İzmir Frankfurt Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

İzmir Frankfurt uçak biletleri

3.021,95TRY'den
başlayan fiyatlarla

07 Ara 2023

07 Ara 2023

2.706,54TRY'den
başlayan fiyatlarla

08 Ara 2023

08 Ara 2023

3.337,37TRY'den
başlayan fiyatlarla

09 Ara 2023

09 Ara 2023

3.729,64TRY'den
başlayan fiyatlarla

10 Ara 2023

10 Ara 2023

2.700,74TRY'den
başlayan fiyatlarla

12 Ara 2023

12 Ara 2023

İzmir Frankfurt Uçak Bileti

Frankfurt Hakkında

Frankfurt, Almanya’nın büyük şehirlerinden biri olan ve Main nehri kıyısında bulunan bir şehirdir. Hem finans hem de fuar şehri olarak bilinir. Şehrin içinde birçok gökdelen binalarda bankalar bulunmaktadır. Alman mimarisinin yansıtıldığı şehirde Römer meydanında belediye binası ve ana katedral olan Frankfurt Katedrali çok ilgi çekicidir. Katedralin yüksekliği yaklaşık olarak 95 metredir. 

Tarih ve edebiyat dünyasına ilgi duyanlar için görülmesi gereken yerlerin başında Frankfurt gelir. Yalnızca Almanya değil, Avrupa’daki önemli finans, hizmet ve fuar merkezi olarak görülür. Alpha World Cities olarak adlandırılır. Almanya’nın tek ve büyük şehridir. Avrupa Merkez Bankası, Frankfurt Borsası, Frankturt Borsası, Frankfurt Fuarı bu şehirdedir. Merkezi konumda olan şehir, havalimanı, merkez gar ve dünya çapında en yoğun otoyol ağına sahiptir. 

1875 yılında 100 bin, 1928 yılında 500 bin nüfusa sahip iken günümüzde bu nüfus 1,8 milyona ulaşmıştır. Rhein-Man bölgesinde 6 milyon insan yaşamaktadır. Şu an ki gökdelenlerin birçoğu son 20 yılda yapılmıştır. 

Frankfurt’ta Gezilmesi Gereken Yerler

Şehrin en yeşil alanlarının başında Palmelgarten gelir. Dev boyuttaki suni göller hayli ilgi çekicidir. St. Klisesi ve Alman Parlamentosunun ilk toplandığı ve Anayasa’nın oluştuğu tarihi bina önemli noktalardan biridir. Trafiğe kapalı olan Eisner Köprüsü, şehrin tamamını izlemeniz için en güzel mekanlardan biridir. Dilerseniz Main Tower’u da ziyaret edebilirsiniz. Ünlü edebiyat yazarı olan Goethe’nin doğup büyüdüğü evi de ziyaret etmelisiniz. Müze olarak açılan bu ev, yazarın o dönemdeki burjuva yaşam tarzının da en somut örneğidir. 

Alter Oper, 1880 yılında açılışı yapılmış olup 1944 yılında bombalarla tahrip olmuş bir binadır. Ancak 1970 yılında yeniden inşa edilmiş olup, 1981 yılında yeniden açılmıştır. Operanın önemi ise Frankfurt’ta sahnelenen ilk opera burada sahnelenmiştir. Ana salon 2500 kişilik kapasiteye sahiptir. Hauptwache Meydanı, Römberg meydanı gibi görülmesi gereken yerlerin başında gelir. Şehirde birçok yer 5 veya 10 dakikalık yürüyüş mesafesindedir. Eski Hauptwache binası, Meydanın dikkat çeken bir diğer yapısıdır ve geçmiş dönemde nöbetçi hapishane olarak kullanılmıştır. Ancak şimdilerde Frankfurt’un popüler kafelerindendir. Burayı da ziyaret edebilirsiniz. 

Römberg meydanı, turistlerin gözde mekânlarından biridir. 2. Dünya Savaşı sırasında büyük hasar almıştır. Savaş sonrasında ise yeniden inşa edilmiştir. 1950’li yıllarda meydandaki birçok ev ve binalar restore edilmiştir. Meydanda bulunan Adalet Çeşmesi, 1543 yılına uzanan bir geçmişe sahiptir. Roma Adalet Tanrıçası Justitia, bir elinde kılıcı diğer elinde terazisi ile bu bronz heykel büyük ilgi görmektedir. Römerberg meydanının doğu tarafındaki binaların her biri ev ve restoran veya kafe olarak hizmet vermeye devam etmektedir. 

Eski Nikolai Kilisesi yine Römerberg Meydanındadır. 2. Dünya Savaşı sırasında diğer yapılara kıyasla daha az hasar görmüştür. Yıllar içinde restore edilen bu yapı, bugünkü görünümüne kavuşmuştur. Ahlar Köprüsü yani Seufzerbrucke, caddenin karşı tarafındaki kanadı ile belediye binasını birleştirmek için inşa edilmiştir. 

Frankfurt Tarihi

Orta Çağ’dan günümüze kadar gelen önemli kent merkezlerinden biri olan Frankfurt, Yüksek Orta Çağ’da 794 yılında bağımsız bir imparator şehridir. Milattan sonra I.yy’da kurulan Frankfurt hem Antik Çağ hem de Orta Çağ döneminden kalma eserleri ile turistler tarafından ziyaret edilen şehirler arasındadır. Kutsal Roma İmparatorluğu’nun önde gelen şehirlerinden biri olmuştur ve bu süreç 500 yıl kadar sürmüştür.

1562 yılında Kutsal Roma Cermen İmparatorluğu’nun taçlandırıldığı şehirdir. 1806 yılında önemini ve hakimiyetini artık yavaş yavaş kaybetmeye başlamıştır. 1866 yılında Prusya Krallığı’nın hakimiyeti altına girmiştir. Daha sonra Alman Birliği’ne, 1848- 1849 yılları arasında ilk bağımsızlığın ilan edildiği Alman Parlamentosuna ev sahipliğini yapmıştır. 

Frankfurt’ta Kültürel Etkinlikler

Halk eğlenceyi seviyor ve bunun içinde yılın neredeyse hemen her ayı festivaller düzenlenmektedir. Noel Pazarları, kasım ayı sonunda başlıyor. Main festivali ise ağustos ayının ilk haftası düzenlenmektedir. Şehrin geneli bu festivale büyük bir ilgi göstermektedir. Elma Şarabı Festivali ağustos ayı ortasında gerçekleşir. Waldchestag haziran ayı başında yapılırken, Şarap Festivali ise eylül ayında yapılmaktadır. Ekim ayında düzenlenen Jazz zum Dritten festivali de ilgi çekenler arasındadır.

Frankfurt Christmas Market, her yıl 25 Kasımda Noel heyecanı ile Hz.İsa’nın doğumu tüm Avrupa dünyası ile birlikte aynı anda kutlanır. Spring Dippmess, Türkiye’de Nevruz gibi burada da baharın gelişi kutlanır. Nisanın ilk haftası eğlenceli aktiviteler ile kutlanır. Büyük Festival, ağustos ayında eğlenceli ve renkli festivallerden biridir. Yöresel danslar ve eğlence etkinliklerle güzel vakit geçirebilirsiniz. Orman Günü yani Waldchestag her yıl mayıs ve haziran ayları içinde kutlanır. Halk ormana giderek doğayı ve yeşili kutlar. Sevgilerini ve saygılarını sunarlar. Geleneksel bir festivaldir. Opera Alanı Festivali, dünya müziklerine merakınız varsa işte size büyük bir fırsat! Eğlencenin tadını doyasıya çıkaracağınız festivallerin başında yer alır. Her yıl haziran ve temmuz aylarında gerçekleşir.

Frankfurt’ta Konaklama

Şehrin otelleri son derece rahat ve konforludur. Tüm otellerde büyük hizmetler sunulmaktadır. Restoran, otelde mağazalar, dilerseniz havaalanı transfer hizmeti ve 24 saat oda servisi, emanet kasası gibi imkanlar sunulmaktadır. Oda içinde çalışma masası, klima, kablosuz internet hemen hemen tüm otellerde bulunuyor. Beş yıldızlı otellerde ise ekstra olarak sauna, masaj, fitness gibi imkanlarda sağlanmaktadır. Hamam, jakuzi, masaj veya güzellik bakım merkezlerinin de yer alması turistler tarafından büyük beğeni toplamaktadır. 

Otellerin alternatif yönleri ise engelli kişiler, büyük iş adamlarının kalacağı konaklama imkanlarına da sahiptir. Otel bünyesinde kutlamalar, törenler, kongreler, iş toplantılarının düzenleneceği salonlar bulunmaktadır. Her bütçeye sahip oteller ve pansiyonlar mevcuttur. 

Frankfurt Lezzetleri

Handkase wit musik yani müzikli peynir adı verilen yemek, yumurta, krem peynir ile servis edilir. Ekşi süt ile yapılan bu peynirin keskin bir tadı vardır. Festivali ekşi krema, sirke dahi düzenlenen elma şarabını mutlaka denemelisiniz. Frankfurt schnitzeli, yeşilliklerle birlikte özel soslar ile servis edilir. Geleneksel bir lezzettir. Zeytinyağı, ekşi krema, sirke, tuz, hardal ve haşlanmış yumurta ile tavuk harmanlanarak elde edilen bir tattır. Damak zevkinize hitap edebilir. Şnitzel, Alman mutfağının en popüler ve geleneksel tatları arasındadır. Dana eti ile yapılan şnitzel şehirde çok yaygındır. 

Alman sosisi, halk tarafından hemen her öğün tüketilmektedir. Sauerkraut, bildiğiniz lahana turşusunun rendelenmiş halidir diyebiliriz. Bira veya beyaz lahanadan elde edilen bir lezzettir. Ekşi sütten yapılan handkase, şarap ile servis edilmektedir. Apfelwein, şehre özel şarap çeşitlerinden biridir. Kranz torte, pastanelerde ya da kafelerde sıkça rastlayacağınız bu yumuşak kekin üzerine kat kat kremaların sürüldüğü, içine marmelatların ve krokon parçalarının konulduğu tatlılardan biridir. Simide benzeyen brezel, ayak üstü atıştırmalık çöreklerden tadabilirsiniz. 

Frankfurt Ulaşım 

Frankfurt Uluslararası Havalimanı ile şehir merkezi arasında yaklaşık 12 km’lik bir mesafe vardır. Şehre ulaşmak için çeşitli ulaşım araçları bulunmaktadır. Otobüs, tren, taksi veya araç kiralama seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. 

Otobüs

Havalimanından Terminal 1 veya 2’den şehir merkezine giden otobüsler ile şehre kolayca ulaşabilirsiniz. 

 Tren

 Havalimanından iki adet tren istasyonu bulunmaktadır. Biri şehir merkezine diğeri ise çevredeki diğer şehirlere gitmektedir. 

Taksi

Yaklaşık 30 dakikada şehir merkezine hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Araç Kiralama

Havalimanında birçok araç kiralama şirketlerine ait bürolar bulunmaktadır. Buralardan dilediğiniz gün kadar araç kiralayabilirsiniz. 

İzmir Havalimanı Ulaşımı

Şehir merkezinden İzmir Adnan Menderes Havalimanına ulaşım sağlayan otobüs, metro, taksi ve araç kiralama araçlarından birini tercih edebilirsiniz. 

İzmir Frankfurt Arası Uçuş Kaç Saat?

İzmir Frankfurt arası uçuş süresi 3 saat 20 dakikadır. 

İzmir Frankfurt Arası Kaç Km?

İzmir Frankfurt arası 2.759 km’dir. 

Frankfurt’a En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Her mevsim alabileceğiniz gibi yaz mevsiminin sıcağı ile kış mevsiminin soğuğundan etkilenmemek için ilkbahar veya sonbahar mevsimlerini tercih edebilirsiniz. Biletinizi en az 45 gün öncesinden satın almalısınız. Böylece erken fiyat indiriminden yararlanabilirsiniz. izmir_frankfurt

Frankfurt Hava Durumu

06 Aralık 2023

Sun

3 °C

1 °C

Uçuş süreleri

Frankfurt

İzmir

3 sa

Frankfurt

İstanbul

2 sa 50 dk

Frankfurt

Ankara

3 sa 15 dk

Frankfurt

Antalya

3 sa 15 dk

Frankfurt

Adana

3 sa 40 dk

Frankfurt

Kayseri

3 sa 30 dk

Frankfurt

Gaziantep

4 sa

Frankfurt

Samsun

3 sa 30 dk

Frankfurt

Elazığ

4 sa

İzmir Hava Durumu

06 Aralık 2023

Sun

10 °C

10 °C

Uçuş süreleri

İzmir

İstanbul

1 sa 5 dk

1 sa 55 dk

İzmir

Ankara

1 sa 10 dk

İzmir

Adana

1 sa 25 dk

İzmir

Gaziantep

1 sa 40 dk

İzmir

Mardin

2 sa

İzmir

Van

2 sa 5 dk

İzmir

Trabzon

1 sa 55 dk

İzmir

Antalya

1 sa 5 dk

İzmir

Lefkoşa

1 sa 20 dk

İzmir

Amsterdam

3 sa 40 dk

İzmir

Berlin

3 sa

3 sa 15 dk

İzmir

Bakü

2 sa 45 dk

İzmir

Münih

2 sa 45 dk

İzmir

Paris

3 sa 45 dk

İzmir

Stuttgart

3 sa

İzmir

Köln

3 sa 15 dk

İzmir

Hamburg

3 sa 20 dk

İzmir

Viyana

2 sa 30 dk

Alternatif uçuşlar

İzmir çıkışlı yurt içi uçak biletleri

442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
944,36TRY'den
başlayan fiyatlarla

İzmir çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

1.558,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.092,10TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.131,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.964,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.349,36TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.169,38TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.592,86TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.011,67TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.301,27TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.413,90TRY'den
başlayan fiyatlarla

Frankfurt varışlı yurt dışı uçak biletleri

1.332,47TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.349,36TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.613,78TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.214,75TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.588,94TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.703,33TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.021,95TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.874,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.694,69TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis