İzmir Diyarbakır Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

İzmir Diyarbakır uçak biletleri

21 Şub 2024

22 Şub 2024

23 Şub 2024

24 Şub 2024

25 Şub 2024

İzmir Diyarbakır Uçak Bileti

Diyarbakır Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Diyarbakır; medeniyetler boyunca Dicle ve Fırat nehirlerinin arasında, Yukarı Mezopotamya’nın Anadolu’ya bağlantı noktası olarak önemli bir yerleşim yeri olmuştur. Güney Doğu Anadolu bölgesinde Türkiye’nin en kalabalık 6. İlidir. Yapılış tarihi net bilinmeyen, şehrin en önemli tarihi yapısı, Çin Seddi’nden sonra dünyanın en uzun surlarına sahip, eski çağ mimarisinin en güzel örneklerinden olan 16 kalesi ve 5 çıkış kapısı olan surlarıdır ve yazıtlarla kabartmalarla süslenmiştir. Surlar hakkında bilinen en eski tarih M.Ö. 349 yılında Bizans İmparatoru Constantius tarafından yenilendiğidir. 

Tarihsel ve kültürel geçmişiyle günümüzde de yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olmaya devam etmektedir. Her bütçeye uygun ekonomik ve lüks otelleri mevcuttur. Hatta tarihi mekan otelleri ve butik otellerde tercih listenizde olabilir.

Havaalanı ile şehir merkezi yaklaşık 10 kilometredir ve ulaşımını Diyarbakır büyükşehir belediyesinin toplu taşıma otobüsleri, özel transfer hizmeti veren firmalar, 24 saat çalışan taksileri kullanarak veya oto kiralama firmalarından kiralayabileceğiniz araçlarla sağlayabilirsiniz. Seyahatinizde yanınızda başkalarının olması veya kalabalık bir grup olmanız ulaşım seçim tercihinizde en önemli faktör olacaktır. Toplu taşıma otobüsleri Diyarkart kullanılarak yapılabilmektedir. 

İzmir’den Diyarbakır’a Uçak Yolculuğu

İzmir Anadolu’nun en batısında ve Ege Bölgesinin en büyük, en gelişmiş ve en kalabalık şehridir. Diyarbakır da Güney Doğu Anadolu’nun en büyük ve en kalabalık şehridir. Bu sebeple haftanın her günü ve değişik saatlerde direk veya aktarmalı karşılıklı uçuşlar kolaylıkla bulunmaktadır. Direk uçuşlar 2 saat sürerken aktarmalı uçuşlar yaklaşık 4 saatten 9 saate kadar değişiklik gösterebilmektedir. Diğer bir alternatif ulaşım olan kara yolu ise yaklaşık 17 saat sürmektedir. Direk uçuşları yakalamak veya en uygun aktarmalı uçuştan bilet alabilmek için Hepsiburada Seyahat sitesinden yararlanmanız size çok büyük bir avantaj sağlayacaktır. Konforlu ve hızlı bir yolculuk için acele edin ve biletinizi hemen alın.

Diyarbakır’da Gezilmesi Gereken Yerler

Diyarbakır merkezinin ilk yerleşim yeri “Sur İlçesi”, adından da anlaşılacağı gibi Çin Seddi’nden sonra dünyanın en uzun ve geniş 7-8 metre yükseklikli surlarla çevrili, içinde birçok tarihi unsuru barındıran 2015 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınmış yaklaşık 9000 yıllık orta çağ yapısıdır. Hemen surların dışında Diyarbakır kalesi ile nehir vadisi arasındaki 700 hektarlık verimli toprakları ile Heysel Bahçeleri yer almaktadır. Bölgenin en büyük kuş cenneti olan Heysel Bahçeleri 180’den fazla kuş türüne ev sahipliği yapar. Göçmen kuşların istasyon, dinlenme ve barınma lokasyonu olarak kullandığı Heysel Bahçeleri aynı zamanda susamuru, tilki, sansar, sincap, kirpi gibi değişik türlere de ev sahipliği yapmaktadır. Yine 2015 yılında UNESCO Dünya Mirası olarak tescillenmiştir.

Dicle nehri üzerindeki On Gözlü Köprü olarak bilinen ve üzerindeki kitabeden Marvaniler döneminde 1065 yılında yapıldığı bilinen köprü türünün ender örneklerindendir. Uzunluğu 172 metre genişliği batı tarafı 10 metreden başlar beşinci gözden sonra 4 metre olarak devam eder.

Adına şarkılar ve türküler yazılan, Türkiye ve yakın doğunun en geniş kemerli taş köprüsü Malabadi Köprüsü. 1147 yılında inşa edilen köprü 7 metre genişliği, 150 metre uzunluğu ve 19 metre kilit taşı yüksekliği ve köprü ayaklarında ziyaretçilerinin dinlenmesi için odaları olan ihtişamlı yapı, ziyaretçilerini büyülüyor ve gidip görülmeyi hak ediyor.

20.000 yıl öncesinin medeniyetine ev sahipliği yaptığına inanılan Çayönü ilçesi ve Hilar Kayalıklarını gezerken ilk tarımın burada yapıldığını, ilk koyun, keçi ve köpeğin yine burada evcilleştirilerek beslenmeye başlandığını öğrendiğinizde Yukarı Mezopotamya’nın en eski yerleşim mekanında olduğunuza inanacaksınız.

Anadolu’nun ilk camisi “Ulu Cami” ve Hz. Süleyman Cami sizi farklı bir huzur alemine taşıyacaktır. 

  1. yüzyılda inşa edilmiş Meryem Ana Kilisesinde karanlığa bir umut ışığı olması ve dileğinizin gerçekleşmesi için mum yakmadan olmaz.

Biraz alış veriş yapmak sevdiklerinize hediyeler almak için, altın işleme sanatının farklı örneklerini görebileceğiniz Kuyumcular Çarşısı, Birçok el işi ürünün hem üretildiği hem de satıldığı Demirciler Çarşısı size unutulmuş kültürlerin hala yaşadığının kanıtı olacaktır.

Çok gezdiğinizi ve yorulduğunuzu, dinlenmek ve sıhhat bulmanız gerektiğine inanıyorsanız Çermik Kaplıcalarını ziyaret etmeniz önerilir. Hem içilebilen hem de banyo kürü olarak yararlanılan kaplıcada; Romatizma, deri, solunum yolu, eklem ve kireçlenme gibi hastalıklara olumlu etki yaptığı bilinmektedir. Kaplıca bölgesinde konaklama olanakları da vardır.

Cahit Sıtkı Tarancı ve Arkeoloji müzelerini gezmeden, eski Diyarbakır evlerini ve Dört Ayaklı Minare’yi görmeden şehri terk etmeyin.

Diyarbakır’da Kültürel Etkinlikler

Türkiye’nin 6. En kalabalık ili, kültürel ve sosyal tarih zenginliği ve üniversitesi ile yılın her zamanında birçok fuar festival ve sanat etkinlikleriyle daima yaşayan ve halkına yaşadığını hissettiren bir şehirdir Diyarbakır. 2010 yılından beri düzenlenen Kitap Fuarı, 1971 yılından beri ilk adı Karpuz Festivali daha sonra Babaeski Tarım Festivali, Devlet Tiyatrosunun gösterileri ve Büyük Şehir Belediyesinin kültürel etkinlikleri hem yerel halka hem de turistlere güzel anılar biriktirmesine yardımcı olur.

Diyarbakır’da Denenmesi Gereken Tatlar

Diyarbakır’ın en meşhur yemeği kaburga dolmasıdır, Türk, Ermeni, Kürt, Süryani, Arap, Yahudi ve Zaza halklarının birlikte yaşadığı şehirde yemek kültürü de birbirinden etkilenerek zengin bir mutfağa dönüşmüştür. Yörede kuzu eti mutfağın temel malzemesidir. İçli köfte, saç tava, patlıcanlı meflune, ciğer kebabı ve tüm sakatat çeşitleri masaların vazgeçilmez yemekleridir. Tatlı olarak burma kadayıf ve sütlü Nuriye vaz geçilmeziniz olabilir.

Mevsimindeyseniz mutlaka Türkiye’nin her yerinde Diyarbakır Karpuzu olarak nam salan karpuzunu yemeden şehirden ayrılırsanız sakın Diyarbakır’a gittim diye kimseye söylemeyin.

Diyarbakır’da Konaklama

Ulusal ve uluslararası otel zincirlerinin birçoğunu şehirde bulabilirsiniz. Tarihi mekanların restore edilerek otel veya butik otel olarak kullanılanları da şehrin kültürünü ve tarihini yaşatmaya devam etmektedir. Size ve bütçenize uygun alternatif konaklama seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

Diyarbakır’da Ulaşım

Şehir merkezinde ve özellikle Sur içinde yaya gezmeniz şehrin kültürünü ve tarihini yakalamak açısından çok önemlidir. Toplu taşıma ile bir yerlere gidecekseniz, belediye otobüsleri, dolmuş ve minibüsler ihtiyacınızı kolaylıkla karşılayacaktır. Belediye otobüslerini kullanabilmek için Diyarkart edinmeniz gereklidir. İlçelerdeki tarihi mekanları gezmek için ilçeler arası çalışan minibüsler imdadınıza yetişecektir. Çevre ilçelerdeki tarihi mekanları özgürce kimseye bağımlı olmadan gezmek isterseniz araba da kiralayabilirsiniz. 

İzmir Havaalanına Ulaşım Olanakları

İzmir Büyük Şehir Belediyesinin otobüsleri ile şehrin farklı noktalarından yapılan karşılıklı seferler ile Adnan Menderes Hava Alanına en ekonomik şekilde ulaşabilirsiniz. Belediye otobüslerine en iyi alternatif İZBAN banliyö sistemi. Otobüslerden ve trenlerden İzmirim Kart kullanılarak yararlanılabiliyor. 

İzmir - Diyarbakır Uçak Bileti En Uygun Ne Zaman Alınır?

Haftanın her günü ve değişik saatlerde direkt veya aktarmalı karşılıklı uçuşlar farklı firmalar tarafından yapılmaktadır. Direkt uçuşlar 2 saat sürerken aktarmalı uçuşlar yaklaşık 4 saatten 9 saate kadar değişiklik gösterebilmektedir. Direkt uçuşları yakalamak veya en uygun aktarmalı uçuştan bilet alabilmek için Hepsiburada Seyahat sitesinden yararlanmanız size çok büyük bir avantaj sağlayacaktır. Farklı firmaların farklı fiyat politikaları olduğunu ve tüm bilet seçeneklerini tek adreste bulmanın kolay yolunu aklınızda tutmanız önemlidir. Konforlu ve hızlı bir yolculuk için seyahatinizi önceden planlamanız ve ekonomik bilet almak için acele etmelisiniz.

Diyarbakır’da İklim Nasıldır?

Sert kara iklimi ve yarı kurak yayla ikliminin etkisinde olan Diyarbakır’da yazlar çok sıcak ve kurak, kışlar soğuk ve az yağışlıdır. Yazın en sıcak ortalama 40°C, kışın en soğuk ortalama -10°C civarlarındadır. Yazın neredeyse hiç yağış almaz. İlkbaharda her yer yemyeşilken yazın dere kenarları haricinde her yer bozkırdır. Kışın Diyarbakır ve çevresindeki baraj ve göller sebebiyle rutubet oranı yüksek olduğundan soğuk ciddi olarak hissedilir. izmir_diyarbakir

Diyarbakır Hava Durumu

21 Şubat 2024

Sun

1 °C

1 °C

Uçuş süreleri

Diyarbakır

İstanbul

1 sa 45 dk

Diyarbakır

İzmir

2 sa 10 dk

Diyarbakır

Ankara

1 sa 25 dk

Diyarbakır

Antalya

1 sa 50 dk

Diyarbakır

Bursa

1 sa 45 dk

Diyarbakır

Bodrum

2 sa 40 dk

Diyarbakır

Dalaman

2 sa 35 dk

Diyarbakır

Adana

2 sa 25 dk

Diyarbakır

Çanakkale

2 sa 45 dk

Diyarbakır

Samsun

2 sa 25 dk

Diyarbakır

Frankfurt

4 sa 30 dk

Diyarbakır

Münih

4 sa 25 dk

Diyarbakır

Amsterdam

5 sa 20 dk

Diyarbakır

Bakü

3 sa 50 dk

Diyarbakır

Belgrad

3 sa 25 dk

Diyarbakır

Roma

4 sa 35 dk

Diyarbakır

Londra

5 sa 40 dk

Diyarbakır

Üsküp

3 sa 30 dk

Diyarbakır

Almanya

5 sa 40 dk

İzmir Hava Durumu

21 Şubat 2024

Sun

3 °C

0 °C

Uçuş süreleri

İzmir

İstanbul

1 sa 5 dk

1 sa 55 dk

İzmir

Ankara

1 sa 10 dk

İzmir

Adana

1 sa 25 dk

İzmir

Gaziantep

1 sa 40 dk

İzmir

Mardin

2 sa

İzmir

Van

2 sa 5 dk

İzmir

Trabzon

1 sa 55 dk

İzmir

Antalya

1 sa 5 dk

İzmir

Lefkoşa

1 sa 20 dk

İzmir

Amsterdam

3 sa 40 dk

İzmir

Berlin

3 sa

3 sa 15 dk

İzmir

Bakü

2 sa 45 dk

İzmir

Münih

2 sa 45 dk

İzmir

Paris

3 sa 45 dk

İzmir

Stuttgart

3 sa

İzmir

Köln

3 sa 15 dk

İzmir

Hamburg

3 sa 20 dk

İzmir

Viyana

2 sa 25 dk

Alternatif uçuşlar

İzmir çıkışlı yurt içi uçak biletleri

442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
944,36TRY'den
başlayan fiyatlarla

İzmir çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

1.558,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.092,10TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.131,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.964,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.349,36TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.169,38TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.592,86TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.011,67TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.301,27TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.413,90TRY'den
başlayan fiyatlarla

Diyarbakır varışlı yurt içi uçak biletleri

615,77TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
514,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
621,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.601,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.584,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.576,34TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.558,16TRY'den
başlayan fiyatlarla

Diyarbakır varışlı yurt dışı uçak biletleri

2.762,35TRY'den
başlayan fiyatlarla
9.420,18TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.636,03TRY'den
başlayan fiyatlarla
5.268,16TRY'den
başlayan fiyatlarla
5.881,77TRY'den
başlayan fiyatlarla
7.236,67TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis