İzmir Ankara Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

İzmir Ankara uçak biletleri

03 Eki 2023

04 Eki 2023

05 Eki 2023

06 Eki 2023

07 Eki 2023

İzmir Ankara Uçak Bileti

Ankara Hakkında Bilmeniz Gerekenler

AnkaraTürkiye’nin başkentidir. Oldukça köklü bir geçmişi bulunur. 5000 yıllık bir geçmişe sahip olan kent, mevki olarak Anadolu’nun tam ortasında yer alır. Çok eski tarihi geçmişten günümüze birçok önemli medeniyetin merkezidir. Sırası ile Frigler, Lidyalılar, Persler, Makedonyalılar, Galatlar bu uygarlıklardan sadece birkaçıdır.

Ankara, Türkiye’nin ikinci büyük kentidir. 5 milyonun üzerinde nüfusu vardır. Çevresinde bulunan yerleşim birimleri de sayıldığında bu nüfus daha da fazla olur. İç Anadolu Bölgesi’nin en kalabalık şehri Ankara’dır. Ankara isminin Frig dilindeki karşılığı gemi çapasıdır. İl sınırları altıgen olarak şekillendirilmiştir.

Ankara 1950 yılından sonra Anadolu’nun birçok farklı kentinden göç alarak hızla büyümesini sürdürmüştür. 1984 yılında ise büyükşehir statüsüne girmiştir. Altyapı ve diğer gereksinimler de nüfusa göre yeniden yapılmış ve Anadolu’nun en dayanıklı ve gelişmiş şehirlerinden birisi haline dönüşmüştür.

Ankara’da 53 adet müze bulunur. Her biri şehrin geçmişini günümüze kadar başarılı bir şekilde getiren tarihi eserlere sahiptir. Müze kart çıkartarak müzelere ücretsiz bir şekilde giriş yapabilirsiniz. Buna ek olarak hem doğası hem de dört mevsimi yaşayan koşulları ile gezilesi şehirler arasında yer alır.

Ankara’da Gezilecek Yerler

Anıtkabir Ankara’da görülmesi gereken yerlerin başında yer alır. Anıtkabir Türkiye’nin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk’ün kabrinin bulunduğu yerdir. Anıtmezar olarak yapılan bu muazzam yapı özellikle Türkiye’ye gelen turistlerin en çok merak ettikleri yerler arasındadır. Şehrin en önemli simgesi olan Anıtkabir herkes için özel bir yere sahiptir. Anıtkabir her yıl 19 Mayıs, 23 Nisan, 10 Kasım gibi tarihlerde ziyaretçileri ile dolup taşar. Kutsal bir mekan olarak adlandırılan bu özel anıt mezar Anıt Bloğu ile Barış Parkı olmak üzere iki farklı bölümden oluşmaktadır. 

Ankara her yerinde müze bulunan bir şehirdir. Müze dendiğine Ankara’da ilk akla gelen müze 1927 yılında yapılmış olan Ankara Resim ve Heykel Müzesi’dir. 1980 yılından beri ziyaretçilerin en yoğun ilgi gösterdikleri yerler arasındadır. Bu müzede Abdülmecit Efendi, Fikret Mualla, Şevket Dağ, Osman Hamdi Bey, Şeker Ahmet Paşa, Abidin Dino, Şefik Bursalı gibi ünlü isimlerin eserleri sergilenmektedir.

Ankara Etnografya Müzesi, Ankara’da gezmeniz gereken bir diğer önemli yerdir. Bu müze bronz kullanılarak yapılmış Atatürk heykeli ile sizi karşılar. Ankara’nın önemli bir sanat değeridir. Atatürk’ün mezarı bir dönem burada yer almıştır. Bu açıdan da önem taşır. Müze, bakır, çini işlemeciliği gibi birçok farklı sanata ait en önemli eserleri bünyesinde barındırır.

Ankara Üniversitesi Oyuncak Müzesi gezerken eğleneceğiniz tarihi yerler arasında bulunur. Burada sayısız oyuncak, koleksiyon haline getirilerek ziyaretçilere sunulur. En popüler kahramanların birbirinden gerçekçi halini bu müzede görebilirsiniz. 

Ankara’nın çevre ilçelerinden birisi olan Beypazarı, başlı başına bir müze kentidir. Yolunuz d üşerse Ankara içinden kakan otobüsler ile Beypazarı’na gidebilir ve tarih barındıran evlerini ve kendine has dokusunu kendi gözleriniz ile görebilirsiniz.

Müze dendiğinde akla gelenbir diğer yer Meteoroloji Müzesi’dir. Bu müze Keçiören ilçesinde yer alır. Ankara’nın en zengin müzelerinden birisidir. İçerisinde 140 alet, cihazlar, kitaplar, yazılı ve görsel olarak tarihi anlatan belgeler, meteorolojide kullanılan aletler, rüzgar ölçüm aletleri, deprem kayıt aletleri gibi birçok farklı kategoride eşyalar yer alır. 

Müze gezmeyi seviyorsanız sayısız pulun bir arada yer aldığı Pul Müzesi mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Ankara’da çok farklı konsepte sahip müze bulunur. Bunlardan birisi de Pul Müzesi’dir. Altındağ ilçesinde yer alan bu müze, dört katlıdır ve baştan sona pul çeşitleri ile doludur. Müze içerisinde 189 ülkeye ait pullar sergilenmektedir. Modası geçmiş gibi görünen bu müze sizi bambaşka bir dünyaya götürecek. 

Sergi salonu ve sanat merkezi gezmeyi seviyorsanız Ankara bu konuda beklentinizi fazlasıyla karşılar. Altındağ, Anafartalar semtinde yer alır. 2010 yılında hazırlanan bu müze içerisinde aynı zamanda kütüphane, mağaza ve kafeler yer alır.

Daha farklı şeyler görmek ve yakın tarihe gitmek için gidebileceğiniz yer ise Çankaya Belediyesi’nde yer alan Çağdaş Sanatlar Müzesi’dir. Bu müze 7 katlıdır ve 4 katı sanat etkinliklerini sergilemek için ayrılmıştır. Müzik, drama, ritim atölyeleri ve sergi gibi birçok farklı etkinlik burada düzenlenir. Sanata ilgi duyanların gezmek isteyecekleri diğer önemli yerlerdir. 

Daha modern bir gezi planlıyorsanız Kızılay Meydanı’nı mutlaka görmelisiniz. Bu meydan Ankara’nın kalbidir. Her ilçeden kolay bir şekilde Kızılay Meydanı’na ulaşılır. Ankara’nın en popüler meydanıdır ve günün her saati kalabalıktır.

Ankara’da modern gezinin bir diğer adresi Tunalı Hilmi Caddesi’dir. Kızılay Meydanı kadar popüler olan bu cadde boydan boya kafeler ile doludur. Ankara’da en popüler merkezlerden birisi bu caddedir.

Ankara’da prestiji en yüksek yerler arasında Çayyolu Park Caddesi yer alır. Çayyolu ilçesinde bulunan bu cadde sayısız butik mağaza ve kafe ile doludur. Ankaralıların hayatını yakından görmek için bu caddeye gelip gezebilirsiniz.

Ankara dendiğinde akla gelen en önemli yerlerden birisi Atakule’dir. Ankara’nın başkent oluşu şerefine yapılan bu kule şehri kuş bakışı görmenizi sağlar. En üst katından şehrin her yerini gösteren kule günümüzde seyir terası olarak hizmet vermektedir.

Ankara’nın Geçmişine Işık Tutan Tarihi 

Ankara, Anadolu’da en fazla tarihe sahip olan kentlerden birisidir. Bütün uygarlıklarda Ankara neredeyse bir kale görevi görmüştür. Ankara kentinin ismi günümüze kadar fazla değişikliğe uğramamıştır. Ankara’nın etrafında yapılan kazı çalışmalarında Yontma Taş devrinden kalma kalıntılar bulunmuştur. Bu durum Ankara’nın daha fazla geçmişe sahip olduğunu gösterir. Ankara, Persler döneminde bir ticaret merkezi konumunda yer almıştır. İlerleyen dönemlerde Bizanslılar ve Selçuklular birkaç kez Ankara’ya hakim olmuş ve kent iki uygarlık arasında sürekli gidip gelmiştir. Selçuklular döneminde kentin etrafı kalın surlar ile çevrilmiştir. Askeri açıdan büyük öneme sahip olmuştur. İlerleyen sonraki önemlerde İlhanlıların hakimiyetine giren kent, 40 yıl İlhanlılar yönetiminde kalmıştır. Ardından Osmanlılar döneminde şehzadelerin eline geçerek el değiştirmiştir. Midas’ın gemi çapası bulmasıyla ilk adı Anküra olan Ankara MÖ. 333 tarihinden sonra sırasıyla Ankyra, Ancyra, Engürü ve Engüriye olarak değiştirilmiştir. En son olarak Osmanlı döneminden itibaren ise Ankara olarak resmileşmiştir. 

Ankara Hattiler ve Hititlerin ilk yerleşim yeridir. Ardından Hititlerin egemenliğine geçen şehir uzun yıllar Hatti dili ve medeniyetini sürdürmüşlerdir. Geniş topraklara sahip olan Hititler bugünkü Ankara’nın sınırları dışında hüküm sürmüştür. Balıkhisar, Ballıkuyumcu, Bitik, Karaoğlan, Gavurkale ve Kültepe höyükleri bunun en somut göstergesidir. Polatlı ilçesinde Gordion kenti kalıntılarında şehirde daha sonra Frig ve Lidya Krallıklarının hüküm sürdüğünü söyleyebiliriz. 2.YY. da Roma İmparatorluğu döneminde Ankara büyük şehir oldu. 4. YY da Bizans İmparatorluğu sınırlarında kalarak Hristiyanların yoğun olduğu önemli dini merkezlerden biri oldu. 

Ankara’nın Kültürel Yapısı

Ankara’nın kültürel yapısı oldukça zengindir. Sıcak kanlı halkı, doğal güzellikleri, coğrafi konumu ve köklü tarihi bu şehri daha da zenginleştirmiştir. Yöresel kıyafetleri, türküleri, halk oyunları gibi öğeler de diğer kültür öğeleri olarak ortaya çıkar.

Ankara’nın kültürel yapısı dendiğinde akla gelenler; Hacı Bayram Veli Türbesi, tiftik keçisi, Ankara Kalesi, Roma Hamamı, August Tapınağı, Kızılcahamam- Ayaş Kaplıcaları ile Beypazarı Evleri gibi zenginlikler akla gelir.

Ankara’da Konaklama Seçenekleri

Ankara, Türkiye’nin en geniş yüzölçümüne sahip olan kentleri arasında yer alır. Bu anlamda büyük bir tarihi mimarinin da sahibidir. Hem kültürel hem de sanatsal açıdan oldukça zengin olan Ankara, turistik anlamda şehre çok büyük katkı sağlar. Park, bahçe, turistik mekan, tarihi alan, müze ve cami bakımından zengin olan Ankara otel açısından da oldukça fazla seçeneğe sahiptir. Ankara’da hemen her semtte mutlaka kendinize uygun aradığınız özelliklerde bir konaklama seçeneği bulabilirsiniz. 

Ankara’da konaklamak için 4 ve 5 yıldızlı otel seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Şehrin en güzel yerlerinde bulunanbu oteller hem konfor hem de manzara açısından son derece iyi seçenekler sunar. Farklı semtlerde bulunan otellerde kalarak şehirde güzel zamanlar geçirebilirsiniz. Daha uygun bütçeli konaklama yerlerine ihtiyacınız varsa bu konuda da şehirde size çok fazla seçenek sunulur.

Ankara’da hem yerli hem de yabancı turistlere hitap eden oteller kaliteli hizmetleri ile de ön plana çıkar. Her biri farklı standartlara sahiptir ve bu açıdan tercih için geniş bir yelpaze sunar. Konaklamanız sırasında alışveriş merkezlerine ve lüks caddelere yakın olmak isterseniz Kavaklıdere bölgesinde bulunan otelleri gözden geçirebilirsiniz. Kaplıcalara yakın olmak için en iyi tercihiniz Kızılcahamam’dır. Bununla birlikte Kızılay ve Ulus size çok fazla otel arasından seçim yapma şansı verir. 

Ankara’nın Meşhur Yemekleri

Ankara’da meşhur olarak sayısız yemek öne çıkar. Bu kenti gezerken birçok lezzeti tatma fırsatı bulabilirsiniz. Kentte birbirinden güzel lezzetleri yiyebileceğiniz sayısız restoran ve mekan bulunur. Ankara’da ne yenir? Sorusuna cevap olarak şu lezzetler öne çıkar; kokoreç, Ankara tavası, bulgur pilavı, Ankara kebabı, Beypazarı güveci, İskender, Tamtak Tiridi, Öllüğün Körü, İnceğiz çorbası sayılabilir.

Ankara Tavası, şehrin en vazgeçilmez lezzetlerinden birisidir. Bu lezzeti şehrin birçok farklı noktasında en güzel hali ile yiyebilirsiniz. Gece yarısı lezzetleri arasında kokoreç ortaya çıkar. Bu eşsiz lezzeti en güzel hali ile yemek için Atatürk Orman Çiftliği’ne gidebilirsiniz. Burada gece geç saatlere kadar en taze hali ile kokoreç yiyebilirsiniz. 

Tandır Ankara ile özdeşleşmiş en fazla tercih edilen yemekler arasında yer alır. Et severlerin hayır diyemeyeceği bu lezzet yerli halk tarafından sıklıkla tüketilir. Ankara’da birçok farklı restoranda en lezzetli hali ile tandır yiyebilirsiniz. Özellikle Kızılay ve civarında bulunan lokantaları ziyaret ederek bu enfes etin tadına bakabilirsiniz. Tandır bütçe açısından her seviyeye hitap etmesi nedeni ile de tercih edilebilir. Çok fazla bütçe ayırmadan orta halli bir restoranda tandır yemenin keyfine doyabilirsiniz. 

Mantı yöresel olarak Kayseri’ye özgü bir yemek olarak kabul görmüşse de Ankara’da mantı tüketimi son derece fazladır. Yöresel mekanların yanı sıra en lüks restoranlarda bile menülerde yer alan mantı çeşitleri arasından siparişlerinizi verebilirsiniz. Ankara çok fazla göç alan bir kent olmasından dolayı da Anadolu lezzetlerini sıklıkla tüketildiği bir kenttir.

Ankara kahvaltı kültürünün en fazla geliştiği şehirlerimiz arasında yer alır. Kent genelinde birçok restoranda sabah saatlerinde özel kahvaltı menüleri bulunur. Çeşitli kültürleri harmanlayarak geniş mutfak lezzetlerine sahip olan Ankara’da sayısız restoranda benzersiz bir kahvaltı yapabilirsiniz. Gayet doyurucu olan kahvaltı menüleri fiyat açısından da oldukça ekonomiktir. 

Ankara’da Tatlı Kültürü

Büyükşehirlerde tatlı kültürününçok fazla gelişmiş olduğunu fark ettiyseniz, Ankara’nın da bu konuda lider şehirlerden birisi olduğuna inanabilirsiniz. Ankara yöresel anlamda kendisine ait bir tatlı tarifine sahip değildir. Ancak bütün restoranlarda Türkiye genelinde aradığınız bütün tatlı türlerine kolayca ulaşabilirsiniz. Doğu’nun baklavaları başta olmak üzere bütün Ege ve İç Anadolu tatlıları Ankara’da hemen her tatlıcıda sizi bekler.

Ankara’da Ulaşım Seçenekleri

Türkiye’nin başkentinde çok gelişmiş ulaşım seçenekleri olduğunu fark edebilirsiniz. Şehrin hem yer altı metroları hemde otobüs taşımacılığı son derece ileri teknolojidir. Nüfusun yoğun olmasına bağlı olarak şehir içinde otobüs, dolmuş, taksi, Ankaray ve özel toplu taşıma araçları hizmet vermektedir. Bu sayede hem şehir yerlileri hem de turistler ulaşımda rahat eder. Şehirde genelde sabah ve akam saatlerinde metro yolculuğu tercih edilirken öğle saatlerinde otobüs ve dolmuşlarda yoğunluk görülür. 

Metro ile Ulaşım

Ankara’da ulaşım için tercih edilen önemli alternatiflerinden birisi metrolardır. Şehirde metro hatlarının başlangıç noktası Kızılay’dır. Kızılay’da bütün metrolardan aktarma yapılarak istenilen yere gidilebilir. Metrolarda birinci hat Kızılay ve Batıkent arasında hizmet verir. İkinci har Kızılay v e Çay yolu arasında hizmete açıktır. Üçüncü hat ise Batıkent ve Sincan arasında gerçekleşir. Son hat olan dördüncü hat Tandoğan ile Keçiören arasında ulaşımı sağlamaktadır. Yoğunluğa göre metroların geliş süreleri değişir. Çok yoğun bölgelerde metrolar 3 dakikalık aralar ile sefer yapar. 

Otobüs ile Ulaşım

Otobüs taşımacılığı Ankara genelinde her semtte hizmet verir. EGO otobüs seferleri özel halk otobüsleri ile aynı fiyata yolcu taşır. Tercihe göre yolcular Ankara kart basarak da otobüslere binerek yolculuk edebilir. Kentte yaşayan belirli yaşın üstündekiler, öğrenciler, öğretmenler, gaziler ve özel bireyler indirimli fiyatlar üzerinden yolculuk eder. Otobüslere binmek için ihtiyacınız olacak biletlere şehrin birçok farklı noktasından sahip olabilirsiniz. 

Tren ile Ulaşım

Kayaş ve Sincan arasında hizmet veren tren, şehirde belirli bir nüfus yoğunluğunun ulaşım ihtiyacını karşılar. Bununla birlikte Ankaray adı verilen trenler ile de şehir merkezinden otobüs terminaline kadar dakikalar içerisinde yolculuk yapmak mümkün olur. 

Taksi ile Ulaşım

Ankara’da özellikle yakın mesafelerde taksiler sıklıkla tercih edilir. Taksilerde elektronik taksimetre sistemi yer alır. Şehir içerisinde istediğiniz noktaya taksiler ile kolay ve rahat bir ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Araç Kiralama Seçenekleri

Ankara genelinde araç kiralamak için sayısız seçenek bulunur. Havalimanı ve otobüs terminali de dahil olmak üzere araç kiralama hizmeti geniş bir yelpazede sunulur. Dilediğiniz gibi özel araçlar ile rahat bir seyahat planlıyorsanız, birbirinden farklı araç seçeneğine sahip firmalardan araç kiralama hizmeti satın alabilirsiniz.

İzmir Havalimanına Nasıl Gidilir?

İzmir’de havalimanına ulaşım için birçok farklı alternatif tercih edebilirsiniz. ESHOT firmasını tercih ederek şehir merkezinden bineceğiniz ulaştırma araçları ile havalimanına ulaşmanız mümkün olur. Ayrıca Cumhuriyet Meydanı’ndan 204 numaralı otobüs hattına binerek de havalimanına ulaşabilirsiniz. 

İzmir’den Ankara Uçakla Kaç Saat?

Uçak yolculuğu ile İzmir’den Ankara’ya 44 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. Uçağınızda aktarma olması, planlanan uçuş sürenizin daha da uzamasına neden olur. Direk uçuşlar ile dakikalar içerisinde Ankara’ya inebilirsiniz.

İzmir Ankara Arası Kaç Kilometre?

İzmir Ankara arası kara yolu hesabı ile 585 kilometredir. Uçakla bu mesafe daha da kısalır. Kuşbakışı düşünüldüğünde bu mesafe ciddi anlamda kısalmaktadır.

İzmir’den Ankara’ya En Ucuz Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

İzmir Ankara arası uçaklar yılın her gününde sürer. Bir aksilik olmadığında firmaların birer saat ara ile uçak seferi düzenlendiğini görebilirsiniz. Yaz dönemlerinde seyahatlerde yaşanan yoğunluk, bilet fiyatlarına etki edebilir. Ancak yaz sezonunu olmadığı dönemlerde daha uygun fiyatlar ile bilet bulabilirsiniz. Havayolu firmalarını takip ederek yaz döneminde indirimli ve kampanyalı bilet fiyatlarından da haberdar olabilirsiniz. 

img

Ankara Hava Durumu

03 Ekim 2023

Sun

16 °C

14 °C

Uçuş süreleri

Ankara

İstanbul

55 dk

Ankara

İzmir

1 sa 10 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Lefkoşa

1 sa 15 dk

Ankara

Van

1 sa 30 dk

Ankara

Antalya

1 sa 5 dk

Ankara

Trabzon

1 sa 15 dk

Ankara

Gaziantep

1 sa 10 dk

Ankara

Erzurum

1 sa 20 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Bakü

2 sa 20 dk

Ankara

Berlin

3 sa 15 dk

3 sa 40 dk

Ankara

Viyana

2 sa 40 dk

Ankara

Paris

3 sa 55 dk

Ankara

Londra

4 sa 50 dk

Ankara

Moskova

4 sa 30 dk

Ankara

Bişkek

4 sa 40 dk

Ankara

Almanya

4 sa 20 dk

8 sa 25 dk

İzmir Hava Durumu

03 Ekim 2023

Sun

20 °C

20 °C

Uçuş süreleri

İzmir

İstanbul

1 sa 5 dk

1 sa 55 dk

İzmir

Ankara

1 sa 10 dk

İzmir

Adana

1 sa 25 dk

İzmir

Gaziantep

1 sa 40 dk

İzmir

Mardin

2 sa

İzmir

Van

2 sa 5 dk

İzmir

Trabzon

1 sa 55 dk

İzmir

Antalya

1 sa 5 dk

İzmir

Erzurum

2 sa

İzmir

Amsterdam

3 sa 40 dk

İzmir

Berlin

3 sa

3 sa 15 dk

İzmir

Bakü

2 sa 45 dk

İzmir

Münih

2 sa 45 dk

İzmir

Paris

3 sa 45 dk

İzmir

Stuttgart

3 sa

İzmir

Köln

3 sa 15 dk

İzmir

Hamburg

3 sa 20 dk

İzmir

Viyana

2 sa 30 dk

Alternatif uçuşlar

İzmir çıkışlı yurt içi uçak biletleri

442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
786,41TRY'den
başlayan fiyatlarla
786,41TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla

İzmir çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

1.558,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.092,10TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.131,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.179,74TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.349,36TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.169,38TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.592,86TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.011,67TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.615,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.301,27TRY'den
başlayan fiyatlarla

Ankara varışlı yurt içi uçak biletleri

431,76TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
719,60TRY'den
başlayan fiyatlarla
668,20TRY'den
başlayan fiyatlarla
616,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
677,45TRY'den
başlayan fiyatlarla

Ankara varışlı yurt dışı uçak biletleri

2.819,26TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.860,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.446,17TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.659,51TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.972,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.753,01TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.715,87TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.006,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.006,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
18.645,91TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis