İstanbul Tunus Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

İstanbul Tunus uçak biletleri

09 Ara 2023

12 Ara 2023

15 Nis 2024

01 Haz 2024

02 Haz 2024

İstanbul Tunus Uçak Bileti

Tunus Hakkında

Tunus, Afrika kıtasında yer alan ülkelerden birisidir. Akdeniz’e kıyısı bulunan ülkenin batısında Cezayir Doğu bölgesinde Libya ve Akdeniz bulunurken Kuzey bölgesinde ise Akdeniz bulunmaktadır. Ülkenin başkenti ülkenin adını taşıyan Tunus şehri olarak kabul edilmiştir. Ayrıca Büyük Sahra Çölü de ülkenin Güney bölümünde yer almaktadır. Tunus, her yıl yerli ve yabancı pek çok gezgin tarafından ziyaret edilmektedir. Tunus gerek modern yaşamı gerekse tarihi ve doğal güzellikleri ile büyüleyici bir etki bırakmaktadır. Özellikle ülkenin doğal güzelliklerini görmek ve deniz tatili için ziyaret etmek istiyorsanız yaz sezonu oldukça uygun olmaktadır. Ancak ülkede bulunan çöl bölgelerini ziyaret etmek istiyorsanız Kasım ayları tercih edilmelidir. Ayrıca Tunus ülkesinde kültürünü tanıtan ve yansıtan birçok festival de her yıl düzenlenmektedir. 

Tunus’da Gezilmesi Gereken Yerler

Tunus ülkesi gerek doğal güzelliği ile gerekse tarihi mimari yapıları ile her yıl birçok turisti etkisi altında bırakmaktadır. Tunus ziyareti esnasında birbirinden eşsiz güzelliğe sahip gezilmesi gereken birçok yer bulunmaktadır. Bardo Müzesi Tunus ziyarete esnasında mutlaka gezilmesi gereken alanlardan biridir. Dünyanın en büyük mozaik Müzesi ünvanına sahip olan Bardo Müzesi içerisinde yüzlerce büyük küçük mozaik eseri bulunmaktadır. Tunus ülkesinin doğal güzellikleri arasında bulunan Chebika bölgesi de ziyaret edilmesi gereken alanlar arasında yer almaktadır. Dinlenmek ve doğal güzelliklerin atmosferinde keyifli bir vakit geçirmek istiyorsanız Chebika alanını ziyaret edebilirsiniz. Şelaleler, mağaralar ve tepeler ile donanmış olan alanda çeşitli hurma ağaçları bulunmaktadır. Yürüyüş yapabilir, keyifli bisiklet turları düzenleyebilir veya Safari turlarına katılabilirsiniz. Hammamet birbirinden eşsiz doğal güzelliklerinin yer aldığı palmiye ağaçları ile süslenmiş ve birçok otelin bulunduğu alanlardan biridir. Deniz ve plajlar yer almaktadır. Ayrıca Hammamet bölgesinde su sporları gibi çeşitli organizasyonlar da yapılmaktadır. Sidi Bou Said eşsiz tasarımı ve güzelliği ile en çok ziyaretçi çeken mekanlardan biridir. Tunus ülkesinin mavi beyaz küçük cenneti olarak anılan bölge ülkenin kuzey bölgesinde yaklaşık olarak 20 kilometre mesafede bulunmaktadır. Sidi Bou Said bölgesinde bulunan tüm yapıtlar beyaz ve mavi renkleri ile süslenmiştir. Şehirde çeşitli kafeler, sanat galerileri ve hediyelik eşya alabileceğiniz dükkanlar bulunmaktadır. Kartaca, Sahra çölü, Matmata, Sousse, Tamerza ve Kairouan gibi birçok gezilmesi gereken alan bulunmaktadır. 

Tunus Tarihi 

Tunus tarihte birçok devletin egemenliğinde kalmıştır. Tunus ülkesi 1574 yılında Hamsi hanedanlığının etkisi altında bulunmaktaydı. Ancak Barbaros Hayrettin Paşa ve Turgut Reis 1556 yılında Gafsayi ele geçirmiştir. Ayrıca 1558 yılında da Kayrevan alınarak ülkenin doğu ve güney bölümleri Osmanlı İmparatorluğu’nun egemenliği altına alınmıştır. Ancak Fransa Tunus’ta bulunan aşiretlerin Cezayir’e uyguladığı akınları ileri sürerek 1881 yılında Tunus’a asker çıkarmıştır. Her ne kadar ülke Fransız etkisi altına girse de Osmanlı imparatorluğu bu durumu protesto etmiştir. Fransız etkisi Tunus’ta yaklaşık olarak 78 yıl sürmüştür. 1930 yıllarında Habib Burgiba önderliğinde bağımsızlık mücadelesi başlamıştır. 2. Dünya savaşı döneminde Tunus Savaş alanlarından biri haline gelirken bağımsızlık önderliği yapan Burgiba, Destur partisini kurmuştur. 1956 yılında Tunus halkı bağımsızlığını ilan etmiştir. 

Tunus’ta Kültürel Etkinlikler

Tunus, her yıl özellikle yaz aylarında kültürünü tanıtan birçok festival düzenlemektedir. Her yıl özellikle Ramazan aylarında Tunus Medine festivali düzenli olarak yapılmaktadır. Tunus Medine festivali süresince çeşitli film gösterimleri, geleneksel dini törenler ve konserler düzenlenmektedir. Ayrıca her yıl temmuz ayında başlayarak Ağustos ayına kadar devam eden uluslararası Kartaca festivali de en çok rağbet gören kültürel etkinlikler arasında yer almaktadır. Festival, antik Roma amfitiyatroda düzenlenmektedir. Tunus’ta genellikle kültürel etkinlikler yaz aylarında yoğun olarak yapılmaktadır. Temmuz ayında başlayıp Ağustos ayında sona eren festivallerden bir diğeri ise uluslararası Ulysse festivalidir. Festivalde çeşitli müzisyenler, yerel oyuncular ve sanatçılar etkinlikler düzenlemektedir. Ayrıca ülkenin en büyük dağı olan Oasis bölgesinde her yıl düzenli olarak Mart ayında kültürel etkinlik gerçekleştirilmektedir. Festivali boyunca tamerza kültürü tanıtılarak çeşitli etkinlikler yapılmaktadır. Ayrıca festivalde Tunuslu bir şair olan Abou El Kacem Chebbi’ de anılmaktadır. Ülkenin en ünlü ve eski fes kültürel etkinliği ise uluslararası Sahra çölü festivalidir. Her yıl düzenli olarak Aralık ayında gerçekleştirilmektedir. Ayrıca deve festivali olarak bilinmektedir. Tunus kültürü tanıtıldığı gibi çeşitli deve yarışları, şiir yarışmaları ve Arap atı yarışları sergilenmektedir. 

Tunus Konaklama Olanakları 

Tunus gerek yaz tatili gerekse kış tatili için en çok tercih edilen ülkeler arasında yer almaktadır. Tatil ve ticaret amacıyla her yıl yerli ve yabancı olmak üzere ülkeyi birçok turist ziyaret etmektedir. Bundan dolayı ülkede konaklama olanakları bir hayli fazladır. Her bütçe için uygun bedelli konaklama imkanı bulunmaktadır. Düşük bütçeli otel imkanları bulunduğu gibi yüksek bütçeli ve oldukça lüks oteller bulunmaktadır. Ayrıca hostel ve tek kişilik apartlar da oldukça avantajlıdır. 

Tunus Lezzetleri

Ülkenin mutfak lezzetleri her damak tadına uyum sağlayabilecek niteliktedir. Genellikle Tunus mutfağında taze sebzeler kullanılmaktadır. Taze sebzeler, zeytinyağı, çeşitli baharatlar, domates ve deniz ürünleri çok fazla kullanılmaktadır. Damak tadınıza uyum sağlayacak lezzetler arasında Harissa sosu yer almaktadır. Genellikle harissa sosu yemeklerde çok fazla tüketilir. Nane, kimyon, kişniş, tarçın, karabiber, toz kırmızı biber ve kakule baharatları ile hazırlanmaktadır. Tavuklu kuskus yemeği enfes lezzetler arasında yer almaktadır. Kemiksiz tavuk but, havuç, kuskus ve çeşitli baharatlar ile hazırlanmaktadır. Sarımsaklı yoğurtlu sos eşliğinde servis edilir. Mechouia özellikle yaz aylarında çok fazla tüketilmektedir. Domates ve biber ile hazırlanan lezzet, hem soğuk hem de sıcak olarak servis edilmektedir. Kefta lezzeti tıpkı Türk mutfağındaki köfte ile benzerlik göstermektedir. Kıyılmış kuzu veya dana eti, çeşitli baharatlar ve soğan ile hazırlanmaktadır. Kefta domates sosu ve havuç salatası eşliğinde sunulmaktadır. Ojja da et, zeytinyağı, yumurta, harissa sosu, biber ve sarımsak ile hazırlanan güveç yemeklerinden biridir. Kuzu eti, sığır eti, deniz ürünleri ve küçük sosisler ile hazırlanan çeşitli versiyonları da bulunmaktadır. 

Tunus Ulaşım Olanakları

Ülkede Tunus Kartaca Uluslararası Havalimanı bulunmaktadır. Havalimanı şehir merkezine yaklaşık olarak 7 kilometre uzaklıktadır. Bundan dolayı çeşitli ulaşım imkanı bulunmaktadır. Ulaşım alternatiflerini tercih ederek kısa süre içerisinde şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Otobüs ile Ulaşım

Otobüsle ulaşım imkanından faydalanarak kısa sürede şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanı etrafında şehir merkezine sefer düzenleyen birçok otobüs firması bulunmaktadır. Özellikle bagaj sayınız az ise otobüs ile ulaşım alternatifini tercih edebilirsiniz.

Taksi ile Ulaşım

Bagaj sayınız fazla ise taksiyle ulaşım fırsatından faydalanabilirsiniz. Havalimanı etrafında birçok taksi durağı bulunmaktadır. Taksiyle ulaşım alternatifinden faydalanarak kısa sürede ve konforlu bir şekilde şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Araç Kiralama ile Ulaşım

Havalimanı içerisinde çeşitli birçok araç kiralama acentesi de bulunmaktadır. Yüksek ve düşük bütçeli olmak üzere çeşitli araç alternatifi mevcuttur. Bütçenize uygun araçları tercih ederek kiralık araç ile ulaşım alternatifi ile havalimanından şehir merkezine konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz. 

İstanbul Havalimanına Ulaşım

İstanbul Havalimanı şehir merkezine uzak bir mesafede olduğundan dolayı çeşitli ulaşım imkanı bulunmaktadır. Otobüs ile ulaşım imkanından faydalanarak havalimanına kısa sürede ulaşabilirsiniz. Ancak bagaj sayınız fazla ise taksiyle ulaşım alternatifini tercih edebilirsiniz. Ayrıca Havalimanı şirketlerinin müşterilerine sunmuş olduğu servisleri de tercih ederek havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. 

İstanbul’dan Tunus’a Uçuş Kaç Saat Sürer? 

İstanbul şehrinden Tunus’a aktarmasız uçak seferleri düzenlenmektedir. Aktarmasız uçak seferleri düzenlendiğinden dolayı uçuş süresi yaklaşık olarak 2 saat 55 dakika sürmektedir. 

İstanbul’dan Tunus’a Kaç Km.dir? 

Uçak ile İstanbul-Tunus arası 1885 kilometredir. Bundan dolayı uçakla seyahat süresi 2 saat 55 dakika sürmektedir. Ancak karayolu ile 2632 km. mesafe bulunmaktadır. 

İstanbul’dan Tunus’a En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır? 

İstanbul’dan Tunus’a seyahat etmek için en uygun uçak bileti arıyorsanız hafta sonunu tercih edebilirsiniz. Pazar günleri bilet rezervasyonu yaparak uygun fiyata uçak biletine sahip olabilirsiniz. 

Tunus İklimi Nasıldır? 

Tunus’ta iki farklı iklim etkisini göstermektedir. Çöl iklimi görüldüğü gibi Akdeniz iklimi de ülke üzerinde etkilidir. Yazlar kurak ve sıcak geçerken kış mevsimleri yağışlı ve ılık olarak sürmektedir. 

Tunus Hava Durumu

09 Aralık 2023

Sun

14 °C

14 °C

Uçuş süreleri

Rota bilgisi bulunamadı

İstanbul Hava Durumu

09 Aralık 2023

Sun

6 °C

6 °C

Uçuş süreleri

İstanbul

Antalya

1 sa 5 dk

İstanbul

İzmir

1 sa

İstanbul

Trabzon

1 sa 35 dk

İstanbul

Lefkoşa

1 sa 30 dk

İstanbul

Gaziantep

1 sa 30 dk

İstanbul

Adana

1 sa 20 dk

İstanbul

Ankara

55 dk

İstanbul

Diyarbakır

1 sa 40 dk

İstanbul

Ordu

1 sa 25 dk

İstanbul

Van

2 sa

İstanbul

Taşkent

4 sa 20 dk

İstanbul

Bakü

2 sa 40 dk

İstanbul

Amsterdam

3 sa 20 dk

İstanbul

Paris

3 sa 25 dk

İstanbul

Londra

3 sa 50 dk

İstanbul

Roma

2 sa 25 dk

İstanbul

Tahran

1 sa

İstanbul

Frankfurt

2 sa 55 dk

İstanbul

Köln

3 sa

İstanbul

Aşkabat

3 sa 40 dk

Alternatif uçuşlar

İstanbul çıkışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
820,84TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
431,76TRY'den
başlayan fiyatlarla
656,89TRY'den
başlayan fiyatlarla

İstanbul çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

3.693,49TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.534,56TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.593,69TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.676,66TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.560,14TRY'den
başlayan fiyatlarla
7.869,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.762,57TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis