativity Katedrali, Rus Ortodoks Kilisesidir. Neo Klasik bir mimari yapıya sahiptir. Ülkeye gelen turistler tarafından da sıkça ziyaret edilen önemli eserlerden biridir. 1997 yılında restore edilmiştir. Ancak buna rağmen yapı orijinalliğini kaybetmemiş ve Nativity Katedrali olarak günümüze kadar görkemli duruşuyla gelmiştir. 

Botanik Bahçe, Moldova Bilimler Akademisi tarafından 1950 yılında kurulmuştur. 76 hektarlık büyük bir alana kurulan bu bahçede yaklaşık olarak 10 bin yeşil bitki türü vardır. Eğer doğa sever biriyseniz ve bitkilerle ilgileniyorsanız şehirden uzaklaşarak buraya gelebilirsiniz. Çeşitli incelemeler yapma şansınız da olabilir.

Old Orhei, Moldova’da yer alan bir diğer cennet köşesidir. Tam anlamıyla tabiat ile iç içe olmayı severler için biçilmiş bir kaftandır. Hem yürüyüş hem de tırmanış için idealdir. Ayrıca tarihi de yansıtan bir alandır. İçerisinde manastır, Türk hamamı ve Arkeoloji müzesi de vardır. 

Moldova’nın Tarihi

Moldova’nın bulunduğu bölge ile Romanya topraklarında M.Ö. 1. yüzyılda Traklar tarafından Daçya Krallığı kurulmuştur. Hatta bu krallık M.Ö. 82 yılında Burebista’nın krallığı döneminde en geniş sınırlara ulaşmıştır. Daçyalılar M.Ö. 87 yılında Roma İmparatorluğu ile savaşmak durumunda kalmışlardır. Bu savaşta yenilmişler ve ülke Roma İmparatorluğu eyaleti durumuna gelmiştir. Bölge gümüş ve altın madenleri bakımından da bir hayli zengindir. 

Orta Çağda Moldovalıların tarihteki ilk devleti 1352 yılında Dragoş tarafından kurulmuştur. Boğdan Beyliği olarak bilinmiştir. II. Stefan ise Boğdan’ın ünlü voyvodasıdır. Tam 47 yıl hüküm sürmüştür. 1475 yılında yaşanan Vaslui Savaşı’nda Osmanlı İmparatorluğunu da yenmeyi başarmıştır. Ancak Stefan’ın ölümünden sonra 16. Yüzyılda Boğdan Osmanlı hakimiyetine girmiştir. 

Moldova görüldüğü üzere birçok medeniyetin yer aldığı oldukça renkli bir tarihe sahiptir. Bütün bu yansımaları ise tarihi eserlerde de rahatlıkla görebilirsiniz. Holly Gates adındaki anıtı I. Zaushkevich 19. yüzyılda inşa ettrmiştir. Beyaz renkli taşlardan oluşan ve dört dikilitaşa sahip olan bir yapıdır. Zamanında ise Osmanlı devletinin buraya bırakmış olduğu topları yeniden dökerek şehirde bir çan yapma amacıyla ortaya çıkmış bir anıttır. Kişinev’de yer alan en önemli simgelerden biridir. 

Puşkin müzesi, Rusya’nın dünyaca ünlü şairi olan Alexander Puşkin’in yazlık evidir. 1820 ve 1823 yılları arasında sürgün dönemi yaşamıştır. Hatta bu dönem içerisinde de birçok şiir kitabı yazmıştır. Yazı masası ve Byron portresi evin içerisinde görebileceğiniz özel eşyalardır. 1948 yılında müzeye çevrilerek edebiyat tutkunları için uğrak noktalardan biri haline gelmiştir. 

Moldova’da Kültürel Etkinlikler

Moldova’da hem yerel hem de uluslararası nitelikte düzenlenen birçok keyifli festival ve etkinlik yer alır. Genel olarak festivallerin merkezi Kişinev’dir. Ülkenin en eski festivali ise Gustar Festivalidir. Üzümlerin olduğu zaman anlamına gelir. Bir diğer geleneksel festival ise Nufaru Alb’dir. Folk sanatçılarının ve dansçılarının sokaklarda eşsiz performanslarına tanıklık edebilirsiniz. 

Moldova’da Konaklama

Moldova’da konaklamak için daha çok başkent Kişinev bölgesi tercih edilmektedir. Aynı zamanda bu bölgede yer alan müzeler ve katedraller de turistler tarafından en ilgi gören yerlerdir. Bu nedenle ülkenin başkenti olan Kişinev’de birçok otel de yer alır. Eğer daha uygun bir konaklama tercih etmek isterseniz hostel ve pansiyonlar da seçenekler arasındadır.

Moldova’nın Lezzetleri

Moldova mutfağı hem ucuz hem de lezzetleri yemekleri ile bilinir. Özellikle de başkenti olan Kişinev, restoranlarıyla bir hayli ünlüdür. İçerisinde birçok geleneksel yemekle birlikte tadına bakabileceğiniz ilginç menüler yer alır. Mititeyi adındaki yemekleri ünlüdür. Çeşitli soslarla hazırlanan bir domuz yahnisidir. 

Moldova’da Ulaşım

Moldova’da şehir içi ulaşım noktasında troleybüs, otobüs, taksi ve minibüs seçenekleri yer alır. Aynı zamanda havaalanından çıktıktan sonra hem ulusal hem de yerli birçok rent a car acentelerinden de araba kiralanabilir.

Troleybüs ile Ulaşım

Kişinev şehrinde tam 22 tane troleybüs hattı bulunur. Bu sayede oldukça rahat bir şekilde hemen hemen her noktaya gidebilirsiniz. 

İstanbul Havaalanına Ulaşım Olanakları

İstanbul Havaalanına en az masrafla gidebileceğiniz İETT otobüsleri ve Havaist otobüsleri vardır. 

İstanbul’dan Moldova’ya Uçuş Kaç Saat Sürer?

Aktarmasız olarak İstanbul’dan Moldova’ya uçuşlar 1 saat 20 dakika kadar sürer.

İstanbul Moldova Arası Kaç Km.dir?

İstanbul’dan Moldova 1000 km kadar uzaklıkta yer alır. 

Moldova’ya En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Moldova’yı ziyaret etmek için en ideal dönem yaz aylarıdır. Böylece geziniz de sizler için keyifli olacaktır. En uygun şekilde uçak biletlerinizi almak isterseniz de önceden rezervasyon yaptırmanız mümkündür.

Moldova’da İklim Nasıldır?

Moldova’da oldukça ılıman ve yağışlı bir kara iklimi söz konusudur. Kış ayları ılık, yaz ayları ise sıcak geçer. 

istanbul_moldova

Kişinev Hava Durumu

08 Aralık 2023

Sun

0 °C

-1 °C

Uçuş süreleri

Kişinev

İstanbul

1 sa

Kişinev

Antalya

1 sa 45 dk

İstanbul Hava Durumu

08 Aralık 2023

Sun

7 °C

7 °C

Uçuş süreleri

İstanbul

Antalya

1 sa 5 dk

İstanbul

İzmir

1 sa

İstanbul

Trabzon

1 sa 35 dk

İstanbul

Lefkoşa

1 sa 30 dk

İstanbul

Gaziantep

1 sa 30 dk

İstanbul

Adana

1 sa 20 dk

İstanbul

Ankara

55 dk

İstanbul

Diyarbakır

1 sa 40 dk

İstanbul

Ordu

1 sa 25 dk

İstanbul

Van

2 sa

İstanbul

Taşkent

4 sa 20 dk

İstanbul

Bakü

2 sa 40 dk

İstanbul

Amsterdam

3 sa 20 dk

İstanbul

Paris

3 sa 25 dk

İstanbul

Londra

3 sa 50 dk

İstanbul

Roma

2 sa 25 dk

İstanbul

Tahran

1 sa

İstanbul

Frankfurt

2 sa 55 dk

İstanbul

Köln

3 sa

İstanbul

Aşkabat

3 sa 40 dk

Alternatif uçuşlar

İstanbul çıkışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
820,84TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
431,76TRY'den
başlayan fiyatlarla
656,89TRY'den
başlayan fiyatlarla

İstanbul çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

3.693,49TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.534,56TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.593,69TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.676,66TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.560,14TRY'den
başlayan fiyatlarla
7.869,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.762,57TRY'den
başlayan fiyatlarla

Kişinev varışlı yurt dışı uçak biletleri

1.925,32TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.454,95TRY'den
başlayan fiyatlarla
5.082,91TRY'den
başlayan fiyatlarla
7.009,45TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis