Hepsiburada Seyahat
Hepsiburada Seyahat

Uçuş Ara

1

Yolcu


Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Uçak Bileti Anasayfa

İzmir çıkışlı yurt içi uçak biletleri

İzmir çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

img

Türkiye’nin en gözde şehri olan İstanbul, turistler tarafından büyük ilgi görür. Marmara Bölgesi’nde bulunan İstanbul, ülkenin en kalabalık şehridir. Sanat, mimari, tarih ve lezzet bakımından zengin olan şehir, Türkiye’ye gelen turistlerin ilk durağıdır. Tarihsel olarak büyük bir öneme sahip olmasından dolayı ülke içinden ve dışından çok sayıda turist alır. İçerisinden deniz geçmesiyle büyük bir üne kavuşan şehir, dünyanın en güzel kentlerinden biri olarak dikkat çeker. Çağlar boyunca çok sayıda isim verilen kent, Konstantiniyye ismiyle de bilinir. Asya ve Avrupa yakasını birbirine bağlar. Oldukça eski bir geçmişe dayanan şehirde birçok tarihi mekan bulunur. Gelen turistler bu alanları gezerek kültür turizminin tadını çıkarabilir.

Ülkenin kalbi olan İstanbul, oldukça gelişmiş bir şehirdir. Türkiye’de yapılan birçok etkinlik İstanbul’da düzenlenir. Dünyanın ilgisini çeken bu şehir, çok sayıda turiste ev sahipliği yapmaktadır. Bu nedenle otel ve restoran anlamında da oldukça geniş bir yelpaze sunar. Kozmopolit bir şehir olan İstanbul, Türkiye’nin birçok yerinden göç almaktadır. Sahip olduğu Boğaz görünümü şehrin en güzel manzarası olarak kabul edilir. Şehre gelen turistler Boğaz turu yaparak şehrin güzelliğini rahatlıkla gözlemleyebilir. Binlerce yıldır farklı milletlerden insanların gelip göç etmesiyle farklı tarihi kalıntılara ev sahipliği yapmıştır. Eğlence mekanı ve otel bakımından da oldukça gelişmiş bir hizmet kalitesine sahiptir. Şehirde aynı zamanda birçok devlet müzesi ve özel müze bulunmaktadır.

İzmir-İstanbul Uçak Yolculuğu

İzmir-İstanbul uçak bileti alarak şehirler arası uçak yoluyla ulaşım yapmak mümkündür. Ulaşım konusunda en gelişmiş hizmet olan hava yolu, yolcuların hızlı bir şekilde istediği yere varabilmesini sağlar. Türkiye’nin en gelişmiş şehirlerinden olan İzmir ve İstanbul arasında birçok uçak seferi bulunmaktadır. İzmir’den İstanbul’a direkt uçuş seferleri ile ulaşım imkanı vardır. Bu sayede dileyen herkes rahatlıkla seyahat edebilir. İstanbul çok merkezi bir şehir ve turizmin kalbi olması nedeniyle uçak seferleri bakımından geniş bir yelpazeye sahiptir. Günün hemen her saatinde uçak seferi bulmak mümkündür. Bu nedenle yolcular diledikleri saatte uçak hizmetinden yararlanabilir.

Diğer ulaşım araçlarına göre çok daha avantajlı olan uçaklar, istenilen yere hızlı bir şekilde yolculuk hizmeti verir. İzmir ve İstanbul şehirleri arasında en çok tercih edilen seyahat biçimi hava yoludur. Oldukça kısa süren uçak yolculuğu yolcuların zamandan tasarruf edebilmelerini sağlar. Bu sayede yolcular seyahat için ayırdıkları süre içerisinde rahatlıkla gezme fırsatından yararlanabilir. Yolcular seferleri ve şirketleri inceleyerek kendilerine en uygun olan uçak yolculuğunu seçebilir. Biletler online şekilde incelenerek satın almak için uygundur. Yolcular seyahat öncesinde check-in işlemlerini yaparak havalimanında sefer saatini bekleyebilir. İstanbul’da üç farklı havalimanı olduğu için uçuşların hangi havaalanına ineceğine de dikkat edilmesi gerekir. Yolcular kendi gidecekleri yere uygun bir havalimanı tercihi yaparak seyahatlerini gerçekleştirebilir.

İstanbul’da Gezilmesi Gereken Yerler

Ayasofya: Dünyanın en meşhur ibadethanelerinden biri olan Ayasofya, 537 yılında tamamlanmıştır. Oldukça eski bir geçmişe sahip olan yapı, Tarihi Yarımada’da en çok dikkat çeken yerlerden biridir. İstanbul’a gelen ziyaretçiler Ayasofya’yı mutlaka ziyaret etmelidir.

Topkapı Sarayı: Tarihi Yarımada’da bulunan Topkapı Sarayı, Osmanlı mimarisini en güzel şekilde yansıtan yapılardan biridir. Osmanlı hükümdar ve ailelerinin kaldığı bu saray, tarihsel açıdan büyük bir önem taşır. Bu nedenle şehre gelen turistler tarafından büyük bir ilgiyle karşılanır.

Kapalı Çarşı: İstanbul’un en çok turist çeken yerlerinden biri olan Kapalı Çarşı, alışveriş yapmak isteyen ziyaretçiler için son derece uygundur. İçerisinde çok sayıda dükkanın yer aldığı çarşı, kuyumcuları ile ünlüdür. Beyazıt’ta bulunan çarşı, Grand Bazaar ismiyle de anılır.

Yerebatan Sarnıcı: Bizans döneminde inşa ettirilen yapı, sarnıcın su ihtiyacını karşılamak için yapılmıştır. İçerisinde yer alan Medusa heykeli, ziyaretçiler için göz alıcı bir etkiye sahiptir.

Bozdoğan Su Kemeri: Şehirlerdeki su ihtiyacını sağlamak için Roma İmparatorluğu döneminde su kemeri inşa edilmiştir. Dünyada başka bir örneği olmayan yapı, Unkapanı’ndadır.

Galata Kulesi: İstanbul’un simgelerinden biri olan Galata kulesi, şehir manzarası bakımından oldukça hoş bir panoramaya sahiptir. Fener kulesi olarak inşa edilen yapı, zindan olarak da kullanılmıştır. 528 yılında yapımı tamamlanan kule, oldukça eski bir tarihe dayanır.

Çemberlitaş: MS. 330 senesinde inşa edilen Çemberlitaş sütunu, bütün şehre ismi vermiştir. Haçlı seferleri sırasında zarar gören yapı, şehrin en dikkat çekici tarihsel kalıntılarından biridir.

Rumeli Hisarı: Karadeniz’den Bizans’a gelecek desteği engellemek için yapılan hisar, 90 günde inşa edilmiştir. Boğazkesen Hisar olarak da adlandırılan yapı, kusursuz bir Boğaz manzarasına sahiptir. Fatih Sultan Mehmet’in emri ile yapılmıştır.

Yoros Kalesi: Doğu Romalılar zamanında inşa edilen kale, yeşil ormanlar ile kaplıdır. Boğaz manzarası bakımından oldukça hoş bir görüntüye sahip olan Yoros Kalesi, 1391 senesinde Yıldırım Bayezid tarafından fethedilmiştir.

Dolmabahçe Sarayı: 1856 senesinde inşa edilen saray, Sultan Abdülmecit tarafından yaptırılmıştır. İstanbul’un simgelerinden biri olan Dolmabahçe, Batı mimarisinden izler taşımaktadır. İhtişamlı bir görünüme sahip olmasıyla dikkat çeken yapı, Atatürk’ün son zamanlarını geçirdiği yer olarak da dikkat çeker.

Fener Rum Patrikhanesi: Balat’ta yer alan patrikhane, 1800’lü yıllarda restorasyon sonucu bugünkü halini almıştır. Şehre gelen ziyaretçilerin mutlaka ziyaret etmesi gereken yerlerden biridir.

Kız Kulesi: Şehrin en önemli sembollerinden biri olan Kız Kulesi, Beşiktaş-Üsküdar vapuru ile net bir şekilde görülebilir. İçerisinde restoran bulunan kule, ziyaretçilere keyifli bir akşam yemeği fırsatı da sunar. Tekne ile geçiş imkanının bulunduğu kule, ziyaretler için açıktır. Yakından görmek isteyen kişiler tekne ile geçerek yapıyı inceleme fırsatı bulabilir. Evlenme teklifi gibi özel anların gerçekleştirildiği kule, şehir için oldukça önemli bir yer kaplar.

İstanbul’da Mutlaka Tadılması Gereken Lezzetler

Balık Ekmek: İstanbul ile özdeşleşen bir sokak lezzeti olan balık ekmek, Eminönü’nde mutlaka denenmesi gerekenler arasındadır. Liman kenti olan İstanbul, balık konusunda geniş bir çeşitlilik sunar. Şehre gelen turistler sokak lezzeti olarak genellikle balık ekmeği tercih eder. Eminönü’nde oldukça yaygın olan balık ekmek turşu suyu ile tüketilir. Boğaz’ın enfes manzarasından yararlanarak yemek yemek isteyen ziyaretçiler, balık ekmek yiyerek rahatlıkla karnını doyurabilir.

Midye Dolma: İstanbul’da en sık rastlanan sokak lezzetlerinden biri de midye dolmadır. Seyyar arabalarda satılan midye dolmalar, ayaküstü lezzetlerin en başında yer alır. İçi doldurulup daha sonra pişirilen midyeler, İstanbul’un hemen hemen bütün semtlerinde bulunur. Bazı midyeciler uzun süre hizmet vermesiyle dikkat çeker. Çengelköy Kokoreç, Mercan Kokoreç, Tarihi Karaköy Midyecisi ve Kıyı Restoran bu mekanlar arasındadır.

İstanbul Simidi: İstanbul’da denenmesi gereken en uygun fiyatlı lezzet simittir. Hemen hemen İstanbul’un her yerinde bulanan simit, özellikle kahvaltıların vazgeçilmezidir. Ayaküstü lezzetler arasında yer alan simitler, odun ateşinde pişirilerek hazırlanır. Bu nedenle oldukça gevrek bir hal alarak lezzetli bir tat kalitesine ulaşır.

Kokoreç: Sakatat sevenler için vazgeçilmez bir tat olan kokoreç, İstanbul’un sokak lezzetlerinden biridir. İzmir ve İstanbul usulü olarak ikiye ayrılan kokoreç, vazgeçilmez bir yemektir. İstanbul’daki en popüler kokoreç durağı olarak bilinen Şampiyon Kokoreç, turistler tarafından en çok tercih edilen yerlerden biridir.

Nohutlu Pilav: Sabah ve akşam en çok tüketilen yemeklerden biri olan nohutlu pilav, İstanbul’da mutlaka tadılması gereken lezzetler arasındadır. Meşhur Tahtakale Pilavcısı, oldukça lezzetli ve doyurucu bir pilav kalitesi sunar. Bu nedenle şehirde en çok tercih edilen pilavcılardan biri olarak dikkat çeker. Kaliteli malzemelerden yararlanılarak hazırlanan pilavlar turistler için oldukça güzel bir öğün oluşturur.

Döner: İstanbul’da en çok yenilen yemekler arasında yer alan döner, herkes tarafından sevilen bir lezzettir. Çok farklı stillerde döner çeşidi bulmak mümkündür. Çok geniş bir dönerci yelpazesine sahip olan şehir, turistler için oldukça lezzetli döner seçenekleri bulundurur. Et ve tavuk olarak birbirinden ayrılan döner çeşitleri, sos bakımından da farklılık gösterir. İstanbul’da herkes kendi damak zevkine uygun bir döner lezzetinden yararlanabilir.

Kumpir: Ortaköy’ün en öne çıkan tatlarından biri olan kumpir, sokak lezzeti bakımından en sık tercih edilen yiyecekler arasındadır. Patates arasına istenilen malzemenin konulmasıyla hazırlanan kumpir, özellikle Ortaköy’de yenilmelidir. Mantar, Rus salatası, mısır, yoğurtlu kırmızı lahana, kısır ya da zeytin dolgusu ile tüketilebilir. Herkes kendine uygun içerik seçerek doyurucu bir kumpir fırsatından yararlanabilir.

Islak Hamburger: Taksim’in simgesel lezzetlerinden biri olan ıslak hamburger, oldukça baharatlı bir tarife sahiptir. 24 saat açık olan ıslak hamburgerciler, turistler için oldukça lezzetli bir atıştırmalık durağıdır.

İstanbul’da Ulaşım

İstanbul ulaşım anlamında Türkiye’nin en gelişmiş şehirlerinden biridir. Halk otobüsleri, metro, metrobüs, tramvay, vapur ve taksi kullanılarak ulaşım mümkündür. İstanbul Kartı alan ziyaretçiler istedikleri toplu taşıma araçlarını kullanarak şehir içinde ulaşım imkanlarından yararlanabilir. Turistler tarafından en çok tercih edilen ulaşım yöntemi vapur olarak dikkat çeker. Deniz ulaşımı sağlayan vapurlar, oldukça keyifli bir seyahat imkanı verir. Boğaz’ın iki yakasında hizmet veren vapurlar Avrupa Yakası’ndan Anadolu Yakası’na geçiş sağlar. Ayrıca adalara gitmek isteyen ziyaretçiler de vapur hizmetinden yararlanabilir. Metro hızlı bir ulaşım için oldukça tercih edilen bir yöntemdir. Kısa süre içerisinde ulaşım sağlayan metro, hızlı bir şekilde ulaşma imkanı tanır.

İstanbul’da üç havaalanı bulunur. Havaalanlarından şehir merkezine ulaşım oldukça kolaydır. Otobüs, taksi ve özel servisler ile merkezi yerlere ulaşım sağlanabilir. İstanbul’a gelen turistler genellikle özel servisleri kullanarak gitmek istedikleri ilçeye ulaşır. Hava yolu şirketlerine bağlı olan servisler hazır bir şekilde kullanıma uygundur. Taksi kullanımıyla istenen yere ulaşım sağlamak da mümkündür. Şehir merkezinden çok uzak olmayan havalimanları, taksi kullanımıyla pratik bir şekilde istenen yere ulaşma olanağı tanır. Böylelikle şehre gelen herkes rahatlıkla istediği yere ulaşım sağlar. Belediye otobüslerinden bazıları da havalimanlarına hizmet vermektedir. Otobüs kullanımı ile duraklar incelenerek istenen yere kolaylıkla varılabilir.

İzmir’den İstanbul’a Uçak Yolculuğu Ne Kadar Sürmektedir?

İzmir-İstanbul uçak bileti ile iki şehir arasında kolaylıkla ulaşım sağlanabilir. Merkezi şehirler olan İzmir ve İstanbul arasında birçok uçak seferi bulunmaktadır. Uçak seferlerinde saat değişikliği yaşanabilmektedir. Özellikle hava koşulları uçuş süresini en çok etkileyen etmenlerden biridir. Kış aylarında olumsuz hava koşullarında uçak rötarından dolayı saatte gecikme gibi durumlar ile karşılaşmak mümkündür. Yazın pek rastlanmayan bu durum hava koşullarına göre değişiklik gösterebilir. Aktarmalı ve direkt uçuşlarda da saat değişikliği yaşanmaktadır. Direkt uçuşlar daha kısa sürerken aktarmalı uçuşlar ise daha uzun sürebilir. Yolcular kendi müsaitlik durumlarına uygun bir uçuş süresinden yararlanarak seyahat edebilir.

İzmir ve İstanbul arası direkt uçuşlarda 1 saat 10 dakika sürmektedir. Oldukça kısa süren bu yolculuk ziyaretçilerin zamandan tasarruf etmelerini sağlar. Dileyen herkes uçuş seferlerini inceleyerek kendine uygun bir sefer olanağından yararlanabilir. Hava yolunda uçuş saatleri bazen şirketlere göre de değişiklik gösterir. Farklı saat imkanlarının bulunduğu şirketler, yolcuların kaliteli ve hızlı bir şekilde ulaşımını sağlar. Aktarmalı uçuşlar ise 2 saat 45 dakika gibi sürelerde varma olanağı sunar. Dileyen yolcular aktarmalı, dileyen yolcular ise direkt uçuş olanaklarından yararlanabilir. Uçuş seferleri oldukça kısa sürmektedir ve bu sayede kullanıcılar konforlu bir ulaşım imkanından yararlanır. İzmir ve İstanbul arasında hemen hemen her saatte sefer olanağı bulunur. Her yolcu kendi konforuna uygun bir saat seçimi yaparak ulaşım sağlayabilir.

Neden İzmir-İstanbul Uçak Yolculuğu Yapmalısınız?

Dünyada en çok tercih edilen yöntemlerden biri olan hava yolu, hızlı bir şekilde ulaşım hizmeti verir. Gelişen teknoloji ile birlikte uçaklar oldukça güvenilir bir kullanıma ulaşmıştır. Uçak ile konforlu bir yolculuk yapmak isteyen kişiler, kısa süre içerisinde gitmek istedikleri yere varabilir. Bu nedenle dünyanın hemen her yerinde uçak yolculuğu tercihi yapılır. İzmir ve İstanbul arasında birçok uçuş seferi bulunmaktadır. İki merkezi şehir arasında saat çeşitliliği açısından geniş bir yelpaze bulunmaktadır. Dileyen herkes kendine uygun bir saatte ulaşım fırsatlarından yararlanabilir. Uçaklar hızlı bir ulaşım imkanı sağladığı için en çok tercih edilen yöntem olarak dikkat çeker.

Zamandan tasarruf etmek isteyen yolcular İzmir-İstanbul uçak bileti alarak 1 saat 10 dakikada ulaşım hizmeti alabilir. İnsanların uçak tercihi yapmasının bir nedeni de güvenilir bir hizmet sunmasıdır. Oldukça güvenilir bir şekilde ulaşım sağlayan uçaklar yolcuların emniyetini korur. Bu nedenle yolcular genellikle uçak ile yolculuk fırsatından yararlanır. Uçak kazaları gelişen teknoloji ile birlikte yok denecek kadar aza indirilmiştir. Alanında profesyonel pilot ve hostesler ile çalışan hava yolu şirketleri, hizmet kalitesi bakımından yüksek bir performans sunar. Konfor bakımından da gelişmiş olan uçaklar seyahat sırasında oldukça rahat bir ulaşım olanağı vadeder. Bu nedenle İzmir-İstanbul yolculuğunda uçak yolu ile ulaşım tercih edilmelidir.

İzmir’den İstanbul’a Uçak Biletleri Ortalama Ne Kadardır?

En çok tercih edilen ulaşım yöntemi olan uçaklar farklı fiyatlandırmalara sahiptir. Bagaj hakkı, uçuş zamanı, uçuş sınıfı, hava yolu şirketi bilet fiyatlarının değişiklik göstermesine neden olur. Bilet fiyatları her bütçeden kullanıcının rahatlıkla ulaşabileceği şekildedir. Kısa bir mesafe olanağı sunan uçaklar aynı gün içerisinde ulaşım fırsatı verir. Bu sayede kullanıcılar zamandan tasarruf ederek İstanbul’da daha fazla gezme olanağından yararlanabilir. Uçuş zamanı bilet fiyatını etkileyen en önemli etkenlerden biridir. Erken bilet avantajlarından yararlanan yolcular oldukça uygun fiyatlardan faydalanabilir. Böylelikle tasarruflu bir bilet olanağına ulaşılmış olur.

Yolcular seyahatten 1 ay öncesinde bilet alabilir. Bagaj hakkı bilet fiyatını etkileyen etkenlerden biridir. Belirli bir bagaj hakkı sunan şirketler, bu sınır hakkı geçtiğinde yolculardan ek ücret talep etmektedir. Uçuş sınıfları ekonomi ve business class olarak ikiye ayrılır. Ekonomi sınıfını seçen yolcular, daha uygun fiyatlardan yararlanırken business class seçen yolcular ise daha fazla ücret ödeyerek lüks bir konfora ulaşır. Business class uçuş sınıfında, servis ve koltuk konforu değişiklik göstermektedir. İsteyen yolcular bu sınıf hizmetinden yararlanarak konforlu ve lüks bir seyahat imkanına erişir. Hava yolu şirketlerine göre de fiyatı değişiklik gösteren biletler, her bütçeye uygun rakamlar sunar. İsteyen herkes bilet fiyatlarını inceleyerek kendi bütçesine uygun bir ulaşım fırsatından yararlanabilir.

Merak Edilenler

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
jet.svgturuncu_hx.svgpay.svgglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

mobilemobilemobile
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis