İstanbul Portekiz Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

İstanbul Lizbon uçak biletleri

5.389,05TRY'den
başlayan fiyatlarla

08 Ara 2023

08 Ara 2023

4.244,19TRY'den
başlayan fiyatlarla

01 Oca 2024

01 Oca 2024

6.753,35TRY'den
başlayan fiyatlarla

28 Oca 2024

28 Oca 2024

5.164,21TRY'den
başlayan fiyatlarla

30 Oca 2024

30 Oca 2024

5.778,65TRY'den
başlayan fiyatlarla

01 Şub 2024

01 Şub 2024

İstanbul Portekiz Uçak Bileti

Portekiz Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey 

Avrupa’nın en güneybatısında yer alan Portekiz, yalnızca İspanya ile komşudur. Birçok adanın kendine bağlı olduğu ülke, Cumhuriyet rejimi ile yönetilir. 2022 verilerine göre Portekiz’in nüfusu yaklaşık olarak 20 milyon kişiden oluşur. Tarihi dokusu, doğal güzellikleri ve kültürel etkinlikleri ile göz kamaştıran Portekiz, her yıl hem ülkemizden hem de dünyanın dört bir yanından insanları ağırlar. Özellikle başkenti ve en kalabalık şehri olan Lizbon ve eşsiz güzellikleri ve büyüleyici mimari yapıları ile dikkat çeken şehri olan Porto sıklıkla tercih edilir. Bunların yanı sıra gece hayatının eğlenceli ve renkli oluşu, sunduğu harika lezzetleri ile gönüllerde taht kurar. 

Portekiz‘de Gezilmesi Gereken Yerler 

Yemek kültürü, gece hayatı, mimarisi ve festivalleri ile dikkat çeken Portekiz her yıl milyonlarca gezgine ev sahipliği yapar. Ülkede görülmesi ve şahit olunması gereken pek çok nokta bulunur. Lizbon Portekiz’in en büyük kentleri arasında yer alır. Antika dükkanlar, taş kaldırımlar, etkileyici köprüler, gotik katedraller ile dikkat çeker. Alfama, eski yerleşim yerlerinden biri olup, geçmişi 12. yüzyıla kadar dayanır. Porto, ülkenin en gelişmiş ve en büyük 2. şehri olarak dikkat çeker. Bu ülkede mutlaka gezip görmeye değer yerler arasında San Francisco Kilisesi, Torre dos Clerigos, Igreja dos Clérigos ve Se do Porto dikkat çeker. Aveiro, bünyesinde bulunan rengarenk sandal ve köprüler ile hayli rağbet görmektedir. Bu noktada Aveiro Müzesi, Convento de Jesus, Tren Garı ve Gonçalinho Şapeli gezilebilir. 

Tarihi ve Kültürel Alanların Çeşitliliği 

Portekiz tarihi ve kültürel birikimi ile ziyaretçilerini şaşırtacak pek çok alan sunar. Katedraller, müzeler, kaleler, kuleler, kiliseler ve daha pek çok tarihi alan gezilip görülmeye değer niteliktedir. San Francisco Kilisesi, Torre dos Clerigos, Igreja dos Clérigos ve Se do Porto, 12-13 yüzyılda Portekiz’in başkenti olarak değer kazanan Coimbra, mutlaka görülmelidir. Göz alıcı mimarisi, Arnavut kaldırımları, Roma dönemini yansıtan eserleri ile dikkat çeker. Sintra, Şato havası veren evleri, taşlarla çevrili olan sokakları ile otantik bir havaya sahiptir. Burada 19.yüzyılda inşa edilen Palacio Pena vardır. Bunların yanı sıra Mahribi Kalesi, binlerce oyuncağın sergilendiği Oyuncak Müzesi ve ilginç mimarısi ile Regaleira Sarayı da mutlaka görmeniz gereken tarihi yerler arasındadır. 

Kültürel Etkinliklerin Adresi Portekiz 

Gece hayatı ve kültürel etkinlikleri ile popüler olan Portekiz, ziyaretçilerine muhteşem anlar yaşatmaya devam eder. Özellikle sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenilebilecek bar, disko, gece kulübü, clup, pub gibi alanların varlığı ziyaretçileri mest eder. Bunun haricinde müzik festivali, sanat festivali, yiyecek içecek festivalleri, sergiler ve çok daha fazlası mevcuttur. Örneğin: Laurus Nobilis Music Fest veya late Night Shop Friendly Elegant festivaline katılım sağlanabilir. 

Portekiz‘de Konaklama Seçenekleri

Her yıl milyonlarca gezgine ev sahipliği yapan Portekiz, konaklama seçenekleri ile onları muhteşem bir şekilde ağırlamayı başarır. Düşük bütçelilere uygun konaklama seçeneklerinin haricinde keyfinden ve konforundan ödün vermeyen insanlara uygun alternatifleri de vardır. Portekiz’de genelde Lizbon da konaklamak için yer aranır. O sebeple, şehrin merkezi olan Baixa Chiado, dar ve düzensiz sokaklarıyla popüler olan Alfama; sanat galerileri, barlar, gece kulüpleri ve restoranlar ile dikkat çeken Principe Real; son olarak hareketli gece hayatı sunan Bairro Alto bölgesindeki oteller önerilir. Burada her kesime ve her beklentiye hitap eden otel seçenekleri bulunur. 

Denemeniz Gereken Portekiz Lezzetleri

Portekiz mutfağı hem kendine has lezzetleri hem de dünya lezzetleri ile en iyi mutfaklar arasında yer alır. Çok lezzetli yemeklerin tadılacağı mutfağın sırrı ülkeye özgü olan baharatlardan geçer. Bu lezzetler yalnızca karın doyurulmak için değil, iyi hissetmek ve güzel anılar kaydetmek için muhteşemdir. Ülkede denemeniz gereken ilk lezzet Sardinhas Assadas olup, Portekiz’in geleneksel pişirme yöntemlerine göre hazırlanır. Deniz ürünleri konusunda iddialı olan Portekiz’de bu lezzeti tatmadan dönmemek gerekir. Francesinha Portekiz usulü bir sandviç olup, içerisinde biftek, chorizo, sosis, jambon gibi malzemeler yer alır. Caldeirada De Enguias, Cozido À Portuguesa, Arroz De Tambori, Açorda, Alheira De Mirandela, Peixinhos Da Horta, Feijoada, Bacalhau ve Sopa De Pedra da mutlaka denemeniz gereken lezzetler arasında yer alır. 

Portekiz’de Ulaşım İmkanları 

Bu şehrin havalimanına indiğinizde şehir merkezine veya herhangi bir noktaya gitmeniz için birçok seçenek mevcuttur. Bu seçeneklerin birçoğu toplu taşıma olurken bir kısmı da taksi ve araç kiralama gibi kişisel seçeneklere ayrılır. Her zevke ve her beklentiye hitap eden ulaşım seçenekleri yalnızca fiyat bakımından birbirinden ayrılır. Bu noktada, bütçeyi göz önünde bulundurarak hareket etmek doğru olur. 

Metro ile Ulaşım

Portekiz Havalimanında sıklıkla tercih edilen ulaşım seçeneklerinden biri metro olup hem konforlu hem de ekonomiktir. Bu ulaşım seçenekleri belirli bir saatte hareket ettiği için uçaktan iniş saatinizi göz önünde bulundurarak hareket etmeniz doğru olur. 

Taksi ile Ulaşım

Portekiz Havalimanından şehir merkezine veya herhangi bir alana rahat ve hızlı gitmenin yolu taksilere binmekten geçer. Son derece konforlu olan taksilerle yolculuk yapılabilir. 

Tren ile Ulaşım 

Portekiz de sıklıkla tercih edilen ulaşım araçlarından biri de trendir. Hem rahat hem de ekonomik olan trenler ile kısa zamanda birçok yere ulaşılabilir. 

Otobüs ile Ulaşım

Portekiz havaalanına indiğinizde karşınıza çıkacak ulaşım seçeneklerinden bir diğeri de otobüs olur. Otobüsler şehrin birçok noktasına gittiği için pek çok kişi tarafından tercih edilen bir ulaşım aracı olarak dikkat çeker. Üstelik ekonomik fiyatıyla istediğiniz noktaya erişmenizi sağlar. 

Havaalanı Transfer Araçları ile Ulaşım

Havaalanı transfer araçları da havalimanına indiğinizde tercih edebileceğiniz seçenekler arasında yer alır. Son derece ekonomik ve konforlu olan bu araçlar ile kısa zamanlı yolculuk geçirilebilir. 

Araç Kiralama 

Tatil boyunca keyifli ve konforlu yolculuk geçirmek isteyenlerin tercihleri arasında araç kiralama seçeneği bulunur. Çeşitli firmalar tarafından sunulan araçlar lüks ve orta segment olarak dikkat çeker. İstanbul Havalimanına En Uygun Ulaşım Nasıl Gerçekleşir?

İstanbul’un şehir merkezinden İstanbul Atatürk havaalanına hem otobüs hem de metro seçenekleri ile cüzi fiyatlara ulaşım sağlanabilir. Bu araçlara şehir merkezinden binilebileceği gibi farklı noktalardan da binilebilir. Özel servis araçları da havaalanına hizmet vermektedir.

İstanbul ile Portekiz Uçuşu Kaç Saat Sürer?

İstanbul ile Portekiz arası seferler yaklaşık olarak 4 saat 28 dakika sürer. Bu yolculuk aktarmalı ve aktarmasız gerçekleşebileceği için süre değişebilir.

İstanbul ile Portekiz Arası Mesafe Kaç Kilometredir?

İstanbul ile Portekiz arası mesafe kuş uçuşu olarak yaklaşık 3965 kilometredir. 

İstanbul ile Portekiz Uçak Bileti En Ucuz Ne Zaman Alınır?

İstanbul ile Portekiz arasında gerçekleştirilen uçuşlar pek çok uçak firması tarafından düzenlenmektedir. Bu uçuş seçenekleri zaman zaman indirimli ve avantajlı fiyatlar ile sunulur. İndirimli fiyatlardan yararlanmak için firmaları takip etmek yeterli olur. Ayrıca seyahat tarihinizden en az 3-4 hafta öncesinde de uçak biletini satın alırsanız daha uygun fiyatlı olabilmektedir.

istanbul_portekiz

Lizbon Hava Durumu

02 Aralık 2023

Sun

16 °C

13 °C

Uçuş süreleri

Lizbon

İstanbul

4 sa 40 dk

İstanbul Hava Durumu

02 Aralık 2023

Sun

19 °C

18 °C

Uçuş süreleri

İstanbul

Antalya

1 sa 5 dk

İstanbul

İzmir

1 sa

İstanbul

Trabzon

1 sa 35 dk

İstanbul

Lefkoşa

1 sa 30 dk

İstanbul

Gaziantep

1 sa 30 dk

İstanbul

Adana

1 sa 20 dk

İstanbul

Ankara

55 dk

İstanbul

Diyarbakır

1 sa 40 dk

İstanbul

Ordu

1 sa 25 dk

İstanbul

Van

2 sa

İstanbul

Taşkent

4 sa 20 dk

İstanbul

Bakü

2 sa 40 dk

İstanbul

Amsterdam

3 sa 20 dk

İstanbul

Paris

3 sa 25 dk

İstanbul

Londra

3 sa 50 dk

İstanbul

Roma

2 sa 25 dk

İstanbul

Tahran

1 sa

İstanbul

Frankfurt

2 sa 55 dk

İstanbul

Köln

3 sa

İstanbul

Aşkabat

3 sa 40 dk

Alternatif uçuşlar

İstanbul çıkışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
820,84TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
431,76TRY'den
başlayan fiyatlarla
656,89TRY'den
başlayan fiyatlarla

İstanbul çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

3.693,49TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.534,56TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.593,69TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.676,66TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.560,14TRY'den
başlayan fiyatlarla
7.869,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.762,57TRY'den
başlayan fiyatlarla

Lizbon varışlı yurt dışı uçak biletleri

2.600,01TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis