İzmir Kayseri Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

İzmir Kayseri uçak biletleri

22 Eyl 2023

23 Eyl 2023

24 Eyl 2023

25 Eyl 2023

26 Eyl 2023

İzmir Kayseri Uçak bileti

Kayseri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Türkiye’nin önemli şehirlerinden olan Kayseri, İç Anadolu bölgesinin en büyük 3.şehridir. Kayseri, geçmişinin 5000 yıl önceye dayanması nedeniyle bilinen en eski şehirlerden biridir. Komşu illeri Niğde, Sivas, Adana, Kahramanmaraş ve Nevşehir’dir. Klasik çağlarda Kapadokya olarak bilinen bölgede yer almaktadır. Hititlerden başlayarak pek çok medeniyeti içinde barındırmıştır. Tarihi İpek yolu Kayseri’den geçmektedir. Bu yüzden önemli bir tarihi dokuya sahiptir. Klasik dönem eserlerinin de olduğu şehirde özellikle Selçuklu ve Osmanlı dönemi eserlerini de görebilirsiniz. Osmanlı İmparatorluğu dönemlerinde de önemli bir şehir olan Kayseri, günümüzde de önemli ticaret, sanayi ve turizm şehirlerinden biridir. Tarım ve hayvancılık potansiyeli de oldukça yüksektir. Kayseri, Türkiye’de en eski ticaret ve yerleşim merkezlerinden biri olması ve halkının Anadolu insanının hoşgörü ve sıcaklığına sahip olması nedeniyle en çok ziyaret edilen şehirlerden biridir. 

Kayseri’de Gezilmesi gereken yerler

Anadolu’nun en önemli şehirlerinden biri olan Kayseri, 6000 yıllık geçmişi ile yaşayan bir müze gibidir. Kültürel ve tarihi açısından oldukça zengindir. Günümüzde gelişmiş bir şehir görüntüsü ile sıradan gözükse bile, gezilip görülecek çok yere sahiptir. Erciyes Dağının eteklerinde kurulan Kayseri, özellikle kış aylarında kayak sporu için gelen pek çok turisti ağırlamaktadır. 4 mevsim şehrin tarihi mekanları ve yerleri turistler tarafından ilgi odağı olmaktadır. Şehri yürüyerek dolaşmak, şehrin dokusunu daha çok anlamanıza yardımcı olacaktır. Cumhuriyet Meydanın da durup etrafa baktığınız zaman Roma döneminden Cumhuriyet dönemine kadar olan tüm Kayseri medeniyetlerini görebilirsiniz. Eski ve yeni Kayseri’nin birlikte olduğunu görebileceğiniz en iyi yerdir. En ünlü kalelerden biri olan Kayseri Kalesi, M. Ö 3.yy. da yapılmış ve o zamandan beri haşmeti gözler önündedir. Diğer kalelerden farkı yüksek bir yere değil düz bir alana yapılmış olmasıdır. Saat Kulesi, Osmanlı dönemine güzel bir örnektir. 1906 yılında yapılmıştır. Bürüngüz ve Kurşunlu Camii, Cumhuriyet Meydanından rahatlıkla ulaşabileceğiniz tarihi mekanlardır. Hunat Hatun Külliyesini haftanın 7 günü ziyaret edebilirsiniz. Bu külliye için hala aktif olarak sanatçılar tarafından kullanılan atölyeler bulunmaktadır. Alaca Kümbet ziyarete kapalı olmasına rağmen mimari açıdan görülmesi gereken bir yapıttır. Zeynel Abidin Türbesi, İmam Sultan mezarı üzerine yapılmış bir türbedir. Ücretsiz ziyaret edebileceğiniz bir türbedir. Restorasyon sonrası kültürel hizmetler için de kullanılmaktadır. Anadolu’nun ilk tıp merkezi olan Gevher Nesibe Hatun Medresesi ve Şifahanesi, Mimar Sinan Parkı içinde yer almaktadır. Medrese, günümüzde Selçuklu Medeniyeti Müzesi olarak kullanılmaktadır. Gevher Nesibe Hatun Türbesi yanında Gevher Nesibe Sultan Çeşmesi ve Avgunlu Medresesini bulunmaktadır. Haftanın her günü ziyarete açıktır. İstanbul’dan sonra en büyük Kapalıçarşı’ya sahip olmasının sebebi, geçmişte ve günümüzde önemli ticaret merkezlerinden biri olmasından kaynaklanmaktadır. Çevresinde Kazancılar ve Pastırmacılar Çarşısı bulunmaktadır. Bu çarşılara yakın konumlanmış Ulu Camii ve Çeşmesi ve Bedesten görülmesi gereken yerlerdir. Klasik Kayseri evlerinden biri olan Atatürk Evi ve Müzesinde, Atatürk’ün şehirde çekilmiş fotoğraflarını görebilirsiniz. Bu ev 19.yy. da kesme taş ve ahşap ile inşa edilmiştir ve tarihte bilinen adı İmamzade Raşit Konağıdır.

Talas, tarihi dokusunu olduğu gibi koruyan bir yerleşim merkezidir. Bahçeler, bağlar arasında olan eski evler hala Kayseri halkı tarafından kullanılmaktadır. Aşağı Talas ve Yukarı Talas olarak ikiye ayrılmaktadır. Yukarı Talas’ta yer alan Amerikan Koleji görülmesi gereken yerlerden biridir. Ayrıca kahve içip dinlenebileceğiniz pek çok geleneksel doku bulabilirsiniz. Mimari güzellikler olduğu gibi doğal güzellikleri de içinde bulunduran Kayseri’de Kapuzbaşı Şelalesi, Soğanlı Vadisi, Sultansazlığı ve Ağırnas Yeraltı şehri görülmesi gereken yerlerdir. 

Kayseri’de kültürel Etkinlikler

Türkiye’nin büyük şehirlerinden biri olduğu için her türlü etkinlik yapılmaktadır. Sinema-tiyatro ve konser etkinlikleri için büyük salonlar mevcuttur. Ayrıca tarihi mekanlarda özel etkinlikler yapılmaktadır.

Kayseri’de Konaklama

Kayseri turizm merkezlerinden biri olması sebebiyle her bütçeye uygun otel ve pansiyon bulabilmeniz mümkündür. Şehir de 5 yıldızlı oteller olduğu gibi şehir atmosferini yaşayabileceğiniz daha küçük oteller ve pansiyonlarda bulabilirsiniz. Oteller genellikle Erciyes Dağı eteklerine ya da şehir merkezine konumlanmıştır. Erciyes eteklerinde olan otellerde şehir ve dağ manzarası ile şahane bir konaklama deneyimi yasabilirsiniz. Şehirde olan bazı otellerde kış aylarında Erciyes Dağına shuttle hizmeti verilmektedir.

Kayseri Yemekleri 

5000 yıllık geçmişi ile dünyanın eski şehirlerinden biri olan Kayseri, yemekleri ile de ön plana çıkmaktadır. Yöresel pek çok lezzetin tadına doyum olmaz. Yöresel Kayseri mutfağında et yemekleri ve hamur ön plana çıkmaktadır. Herkes tarafından çok sevilen Mantı, çoğunlukla et ile yapılmaktadır. Mantı yemek olarak yenilebildiği gibi çorba olarak da yenilebilmektedir. Yemek yiyebileceğiniz yöresel her restoran ya da otellerde yağ mantısı veya tepsi mantısı en çok istenilen mantı türüdür. Lahmacuna benzeyen, lahmacundan farklı olarak kat kat el açması olarak yapılan yağlamanın tadı yoğurt, sumak ve nane çoğaltılır. Hamur ve el açması olan bu yemekler dışında Develi Cıvıklısı pidesini denemenizi tavsiye ederiz. Kayseri’de bayramların, düğünlerin ve özel günlerin vazgeçilmesi zor yiyeceklerinden biridir. Geleneksel et yemekleri arasında olan Kurşun Aşı yemeği et, nohut ve mercimek ile pişirilmektedir ve tadına doyum olmayan bir lezzettir. Sadece Kayseri’de yiyebileceğiniz başka bir lezzet ise Pöç dür. Güveçte pişen pöç (dana kuyruğu) damağınızda unutamayacağınız bir lezzet bırakmaktadır. Sevilen ve tercih edilen lezzetler arasında sucuklu köfte de yerini almaktadır. Dünyanın en lezzetli sucuk ve pastırması, Evliya Çelebinin kitabında bahsettiğine göre 17.yy. dan beri Kayseri’de üretilmektedir. Sevdiklerinize vakumlu poşetler ile sucuk ve pastırma satın alabilir ve bu lezzeti onların da tatmasına imkân tanıyabilirsiniz. Kayseri mutfağında tatlılarda büyük önem taşımaktadır. Geleneksel bir tatlı olan nevzine, önemli günlerde Kayseri evlerinin ikramıdır. Şerbetinde bulunan pekmez, tadına tat katmaktadır. Elde kesme kadayıf tatlısı ve tahinli katmer Kayseri’nin diğer yöresel tatlılarıdır. Bu lezzetleri tatmadan evlerinize dönmeniz önerilmemektedir. 

Kayseri’de Ulaşım

Havaalanından çıktıktan sonra sizleri pek çok ulaşım aracı karşılar. En çok tercih edilen Havalimanı servisi her uçak inişinden 25 dk. sonra şehir merkezine harekete geçmektedir. Yol güzergâhında size uygun bir durakta inme şansına sahipsiniz. Ayrıca belediye tarafından işletilen otobüslere binerek istediğiniz yöne seyahat edebilirsiniz. Bu ulaşım araçları en ekonomik toplu taşıma araçlarıdır. Eğer size özel seyahat etmek istiyorsanız, havaalanı çıkışında bulunan taksiler ile istediğiniz yöne seyahat edebilirsiniz. Taksi ile şehir merkezine, trafik yoğunluğunun az olduğu saatlerde 15 dk. içerisinde ulaşabilirsiniz. Araç kiralamak isterseniz, pek çok yerel ve uluslararası acente size hizmet verecektir. Eğer yolcu otobüsü ile otogara geldiyseniz ve havaalanına gidecekseniz gene HAVAŞ, belediye otobüsleri ya da taksi gibi ulaşım araçlarını tercih edebilirsiniz. Şehir içi ulaşımı taksi, tramvay ya da otobüs ile yapabilirsiniz. Çok nadirde olsa bazı bölgelere dolmuş bulunmaktadır. 

İzmir Kayseri arası uçuşlar

Karayolu ile İzmir-Kayseri arası 973 km dir. 

İzmir-Kayseri arası yaklaşık 95-100 dk. arası değişmektedir. Hava şartlarında olan bir değişiklik olmadığı müddetçe, hedeflenen süre 95dk dır. Bilindiği gibi Kayseri karasal iklimin tüm özelliklerini taşımaktadır. Yazlar sıcak ve kuru, kışlar işe yağışlı ve soğuktur. Pek çok uçak firması İzmir-Kayseri uçuşunu gerçekleştirmektedir. Önceden belirlenen bir seyahat programlanması ise, erken bilet alımı her zaman için daha ekonomiktir. img

Kayseri Hava Durumu

22 Eylül 2023

Sun

11 °C

11 °C

Uçuş süreleri

Kayseri

İstanbul

1 sa 15 dk

Kayseri

İzmir

1 sa 35 dk

Kayseri

Antalya

1 sa 15 dk

Kayseri

Lefkoşa

2 sa 45 dk

Kayseri

Ankara

2 sa 10 dk

Kayseri

Bodrum

2 sa 25 dk

Kayseri

Dalaman

2 sa 45 dk

Kayseri

Trabzon

2 sa 50 dk

Kayseri

Van

3 sa 15 dk

Kayseri

Ağrı

3 sa 20 dk

İzmir Hava Durumu

22 Eylül 2023

Sun

20 °C

15 °C

Uçuş süreleri

İzmir

İstanbul

1 sa 5 dk

1 sa 55 dk

İzmir

Ankara

1 sa 10 dk

İzmir

Adana

1 sa 25 dk

İzmir

Gaziantep

1 sa 40 dk

İzmir

Mardin

2 sa

İzmir

Van

2 sa 5 dk

İzmir

Trabzon

1 sa 55 dk

İzmir

Antalya

1 sa 5 dk

İzmir

Erzurum

2 sa

İzmir

Amsterdam

3 sa 40 dk

İzmir

Berlin

3 sa

3 sa 15 dk

İzmir

Bakü

2 sa 45 dk

İzmir

Münih

2 sa 45 dk

İzmir

Paris

3 sa 45 dk

İzmir

Stuttgart

3 sa

İzmir

Köln

3 sa 15 dk

İzmir

Hamburg

3 sa 20 dk

İzmir

Viyana

2 sa 30 dk

Alternatif uçuşlar

İzmir çıkışlı yurt içi uçak biletleri

442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
786,41TRY'den
başlayan fiyatlarla
786,41TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla

İzmir çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

1.558,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.092,10TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.131,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.179,74TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.349,36TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.169,38TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.592,86TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.011,67TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.615,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.301,27TRY'den
başlayan fiyatlarla

Kayseri varışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
624,99TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.592,15TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.448,82TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.766,98TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.917,96TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.922,78TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.267,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.865,25TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis