Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

İstanbul Trabzon uçak biletleri

İstanbul Havalimanı - Trabzon Havalimanı (TZX)
uçuşları
409,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla

23 Mar 2023

İstanbul Havalimanı - Trabzon Havalimanı (TZX)
uçuşları
779,50 TRY'den
başlayan fiyatlarla

24 Mar 2023

İstanbul Havalimanı - Trabzon Havalimanı (TZX)
uçuşları
779,50 TRY'den
başlayan fiyatlarla

25 Mar 2023

İstanbul Havalimanı - Trabzon Havalimanı (TZX)
uçuşları
779,50 TRY'den
başlayan fiyatlarla

26 Mar 2023

İstanbul Havalimanı - Trabzon Havalimanı (TZX)
uçuşları
780,25 TRY'den
başlayan fiyatlarla

27 Mar 2023

İstanbul Trabzon Uçak Bileti

İstanbul ili üzerinden Trabzon şehrine uçak ile ulaşım oldukça yoğundur. Gerek ticari gerekse de seyahat amaçlı olarak Trabzon ilini seyahat etmek isteyen kişiler uçak tercih ediyor. Kısa süre içerisinde Trabzon’a ulaşabilmeniz bir yana zamandan tasarruf etmenize imkan tanıyarak, Trabzon’u daha detaylı bir şekilde gezmek istiyorsanız sizler de uçak tercih edebilirsiniz. Sıklıkla uçuş planlanan Trabzon’a dilediğiniz tüm zaman dilimlerinde seyahat ederek burada yer alan eşsiz güzellikleri keşfedebilirsiniz. Her bir noktası ile doğa harikası bir yer olan Trabzon’da kendinizi cennetteymiş gibi hissetmeniz mümkündür. Taşı, toprağı, doğası, gölleri ile Karadeniz’in kalbi olan Trabzon turistik bakımından değerlendirildiğinde Türkiye’nin de en önemli ilidir. Her geçen gün büyüyen ve gelişme gösteren Trabzon ticari faaliyet bakımından da Türkiye’nin ithalat ve ihracatına destek oluyor. Sizler de dünyada var olan cenneti görmek isterseniz yolunuzu Trabzon’a çevirebilirsiniz.

Trabzon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yaz ve kış aylarında oldukça yağış alan bir bölge olan Trabzon’un yemyeşil bir bitki örtüsü mevcuttur. Bu bitki örtüsü buraya gelen yerli ve yabancı turistlerin doğa ile iç içe olmalarına imkan tanıyor. Aynı zamanda sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi olan çay üretimi de Trabzon ilinde yapılıyor. Bu alanda dünyanın birçok yerine ihracat yapan Trabzon sadece çay üretiminde değil birçok tarımsal faaliyetlerde de aktif olarak üretimler yaparak ihracata destek oluyor. 

Trabzon beldesinde yaşayan insanlar geçimlerini tarım ve hayvancılık ile sağlıyor. Verimli topraklara sahip olan Trabzon’da hemen hemen her çeşit ürün üretilebiliyor. Özellikle fındık sektörüne ışık tutan Trabzon, en lezzetli fındıkların üretimine yardımcı oluyor. Sadece tarım ile ilgili değil balıkçılık sektöründe de Trabzon ön planda yerini alıyor. 

Trabzon, turizm açısından ele alındığında birçok gezilecek noktaları, zengin tarihi ile keşfedilmesi gereken birçok zengin yere sahiptir. Her yıl yurtiçi ve yurtdışından binlerce kişiyi ağırlayan Trabzon kültürel faaliyetleri ile de gelen ziyaretçilere farklı bir atmosfer yaratıyor. Karadeniz’in en güzel noktaları arasında ilk sırada yer alan Trabzon mutlaka gezip görülmesi gereken bir yerdir.

Trabzon’da Gezilmesi Gereken Yerler Nelerdir?

Trabzon’da gezip görülmeye değer çeşitli noktalar vardır. Tarihi gezilerden hoşlanan insanlar Trabzon’un tarihi noktalarını gezebilirken, doğa ile baş başa kalmak isteyen insanlar da Trabzon’da bir doğa gezisi planlayabilir. Trabzon’a geldiğiniz zaman uğramadan geçemeyeceğiniz noktalar şu şekildedir;

Uzungöl

Uzungöl, Trabzon’un en ünlü noktalarından birisidir. Sahip olduğu şirin mi şirin yapısı ile gelen kişilere huzur yüklemesi yapan Uzungöl, Trabzon’un turizm kentidir. Deniz seviyesinden yaklaşık olarak 1.100 metre yüksekliğe konumlanan Uzungöl, 2004 yılından itibaren ‘’Özel Çevre’’ olarak biliniyor. Uzungöl, Karadeniz iklimini sonuna kadar yaşayan ve her mevsim yoğun yağış altında bulunan bir lokasyondur. Uzungöl, her dönem kalabalık olsa da nisan ve mayıs aylarında diğer dönemlere göre oldukça kalabalıktır. Çevresinde birbirinden farklı cinslerde ağaç türleri mevcuttur. Sizler de bu en çok ziyaret edilen ve Trabzon’un en önemli noktası olan Uzungöl’ü ziyaret ederek buranın güzelliğine canlı olarak şahit olabilirsiniz.

Hamsiköy

Trabzon’un en yeşil alanlarından bir tanesi Hamsiköy’dür. Aynı zamanda Trabzon’un en lezzetli tatlılarından bir tanesi olan Hamsiköy sütlacı da Hamsiköy beldesinden gelmektedir. Diğer sütlaçlar ile kıyaslandığında fırınlanma şekli oldukça farklı olan Hamsiköy sütlacını yerinde tadabilirsiniz. Hamsiköy sessiz, sakin ve yemyeşil bir noktaya sahip olmasından dolayı birçok konaklama seçeneği de mevcuttur.

Trabzon Yaylaları

Trabzon denilince akla ilk gelen yerlerden bir tanesi Trabzon Yaylalarıdır. Yaz ayları geldiğinde birçok kültürel etkinliğin ve festivallerin yapıldığı Trabzon yayları da mutlaka görülmeye değerdir. Aynı zamanda hafta sonu kaçamağı yaparak burada kendinizi dinleyebilir ve yemyeşil bir sabahı karşılayabilirsiniz.

Trabzon’un Tarihi

Trabzon, birinci dünya savaşında en çok darbe alan illerin başında geliyor. Ancak yapılan mücadele neticesinde Trabzon galip gelerek Türkiye topraklarına dahil oldu. Geçmişte birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Trabzon, tarihi yönü oldukça zengin iller arasında ilk başa adını yazdırıyor. Bir dönem Osmanlı imparatorluğunun himayesi altında bulunan Trabzon, o dönemlerden bugüne dek kendine değer katarak gelişiyor ve yenileniyor.

Trabzon’da Kültürel Etkinlikler

Trabzon’da birbirinden farklı etkinlikler düzenleniyor. Bu etkinlikler Trabzon’un birçok çeşitli noktalarında yapılarak gelen yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oluyor. Trabzon ilinde düzenlenen kültürel etkinlikler şu şekildedir;

Şahinli Erenköy Bahar Yayla Şenlikleri

Trabzon’un çeşitli noktalarında yayla şenlikleri düzenleniyor. Oldukça kalabalık ve eğlenceli organizasyonlar ile yapılan yayla şenliklerinde Trabzon lezzetleri yakından tanıtılıyor. Eylül ayının ilk haftasında düzenlenen bu şenliklere sizler de katılabilirsiniz.

Sürmene Kültür Turizm Şenliği

Sürmene tarihi dokusunu üzerinde taşıyan ve Trabzon için önemli olan bir noktadır. Yaz aylarında gezi amaçlı en çok tercih edilen noktalardan birisi olan Sürmene’de temmuz ayının sonlarında turizm şenlikleri yapılıyor. Sürmene’nin tarihini daha yakından öğrenmek ve doyasıya eğlenmek için Sürmene kültür turizm şenliğine dahil olabilirsiniz.

Trabzon’da Konaklama

Trabzon, Karadeniz bölgesinin en çok ziyaret edilen şehirlerinden bir tanesi olmasından dolayı gelen ziyaretçilere birçok farklı konaklama seçeneği sunuyor. Trabzon’a geldiğiniz zaman ister doğa ile iç içe bir noktada butik otel tarzı alanlarda kalabilir, dilerseniz de Trabzon merkezdeki otelleri tercih edebilirsiniz. Daha ekonomik bir konaklama tercih etmek isterseniz de apart seçeneği büyük bir avantajdır. Merkez ve çevre ilçelerinde bulunan apart seçenekleri uygun fiyatlı yapıları ile herkesin bütçesine hitap ediyor.

Trabzon’da Lezzetler

Gezisine, keşfedilmesine doyum olmayan Trabzon mutfak kültüründe de iddialı bir rotadır. Herkesin damak zevkine hitap eden Trabzon’da birbirinden lezzetli yemekler, tatlılar ve aperatif yemekler mevcuttur. Sizler de Trabzon’a geldiğiniz de tadına doyamayacağınız bu lezzetleri mutlaka yemeniz tavsiye edilir. Trabzon’da mutlaka tatmanız gereken yemek çeşitleri şu şekildedir;

  • Kuymak
  • Hamsi Çorbası
  • Peynirli Trabzon Pidesi
  • Palamut Dolması
  • Pepeçura
  • Akçaabat Köftesi
  • Hurmalı Tart
  • Laz Helvası
  • Hamsiköy Sütlacı

Trabzon’da Ulaşım

İstanbul üzerinden Trabzon’a yaklaşık olarak 1 saat içerisinde ulaşabilirsiniz. İstanbul üzerinden yapılan uçuşlarda herhangi bir aktarma durumu söz konusu değildir. Trabzon havaalanına ulaştıktan sonra şehir içinde kullanabileceğiniz çeşitli ulaşım olanakları da mevcuttur. Bu ulaşım olanaklarından yararlanarak Trabzon’u yakından tanıyabilirsiniz. Trabzon’da ulaşım seçenekleri şu şekildedir; 

Otobüs İle Ulaşım

Havaalanından kalkan belediye otobüsleri Trabzon’da dilediğiniz yere sizleri ulaştırır. Şehir içi gezilerinde en çok tercih edilen ulaşım seçeneği olan otobüsler maliyet olarak da uygundur.

Taksi İle Ulaşım

Trabzon merkeze taksi ile gitmek ya da çevre noktalarına taksi ile kolaylıkla ulaşmak isterseniz havaalanında bulunan taksileri tercih edebilirsiniz.

İstanbul’dan Havaalanına Ulaşım Olanakları

İstanbul üzerinden havaalanına ulaşmak için birçok ulaşım seçeneği mevcuttur. Dilerseniz direkt olarak havaalanına gidebileceğiniz belediye otobüslerini kullanabilir, dilerseniz de her saat başı hareket eden ve belirli noktalardan kalkan HAVAŞ otobüslerini kullanabilirsiniz. Aynı zamanda havaalanına ulaşım sağlarken taksi ile ulaşım da sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. 

İstanbul’dan Trabzon’a Uçuş Kaç Saat Sürer?

 İstanbul’dan Trabzon’a uçuş süresi yaklaşık olarak 1 saat 17 dakika mesafededir. 

İstanbul Trabzon Arası Kaç Kilometre?

İstanbul Trabzon arası mesafe uzaklığı 1.057,70 kilometredir. Yaklaşık olarak özel araç ile 12 saat 40 dakika sürmektedir.

Trabzon’a En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Uygun uçak bileti fırsatlarından yararlanmak için doğru zamanda bilet almanız şarttır. Uygun uçak bileti için seyahat sürecinizden 3 ila 4 hafta önce biletinizi almanız avantajınıza olur. Aynı zamanda bilet alırken öğlen saatlerinde biletinizi almaya dikkat ederek biletinizi uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Trabzon İklimi Nasıldır?

Nemli bir iklime sahip olan Trabzon yaz kış yoğun bir yağış alan ildir. Özellikle temmuz ve ağustos aylarında yağış hakim olan Trabzon’un iç kesimleri merkezine oranla daha şiddetli yağışlara sahiptir. 

img

Trabzon Hava Durumu

24 Mart 2023

Sun

9 °C

9 °C

Uçuş süreleri

Trabzon

İstanbul

1 sa 35 dk

Trabzon

Ankara

1 sa 15 dk

Trabzon

İzmir

2 sa 5 dk

Trabzon

Antalya

1 sa 50 dk

Trabzon

Bursa

1 sa 35 dk

1 sa 10 dk

Trabzon

Adana

2 sa 15 dk

Trabzon

Gaziantep

2 sa 25 dk

Trabzon

Van

1 sa 10 dk

Trabzon

Dalaman

2 sa 25 dk

İstanbul Hava Durumu

24 Mart 2023

Sun

9 °C

9 °C

Uçuş süreleri

İstanbul

Antalya

1 sa 5 dk

İstanbul

İzmir

1 sa

İstanbul

Trabzon

1 sa 35 dk

İstanbul

Lefkoşa

1 sa 30 dk

İstanbul

Gaziantep

1 sa 30 dk

İstanbul

Adana

1 sa 20 dk

İstanbul

Ankara

55 dk

İstanbul

Diyarbakır

1 sa 40 dk

İstanbul

Ordu

1 sa 30 dk

İstanbul

Van

2 sa

İstanbul

Taşkent

4 sa 20 dk

İstanbul

Bakü

2 sa 40 dk

İstanbul

Amsterdam

3 sa 20 dk

İstanbul

Paris

3 sa 25 dk

İstanbul

Londra

3 sa 50 dk

İstanbul

Semerkand

4 sa 15 dk

İstanbul

Roma

2 sa 25 dk

İstanbul

Tahran

2 sa 15 dk

İstanbul

Frankfurt

2 sa 45 dk

İstanbul

Köln

3 sa

Alternatif uçuşlar

İstanbul çıkışlı yurt içi uçak biletleri

İstanbul - Antalya
uçuşları
402,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
İstanbul - İzmir
uçuşları
402,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
İstanbul - Lefkoşa
uçuşları
760,62 TRY'den
başlayan fiyatlarla
İstanbul - Gaziantep
uçuşları
409,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
İstanbul - Trabzon
uçuşları
404,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
İstanbul - Adana
uçuşları
404,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
İstanbul - Ankara
uçuşları
402,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
İstanbul - Diyarbakır
uçuşları
406,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
İstanbul - Ordu
uçuşları
404,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
İstanbul - Van
uçuşları
409,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla

İstanbul çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

İstanbul - Taşkent
uçuşları
3.369,54 TRY'den
başlayan fiyatlarla
İstanbul - Bakü
uçuşları
1.909,02 TRY'den
başlayan fiyatlarla
İstanbul - Berlin
uçuşları
1.413,53 TRY'den
başlayan fiyatlarla
İstanbul - Amsterdam
uçuşları
1.972,55 TRY'den
başlayan fiyatlarla
İstanbul - Paris
uçuşları
1.620,09 TRY'den
başlayan fiyatlarla
İstanbul - Bangkok
uçuşları
6.560,01 TRY'den
başlayan fiyatlarla
İstanbul - Belgrad
uçuşları
1.267,91 TRY'den
başlayan fiyatlarla

Trabzon varışlı yurt içi uçak biletleri

İstanbul - Trabzon
uçuşları
404,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Ankara - Trabzon
uçuşları
404,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
İzmir - Trabzon
uçuşları
694,99 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Trabzon
uçuşları
654,99 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Adana - Trabzon
uçuşları
819,22 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Bursa - Trabzon
uçuşları
612,69 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Van - Trabzon
uçuşları
414,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Gaziantep - Trabzon
uçuşları
1.193,45 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Bodrum - Trabzon
uçuşları
1.323,84 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Çanakkale - Trabzon
uçuşları
1.271,44 TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis