Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

İstanbul Nevşehir uçak biletleri

406,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla

10 Haz 2023

10 Haz 2023

891,28 TRY'den
başlayan fiyatlarla

11 Haz 2023

11 Haz 2023

1.170,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla

12 Haz 2023

12 Haz 2023

1.195,56 TRY'den
başlayan fiyatlarla

13 Haz 2023

13 Haz 2023

1.195,56 TRY'den
başlayan fiyatlarla

14 Haz 2023

14 Haz 2023

İstanbul Nevşehir Uçak Bileti

Nevşehir Hakkında 

Nevşehir, olağanüstü doğal tarihi değerlere sahip bir Anadolu kentidir. Bir yanda tarım ve çömlekçilik ile uğraşan yöre halkı, diğer yanda bu meslekleri turizm ile birleştirerek toplumsal değerlerini korumaya çalışmaktadır. Kentin adı Hititler döneminde Nissa, Osmanlı döneminde Nissa yakınlarında kurulan köye ise Muşkara denilmiştir. On sekizinci yüzyıla kadar küçük bir köy olan Muşkara'nın bölgeyi fetheden komutanın adı olduğu rivayet edilmektedir. Lale devrinin Muşkaralı en ünlü sadrazamı Damat İbrahim Paşa, doğduğu köyü unutmamış ve buraya camiler, hamamlar ve medreseler yaptırmıştır. Halkın vergiden muaf köyü kısa sürede kendini yenileyerek geliştirmektedir. Hızla gelişen ve yenilenen bu bölgenin adı değiştirilmiş ve Farsça ‘da yeni şehir anlamına gelen Nevşehir olarak anılmaya başlanmıştır. 

Ülkenin en uzun nehri olan Kızılırmak, bu geniş platoyu doğu batı yönünde ikiye bölmüştür. Şehir merkezi Kızılırmak platosu olarak bilinen geniş bir platonun yamaçlarına kurulmuştur. Peri bacaları, yağmur, rüzgar ve sellerin tüf yapılarını aşındırması sonucu ortaya çıkan kaya oluşumlarıdır. Peribacalarının kule şeklindeki bu oluşumlarının üzerinde sert bir tabaka olan bir kaya vardır. Şapkalı peribacaları daha çok Ürgüp yöresinde bulunur ve konik şeklindedir. Peribacalarının yoğun olduğu yerler Avanos, Uçhisar ve Ürgüp’tür. 

Nevşehir denilince akla tabi ki Kapadokya gelmektedir. Büyük bir araziyi kaplayan Kapadokya, Aksaray, Kayseri ve Niğde illerine kadar uzanır ve Nevşehir'in şehir merkezidir. Kapadokya bölgesi dünyada benzersiz jeolojik koşullara sahiptir ve tarihi ve kültürel değeri nedeniyle Türkiye'nin en popüler turistik yerlerinden biridir. Bölgede sıcak hava balonu, atlı safari, dağ bisikleti, trekking başta olmak üzere doğa sporları için birçok imkan bulabilirsiniz. Eşsiz yapısı ve kültürel çeşitliliği nedeniyle Dünya Miras Listesi'nde de yer almaktadır. Tarihi kaleleri, camileri, çeşmeleri, köşkleri, bezir haneleri, mektepleri, un değirmenleri, otelleri, kiliseleri, hamamları, külliyeleri, türbeleri ile Nevşehir, tarihi dokusuyla günümüze kadar gelen antik bir Anadolu şehri olarak öne çıkmaktadır. Şehrin doğal güzelliğinin büyük bir kısmı vadilerden oluşurken, Avanos üzerinden Kızılırmak ve çevredeki bitki örtüsü doğa ile vakit geçirme fırsatı sunmaktadır. Son yıllarda iç ve dış turizmin gelişmesiyle birlikte kentte mesire alanlarında kullanıma açılmıştır.

Nevşehir’de Gezilmesi Gereken Yerler

Çoğu insan için Nevşehir aslında Kapadokya demektir. Açık hava müzeleri, kiliseler, balonlar, taş dokular, peri bacaları ve daha fazlasıyla zengin bir tarihe sahip olan şehir, volkanik yapılarıyla da ünlüdür. Nevşehir'in en önemli özelliği görülmeye değer birçok yeri içinde barındıran peribacalarıdır. Kapadokya Peri Bacaları, Nevşehir Kalesi, Damat İbrahim Paşa Külliyesi ve Kurşunlu Cami, Kaymaklı Yer altı Şehri, Zelve Vadisi, Göreme Açık Hava Müzesi, Özkonak Yer altı Şehri, Hacı Bektaş-ı Veli Türbesi ve Müzesi, Ürgüp ve Üç Güzeller, Avanos, Nevşehir Kozaklı Kaplıcaları, Kadirah Deresi, Çakırcan Alabalık Tesisleri & Mesire Yeri, Sadabahat Parkı Piknik Alanı, Damsa Barajı, bölgenin en güzel yürüyüş yerlerinden olan Kapadokya Ihlara Vadisi Örenyeri, Kapadokya Kaya Evleri, Paşabağ Vadisi, Derinkuyu Yer altı Şehri, Uçhisar Kalesi, Ortahisar Kalesi, Saklı Kilise, Örentepe, Ağızkarahan Kervansarayı, , Nevşehir Müzesi, Ürgüp Müzesi, Güvercinlik Vadisi, Kızılçukur Vadisi, Göreme Milli Parkı, Kızılırmak Nehri, Güllüdere Vadisi, Beylik Hanı, Temenni Tepesi Nevşehir de gezmeniz gereken yer arasında yer almaktadır. 

Nevşehir’in Tarihi

Milattan önce yedi bin öncesine dayanmaktadır. Nevşehir, Güzel Atlar Ülkesi anlamına gelen bölgenin merkezinde yer almaktadır. Bölgede Hititler, Frigler, Asurlular, Persler, Romalılar, Selçuklular ve Osmanlılar hüküm sürmüştür. Kapadokya Bölgesi milattan sonra üçüncü yüzyıldan itibaren Hristiyanlığın önemli merkezlerinden biri haline gelmiştir. On birinci ve on ikinci yüzyıllarda Selçuklulara hizmet etmiştir. Türk dönemi, Kapadokya'da Selçukluların bölgede yükselişi ile başlamıştır. Osmanlı Devleti'nin etkisi ve Anadolu Beylikleri, milli mücadeleler cumhuriyet döneminde de devam etmiştir.

Nevşehir’deki Kültürel Etkinler

Her yıl mayıs ayında Kapadokya'da düzenlenen Cappadox Festivali, çağdaş sanat, müzik, yemek ve açık hava etkinlikleri eşsiz bir festival atmosferine sahiptir. Hacıbektaş Veli Anma etkinlikleri her yıl ağustos ayının son haftalarında düzenlenmektedir ve yurt içi ve yurt dışından birçok sayıda katılımcı katılmaktadır. Ürgüp Şarap Festivali, şarabın başladığı gün gerçekleşir ve 3 gün sürer. Festival süresince birçok yarışmalar düzenlenmektedir. Avanos Festivali yılda 5 gün farklı günlerde gerçekleşmektedir. Festival uluslararası bir kapsamda düzenlenmektedir. Aksalur Kiraz Festivali her yıl 20 Haziran'da Ürgüp'ün Aksalur ilçesinde düzenlenmektedir. Bu etkinlik ilçede kiraz üretimini artırmak için düzenlenmektedir.

Nevşehir’de Konaklama

Nevşehir'de genellikle mağara oteller tercih edilirken modern otellere de rastlamak mümkündür. Bu tesisler aynı zamanda ekonomik kolaylıkları ile de tanınmakta ve kaliteli hizmet anlayışı ile dikkat çekmektedir. Kapadokya ve çevresine oldukça yakın bir konumda bulunan Nevşehir Otelleri her yıl yüzbinlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

Nevşehir’deki Lezzetler

Nevşehir mutfağı, genellikle bakliyat, tahıl ve et ürünlerine dayalı, İç Anadolu'ya özgü yerel lezzetlerin bir karışımıdır. Nevşehir toprakları farklı tarım ürünlerine sahip olmadığı için yöresel yemekler çok çeşitli olmayabilir ama kesinlikle kalitelidir. Nevşehir'in en ünlü lezzetlerinden ilki testi kebaptır. Diğer yöresel yemekleri sıralamadan önce Nevşehir'de 30'a yakın üzüm çeşidi yetiştirildiğini ifade etmek gerekir.. Bu üzümler sadece Nevşehir'de değil, Türk mutfağında da farklı yerlere sahiptir. Nevşehir mutfağının meşhur yemekleri; Nohutlu Yahni, Kömbe, Çömlek Fasulyesi, Nevşehir Tavası, Soğanlama, Düğü Çorbası ve Sütlü Çorba, Ayva Dolması Ağpakla, Zerdi Pilavı, Gendime, Sızgıt, ve Dolaz Tatlısıdır.

Nevşehir Ulaşım

Karayolu

Anadolu’nun merkezinde yer alan Nevşehir, dünyanın her noktasından araba ile ulaşılabilen bir şehirdir. Büyük şehirlerden düzenli otobüs seferleri bulabilirsiniz. Yaz aylarında ziyaretçilerinin artmasından dolayı Kapadokya’ya fazla noktalardan seferler düzenlenmektedir. Kentin kendi otobüs firmaları da bulunmaktadır. Nevşehir otogarı şehir merkezine yaklaşık 6 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Terminale otobüs veya minibüs ile ulaşmak mümkündür.

Havayolu 

İl sınırları içerisinde Nevşehir Kapadokya havalimanı bulunmaktadır. Bu havaalanı Nevşehir'in Gülşehir ilçesinde Tuzköy'de ve Nevşehir'e yaklaşık yirmi sekiz kilometre uzaklıktadır. Özel ücretli servisler Kapadokya Havaalanı ile Nevşehir merkezi arasında çalışmaktadır. Aynı hizmetler Kapadokya, Kırşehir ve Aksaray için de verilmektedir. Havalimanında taksi ve araç kiralama hizmetleri vardır.

İstanbul Havalimanına Ulaşım

İstanbul metro hatlarının kalkış noktalarına hızlıca ulaşabilir ve havaalanına kolayca ulaşabilirsiniz.

Taksi

Havalimanına daha rahat bir şekilde ulaşmak istiyorsanız taksi tercih edebilirsiniz. 

Araç Kiralama

Havalimanında ofisleri bulunan ve kent merkezlerinde hizmet veren araç kiralama firmalarından da yararlanabilirsiniz. 

İstanbul Havalimanı – Sabiha Gökçen Havalimanı

Direkt şehir içi otobüs seferleri ile şehir merkezine kolayca ulaşabilirsiniz. Mahmutbey Metrosu, Hacıosman, Mecidiyeköy, Halkalı ve Cevizlibağ gibi yol üzerindeki istasyonlardan binebilir ve son durak olan havalimanında inebilirsiniz.

İstanbul’dan Nevşehir’e En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

İstanbul’dan Nevşehir’e uçuşların en yoğun olduğu aylar Haziran, Temmuz ve Ağustos aylardır. Ocak, Nisan ve aralık aylarında en uygun uçak bileti bulmanız mümkündür. 

Nevşehir’in İklimi Nasıldır? 

Nevşehir karasal bir iklime sahiptir. Yazlar sıcak kışlar soğuk ve sert geçmektedir. Şehri ikiye bölen Kızılırmak vadisinden uzaklaştıkça soğuğun etkisi artmaktadır. 


img

Nevşehir Hava Durumu

09 Haziran 2023

Sun

18 °C

18 °C

Uçuş süreleri

Nevşehir

İstanbul

1 sa 15 dk

Nevşehir

Antalya

2 sa 30 dk

Nevşehir

Ankara

2 sa 15 dk

Nevşehir

Trabzon

3 sa

Nevşehir

Bodrum

2 sa 30 dk

Nevşehir

Van

3 sa 15 dk

Nevşehir

Adana

2 sa 40 dk

Nevşehir

Diyarbakır

3 sa 15 dk

Nevşehir

Dalaman

2 sa 30 dk

Nevşehir

Ordu

2 sa 50 dk

İstanbul Hava Durumu

09 Haziran 2023

Sun

19 °C

19 °C

Uçuş süreleri

İstanbul

Antalya

1 sa 5 dk

İstanbul

İzmir

1 sa

İstanbul

Trabzon

1 sa 35 dk

İstanbul

Lefkoşa

1 sa 30 dk

İstanbul

Gaziantep

1 sa 30 dk

İstanbul

Adana

1 sa 20 dk

İstanbul

Ankara

55 dk

İstanbul

Diyarbakır

1 sa 40 dk

İstanbul

Ordu

1 sa 30 dk

İstanbul

Van

2 sa

İstanbul

Taşkent

4 sa 20 dk

İstanbul

Bakü

2 sa 40 dk

İstanbul

Amsterdam

3 sa 20 dk

İstanbul

Paris

3 sa 25 dk

İstanbul

Londra

3 sa 50 dk

İstanbul

Semerkand

4 sa 15 dk

İstanbul

Roma

2 sa 25 dk

İstanbul

Tahran

2 sa 15 dk

İstanbul

Frankfurt

2 sa 45 dk

İstanbul

Köln

3 sa

Alternatif uçuşlar

İstanbul çıkışlı yurt içi uçak biletleri

402,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
402,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
402,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
404,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
671,37 TRY'den
başlayan fiyatlarla
409,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
404,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
404,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
402,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
406,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla

İstanbul çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

2.524,14 TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.909,02 TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.413,53 TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.620,09 TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.648,15 TRY'den
başlayan fiyatlarla
6.478,09 TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.141,57 TRY'den
başlayan fiyatlarla

Nevşehir varışlı yurt içi uçak biletleri

404,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.242,85 TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.283,97 TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.242,85 TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.382,47 TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.323,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.910,86 TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.286,74 TRY'den
başlayan fiyatlarla
821,37 TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.865,25 TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis