İstanbul Tahran Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

İstanbul Tahran uçak biletleri

3.014,84TRY'den
başlayan fiyatlarla

20 Mar 2024

20 Mar 2024

6.184,06TRY'den
başlayan fiyatlarla

06 Nis 2024

06 Nis 2024

2.904,63TRY'den
başlayan fiyatlarla

07 Nis 2024

07 Nis 2024

6.868,48TRY'den
başlayan fiyatlarla

08 Nis 2024

08 Nis 2024

6.868,48TRY'den
başlayan fiyatlarla

11 Nis 2024

11 Nis 2024

İstanbul Tahran Uçak Bileti

Tahran Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Tahran köklü tarihiyle birlikte ön plana çıkmış olan ve İran’ın başkenti konumundaki önemli bir şehirdir. Yüzyıllar öncesinde küçük bir şehir olarak kurulmuştur. Şu an ise günümüzde oldukça gelişmiş bir yapısı vardır. İran’daki en önemli şehirlerden biri haline gelmiştir. Tahran’ın özellikle bu kadar kısa süre zarfında gelişmesinde en büyük etken petrol kaynakları olmuştur. İran, İslam Cumhuriyeti ile yönetilir.

Tahran şehrinin tarih boyunca önemli bir ilim, kültür, ticaret şehri olmasında Rey şehrinin tarihi etkisi de oldukça önemli bir rol oynamıştır. Rey şehri eski dönemlerde Büyük Selçuklu Devleti’ne başkentlik yapmıştır. Dönem içerisinde Tahran ise büyük bir köy olarak bilinmektedir. 1220 yılında yaşanan Moğol istilaları sonucunda şehir saldırıya uğrar. Saldırılar Rey şehrini alt üst eder ve yaşanılmaz kılar. Bu istila sonrasında hayatta kalan halk ise Tahran bölgesine doğru göç ederler. Bu göçler sayesinde Tahran bir anda nüfus artışına girmiş ve gelişmeye başlamıştır. 

Tahran’da Gezilebilecek yerler

Tahran şehri yıl içerisinde binlerce farklı ziyaretçiye kapılarını açar. Sahip olduğu doğal güzellikleri ve göz kamaştıran tarihi eserleriyle birlikte dünya üzerinde de gözde şehirlerden biri olmayı başarmıştır. İran ve Fas kültürünü bu şehirde yakından görebilirsiniz. Adeta sizlere binbir gece masallarını anımsatacak günler yaşatır. 

Laleh Parkı, Tahran’ın şehir merkezinde son derece büyük bir arazi üzerine kurulmuştur. Tahran halkı için bir soluklanma yeri ve şehrin kalabalığından kaçış noktasıdır. Hatta Tahran halkı tarafından New York şehrinde yer alan Central Park ne ise Laleh Parkı’da onlar için aynıdır. Yemyeşil doğası ve çeşitli etkinlik alanlarıyla dolu bir yerdir. Bu anlamda büyük rağbet görür. Sadece Tahran halkı için uğrak noktalardan biri değildir. Şehri ziyaret eden turistlerin de sıkça geldiği noktalar arasında bulunur. 

İran Halı Müzesi: Dünya üzerinde yer alan en eski kültürlerden biri olan halı dokumacılığı varlığını sürdürmeye devam eder. Aynı zamanda İran kültürü için en önemli parçalardan biri de halı ve kilim dokumacılığıdır. Değerini kaybetmeden günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Ünü ise tüm dünyaya yayılmıştır. 1977 yılında açılan Halı Müzesi, halı dokumacılığına ait en güzel ve en nadir örnekleri sergiler. Müzede sergilenen halılar tam anlamıyla birer tablo gibidir. Hatta bazı halıların üzerinde yüzyıllar boyunca çekilen acıların işlendiği motifler dahi yer almıştır. Halıların yaşları 5 ila 500 yıl arasında değişkenlik gösterir. Müzede sergilenen en eski halılardan biri de 500 yıl öncesinde dokunmuştur. 

Sadabad Sarayı, köklü geçmişe sahip olan ve Tahran’da hanedanlık döneminin sona ermesinden sonra müzeye çevrilen önemli saraylardan biridir. Pehlevi Hanedanlığına ait bir saraydır. Oldukça geniş bir bahçesi vardır. Aynı zamanda beyaz ve yeşil saray olmak üzere de iki ayrı saray daha vardır. Sadabad sarayı oldukça geniş bir arazinin üzerine kurulmuştur. Yemyeşil ağaçları ve mimarisiyle birlikte gözleri kamaştırmaya devam eder.

Tahran’ın tarihi

İran’da hakimiyet kuran Safevi devletine Erdebil, Tebriz, İsfahan gibi önemli şehirler de başkentlik yapmıştır. Özellikle de Rey şehrinin yaşadığı istila sonucunda Tahran’a başkentlik yolu açılmıştır. 

Tahran’ın tarihinde oldukça önemli bir yere sahip olan Şah Tahmasb başa geçtiğinde şehrin savunması adına etrafına surlar yaptırmıştır. Surların üzerine de tam 114 kule inşa ettirmiştir. Bunların dışında şehre yeni pazarlar da inşa ettirerek Tahran’da ticareti genişletmiştir. 

Ulusal Hazine veya Mücevher Hazinesi olarak bilinen bu müze Tahran’ın ve hatta dünyanın en zengin müzelerinden biridir. İçerisinde yer alan mücevher ve değerli taş koleksiyonlarıyla son derece paha biçilmez bir değeri vardır. Mücevherlerin tasarımlarından tarihi izleri de görebilirsiniz. Müze adeta bir kasa gibidir. Oldukça iyi bir güvenlik sistemine sahiptir.

Ulusal Arkeoloji Müzesi, İran’da yer alan en önemli arkeoloji müzelerinden biridir. İran’a ait sanat ve kültür tarihi hakkında çok fazla bigli aktarımı sunar. Hatta Prehistorik Döneme kadar uzanan eserler de yer alır. Eski kaplar, çömlekler, metal takılar, küçük heykeller tarih noktasında büyük izler taşımaktadır. Müze içerisinde en ilgi çeken eserlerden biri de Tuz Adamdır. Aslında mumyalanmış bir bedendir. M.S 3. Ve 4. yüzyıla aittir. Bir madencinin hayatını tuzlu madende kaybetmesi üzerine oluşmuştur. 

Tahran’da Kültürel Etkinlikler

Tahran şehrinde yıl içerisinde çok farklı etkinlikler ve festivaller düzenlenir. Bu etkinliklere katılmak isterseniz tatil planlarınızı da uygun zaman dilimine yayabilirsiniz. Tahran’da yer festivallerden bazıları; Uluslararası Fecr Film Festivali, her sene şubat ayında yapılır. Dünyanın çeşitli ülkelerine ait filmler gösterilir. Tahran Kitap Fuarı ise mayıs ayında düzenlenir ve 15 gün sürer. Tahran Kukla Tiyatrosu Festivali, Tahran’da yer alan en renkli festivallerden biridir. Ağustos ayında düzenlenir. Başta İran mitolojisi olmak üzere çeşitli karakterler vardır. Parvin Etesami uluslararası Kadın Filmleri Festivali, her yıl aralık ayında yapılır ve kadın konulu filmler yayınlanır. 

Tahran’da Konaklama

Tahran konaklama noktasında ziyaretçileri için birçok imkan sunar. Şehir içerisinde beş yıldızlı otellerden butik otellere kadar birçok seçenek vardır. Aynı zamanda daha uygun fiyatlı pansiyon ve hostellere de yer verilir. Şehir içerisinde beş yıldızlı otellerin sayısı fazla değildir. Ancak taleplere karşılık verecek kadar yeterli lüks oteller mevcuttur. 

Tahran’ın Lezzetleri

Tahran hem İran hem de Fas mutfağının en güzel örneklerine sahiptir. Şehirde çok fazla geleneksel yemekler yapan restoranlar vardır. Özellikle Tahran mutfağında pirinç ve turşu en çok kullanılan ürünlerdir. Yemeklerin büyük çoğunluğu kuzu etiyle yapılır. Tahran’a gelirseniz Barg Kebabı, Taas Kebabı, Hosseini Kebabı da yiyebilirsiniz. Aynı zamanda baklava ve helvaların da tadına kesinlikle bakmanız gerekir. 

Tahran’da Ulaşım

İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı Tahran’ın 40 Km. güneyindedir Tahran’da şehir içi ulaşımın çeşitli alternatifleri vardır. Otobüs ve metro hatları sıklıkla kullanılır. Toplu taşıma araçlarında kadınlar ayrı erkekler ayrı bölümleri kullanır.

 Otobüs ile Ulaşım

Otobüs kullanarak şehirde istediğiniz noktalara kolaylıkla gidebilirsiniz. Tahran’da yer alan otobüsler şehrin bütün güzergahlarına gitmektedir. 

Taksi ile Ulaşım 

Havalimanı etrafında taksi durağı bulunmaktadır. Şehir merkezine ulaşmak için taksi kullanabilirsiniz. 

Araç Kiralama ile Ulaşım 

Havalimanında bulunan araç kiralama acenteleri aracılığıyla bütçenize uygun araçları kiralama imkanı mevcuttur. 

İstanbul Havaalanına Ulaşım Olanakları

İstanbul Havaalanı için H1, H2, H3, H6, H7, H8 numaralı İETT otobüslerini kullanabilirsiniz. Aynı zamanda HavaİST otobüslerini de kullanarak ulaşımlarınızı sağlamanız mümkündür.

İstanbul’dan Tahran’a Uçuş Kaç Saat Sürer?

İstanbul’dan Tahran’a aktarmasız uçuşlar 3 saat 2 dakika sürer. Eğer aktarmalı uçak bileti alırsanız bu süreler daha da uzayabilir. 

İstanbul Tahran Arası Kaç Km’dir?

İstanbul’dan Tahran’a 2.433 kilometre yol vardır.

Tahran’a En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Tahran şehrini mayıs ve eylül ayları arasında keyifle gezebilirsiniz. Seyahatleriniz için en uygun zaman dilimlerindendir. Aynı zamanda uçak biletlerinizi de önceden satın alarak veya ayırtarak daha uygun fiyatlara getirmeniz mümkündür.

Tahran’da İklim Nasıldır?

Tahran’da kışlar soğuk geçer yaz ayları ise sıcaktır. Yıllık ortalama olarak yağış miktarı yüksektir. Kurak bozkır iklimi vardır. Kuzey kısmında ise soğuk dağ iklimi hakimdir. 

İstanbul

Tahran Hava Durumu

20 Şubat 2024

Sun

7 °C

6 °C

Uçuş süreleri

Tahran

İstanbul

3 sa

Tahran

Ankara

3 sa 45 dk

Tahran

Antalya

3 sa 50 dk

İstanbul Hava Durumu

20 Şubat 2024

Sun

9 °C

9 °C

Uçuş süreleri

İstanbul

Antalya

1 sa 5 dk

İstanbul

İzmir

1 sa

İstanbul

Trabzon

1 sa 35 dk

İstanbul

Lefkoşa

1 sa 30 dk

İstanbul

Gaziantep

1 sa 30 dk

İstanbul

Adana

1 sa 20 dk

İstanbul

Ankara

55 dk

İstanbul

Diyarbakır

1 sa 40 dk

İstanbul

Ordu

1 sa 25 dk

İstanbul

Van

2 sa

İstanbul

Taşkent

4 sa 20 dk

İstanbul

Bakü

2 sa 40 dk

İstanbul

Amsterdam

3 sa 20 dk

İstanbul

Paris

3 sa 25 dk

İstanbul

Londra

3 sa 50 dk

İstanbul

Roma

2 sa 25 dk

İstanbul

Tahran

1 sa

İstanbul

Frankfurt

2 sa 55 dk

İstanbul

Köln

3 sa

İstanbul

Aşkabat

3 sa 40 dk

Alternatif uçuşlar

İstanbul çıkışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
428,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
820,84TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
428,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
615,77TRY'den
başlayan fiyatlarla

İstanbul çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

3.693,49TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.215,29TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.593,69TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.676,66TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.560,14TRY'den
başlayan fiyatlarla
7.869,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.710,98TRY'den
başlayan fiyatlarla

Tahran varışlı yurt dışı uçak biletleri

862,23TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.813,92TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.467,96TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis