Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

İzmir Azerbaycan uçak biletleri

10 Haz 2023

11 Haz 2023

12 Haz 2023

13 Haz 2023

15 Haz 2023

İzmir Azerbaycan Uçak Bileti

Azerbaycan Hakkında

Güney Kafkasya’nın en büyük ülkesi olan Azerbaycan’ın başkenti Bakü’dür. Azerbaycan’ın yüzölçümü 86.600 km.dir. Kuzeyde Rusya Federasyonu olup, güneyde İran, batıda Gürcistan ve Ermenistan, doğuda ise Hazar Denizi ile sınır komşusudur. Ülke petrol ve doğalgaz zenginliğine sahiptir. Vize almadan gidebileceğiniz ve hiç yabancılık çekmeyeceğiniz bir ülkedir. Ülke de iletişim bakımından hiç sorun yaşamayacağınız Azeri Türkçesi konuşulur. Azerbaycan halkının zengin bir kültürü vardır. Bu kültürlerini eşyalarında, ürünlerinde sergilemektedir. Bunları günlük kullanımlar olan metal eşyalara veya tahta kaşıklara işlemişlerdir. Bu baskı desenlerine sahip eşyaları dilerseniz satın alabilirsiniz. 

Azerbaycan’da Gezilmesi Gereken Yerler

Azerbaycan’ın parkları, meydanları, yüksek dağları, yemyeşil vadileri ile sizleri kendisine hayran bırakacaktır. Gezinize Başkent Bakü’den başlayabilirsiniz. 2000’li yıllardan sonra ülke hızlı bir şekilde gelişmeye başlamıştır. Sıra dışı bir mimariye sahiptir. Alev Kuleleri, Kız Kulesi, Şirşahlar Sarayı ve Azerbaycan Halı Müzesi muhakkak görmeniz gereken yerler arasındadır.

Haydar Aliyev Kültür Merkezi, 2013 yılında yapılmış olan sanat ve kültür merkezidir. Şehrin önemli turistik noktalarından biridir. Bakü Bulvar Turu, Deniz Kenarı Milli Parkı, Hazar Denizi kıyısında yer almaktadır. Alışveriş merkezlerinin ve iş merkezlerinin olduğu bir mekandır. Burada ayrıca yat kulüpleri, çeşmeler, anıtlar ve heykeller bulunmaktadır. Akşam güneşinin batışını en iyi görebileceğiniz mekan burasıdır. Burada elinizde kahve ile gezinize biraz mola verebilirsiniz.

Targovi Caddesinde popüler kafeler ve restoranlar vardır. Trafiğe kapalı olan bu cadde, günün her saati son derece kalabalıktır. Kobustan Milli Parkı, Bakü’ye bir saat uzaklıktadır. Ülkenin en önemli milli ve tarihi parkıdır. Burada geçmiş yıllardaki medeniyetlere ait eserler sergilenmektedir. Absheron Yarımadası, Hazar Denizi üzerindedir. Burada doğalgaz ile yanan 3 metre yüksekliğe sahip ateşi görebilirsiniz. Ateş Mabedi olarak bilinen Ateşgah’ın manzarasının muhteşem olduğunu söyleyebiliriz. Ilık ve berrak denizinin yanında ince kumlu plajları ve şifalı termal suları bulunmaktadır. Kampçılık merkezi olarak bilinen bu yarımada da doğayla baş başa tatil yapabileceğiniz ideal yerlerin başında gelir. 

Ülkedeki diğer görülmesi gereken yapılar ise Gence’de bulunan Ermeni Kilisesi, Rus Ortodoks Kilisesi, Juma Camii, Şah Abbas Kervansarayıdır. Kafkas Dağlarının eteklerinde kerpiçten yapılmış taş evlerle dolu mahalleler de görmeniz gereken şirin bir mekandır.

Azerbaycan Tarihi

Azerbaycan Cumhuriyeti, 1918 yılında kurulmuş olsa da 1920 yılında Sovyetler Birliği’nin topraklarına dahil olan bir ülkedir. Zoraki birliktelik Azerbaycan’ın bağımsızlığını 1991 yılında ilan etmesi ile son bulmuştur. Ülkede hem Azeri Türkçesi hem Rusça hem de Farsça konuşulmaktadır. Çeşitli etnik kökenli toplulukları kendi topraklarında barındırması nedeniyle bu dil çeşitliliği oluşmuştur. 

Azerbaycan’da halkın %95’i Müslüman olup Şiilik mezhebine bağlıdır. Ayrıca Sünni, Zerdüşt, Bahailer ve Hristiyan dinine mensup olan inanca sahip insanlar da vardır. Ülkenin en göze çarpan özellikleri ise halk oyunları ve müzikleridir. Birçok Azeri sanatçısı büyük eserler verip Azeri Müziğini dünyaya tanıtmışlardır. 

Azerbaycan Kültürel Etkinlikleri

2009 yılından başlayarak her yıl düzenli olarak Gebele şehrinde düzenlenen Gebele Müzik Festivali’nde, klasik müzik konserlerinin yanı sıra sazlı eğlenceler de gerçekleşmektedir. Muğam Fünya Uluslararası Müzik Festivali de yine 2009 yılından günümüze dek her yıl kutlanmaktadır. Bu festivalde müsabakalar yapılır ve opera sanatçıları sahnede yer alırlar. İpek Yolu Uluslararası Müzik Festivali’nde ise; birçok yabancı folklor, müzik ve tiyatro kategorilerden isimler katılır. 

Üzeyir Hacıbeyov Uluslararası Müzik Festivalinde, Üzeyir Hacıbeyov’un eserleri sahnelenmektedir. Mstislav Rostropoviç Festivali 2007 yılında Bakü’de düzenlenmeye başlamıştır ve halen devam ettirilmektedir. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın onayı ile bu festivalde, dünyaca ünlü yorumcular bir araya gelerek halka müzik ziyafeti sunarlar. Bu festivallere daha çok üniversite öğrencileri katılarak, anın tadına varırlar.

Azerbaycan’da Konaklama

Azerbaycan’da en lüks otellerin yanı sıra daha ekonomik pansiyonlar veya hoteller de bulunmaktadır. Turistik gezi için ülkeye geldi iseniz o zaman ulaşımın en rahat olduğu bölgeleri tercih etmelisiniz. Bunların başında Old City size kolay ulaşım sağlayan en ideal bölgedir. Daha ekonomik olan bölgeler ise Bayrak Meydanı’dır. Hazar Denizi kıyısına yakın birçok otel de bulunmaktadır. Manzaraya ve otel hizmetlerine göre fiyat farkları oluşacaktır. 

Azerbaycan Lezzetleri

Azeri mutfağında pilav, çorba, kuzu ve sığır eti ile salata ağırlıklı olarak tüketilmektedir. Mantı, düşpere ve benzeri hamur işleri ise en sık tüketilen yemek çeşitleridir. Düşbere, kutab, dovga, piroş ve ünlü balık asetrin ızgarası farklı lezzetleri tadabileceğiniz yemek çeşitleridir. Çorba çeşitleri ülkemizle benzerlik gösteren tatlar arasındadır. Hamuraşı, balya, pelmeni, umaç çorbası ve turşı sıyık en sevilen çorbalardandır. 

Hingel, evelik dolması, lüle kebabı, piti aşı, haş, enenevi pilavı, yarpaq dolması, bozbaş, tike kebabı ana yemeklerdendir. Tatlılar vazgeçilmeniz ise Bakü baklavası, şekerbura, şeki baklavası, umaç helvası, firni, reçel, Gence baklavası lezzetlerine doyamayacağınız tatlılardı. Her mevsim taze sebze ve meyve bulabileceğiniz ülkede, en çok tüketilen meyveler dut, üzüm, incir, kiraz, nar ve ayvadır. 

Koyun eti, Azerbaycan’ın geleneksel yemeklerinin içinde kullanılan tek et türüdür. Yemeklerinin bu kadar lezzetli olmasının nedeni de buradan gelmektedir. Hatta öyle ki kış mevsiminde kullanılmak üzere kurutulmuş etler ve pastırmalar hazırlanmaktadır. Yapılan bu et kurutma işlemine fümeleme tekniği adı verilir. Sofralarda olmazsa olmaz lezzetlerden gül şerbeti, ev yapımı reçeller ama özellikle karpuz reçeli ve ayrandır. Tandır ekmeğine burada da büyük önem verilir. Her hafta düzenli olarak aileler tarafından yapılmaktadır. 

Yemeklerde baharat olarak kişniş ve safran kullanılır. Et ve sebze yemeklerinde kullanılır. Tarçın da yemeklere tat veren baharatlardan biridir. Tereyağı ve kuyruk yağı, yemeklerinde zeytinyağını tercih etmeyenlerin kullandığı yağ çeşididir. Yemek sunumlarında bakır ve sini araç gereçleri kullanılır. Hem sağlıklı hem görselliği güzel hem de yemekleri uzun süre sıcak tutma özelliği vardır. Nevruz gibi özel günler için de ülkenin kendine has çorbaları ve pilavı yapılır. 

Azerbaycan’da içeceklerden boza, kefir ve şalgam başta gelir. Ama bizlerdeki gibi olmazsa olmazlardan çay vazgeçilmez içecektir. Çay olduğu için kahve kültürü çok yoktur. 

Azerbaycan Ulaşım 

Azerbaycan Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı, başkent Bakü’ye 20 km. uzaklıktadır. Havalimanına otobüs, taksi, metro veya araç kiralama seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz. 

Otobüs

Havalimanından şehir merkezine otobüsler 24 saat hizmet vermektedir. Gün içinde 30 dk. aralıklarla yapılan seferler, gece saatlerinde saat başı yapılmaktadır. 

Taksi

Hızlı ve konforlu olan taksiler, sizleri konaklama noktanıza kadar götüren araçlardır. Şehir merkezine 25 da.da ulaşabilirsiniz. 

Araç Kiralama

Havalimanından araç kiralama şirketleri ile görüşerek dilediğiniz gün sayısı kadar araç kiralayabilirsiniz. 

İzmir Havalimanına Ulaşım

Adnan Menderes Havalimanına ulaşımınızı otobüs, metro, taksi veya araç kiralama ve İzban raylı sistem seçeneklerinden birini kullanarak sağlayabilirsiniz. 

İzmir Azerbaycan Uçuş Kaç Saat?

İzmir Azerbaycan uçuş süresi 2 saat 20 dk.dır. 

İzmir Azerbaycan Arası Kaç Km.dir?

İzmir Azerbaycan arası 2.304 km.dir. 

Azerbaycan’a En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Türk vatandaşlarının vizesiz girişlerine izin veren ülkeye turist olarak seyahat edebileceğiniz en ideal dönemler mayıs, haziran, eylül, ekimdir. Seyahat edeceğiniz tarihten 40 gün öncesinde biletinizi satın alırsanız, daha ekonomik olarak almış olursunuz. img

Azerbaycan Hava Durumu

09 Haziran 2023

Sun

25 °C

25 °C

Uçuş süreleri

2 sa 50 dk

Bakü

Ankara

2 sa 30 dk

Bakü

Antalya

3 sa 5 dk

Bakü

İzmir

3 sa 10 dk

Bakü

Adana

4 sa 30 dk

Bakü

Alanya

3 sa 40 dk

Bakü

Samsun

3 sa 35 dk

Bakü

Trabzon

1 sa 30 dk

İzmir Hava Durumu

09 Haziran 2023

Sun

20 °C

19 °C

Uçuş süreleri

İzmir

İstanbul

1 sa 5 dk

1 sa 55 dk

İzmir

Ankara

1 sa 10 dk

İzmir

Adana

1 sa 25 dk

İzmir

Gaziantep

1 sa 40 dk

İzmir

Mardin

2 sa

İzmir

Van

2 sa 5 dk

İzmir

Trabzon

1 sa 55 dk

İzmir

Antalya

1 sa 5 dk

İzmir

Erzurum

2 sa

İzmir

Amsterdam

3 sa 40 dk

İzmir

Berlin

3 sa

3 sa 15 dk

İzmir

Bakü

3 sa

İzmir

Münih

2 sa 45 dk

İzmir

Paris

3 sa 45 dk

İzmir

Stuttgart

3 sa

İzmir

Köln

3 sa 20 dk

İzmir

Hamburg

3 sa 20 dk

İzmir

Viyana

2 sa 30 dk

Alternatif uçuşlar

İzmir çıkışlı yurt içi uçak biletleri

402,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
402,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
478,01 TRY'den
başlayan fiyatlarla
404,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
454,99 TRY'den
başlayan fiyatlarla
478,01 TRY'den
başlayan fiyatlarla
694,99 TRY'den
başlayan fiyatlarla
694,99 TRY'den
başlayan fiyatlarla
694,99 TRY'den
başlayan fiyatlarla
570,53 TRY'den
başlayan fiyatlarla

İzmir çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

1.310,54 TRY'den
başlayan fiyatlarla
749,59 TRY'den
başlayan fiyatlarla
768,45 TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.331,71 TRY'den
başlayan fiyatlarla
720,78 TRY'den
başlayan fiyatlarla
975,50 TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.511,05 TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.011,67 TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.584,90 TRY'den
başlayan fiyatlarla
997,08 TRY'den
başlayan fiyatlarla

Azerbaycan varışlı yurt dışı uçak biletleri

1.909,02 TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.957,71 TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.331,71 TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.955,83 TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.540,44 TRY'den
başlayan fiyatlarla
4.264,29 TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.379,10 TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.432,88 TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.406,20 TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis