İzmir Bulgaristan Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

İzmir Bulgaristan uçak biletleri

6.353,35TRY'den
başlayan fiyatlarla

30 Eyl 2023

30 Eyl 2023

6.353,35TRY'den
başlayan fiyatlarla

30 Eyl 2023

30 Eyl 2023

5.932,24TRY'den
başlayan fiyatlarla

20 Eki 2023

20 Eki 2023

5.932,24TRY'den
başlayan fiyatlarla

20 Eki 2023

20 Eki 2023

3.454,64TRY'den
başlayan fiyatlarla

08 Ara 2023

08 Ara 2023

İzmir Bulgaristan Uçak Bileti

Bulgaristan Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bulgaristan doğası, zengin tarihi ve kültürel mirasıyla birlikte her yıl çok fazla sayıda turisti çekmektedir. Ülkede özellikle doğa turizmi önemli bir yere sahiptir. Hatta bu alanda iyi bir gelişim göstermiştir. Namık Kemal’in Vatan Yahut Silistre adlı oyununa dahi konu olmuş Silistre şehrine ev sahipliği yapar.

Doğu ve batı arasında yer alan ülkede Traklar, Slavlar, Bizanslar ve Osmanlı Devleti zamanında egemenlik kurmuştur. Ülkenin özellikle başkenti Sofya, Avrupa için önde gelen kültürel şehirlerden biri oalrak gösterilir. Farklı milletlerden ve çok fazla sayıda öğrenciden oluşan şehirde kütüphaneleri müzeler her geçen sene ile kendisini geliştirmeye devam ediyor.

Bulgaristan’da Gezilebilecek Yerler

Balkanların incisi olan Bulgaristan’da birçok gezip görebileceğiniz yapı ve müze yer almaktadır. Turistler için oldukça ilgi çeken yerlerden biri olan Bulgaristan’da sizleri kültürel ve tarihi açıdan zenginlik beklemektedir. Alexander Nevsky Katedrali, Bulgaristan’ın simge yapılarından biri olarak ön plana çıkmıştır. 1877 ve 1878 yılları arasında Rus askerlerinin anısına yapılmıştır. İçerisinde tam 10 bin kişinin ibadet etmesi mümkündür. Buna uygun olarak tasarlanan Ortodoks Kilisesi, Bulgaristan’ın en çok ziyaret edilen noktalarından biridir. Yapımı ise tam olarak 30 yıl sürmüştür. Bu katedrali görmek için kesinlikle vakit ayırmanız gerekir.

Borsisova Gradina Parkı, son derece kalabalık olan şehirden uzakta bir yer istiyorsanız oldukça iyi bir alandır. Kolay ulaşımı ile her yaştan insanın buluşma noktasıdır. Park içerisinde yürüyüş yapabilirsiniz, Üstelik kuş seslerinin dinlendirici cıvıltısıyla huzurlu bir gün geçirmeniz mümkündür. Parkı ziyaret ettikten sonra içerisinde yer alan hayvanat bahçesini de ziyaret edebilirsiniz. 

Antik Roma Tiyatrosu, Bulgaristan’ın Plovdiv bölgesinde ziyaret edebileceğiniz yerlerdendir. Yapıldığı dönemden günümüze kadar ihtişamını koruyarak gelmiştir. Günümüzde ise bazı restorasyon çalışmaları ile daha kullanılabilir hale getirilmiştir. Zaman zaman tiyatro gösterileri, festivaller, konserler için ev sahipliği yapar. 

Sea Garden, Bulgaristan’ın Varna şehrinde yer alır. Bulunduğu bölgenin en popüler noktalarından biri olmasıyla dikkatleri çeker. Günün her saatinde ise canlılığını koruyan bu parka dilediğiniz zaman gelebilirsiniz. Ayrıca Sea Garden için sadece park demek de doğru olmayacaktır. İçerisinde hayvanat bahçesi, tiyatro, akvaryum ve plaj dahi yer almaktadır. İstediğiniz zaman denize inerek plajda uzanabilmeniz adına parkın adına Deniz Bahçesi denilmiştir. Şehirde en çok ziyaret edilen yerlerden biri olmasıyla dikkat çeker. 

Bulgaristan’ın Tarihi

Zamanında Bulgaristan’ın ilk sakinleri Traklar olmuştur. Ardından Roma İmparatorluğu gelmiştir. Sonra ise Bizans İmparatorluğunun egemenliği altına girmiştir. M.S. 6. Yüzyılda, 681 yılında Han Asparuh tarafından ülke Balkan Dağlarının kuzeyine kurulmuştur. Burada hem Slavlar hem de Türk kökenli olan On Ogurlar yerleşerek yaşamlarını sürdürmüşlerdir. Aristokratik tabakayı oluşturan Bulgarlar bir süre sonra tamamen Slavlaşarak dillerini değiştirmişlerdir. 10. yüzyıldan sonra Ortodoksluğu da kabul ederek dinlerini bırakmışlar ve asimile olmuşlardır. 

Bulgaristan’daki tarihin tüm izlerini gezerken görebilirsiniz. Vitosha Caddesi, ülkenin başkenti olan Sofya ziyaretinizde görmeniz gereken yerlerden biridir. Özellikle de alışveriş noktasında meraklı iseniz şehrin en kalabalık noktalarından biri olma özelliğine sahiptir. İsterseniz burada güzel bir yemek yiyebilir isterseniz de harika aktiviteler yapabilirsiniz. 

Ulusal Sanat Galerisi Sofya’da yer alır ve Bulgaristan’ın en büyük sanat galerisi olma özelliğine sahiptir. İçerisinde ise 50 binden fazla eser yer alır. Bu nedenle de tüm galeriyi gezmek için birkaç saatinizi ayırmanız gerekecektir. Tarihi Orta Çağ dönemine dayanan eserlerin de yer aldığı galeriyi ziyaret edebilirsiniz. Burada Bulgaristan’ın tarihine yolculuk etme şansınız olacaktır. 

Antika Pazarı, Bulgaristan’da oldukça popüler olan bir yerdir. Eğer eskilere bağlıysanız ve eski dönemlerin havasını seviyorsanız buradan ilginç birçok ürün satın alabilirsiniz. Birçok paradan, silahlara kadar çeşitli eşsiz parçalar satılmaktadır. Sevdiklerinize ve kendinize sürprizler yapmak için iyi bir yerdir. 

Saint George Kilisesi, Bulgaristan’da yer alan en eski yapılardan biridir. Halk arasında ise Rotuna denilir. Romalılar döneminden kalmış olan kilise incelendiğinde yapılmış olduğu döneme ait mimari özellikleri taşır. Yuvarlak kubbesiyle dikkat çeken ve günümüze kadar ayakta kalan bu yapıyı her sene çok fazla kişi ziyaret etmeye devam ediyor. 

Bulgaristan’da Kültürel Etkinlikler

Bulgaristan geziniz sırasında çeşitli festivallere de katılım gösterebilirsiniz. Ocak ayının son haftasında özellikle de Pagan zamanlarından gelmiş olan gelenekleri hala yaşatmak adına düzenlenen Uluslararası Masquearade Games Festivali son derece ilginçtir. Festival boyunca farklı maskeler takılır ve bunlara uygun kıyafetler giyilir. Festivalde her yıl renkli manzaralar sergilenmektedir.

Aynı zamanda 1997 yılından beri aktif olarak düzenlenen ve dünyanın birçok yerinden de yönetmen ve filmlere kapılarını açan Güneydoğu Avrupa’nın da prestijli film festivali olan Sofya Uluslararası Film Festivali mart ayında gerçekleşir. 

Kukerlandia Festivali son derece ilgi çekicidir. El yapımı kuker adındaki maskeler ve üzerinde çanların olduğu grupların gösterilerini sunduğu bir festivaldir. Katılımcılar özellikle Trak savacılarını temsil eden kıyafetler giyerler. Çıkardıkları sesler de en az görünümleri kadar ilginçtir. Göstericiler kemerlerine bağlamış oldukları bakır ve bronz zilleri çıkarır. Ardından yüksek sesle konuşarak kötülük ve hastalıkları kovacaklarına inanırlar. 

Bunların haricinde Sofya Jazz Festivali, Bulgaristan Salsa Festivali, Varna Yaz Festivali, Varna Uluslararası Müzik Festivali, Plovdiv Uluslararası Folklor Festivali de vardır. 

Bulgaristan’da Konaklama

Bulgaristan Avrupa’nın önemli şehirlerinden biridir. Bu anlamda ziyaretçileri için uygun konaklama imkanı sunar. Aynı zamanda son derece temiz ve iyi bir güvenlik sistemine sahip alanlarda konaklayabilirsiniz. Otel, pansiyon, hostel gibi seçenekler sunan Bulgaristan sizlere her bütçeden kalacak yer imkanı sağlar. 

Bulgaristan’ın Lezzetleri

Bulgaristan farklı etnik gruplara da ev sahipliği yapmıştır. Bu özelliği de yeme ve içme kültürüne yansımıştır. Slav kökleriyle birlikte Akdeniz mutfağını ve Osmanlı’dan miras kalan Türk yemeklerini, Avrupa’nın lezzetlerini içerisinde barındırır. Ülkede süt ve süt ürünleri çok yaygındır. 

Türk mutfağında da çoban salata olarak bilinen Şopska Salatası oldukça meşhurdur. Kaşkaval kaşar peyniri, bir tür tavuk çorbası olan pileşka, menemene benzeyen mişmaş yemekleri Bulgaristan’da öne çıkan yemeklerden bazılarıdır. 

Bulgaristan’da Ulaşım

Bulgaristan’da ulaşım ağları oldukça kalitelidir. Bu sayede şehir içi ulaşım da oldukça kolaydır. Şehir için de genellikle otobüs, tramvay ve metro kullanılmaktadır. Aynı zamanda şehre gittiğinizde telefon üzerinden bir uygulama sayesinde otobüs saatlerini öğrenebilirsiniz.

Metro ile Ulaşım

Bulgaristan’da metro ile ulaşım çok sık tercih edilmektedir. Gideceğiniz birçok yere de daha hızlı varış imkanı sunar.

İzmir Havaalanına Ulaşım Olanakları

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmet veren ESHOT firmasına ait araçları kullanım sağlayarak İzmir havaalanına gidebilirsiniz. 200 numaralı, 202 ve 204 numaralı otobüslere binebilirsiniz. Metro da ulaşım seçenekleri arasındadır.

İzmir’den Bulgaristan’a Uçuş Kaç Saat Sürer?

İzmir’den Bulgaristan’a uçuş 42 dakika sürer. Oldukça yakın mesafede olan iki rota arası uçuş, aktarmalı bilet almanız sonucunda daha uzun süreli olabilir.

İzmir Bulgaristan Arası Kaç Km.dir?

İzmir Bulgaristan arası 770 kilometredir.

Bulgaristan’a En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Ülkede yaz sezonu haziran ayında başlar. Ekim ayına kadar da devam eder. Kış ayları geldiğinde ise kayak sezonu açılır. Dünyanın dört bir yanından turist çeken Bulgaristan için uçak biletlerinizi uyguna getirmek isterseniz önceden satın alabilirsiniz.

Bulgaristan’ın İklimi Nasıldır?

Bulgaristan değişken ve karışık bir iklime sahiptir. Genel olarak ılıman iklim hakimiyeti vardır. Yıllık ortalama olarak sıcaklık en düşük 0 derece ve en yüksek ise 22 derece civarındadır. 

Bulgaristan Hava Durumu

29 Eylül 2023

Sun

14 °C

12 °C

Uçuş süreleri

1 sa 25 dk

Sofya

İzmir

2 sa 35 dk

İzmir Hava Durumu

29 Eylül 2023

Sun

16 °C

16 °C

Uçuş süreleri

İzmir

İstanbul

1 sa 5 dk

1 sa 55 dk

İzmir

Ankara

1 sa 10 dk

İzmir

Adana

1 sa 25 dk

İzmir

Gaziantep

1 sa 40 dk

İzmir

Mardin

2 sa

İzmir

Van

2 sa 5 dk

İzmir

Trabzon

1 sa 55 dk

İzmir

Antalya

1 sa 5 dk

İzmir

Erzurum

2 sa

İzmir

Amsterdam

3 sa 40 dk

İzmir

Berlin

3 sa

3 sa 15 dk

İzmir

Bakü

2 sa 45 dk

İzmir

Münih

2 sa 45 dk

İzmir

Paris

3 sa 45 dk

İzmir

Stuttgart

3 sa

İzmir

Köln

3 sa 15 dk

İzmir

Hamburg

3 sa 20 dk

İzmir

Viyana

2 sa 30 dk

Alternatif uçuşlar

İzmir çıkışlı yurt içi uçak biletleri

442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
786,41TRY'den
başlayan fiyatlarla
786,41TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla

İzmir çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

1.558,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.092,10TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.131,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.179,74TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.349,36TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.169,38TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.592,86TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.011,67TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.615,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.301,27TRY'den
başlayan fiyatlarla

Bulgaristan varışlı yurt dışı uçak biletleri

1.919,91TRY'den
başlayan fiyatlarla
5.661,27TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis