Hepsiburada Seyahat
Hepsiburada Seyahat

Uçuş Ara

1

Yolcu


Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Uçak Bileti Anasayfa

İzmir varışlı yurt içi uçak biletleri

İzmir varışlı yurt dışı uçak biletleri

img

İzmir Uçak Bileti

Hem güzellikleri hem de olanakları açısından en yaşanılası iller arasında gösterilen İzmir, yılın her ayında binlerce ziyaretçi ağırlar. "Ege'nin incisi" olarak da bilinen İzmir'de gezilecek yerler ve yapılacak aktiviteler saymakla bitmez demek yanlış olmaz. Türkiye'nin üçüncü büyük şehri kendine has atmosferi, sözcükleri ve yemekleriyle de sıklıkla anılır. Ege Bölgesi kıyısında bulunan İzmir Körfezi'nde konumlanmış olması ile bir liman kenti olarak bilinen İzmir, her dönem farklı kültürlere kucak açan canlı bir şehirdir. Siz de İzmir uçak bileti satın alarak harika bir hafta sonu kaçamağı yapabilir ya da uzun ve keyifli bir yolculuğa adım atabilirsiniz! 

İzmir'de Gezilecek Yerler

Oldukça büyük ve kalabalık bir şehir olması nedeniyle İzmir, neredeyse tüm ilçelerinde gezmeye ve görmeye değer pek çok alternatif barındırır. İzmir'de tarihi bir yolculuk yapmak isteyenlerin ilk durakları Agora Ören Yeri, Konak Meydanı, Tarihi Asansör ve Kemeraltı Çarşısı olur. Sasalı Doğal Yaşam Parkı, Avrupa'nın en büyük doğal yaşam alanı olarak özellikle yaz ve bahar aylarında yoğun bir ziyaretçi akınına uğrar. 

Konak ilçesinden Göztepe'ye doğru uzanan sahil şeridi, Kordon Boyu olarak adlandırılır. Özellikle Konak ve Karşıyaka ilçelerinde yer alan sahil hattı, yaz kış fark etmeden güneşlenmek, sohbet etmek ve kitap okumak isteyen yerlilerle dolup taşar. İzmir, gezi rotasını müzelere doğru çevirmek isteyen ziyaretçiler için de birçok alternatif barındırır. Radyo ve Demokrasi Müzesi, Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Atatürk Müzesi, Tarih ve Sanat Müzesi ve Mask Müzesi gibi birçok seçenek şehrin dört bir yanında konumlanmıştır. 

İzmir'de Popüler Restoranlar / Alışveriş Yerleri

İzmir, kendine has yiyecekleriyle oldukça meşhurdur. Özellikle kahvaltılık olarak tüketilen boyoz ve kumru, şehrin simgeleri arasında görülür. Son yıllarda, içi çikolata dolu bir kurabiye gibi görünen ve bomba ismi verilen tatlı da İzmir'in unutulmaz yiyecekleri arasında yer almıştır. Söz konusu tatlar, İzmir'in neredeyse tüm fırınlarında ve kafelerinde bulunabilir. 

Tarihi Asansör Binası, tüm İzmir'i ayaklar altına seren kusursuz manzarasının yanı sıra restoran olarak da hizmet verir. Konak'ta yer alan Topçu Restaurant, özellikle kebap ve çöp şiş yemek isteyen ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gören ve şehrin en simgesel restoranlarından biridir. Özellikle bir tatlı ya da kahve kaçamağı yapmak isteyenlerin uğrak noktalarından biri ise Sevinç Pastanesi'dir. Sevinç Pastanesi, konumu nedeniyle İzmirlilerin buluşma noktası olarak da kabul edilir.

İzmir'in Karşıyaka, Bornova, Konak, Balçova gibi birçok ilçesinde çeşitli alışveriş merkezleri yer alır. Ayrıca, alışveriş yapmak isteyen ziyaretçilerin mutlaka Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nı da ziyaret etmesi önerilir. Pek çok hediyelik eşya dükkânı ve bijuteriyi bir araya getiren Kemeraltı Çarşısı'nda Kızlarağası Hanı da bulunur. Kızlarağası Hanı, mimarisi ve dükkânları ile Kapalıçarşı'nın küçük bir benzeri olarak görülür.

İzmir'de Ulaşım

İzmir'de toplu taşıma seçenekleri arasında otobüs, metro, banliyö treni, minibüs, tramvay ve vapur bulunur. Denize kıyısı olan ilçelerde vapur ve tramvay ulaşımı mevcuttur. İZBAN adı verilen banliyö hattı, şehrin kuzeyinden güneyine 100 km'yi aşkın tren yoluna sahiptir. İZBAN ve metro hattı, iki farklı durakla birbirleriyle kesişir. Başka bir deyişle yolcular, iki farklı durakta inerek iki hat arasında aktarma yapabilir. Otobüs ve minibüs ulaşımından ise şehrin tümünde yararlanmak mümkündür.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım için çoğunlukla İZBAN tercih edilir. İZBAN'ın güney hattında sondan ikinci durak olan Adnan Menderes Havalimanı durağına havalimanının içinden yaklaşık 5 dakikada yürüyerek ulaşılabilir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak isteyenlerin kullanabileceği bir diğer alternatif ise belediye otobüsleridir. Ek olarak, havalimanının içinden erişilebilen özel araç kiralama hizmeti ve taksiyle ulaşım seçenekler de mevcuttur. 

 

Merak Edilenler

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
jet.svgturuncu_hx.svgpay.svgglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

mobilemobilemobile
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis