İzmir Atina Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

İzmir Atina uçak biletleri

3.973,89TRY'den
başlayan fiyatlarla

07 Eki 2023

07 Eki 2023

3.942,03TRY'den
başlayan fiyatlarla

08 Eki 2023

08 Eki 2023

3.942,03TRY'den
başlayan fiyatlarla

08 Eki 2023

08 Eki 2023

2.408,00TRY'den
başlayan fiyatlarla

27 Eki 2023

27 Eki 2023

3.299,52TRY'den
başlayan fiyatlarla

01 Mar 2024

01 Mar 2024

İzmir Atina Uçak Bileti 

Atina Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey 

Atina Platon, Sokrates ve Aristoteles’in bir metropolü olarak Batı medeniyeti bakımından son derece önemlidir. Bu şehir uzun yıllar boyunca Osmanlı egemenliğinde kalarak yönetilmiştir. Bunların yanı sıra Atina, Yunanistan’ın en kalabalık şehri ve başkenti olarak dikkat çeker. 4.5 milyona yakın nüfusu ile Avrupa’nın da 4. büyük başkenti olarak bilinir. Ayrıca Neolitik Çağda inşa edildiği için Avrupa’nın tarihi başkenti olarak da bilinir. Başta tarihi alanları olmak üzere doğal güzellikleri ve eşsiz lezzetleri ile her yıl milyonlarca turist ağırlar. 

Atina‘da Gezilmesi Gereken Yerler 

Atina tarihi alanları başta olmak üzere doğal güzellikleri ve kültürel zenginlikleri ile harika bir destinasyondur. Şehirde görebileceğiniz pek çok yer var olup, en az 10 gününüzü ayırmanız doğru olur. Akropol, Atina dendiğinde akla gelen yerlerden biridir. Üst şehir anlamına gelen Akropol, antik çağlarda Yunan kentlerine hep kurulan bir tapınaktır. Parthenon Tapınağı, Athena’nın bakire kimliğine adanan bir tapınaktır. Propyleae, Atina’ya gidildiğinde mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Erecthion Tapınağı, Akropol Müzesi, Lycabettus Tepesi, İslami Sanat Eserleri Müzesi Yunan Halk Sanatı Müzesi, Agias Apostoli, Monastraki ve Plaka, Hephaestus Tapınağı, Rüzgar Kalesi, Yunan Müzik Aletleri Müzesi ve Syntagma Meydanı görülebilir. 

Tarihi ve Kültürel Alanların Çeşitliliği 

Uzun yıllar Osmanlı Devleti’nin hakimiyeti altında kalan Atina’da görülmesi ve şahit olunması gereken pek çok yer vardır. Müzeler, katedraller, tapınaklar, kaleler, kuleler, manastırlar ve daha çok fazlası bulunmaktadır. Pire Arkeoloji Müzesi, Atina’da ilk görmeniz gereken müzelerden biridir. 1935 yılında kurulan müze, Antik Ege kültürüne ait eserlere ev sahipliği yapar. Yunanistan Ulusal Tiyatrosu, tasarımı ünlü mimar Ernst Ziller’in imzasını taşıyan tiyatrodur. Atina Ulusal Arkeoloji Müzesi bünyesinde heykeller barındırıyor olup, bu eserlerin geçmişi 4 bin yıl öncesine dayanmaktadır. Goulandris Kikladik Sanat Müzesi,Kikladik döneme ait olan onlarca esere ev sahipliği yapar. Benaki Yunan Kültürü Müzesi ve Bizans Müzesi, Ulusal Tarih Müzesi, Syntagma Meydanı (Plateia Syntagmatos), İslami Sanat Eserleri Müzesi de mutlaka görmeniz gereken müzeler arasında yer alır. Bunlar haricinde Akropol, Parthenon Tapınağı, Propyleae, Erecthion Tapınağı da görülebilir. 

Kültürel Etkinliklerin Adresi Atina

Atina, tabak kırma ve peçeteleri havaya atma gibi daha pek çok meşhur eğlenceye sahiptir. Bunun yanı sıra Sirtaki oynama ve klasik eğlence biçimi epey fazladır. Özellikle Plaka bölgesinde geçe hayatı son derece aktif olup, mutlaka gidilmesi gerekir. Barlar, gece kulüpleri, clup, diskolar ve daha fazlası bu bölgede yer alır. Bunların dışında Atina’da etkinlikler ve festivaller eksik olmaz. Ohi Günü 28 Ekim tarihinde tatil olarak kutlanır. Bunun haricinde Pazar günlerinde şehir merkezinde tiyatro gösterileri ve müzikal gösterileri olur. Yerel halk da şehrin sokaklarına çiçek çelenklerini ve güzel pankartları yerleştirir. Atina Epidaurus Festivali, yaz aylarında yapılan bu festival 2-3 ay kadar sürer. O nedenle gidildiğinde mutlaka katılmak gerekir. 

Atina‘da Konaklama Seçenekleri

Yunanistan’da göz alıcı güzellikler sunan Atina, kaynağını köklü tarihinden alan dokusuyla bir açık hava müzesi izlenimini verir. Ege kıyısında yer alan bu kentin dört bir tarafında alışveriş yapma, yeme içme, eğlence merkezleri ve çok daha fazlası yer alır. Haliyle bu şehre uzunca bir süre ayrılması yerinde bir karar olur. Atina’da konaklayabileceğiniz pek çok bölge bulunup, o bölgeler arasında Syntagma & Monastiraki, Plaka, Psiri, Exarchia yer alır. Hem lüks hem de butik otellere ev sahipliği yapan bölgeler, merkezi konumda yer aldığı için gezilecek yerlere de kolaylıkla ulaşılmasına imkan sağlar. Bu bölgelerde yeme içme alanları, alışveriş merkezleri ve eğlence fırsatları da yer alır. 

Denemeniz Gereken Atina Lezzetleri

Akdeniz mutfağından en güzel örnekleri sunan Atina Mutfağı, Türk ziyaretçilerinin yabancılık çekmeden tüketmesine olanak sağlar. Bunlardan bir tanesi Baklava olup, Atina tarzını denemenizi öneririz. Balık da Atina’da mutlaka denemeniz gereken lezzetler arasında yer alır. Gyro, pideye benzeyen ekmek arasında domates sosu, et, kıvamlı cacık tarzında bir lezzettir. Kokoretsi, Kokoreç severlerin Atina’da kesin tüketeceği bir lezzettir. Ekmek arası yerine porsiyon olarak verilen Kokoretsi mutlaka tüketilmelidir. Moussaka, Atina’da ne yenir sorusuna mükemmel bir cevap olur. Ouzo, Yunanistan’da bir rakı olup, tam yerinde rakıyı tatmadan dönmek olmaz. Bunların dışında mutlaka Souvlaki, Tzatziki ve Yunan Salatası tadılmalıdır. 

Atina’da Ulaşım İmkanları 

Bu şehrin havalimanına indiğinizde şehir merkezine veya herhangi bir noktaya gitmeniz için birçok seçenek vardır. Bu seçeneklerin birçoğu toplu taşıma olurken bir kısmı da taksi ve araç kiralama gibi kişisel seçeneklere ayrılır. Her zevke ve her beklentiye hitap eden ulaşım seçenekleri yalnızca fiyat bakımından birbirinden ayrılır. Bu noktada, bütçeyi göz önünde bulundurarak hareket etmek doğru olur. 

Metro ile Ulaşım

Atina Havalimanında sıklıkla tercih edilen ulaşım seçeneklerinden biri metro olup hem konforlu hem de ekonomiktir. Bu ulaşım seçenekleri belirli bir saatte hareket ettiği için uçaktan iniş saatinizi göz önünde bulundurarak hareket etmeniz doğru olur. 

Taksi ile Ulaşım

Havalimanından şehir merkezine veya herhangi bir alana konforlu gitmenin yolu taksilere binmekten geçer. Son derece konforlu ve rahat olan taksilerle kolay yolculuk yapılabilir. 

Otobüs ile Ulaşım

Atina havaalanına indiğinizde karşınıza çıkacak ulaşım seçeneklerinden bir diğeri de otobüsler olur. Otobüsler şehrin birçok noktasına gittiği için çok kullanılan bir seçim olarak dikkat çeker. Üstelik ekonomik fiyatıyla istediğiniz noktaya erişmenizi sağlar. 

Tramvay ile Ulaşım

Tramvaylar da havalimanına indiğinizde tercih edebileceğiniz seçenekler arasında yer alır. Son derece ekonomik ve konforlu olan bu araçlar ile kısa zamanda istediğiniz yere gidebilirsiniz. 

Araç Kiralama 

Tatil boyunca keyifli ve konforlu yolculuk geçirmek isteyenlerin tercihleri arasında araç kiralama seçeneği bulunur. Çeşitli firmalar tarafından sunulan araçlar lüks ve orta segment olarak dikkat çeker. Bu araçları havalimanına indiğiniz an kiralayabilir ve tatil bittikten sonra teslim edip, ülkeden ayrılabilirsiniz. 

İzmir Havalimanına En Uygun Ulaşım Nasıl Gerçekleşir?

İzmir şehir merkezinden Adnan Menderes havaalanına hem otobüs hem de minibüs ve İzban trenleri ile cüzi fiyatlara ulaşım sağlanabilir. Bu araçlara şehir merkezinden binilebileceği gibi farklı noktalardan da binilebilir. Taksiler de ulaşım için bir diğer seçenektir.

İzmir ile Atina Uçuşu Kaç Saat Sürer?

İzmir ile Atina arası seferler yaklaşık olarak 1 saat 20 dakika sürer. Bu yolculuk aktarmalı ve aktarmasız gerçekleşebileceği için bahsi geçen uçuşlarda süre değişebilir.

İzmir ile Atina Arası Mesafe Kaç Kilometredir?

İzmir ile Atina arası mesafe kuş uçuşu olarak yaklaşık 303 kilometreden oluşur. 

İzmir ile Atina Arası Uçak Bileti En Ucuz Ne Zaman Alınır?

İzmir ile Atina arasında gerçekleştirilen uçuşlar pek çok uçak firması tarafından yapılmaktadır. Bu uçuş seçenekleri zaman zaman indirimli ve avantajlı fiyatlar ile sunulur. İndirimli fiyatlardan yararlanmak için firmaları takip etmek yeterli olur. Ayrıca seyahat tarihinizden en az 3-4 hafta öncesinde de uçak biletini satın alırsanız daha uygun fiyatlı olabilmektedir.

img

Atina Hava Durumu

04 Ekim 2023

Sun

24 °C

18 °C

Uçuş süreleri

30 dk

Atina

Ankara

2 sa 5 dk

Atina

İzmir

55 dk

İzmir Hava Durumu

04 Ekim 2023

Sun

21 °C

18 °C

Uçuş süreleri

İzmir

İstanbul

1 sa 5 dk

1 sa 55 dk

İzmir

Ankara

1 sa 10 dk

İzmir

Adana

1 sa 25 dk

İzmir

Gaziantep

1 sa 40 dk

İzmir

Mardin

2 sa

İzmir

Van

2 sa 5 dk

İzmir

Trabzon

1 sa 55 dk

İzmir

Antalya

1 sa 5 dk

İzmir

Erzurum

2 sa

İzmir

Amsterdam

3 sa 40 dk

İzmir

Berlin

3 sa

3 sa 15 dk

İzmir

Bakü

2 sa 45 dk

İzmir

Münih

2 sa 45 dk

İzmir

Paris

3 sa 45 dk

İzmir

Stuttgart

3 sa

İzmir

Köln

3 sa 15 dk

İzmir

Hamburg

3 sa 20 dk

İzmir

Viyana

2 sa 30 dk

Alternatif uçuşlar

İzmir çıkışlı yurt içi uçak biletleri

442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
786,41TRY'den
başlayan fiyatlarla
786,41TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla

İzmir çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

1.558,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.092,10TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.131,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.179,74TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.349,36TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.169,38TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.592,86TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.011,67TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.615,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.301,27TRY'den
başlayan fiyatlarla

Atina varışlı yurt dışı uçak biletleri

1.131,26TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.862,47TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.916,96TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis