İzmir Erzincan Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

İzmir Erzincan uçak biletleri

2.180,45TRY'den
başlayan fiyatlarla

21 Eyl 2023

21 Eyl 2023

2.179,13TRY'den
başlayan fiyatlarla

22 Eyl 2023

22 Eyl 2023

1.974,85TRY'den
başlayan fiyatlarla

23 Eyl 2023

23 Eyl 2023

2.386,05TRY'den
başlayan fiyatlarla

24 Eyl 2023

24 Eyl 2023

2.381,71TRY'den
başlayan fiyatlarla

25 Eyl 2023

25 Eyl 2023

İzmir Erzincan Uçak Bileti

Erzincan Hakkında Bilinmesi Gerekenler 

Yukarı Fırat Havzasında bulunan Erzincan, Türkiye’nin en gelişmiş ve büyük şehirlerinden bir tanesidir. Anadolu’nun en eski kültür merkezi olan bu şehir yıllarca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Akadlar, Hayaslılar, Azziler, Hititler, Uratular, Persler, Helenler gibi daha pek çok medeniyet bunlar arasında yer almaktadır. Erzincan; dağ ve platolarıyla ünlü olan bir şehrimiz olarak her ilçesinde doğal güzellik ve tarihi alan barındırır. Her yıl yabancı ve yerli turistlerin uğrak noktası olan şehir, doğal güzellikleriyle turizm potansiyelini her geçen gün arttırmaktır. Hem doğal güzellikleri hem de tarihi yapılarıyla dikkat çeken Erzincan, yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği şehirler arasında yer alır. Özellikle doğa sporlarında büyük oranda ilerleme yaşayan şehir, yabancı turistlerin ilgi odağı olmaktadır. Ergan Dağı’ndaki kayak merkezi ile kış sporu yapabileceğiniz gibi dağ tırmanışı ve yamaç paraşütü gibi sporlarla adrenalin dolu anlar yaşayabilirsiniz. Daha pek çok aktivite yapmanıza olanak sağlayan şehri ziyaret edebilir, keyifli ve kaliteli zamanlar geçirebilirsiniz. 

Erzincan’da Görülmesi Gereken Yerler 

Türkiye’nin en nadide şehirlerinden biri olan Erzincan, her yıl yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olmaktadır. Çünkü şehirde görülmesi gereken onlarca doğal güzellik, tarihi ve kültürel yapı bulunuyor. Şehir ziyaretçilerine kapılarını 4 mevsimde de açmaktadır. Bahar veya yaz aylarında doğal güzelliklerini ve tarihi yapılarını gezebileceğiniz şehirde kış aylarında kayak yapılabilmektedir. Şehirde dini yapı da fazlasıyla bulunur. Abrenk Kilisesi, Hıdır Abdal Türbesi ve Gülabibey Camii şehirde mutlaka görülmesi gereken dini yapılar arasında bulunmaktadır. Özellikle Erzincan şehrinin tarihini merak eden insanlar Erzincan Müzesini ziyaret etmelidir. Terzi Baba Türbesi, Sultan Melik Türbesi, Refahiye Merkez Camii de Erzincan da görülmesi gereken tarihi alanlardan diğerleridir. Abrenk Kilisesi, Tercan İlçesinin Üçpınar köyünde yer alan Ermeni kilisesidir. Bu kilise, bir adet şapel ve iki dikilitaş ile tarih kokmaktadır. Erzincan’ın Karasu Nehri ve Munzur Dağları’nda bulunan el değmemiş güzellikleri görebilirsiniz. Alt bölümleri moloz taşından üst bölümleri ise ahşap malzemelerden elde edilen tarihi konakların içerisini gezebilir, böylece geleneksel Erzincan yaşamını doruklarda yaşayabilirsiniz. Sayılanlar dışında Girlevik Şelalesi, Köroğlu Mağarası, Karanlık Kanyon, Ekşisu Kaplıcası ve Ekşisu Mesire Alanı’nı da keyifle ziyaret edebilirsiniz. 

Erzincan’nın Tarihi

Erzincan bölgesindeki ilk yerleşime dair günümüzde herhangi bir bilgi bulunmamakla birlikte tarihi kaynaklardan edinilen bilgilerin ışığında Hurriler, Hayaslılar ve Azzilerin bu bölgede yaşadıkları öğrenilmektedir. MÖ 1600’lü yıllarda Hititlerin topraklarına alınan Erzincan, MÖ 900’lerde Urartuların himayesine geçmiştir. Zaman içerisinde Medler, Persler, Romalılar, Bizanslılar, Abbasiler gibi pek çok devlet tarafından yönetilmiştir. Erzincan, son olarak Malazgirt Meydan Muharebesi’nden sonra Türk kültürü ile tanışmıştır. Birçok savaş ve istila gören bu topraklar; Anadolu Selçuklu Devleti’nden sonra 1473 Otlukbeli Savaşı’na değin Akkoyunlular’da kalmıştır. Erzincan, bu savaş sonrasında Osmanlı Devleti’nin toprakları arasına katılmıştır. I. Dünya Savaşı zamanında, 1916 yılında Ruslar tarafından işgal edilen Erzincan; 1918’de Ermeni istilasına uğramıştır. Son olarak Milli Mücadele sürecinde Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türkiye Cumhuriyeti’nin bir ili haline getirilmiştir.

Erzincan’da Kültürel Etkinlikler 

Erzincan, yerli ve yabancı turistleri doğal güzellikleri ve tarihi yapıları dışında da etkilemeyi başarıyor. Kafe, restoran, alışveriş merkezi, eğlence merkezlerinin yanı sıra özellikle gece hayatı açısından son derece aktif olan şehirde pek çok seçenek bulunuyor. Pub, gece kulübü, bar gibi eğlence mekanlarından beklentinizi ve bütçenizi karşılayan mekanlara gidebilirsiniz. Çevresindeki şehirlere nazaran pek çok eğlence mekanı sunan Erzincan’da alkollü ve alkolsüz pek çok mekan bulunmaktadır. Bunların dışında düzenli olarak gerçekleşen konser ve festivallere katılarak doyasıya eğlenebilirsiniz. 

Erzincan’da Konaklama Olanakları 

Her mevsimde yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilen Erzincan, misafirlerine konaklama kolaylığı sunan bir şehirdir. Erzincan, her bütçeye ve beklentiye hitap edebilecek büyük otellerden butik otellere, apartlardan pansiyonlara kadar pek çok seçeneği barındırmaktadır. Şehirde bulunan 4 ve 5 yıldızlı oteller; konforlu odalarıyla, yöresel lezzetleriyle, sauna, havuz, spa, masaj gibi aktiviteleriyle beğeni toplamaktadır. Bunların dışında pansiyon ve apartlar da daha uygun konaklamak isteyenlerin beklentisini karşılayabilmektedir. 

Erzincan’da Denenmesi Gereken Lezzetler

Erzincan mutfağı, birbirinden farklı ve zengin lezzetlerin bulunduğu bir mutfaktır. Özellikle etten yapılan yemekleriyle dikkat çeken şehir, yiyenlerin midesini şenlendirmektedir. En meşhur yemeği olan Babuko hem yerli halk hem de yabancı ziyaretçiler tarafından bir hayli beğenilmektedir. Erzincan döneri, Erzincan Ketesi, Erzincan lokumu ve sarığı da en güzel tatlar arasında yer almaktadır. Erzincan Çorbası, kıyma köftesinin minik boyutlarda yuvarlanması ve ardından kızartılması ile yapılır. Böylesine lezzetli ve doyurucu çorbayı mutlaka denemelisiniz. Bunların dışında Gıllor, Hamur Kesme Makarnası, Haşıl Siron, Tavuklu Reyhanlı Pilav, Gendime Çorbası gibi yöresel yemekleri deneyebilirsiniz. Aynı zamanda Erzincan Lokumu, Sarığı, burması, Kayısı Kafesesi gibi tatlılarla midenizi şenlendirebilirsiniz. 

Erzincan’da Ulaşım Olanakları 

İzmir’den Erzincan’a 1 saat 10 dakika gibi bir sürenin sonunda ulaşmış olursunuz. Erzincan ziyareti sırasında kullanabileceğiniz çeşitli ulaşım araçları vardır. Bu ulaşım seçenekleri ise fiyat ve konfor bakımından birbirinden farklıdır. Ancak bütçenize ve beklentinize uygun olan ulaşım yöntemini de bulmanız çok kolaydır. Taksi, otobüs, minibüs, özel araç gibi seçenekler ile Erzincan’da konforlu bir tatil geçirebilirsiniz.

Otobüs ile Ulaşım

Erzincan’da ulaşım seçeneklerinden en ekonomik olan ulaşım aracı otobüslerdir. Havaalanından şehirde gitmek istediğiniz her alana otobüsler vasıtasıyla kısa zamanda ulaşabilirsiniz. İster merkeze ister otelinize isterseniz gezip görmek istediğiniz yerlere otobüsler ile gidebilirsiniz.

Minibüs ile Ulaşım

Erzincan şehir içi ulaşımında tercih edebileceğiniz bir diğer seçenek ise minibüstür. Şehrin pek çok noktasına giden minibüsler ile kısa zamanda keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz. 

Araç Kiralama 

Erzincan havaalanında araç kiralayarak da İstanbul gezisi yapabilirsiniz. Çeşitli firmaların verdiği araç kiralama hizmeti ile orta segment veya lüks arabalardan kiralayabilirsiniz. 

Taksi ile Ulaşım

Erzincan’da tercih edebileceğiniz bir diğer seçenek ise taksi oluyor. Hem konforlu hem de pratik bir seçenek olan taksilerle keyifli yolculuk yapabilirsiniz. Ancak taksiler bütçesi kısıtlı olan kişiler tarafından pek tercih edilmemektedir. 

İzmir Havalimanına En Uygun Ulaşım Nasıl Gerçekleşir?

İzmir havaalanı ile şehir merkezi arası yaklaşık 17 kilometrelik bir mesafededir. İzmir havaalanına en uygun ve en pratik şekilde ulaşabilmeniz için belediye otobüslerini tercih edebilirsiniz. Bunun dışında taksi, servis aracı veya minibüs ile de konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir. 

İzmir ile Erzincan Uçuşu Kaç Saat Sürer?

İzmir ile Erzincan arası seferler yaklaşık olarak 1 saat 10 dakika sürer. Birbirinden farklı şirketlerle gerçekleştirebileceğiniz uçuşlarda istediğiniz konforu ve rahatlığı bulabilmeniz için çok fazla seçenek sizlere sunulmuştur. 

İzmir ile Erzincan Arası Mesafe Kaç Kilometre?

İzmir ile Erzincan arası mesafe kuş uçuşu olarak yaklaşık 1.049 kilometredir. Karayolu ile yaklaşık 1.405 kilometreye ulaşan yolculuk, uçakla 1.049 kilometreye kadar düşmektedir. 

İzmir’den Erzincan’a En Ucuz Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

İzmir ile Erzincan uçak biletleri, çeşitli firmalar tarafından yolculara ortalama fiyatlarla sunulmaktadır. Hava yolu firmalarının farklı tarihlerdeki seferlerine göz atarak size göre olanı seçebilir ve uygun fiyatlı bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz.
img

Erzincan Hava Durumu

21 Eylül 2023

Sun

26 °C

26 °C

Uçuş süreleri

Erzincan

İstanbul

1 sa 45 dk

Erzincan

Ankara

1 sa 15 dk

Erzincan

İzmir

2 sa 25 dk

Erzincan

Antalya

2 sa 20 dk

Erzincan

Bodrum

2 sa 30 dk

Erzincan

Dalaman

2 sa 25 dk

Erzincan

Adana

2 sa 15 dk

Erzincan

Denizli

2 sa 55 dk

Erzincan

Konya

3 sa

Erzincan

Gaziantep

2 sa 25 dk

İzmir Hava Durumu

21 Eylül 2023

Sun

33 °C

29 °C

Uçuş süreleri

İzmir

İstanbul

1 sa 5 dk

1 sa 55 dk

İzmir

Ankara

1 sa 10 dk

İzmir

Adana

1 sa 25 dk

İzmir

Gaziantep

1 sa 40 dk

İzmir

Mardin

2 sa

İzmir

Van

2 sa 5 dk

İzmir

Trabzon

1 sa 55 dk

İzmir

Antalya

1 sa 5 dk

İzmir

Erzurum

2 sa

İzmir

Amsterdam

3 sa 40 dk

İzmir

Berlin

3 sa

3 sa 15 dk

İzmir

Bakü

2 sa 45 dk

İzmir

Münih

2 sa 45 dk

İzmir

Paris

3 sa 45 dk

İzmir

Stuttgart

3 sa

İzmir

Köln

3 sa 15 dk

İzmir

Hamburg

3 sa 20 dk

İzmir

Viyana

2 sa 30 dk

Alternatif uçuşlar

İzmir çıkışlı yurt içi uçak biletleri

442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
786,41TRY'den
başlayan fiyatlarla
786,41TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla

İzmir çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

1.558,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.092,10TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.131,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.179,74TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.349,36TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.169,38TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.592,86TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.011,67TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.615,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.301,27TRY'den
başlayan fiyatlarla

Erzincan varışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
568,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.373,91TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.675,73TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.506,19TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.887,21TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.786,47TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.430,75TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.893,67TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.761,39TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis