İzmir Erzurum Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

İzmir Erzurum uçak biletleri

22 Eyl 2023

23 Eyl 2023

24 Eyl 2023

25 Eyl 2023

26 Eyl 2023

İzmir Erzurum Uçak Bileti

Erzurum Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Erzurum, tarihi eserleri ve kış turizmi ile bölgenin en çok turist çeken illerinden birisidir. Topraklarının %30’u Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Erzurum, yüzölçümü bakımından Türkiye’nin dördüncü büyük ilidir. Nüfus yoğunluğu açısından Doğu Anadolu Bölgesi’nin üçüncü büyük şehri olan Erzurum ilinin telefon kodu 442, plaka numarası 25’dir. 20 ilçeye sahip olan Erzurum ilinin en yüksek noktası 1853 metredir. 

Karasal ilkimin hakim olduğu topraklarda, yıllık ortalama sıcaklık derecesi 5.7’dir. Yılın iki üç ayı karla kaplı olan bölgede kışlar oldukça soğuk geçerken, yazları ise sıcak ve kuraktır. Sıcakların artması ile erimeye başlayan karlar, bölgenin önemli akarsu yataklarını beslemektedir. Geneli dağlarla çevrili olan Erzurum ili İpek Yolu üzerinde bulunması sebebiyle tarihler boyu yerleşim yeri olarak kullanılmıştır.

Türkiye’nin en büyük kampüsleri arasında yer alan Atatürk Üniversitesi ve Erzurum Teknik Üniversitesi’ni sınırları içerisinde barındıran şehrin Doğu Ekspresi ile doğrudan demiryolu bağlantısı bulunmaktadır. Erzurum Palandöken Kayak Merkezi her yıl çok sayıda turist ağırlamakla birlikte, ulusal ve uluslararası kış sporları organizasyonlarına ev sahipliği yapmaktadır. 

Erzurum’da Görülmesi Gereken Yerler

Şehrin en çok turist çeken yerlerinden birisi Palandöken Kayak Merkezi’dir. Palandöken Dağı’nın etekleri üzerinde bulunan kayak sahasının, Erzurum il merkezine uzaklığı 7 km’dir. 2011 senesinde Dünya Üniversiteler Arası Kış Oyunları için tamamlanan kayak merkezi, 2017 yılında Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali’ne ev sahipliği yapmıştır. Oldukça uzun süren bir kış sezonuna sahip olan merkez, Ekim ayı sonlarından Mayıs ayının ilk haftalarına kadar çok sayıda ziyaretçi ağırlamaktadır.

Narman Peri Bacaları, şehrin önemli doğal güzelliklerinden birisidir. “Kırmızı Periler Diyarı” olarak adlandırılan, ilginç şekilleri ve kırmızı rengiyle öne çıkan bu jeolojik oluşumun şehir merkezine uzaklığı 90 km’dir. Narman ilçesinin güneyinde yer alan Narman Peri Bacalarının turizme kazandırılması açısından yaz aylarında çeşitli şenlikler düzenlenmektedir.

Dünyanın en büyük şelaleleri arasında yer alan Tortum Şelalesi, her yıl pek çok doğaseveri ağırlamaktadır. 48 metre yüksekliğindeki ve 21 metre genişliğindeki şelale, yılın her döneminde farklı bir güzelliğe bürünmektedir. Erzurum ilinin 100 km kuzeyinde yer alan şelalenin yakınlarında bulunan mesire alanında, doğa ile baş başa zaman geçirmek mümkündür. 

Şehrin bir diğer doğa harikası, Rize sınırında yer alan İspir Yedigöller’dir. Ovit Dağı ile Kaçkar Dağları’nın güneyinde yer alan İspir Yedigöller, şehrin önemli turizm noktalarından birisidir. Türkiye’nin bakir doğa harikalarından birisi olan İspir Yedigöller’e ulaşım özel araçlarla sağlanmaktadır. Farklı boyutlardaki 11 volkanik gölden oluşan İspir’i gezmek için en doğru zaman yaz aylarıdır. Narman Beş Göller ve Tortum Gölü şehrin görülmesi gereken diğer doğa harikaları arasındadır.

Erzurum’un Tarihi Dokuya Sahip Mekanları

Bilinen tarihi M.Ö. 4900 yıllarına uzanan Erzurum toprakları; Urartulardan Perslere, Romalılardan Selçuklulara kadar çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bu sebeple Anadolu’nun kadim izlerini taşıyan şehirde pek çok tarihi yapı bulunmaktadır. Bu yapıların ayakta kalan büyük bir çoğunluğu Osmanlı İmparatorluğu döneminde inşa edilmiştir.

  1. yüzyılın sonları itibariyle Selçuklular tarafından inşa edilen Çifte Minareli Medrese, zamanla şehrin önemli bir sembollerinden birisi haline gelmiştir. Hatuniye Medresesi olarak da bilinen yapıyı Erzurum’a ayak basanlar muhakkak görmelidir.

Şehrin bir diğer tarih kokan yapısı olan Üç Kümbetler ise Anadolu’da yer alan en güzel anıt mezar örnekleri arasında yer almaktadır. 12. yüzyıl ile 14. yüzyıl arasında inşa edildiği düşünülen Üç Kümbetler, 1956 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onarılmıştır.

Şehrin tarihi ve kültürel dokusunu en iyi yansıtan eserlerinden bir diğeri Yakutiye Medresesi Türk İslam Eserleri ve Etnografya Müzesi’dir. 1310 yılında yapılan Yakutiye Medresesi, Anadolu’daki en büyük kapalı avlu medreselerinden birisidir.

Erzurum ilinin görülmesi gereken diğer tarihi yapıları arasında Erzurum Kalesi, Abdurrahman Gazi Hazretleri Türbesi, Cimcime Hatun Kümbeti, Erzurum Ulu Camii, Lala Paşa Camisi, Rüstem Paşa Kervansarayı, Erzurum Tabyalar, Çobandere Köprüsü, Öşvank Kilisesi, Saat Kulesi, Haho Kilisesi, Oltu Kalesi, İspir Kalesi, Oltu Rus Kilisesi, Kurşunlu Medresesi, Ahmediye Medresesi yer almaktadır.

Erzurum’un Kültürel Değerleri ve Etkinlikleri

Palandöken, Konaklı ve Kandilli olmak üzere üç farklı kayak merkezine sahip olan Erzurum, Türkiye’nin kış turizminde önde gelen şehirlerinden birisidir. Bunun dışında pek çok tarihi mekanın bulunduğu şehirde bir kültür turu yapmak mümkündür. Sadece şehrin sokaklarında dolaşırken bile tarihin kokusunu hissedebilirsiniz. 

Şehrin bir diğer önemli özelliği ise çok sayıda kaplıcaya sahip olmasıdır. Günün yorgunluğunu atmak veya romatizmal hastalıklara şifa bulmak isteyen pek çok turist kaplıcaları tercih etmektedir. Başlıca kaplıcalar arasında Pasinler, Ilıca, Köprüköy, Olur, Akdağ ve Hızırilyas yer almaktadır.

Ayrıca Erzurum yöresi değerli ve yarı değerli süs taşlarıyla ünlüdür. Başlıca ünlü taşları arasında Oltu, kuvars, ametist, kalsedon, opal, agat, oniks, obisdyen, azurit, lapis lazuli yer almaktadır. Ziyaretçilerin oldukça ilgisini çeken bu taşların her biri ayrı güzelliktedir. Özellikle Oltu taşı işlemeciliği şehrin yaygın zanaatları arasındadır.

Erzurum’da Konaklama İmkanları

Kayak merkezlerinde lüks veya yarı lüks konaklama imkanları bulunmaktadır. Ayrıca şehir içerisinde çeşitli fiyat aralığına sahip çok sayıda 5 ve 4 yıldızlı otel bulunmaktadır. Bütçenize uygun oteli belirledikten sonra rezervasyon için telefon ile ulaşmanız önerilir. Şehirde yer alan otellerin bazıları 12 ay hizmet vermemektedir.

Erzurum’un Eşsiz Lezzetleri

Kendine has mutfağı ile meşhur olan Erzurum’un yöresel lezzetlerini tadabileceğiniz çok sayıda ünlü lokanta bulunmaktadır. Koç kebabı, Tortum cağ kebabı, cağ kebabı, kuymak, su böreği, tatar böreği, ayran aşı ve kadayıf dolması mutlaka tatmanız gereken Erzurum mutfağının karakteristik yemekleri arasındadır.

Erzurum’da Ulaşım Olanakları

Erzurum il sınırları içerisinde ulaşım taksi, minibüs ve şehir içi otobüsleriyle sağlanmaktadır. Şehir içi otobüslerinde Kardelen Kart isimli ulaşım kartı kullanılmaktadır. Eğer ilçelere ulaşmak isterseniz, firmanın web sitesi üzerinden veya telefon ile ulaşarak sefer saatleri konusunda bilgi almanız önerilir.

Araç Kiralama

Şehir merkezinde araç kiralayabileceğiniz çok sayıda firma bulunmaktadır. Dilerseniz ön rezervasyon yaptırarak kiraladığınız aracı havalimanında teslim alabilirsiniz. Fakat kullanacağınız güzergaha ve yol şartlarına uygun araçlar tercih etmeniz önerilmektedir.

İzmir’den Erzurum’a Uçuş Kaç Saat Sürer?

İzmir’den Erzurum’a uçak seferleri Adnan Menderes Havalimanı ile Atatürk Havalimanı arasında gerçekleşmektedir. İki şehir arasındaki direkt uçuşlar ortalama iki saat sürmektedir. Fakat bu süre hava yolu şirketine ve hava durumuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Aktarmalı seferler ise üç saatten altı saate kadar uzayabilmektedir.

İzmir ile Erzurum Arasındaki Mesafe Kaç Kilometredir?

İzmir ile Erzurum arasında 1252 kilometrelik karayolu mesafesi bulunmaktadır. Bu mesafe havayolu ulaşımlarında küçük bir farklılık göstermektedir.

İzmir’den Erzurum’a En Ucuz Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

İzmir Erzurum arası uçak bileti fiyatlarını etkileyen çok sayıda parametre bulunmaktadır. Seçilen hava yolu şirketi, yolculuk sınıfı, seyahat tercileri ve uçuşa kalan süre gibi etmenler fiyatların değişmesine sebep olmaktadır. Ayrıca şehrin turizm açısından hareketlilik kazandığı dönemlerde bilet fiyatları yükselebilmektedir. İzmir ile Erzurum arasında en uygun uçak biletini satın almak için uçuşun önceden planlanması, seyahat tercihlerinin minimalize edilmesi ve erken rezervasyon yaptırılması önemlidir. 

img

Erzurum Hava Durumu

22 Eylül 2023

Sun

6 °C

6 °C

Uçuş süreleri

Erzurum

İstanbul

1 sa 50 dk

Erzurum

Ankara

1 sa 30 dk

Erzurum

İzmir

2 sa 10 dk

Erzurum

Bursa

1 sa 45 dk

Erzurum

Antalya

2 sa 35 dk

Erzurum

Adana

2 sa 30 dk

Erzurum

Dalaman

2 sa 40 dk

Erzurum

Çanakkale

2 sa 50 dk

Erzurum

Denizli

2 sa 50 dk

Erzurum

Bodrum

2 sa 50 dk

5 sa

Erzurum

Beyrut

3 sa 35 dk

Erzurum

Jakarta

13 sa 35 dk

Erzurum

Stuttgart

5 sa 25 dk

İzmir Hava Durumu

22 Eylül 2023

Sun

20 °C

20 °C

Uçuş süreleri

İzmir

İstanbul

1 sa 5 dk

1 sa 55 dk

İzmir

Ankara

1 sa 10 dk

İzmir

Adana

1 sa 25 dk

İzmir

Gaziantep

1 sa 40 dk

İzmir

Mardin

2 sa

İzmir

Van

2 sa 5 dk

İzmir

Trabzon

1 sa 55 dk

İzmir

Antalya

1 sa 5 dk

İzmir

Erzurum

2 sa

İzmir

Amsterdam

3 sa 40 dk

İzmir

Berlin

3 sa

3 sa 15 dk

İzmir

Bakü

2 sa 45 dk

İzmir

Münih

2 sa 45 dk

İzmir

Paris

3 sa 45 dk

İzmir

Stuttgart

3 sa

İzmir

Köln

3 sa 15 dk

İzmir

Hamburg

3 sa 20 dk

İzmir

Viyana

2 sa 30 dk

Alternatif uçuşlar

İzmir çıkışlı yurt içi uçak biletleri

442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
786,41TRY'den
başlayan fiyatlarla
786,41TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla

İzmir çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

1.558,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.092,10TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.131,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.179,74TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.349,36TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.169,38TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.592,86TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.011,67TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.615,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.301,27TRY'den
başlayan fiyatlarla

Erzurum varışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
616,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
714,99TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.601,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.555,70TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.467,79TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.913,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.533,55TRY'den
başlayan fiyatlarla

Erzurum varışlı yurt dışı uçak biletleri

5.335,78TRY'den
başlayan fiyatlarla
7.713,17TRY'den
başlayan fiyatlarla
15.752,80TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis