İzmir Bakü Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

İzmir Bakü uçak biletleri

04 Ara 2023

05 Ara 2023

06 Ara 2023

07 Ara 2023

08 Ara 2023

İzmir Bakü Uçak Bileti

Bakü Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Azerbaycan’ın başkenti olan Bakü, Hazar Denizi’nin batı kısmında bulunan harika bir şehirdir. 2022 verilerine göre 2 milyon 500 bin kişilik nüfusa sahip olan şehir, Kafkasya’nın en büyük şehirleri arasında yer almaktadır. Bakü en önemli ticaret ve kültür merkezi olarak anılmaktadır. 

Azerbaycan’ın en doğusunda bulunan Bakü ticaret, sanayi ve kültür bakımından son derece gelişmiştir. Bunun yanı sıra, Bakü liman olarak da çok büyük öneme sahiptir. Dolayıyla şehir, her yıl yerli ve yabancı turistler tarafından çok sevilerek ziyaret edilmektedir. 

Bakü’de Gezilmesi Gereken Yerler 

Doğal güzellikleri, tarihi yapıları ve turistik bölgeleri ile dikkat çeken Bakü’de gezilip görülmesi gereken pek çok yer vardır. Arap, Rus ve Osmanlı Devleti’nin egemen olduğu seneler ve Zerdüştlerin Bakü’ye verdikleri değer bu şehrin tarihi ve kültürel bakımdan çok zengin olmasını sağlamıştır. 

Bakü petrol bakımından da son derece zengin olup, bağımsızlığını ilan ettikten sonra daha çok çağdaş mimari özellik arz eden yapılara sahip olmuştur. İçeri bölümde yer alan Kız Kalesi, UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer almaktadır. Bakü’nün en gizemli ve en muhteşem mimarlık abidesi olan kuleyi mutlaka görmelisiniz. 

Şirvanşahlar Sarayı da UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer almaktadır. Etkileyici ve gösterişli mimariye sahip olan saray 52 odaya sahiptir. Bibi-Heybet Cami, görkemli yapıya sahip olan şahane bir camidir. Azerbaycan Halı Müzesi, halı ve dokumacılık ile ünlü olan şehirde harika bir müzedir. Halıcılık sanatını görmek için bu müzeyi görebilirsiniz. Bakü Bulvarı, Çamur Volkanları, Bakü ve Abşeron Yarımadası, Ateşgah – Ateş Tapınağı, Yanar Dağ, Devlet Bayrağı Meydanı, Bakü Televizyon Kulesi de görülmesi gereken yerler arasındadır. 

Kendine Hayran Bırakan Tarihi Doku

Azerbaycan’ın başkenti Bakü, hüküm süren medeniyetlerden dolayı pek çok tarihi zenginliğe sahiptir. Bakü’de Köhne şehir olarak da anılan İçeri şehir, metropolün geçmişine dair birçok tarihi eser barındırmaktadır. Paleolitik zamanlardan bu güne yerleşim yeri olarak tercih edilen alan, Bakü’de tarihi alana şahit olmak isteyenler için iyi bir seçenektir. Burada tarihi ve kültürel açıdan pek çok yapı bulunmaktadır. 15.yüzyılda Şirvanşahlar Hanedanının Şahı olan İbrahim Halılullah tarafından yaptırılan “Şirvanşahlar Sarayı” da şehrin en önemli yapıları arasındadır. 

Kız Kalesi, UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alınan önemli bir yapıdır. 27 metre yüksekliğine sahip olan bu yapı 12.yüzyılda yaptırılmıştır. Ateşgah, Kobustan Millî Parkı, Şehitler Hiyabanı, Alev Kuleleri, Yanar Dağ, Azerbaycan Devlet Filarmonisi ve Nizami Caddesi görülmesi gereken tarihi alanlar arasındadır. 

Kültürel Etkinliklerin Adresi

Hem genç hem de hareketli bir şehir olan Bakü; doğal ve tarihi alanlarının dışında misafirlerini çeşitli etkinliklerle de etkilemeyi başarmaktadır. Şehir merkezinde yer alan bronz heykeller, çimenli alanlar, sıra dışı kuyu şekilleri ve yaya taşları ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Çarşısında birbirinden lezzetli ve gösterişli yemeklere sahip olan restoranlara gidilerek yemek yenilebilir. Aynı şekilde kütüphane, sinema, sergi salonu gibi birçok mekana gidebilirsiniz. 

Gece olduğunda sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebileceğiniz bar, disko, gece kulübü, meyhane gibi mekanlara gidebilirsiniz. Bunun yanı sıra düzenli olarak gerçekleşen konser, şenlik ve festivallere katılarak doyasıya eğlenebilirsiniz. Bakü’de düzenlenen konserlere çeşitli sanatçılar katılmaktadır. 

Bakü’de Konaklama Kolaylığı 

Doğal güzellikleri, tarihi yapıları ve hareketli yaşamıyla çok sevilerek ziyaret edilen Bakü, tüm misafirlerin beklentilerini ve zevklerini karşılamaktadır. Türkiye’den birçok turistin gittiği Bakü’ de lüks otellerden butik otellere, pansiyonlardan apartlara kadar pek çok seçenek yer almaktadır. Bu nokta da keyfinden ve konforundan ödün vermek istemeyenler lüks otellere yönelebilirler. Sauna, spor salonu, havuz, peyzaj gibi hizmetlerin bulunduğu lüks otellerde konforlu bir biçimde konaklayabilirler. 

Bakü’deki oteller şehir merkezinde bulunduğundan birçok yere yürüyerek ulaşılabilmektedir. Mesela Nizami Caddesi, Old City ve Bayrak Meydanı misafirlere konaklamak üzere birçok seçenek sunmaktadır. Keyfinden ve konforundan ödün vermek istemeyenler şehir merkezinde bulunan lüks otelleri tercih edebilirler. 3, 4 ve 5 yıldızlı oteller beklentinizi karşılayacak niteliktedir. Daha ekonomik fiyatlı konaklama alternatiflerinden yararlanmak için pansiyon ve apartlara yönelebilirsiniz. Bu seçeneklerde şehir merkezinde yer aldığı için birçok yere yürüyerek gidilebilir. 

Denemeniz Gereken Bakü Lezzetleri

Bakü mutfağı, birbirinden lezzetli ve meşhur yemekleri ile dikkat çekmektedir. Üstelik şehirdeki yemeklerin pek çoğu Türkiye mutfağındaki lezzetlere benzemektedir. Bakü halkının sıklıkla tükettiği lezzetlerden biri olan Mantılı Çorba Düşbere, kuzu eti ve dana etinin ilavesi ile yapılan ve içine sirke, mantı ve sarımsak katılan harika bir lezzettir. Eğer Bakü’yü kış sezonunda ziyaret ederseniz bu çorbayı mutlaka tatmalısınız. 

Bakü’de daha hafif ve lezzetli yiyecekler tüketmek isteyenler Dovğa yiyebilir. Yoğurt ve yeşilliklerden oluşan bu çorba Türk Mutfağında bulunan Ayran Aşı Çorbasına benzemektedir. Bu lezzet hem çok hafif hem de ferah bir başlangıç yiyeceğidir. Bir diğer lezzet olan Piti Aşı kuzu eti, patates, domates, erik kurusu ve diğer malzemelerin buluşmasıyla elde edilmektedir. Bu yemek güveçte pişirildiği için son derece lezzetli olmaktadır. Bakü lezzetleri her damak zevkine hitap edebilecek çeşitlilikte olduğu için seveceğinize eminiz. 

Bakü’de Ulaşım Olanakları 

İzmir ile Bakü arası uçakla yaklaşık 2 saat 20 dakika sürmektedir. Havalimanına ulaştıktan sonra şehir merkezine gitmek için pek çok seçenek vardır. Bu seçenekler fiyat ve konfor bakımından farklı olsa da sizi kısa zamanda şehir merkezine ulaştıracaktır. Otobüs, servis, minibüs, taksi ve metro seçenekler arasında yer almaktadır. 

Otobüs ile Ulaşım

Bakü Havalimanından şehir merkezine otobüs ile seyahat edebilirsiniz. Şehir merkezine giden otobüs seferlerinin çok kısa sürmesinin yanı sıra, oldukça ekonomik olması da avantaj sağlamaktadır. 

Taksi ile Ulaşım

Bakü Havaalanında, terminalin dışı kısmında beyaz renkli oldukça konforlu ve lüks taksiler ile kısa zamanda şehir merkezine gidebilirsiniz. Taksi ücretini nakit veya kredi kartı ile yapabilirsiniz. 

Metro ile Ulaşım 

Bakü havaalanındaki ekspres otobüslerle, şehirdeki trafiğin durumuna göre yaklaşık 40 dakika kadar sonra merkeze ulaşmak mümkündür. Yolculuk bittiğinde ise Köroğlu metrosunda inilebilirsiniz. Buradan yeşil ya da kırmızı hatlı metrolara geçiş yaparak Bakü şehir merkezine gidebilirsiniz. 

İzmir Havalimanına En Uygun Ulaşım Nasıldır?

İzmir’in şehir merkezinden havaalanına uygun fiyata giden pek çok seçenek vardır. Belediye otobüsleri bu seçeneklerden yalnızca bir tanesidir. Havalimanına ulaşmak için tercihinize göre tren, araç kiralama ya da taksi gibi seçenekleri de kullanabilirsiniz. 

İzmir ile Bakü Arası Uçuş Kaç Saat Sürer?

İzmir ile Bakü arası aktarmasız uçuş süresi 2 saat 20 dakika kadar sürmektedir. Bu uçuş aktarmalı olarak gerçekleştiği takdirde süre değişebilmektedir. 

İzmir ile Bakü Arası Mesafe Kaç Kilometredir?

İzmir ile Bakü kuş uçuşu mesafe yaklaşık olarak 1.959 kilometredir. 

İzmir ile Bakü Uçak Bileti En Ucuz Ne Zaman Alınır?

İzmir ile Bakü arasındaki uçuşlar çeşitli firmalar tarafından sağlanmaktadır. Zaman zaman yapılan indirimlerden yararlanmak için firmaları takip ederek bilet almak mümkün olmaktadır. Erken rezervasyon yaptırıldığı takdirde de ucuz bilet almak mümkün olamaktadır.

.rTable { display: table; width: 100%;} .rTableRow { display: table-row; } .rTableHeading { background-color: #ddd; display: table-header-group; } .rTableCell, .rTableHead { display: table-cell; padding: 3px 10px; border: 1px solid #999999; } .rTableHeading { display: table-header-group; background-color: #ddd; font-weight: bold; } .rTableFoot { display: table-footer-group; font-weight: bold; background-color: #ddd; } .rTableBody { display: table-row-group; }

izmir_baku

Bakü Hava Durumu

04 Aralık 2023

Sun

10 °C

10 °C

Uçuş süreleri

2 sa 50 dk

Bakü

Ankara

2 sa 30 dk

Bakü

Antalya

3 sa

Bakü

İzmir

3 sa 5 dk

Bakü

Adana

3 sa 35 dk

Bakü

Trabzon

1 sa 30 dk

Bakü

Samsun

3 sa 35 dk

İzmir Hava Durumu

04 Aralık 2023

Sun

14 °C

13 °C

Uçuş süreleri

İzmir

İstanbul

1 sa 5 dk

1 sa 55 dk

İzmir

Ankara

1 sa 10 dk

İzmir

Adana

1 sa 25 dk

İzmir

Gaziantep

1 sa 40 dk

İzmir

Mardin

2 sa

İzmir

Van

2 sa 5 dk

İzmir

Trabzon

1 sa 55 dk

İzmir

Antalya

1 sa 5 dk

İzmir

Lefkoşa

1 sa 20 dk

İzmir

Amsterdam

3 sa 40 dk

İzmir

Berlin

3 sa

3 sa 15 dk

İzmir

Bakü

2 sa 45 dk

İzmir

Münih

2 sa 45 dk

İzmir

Paris

3 sa 45 dk

İzmir

Stuttgart

3 sa

İzmir

Köln

3 sa 15 dk

İzmir

Hamburg

3 sa 20 dk

İzmir

Viyana

2 sa 30 dk

Alternatif uçuşlar

İzmir çıkışlı yurt içi uçak biletleri

442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
944,36TRY'den
başlayan fiyatlarla

İzmir çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

1.558,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.092,10TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.131,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.964,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.349,36TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.169,38TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.592,86TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.011,67TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.301,27TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.413,90TRY'den
başlayan fiyatlarla

Bakü varışlı yurt dışı uçak biletleri

2.135,30TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.960,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.964,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.558,50TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.891,88TRY'den
başlayan fiyatlarla
6.242,11TRY'den
başlayan fiyatlarla
5.212,27TRY'den
başlayan fiyatlarla
4.922,56TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.386,18TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis