Hepsiburada Seyahat
Hepsiburada Seyahat

Uçuş Ara

1

Yolcu


Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Uçak Bileti Anasayfa

İstanbul çıkışlı yurt içi uçak biletleri

İstanbul çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

img

İstanbul Paris Uçak Bileti

İstanbul Paris uçak bileti alarak sadece 3 buçuk saat sonunda varabileceğiniz bu romantikler şehri, tarihi ve kültürel değerleri ile ön plana çıkar. Herkesin farklı bir rota ve gezi planı oluşturduğu Paris'te günlerin nasıl geçtiği fark edilmez. Simgesel yapıların dillere destan güzelliği zaten bilinir ancak şehir, her sokağında sunduğu ayrı sürprizleri ile keyifli bir tatil geçirmenize imkan verir. 

Fransa'nın başkenti ve aynı zamanda dünyanın en çok turist ağırlayan şehirlerinden biri olan Paris yılın her döneminde gezilebilir. Özellikle partnerinizle yapacağınız Paris seyahatleri sonbahar ve kış aylarında başka güzeldir çünkü şehir, aniden bastıran yağmurları ile romantik bir ambiyans oluşturur. Öte yandan 12 milyonluk nüfusuyla kalabalık bir izlenim uyandıran şehrin merkezdeki nüfusu yalnızca 3 milyon civarındadır; bu da turistleri saymazsanız huzurlu bir tatil yapmanız anlamına gelir.

Paris'te Gezilecek Yerler

Paris'te gezilecek sayısız lokasyon bulunabilir ancak bunların en ünlüleri kuşkusuz Eyfel Kulesi ve Louvre Müzesi'dir. Eyfel Kulesi'nin simgesel değeri Paris'i ve hatta Fransa'yı da geçmiştir, dünyanın hatırı sayılır sembollerinden bir tanesi de bu yapıdır. Tek başına yıllık 6 milyon turist çekebilmesi ile ön plana çıkan kule, haliyle de günün büyük bölümünde turist akınına uğrar. Eyfel'in çevresindeki yeşillikler üzerinde uzanıp yanınızdakilerle sohbet etmek size unutulmaz bir deneyim yaşatacaktır.

Paris'in bir diğer sembolü olan Louvre Müzesi ise sanatseverler başta olmak üzere hemen her turistin ilgisini çeker. Dış mimarisinin kendine has duruşunun yanı sıra zengin eser koleksiyonuyla da övgüyü hak eden müze, aynı zamanda dünyanın en büyük sanat müzesi olma özelliğini de taşır. Paris gezinizi Eyfel Kulesi ve Louvre Müzesi'ni görerek taçlandırabilir ve bu ziyaretlerinizden büyük keyif alabilirsiniz.

Paris'te Popüler Restoranlar / Alışveriş Yerleri

Paris'te üst düzey bir restorana gidip leziz yemeklerin tadına bakmak ya da dünyaca ünlü markaların mağazalarına uğrayıp Fransa hatırası ürünler almak isterseniz gitmeniz gereken yer kesinlikle Champs-Élysées olmalıdır. İki kilometre uzunluğundaki bu caddede önce Hugo Boss, Louis Vitton ve Lancel gibi özel markaların mağazalarını gezebilir, yorulduktan sonra da soluğu Le Gabriel ya da Le Cinq gibi birinci sınıf hizmet veren restoranlarda alabilirsiniz. 

Fransız mutfağı hamur işlerinden tatlılara, kırmızı etlerden alkollü içeceklere kadar geniş bir yelpaze sunar. Tüm bu lezzetleri denemek için doğru adres ise ünlü şeflere ev sahipliği yapan restoranlardır. Siz ded Le Gabriel, Le Cinq gibi Champs-Élysées restoranlarından birine oturabilirsiniz. Öte yandan alışveriş zevkleriniz farklı yönde de olabilir; eğer sokak pazarlarına ya da ikinci el alışveriş dükkanlarına ilgi duyuyorsanız üçüncü bölgede yer alan geleneksel pazar yerlerine göz atabilirsiniz.

Paris'te Ulaşım

Paris'te üç adet havalimanı bulunduğundan dolayı ineceğiniz yeri kontrol etmeniz, beklenmedik sürprizlerle karşılaşmanızı önleyecektir. Ulaşım konusunda içiniz rahat olabilir çünkü Paris'in şehir içi ulaşımı hiçbir zaman problem yaratmayacaktır. Havalimanında indikten sonra şehir merkezine sorunsuz bir şekilde ulaşmak isterseniz shuttle adı verilen servis araçları pratik bir çözüm olacaktır. Ancak beklemek istemezseniz taksi gibi alternatifleri de değerlendirebilirsiniz.

Paris şehir merkezindeki ulaşımda da önünüze çok sayıda alternatif çıkar. Şehirde tam 16 adet metro ağı vardır ve bu raylı sistemler, sizi istediğiniz yer here götürebilir. Ayrıca bir başka raylı sistem olan tren hatları da aklınızın bir köşesinde durabilir. Taksi ve otobüsler her şehirde olduğu gibi Paris'te de en önemli ulaşım araçlarıdır ancak Uber gibi markalar da zaman zaman mantıklı bir tercih olabilir.

Merak Edilenler

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
jet.svgturuncu_hx.svgpay.svgglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

mobilemobilemobile
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis