Hepsiburada Seyahat

Uçak Biletin

Burada

Nereden

Nereden

Nereye

Nereye

Gidiş Tarihi

Yolcu Bilgileri

1

Yolcu

Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Uçak Bileti Anasayfa

İzmir Londra uçak biletleri

Adnan Menderes Havalimanı (ADB) - Londra (LCY-London City)

uçuşları

27.977,83 TRY'den

başlayan fiyatlarla

26 Kas 2022

Adnan Menderes Havalimanı (ADB) - Londra (LCY-London City)

uçuşları

5.480,89 TRY'den

başlayan fiyatlarla

08 Ara 2022

Adnan Menderes Havalimanı (ADB) - Londra (LCY-London City)

uçuşları

5.432,57 TRY'den

başlayan fiyatlarla

12 Ara 2022

Adnan Menderes Havalimanı (ADB) - Londra (LCY-London City)

uçuşları

8.857,80 TRY'den

başlayan fiyatlarla

02 Oca 2023

Adnan Menderes Havalimanı (ADB) - Londra (LCY-London City)

uçuşları

6.903,72 TRY'den

başlayan fiyatlarla

03 Oca 2023

İzmir Londra Uçak Bileti

Londra Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Thames Nehri’nin kenarına kurulmuş ve İngiltere’nin başkenti olan bu şehir, birçok farklı ırktan insanı kendi topraklarında barındırmaktadır. Kentin en önemli turistik merkezlerinin başında Buckingham Sarayı, Parlemento Binası, Trafalgar Meydanı, Londra Kulesi gelir. Londra, ilk kez Romalıların kurduğu bir şehir olup, çok eski bir tarihe sahiptir. 

Dünya ekonomisine yön veren şehirlerden biri olan Londra, festivalleri, sergileri, tiyatro oyunları ile bir kültür şehridir. Dünyadaki en eski metro burada kurulmuş ve halen kullanılmaktadır. Modanın kalbi burada atmaktadır. Özellikle Oxford Street ünlü mağazalarının bulunduğu popüler bir şehirdir. Turistler tarafından her yönüyle ilgisini çeken şehrin gece hayatı da çok hareketlidir.

Londra’da Gezilmesi Gereken Yerler

En popüler olan yerler arasında ilk sırada Thames Nehri yer alır. Nehir üzerindeki köprülerden biri de Tower Bridge’dir. Kralın emri ile hizmete giren bu köprünün iki ayağında da kule bulunmaktadır. Bu kuleler müze olarak kullanıldığı için yalnızca sergi için gezilmektedir. Romantik bir görünüme sahip olan bu köprülerde birbirine evlenme teklif eden birçok çift görebilirsiniz. Köprünün gemi geçişlerinde kaldırıldığını görmek oldukça ilginç görüntülere sahne oluşturmaktadır. 

Tower of London heybetli kalesi, bin yıl önce burada isimlendirilen bir yapıdır. Hatta öyle ki kışın buz tutan bir hendeğe dönüşerek üzerinde buz pateni yapabilme imkanı sunmaktadır. Surları kare biçimindedir. Geçmişte ve günümüzde hala çok korunaklı bir görüntüye sahip olan kaleye, yalnızca köprü aracılığı ile girebiliyorsunuz. Kale içinde bulunan müzeyi gezmek isterseniz tüm gününüzü ayırmanız gerekebilir. 15.yüzyıldan bu yana hizmet vermektedir ve halen kraliyet ailesinin mücevherleri burada tutulmaya devam etmektedir. 

White Tower etkileyici ve sade bir görüntüye sahiptir. St.John’s Chapler açık sütunlarını Antik Roma tapınağına benzetebilirsiniz. Beyaza benzeyen renkleri ve küp şeklindedir. Burası çok uzun yıllar zindan olarak kullanılmıştır. Hatta burası işkence merkezi olarak anılmıştır. Bu kuleden baktığınızda Shakespeare’in Globe Tiyatrosunu ve Tate müzesini rahatlıkla görebilirsiniz. Big Ben, Westminster Sarayı veya Parlamento Binasının bir parçası olan saat kulesi, günümüzde Elizabeth Kulesi olarak değiştirilmiştir. 96 metre yüksekliğe sahip olan bu kuleye ziyaret için girişler yasaktır. Yanı başında bulunan ve kilise ise Lady Chapel olarak isimlendirilmiştir. Beş asır öncesine dayanan bu tarihi binanın tavanı taştan bir nakış gibi ince ince işlenmiş ve ortaya mükemmel bir eser çıkmıştır. Bu şehirde mutlaka Greenwich Rasathanesi’nin görülmesi gereken yerlerden biri olduğunu söylemeliyiz.

Londra’nın Tarihi Yerleri

London Eye, dünyanın ilk dönme dolabıdır. Ve rekorunu henüz hala kimse kıramamıştır. Turistik bir mekan olan bu dönme dolabına biniş ücreti çok yüksektir. St. Paul’s Cathedral tam 300 yaşındadır. Tarihin izlerini dışından görebileceğiniz önemli bir yapıttır. İbadete açık olan bu tapınakta hala barışa şükreden ayinler düzenlenmektedir. Üzerinde bulunan süslemeleri tek tek incelemek istediğinizde bu mümkün olamayabilir. Görkemli ve gözalıcı bir yapıya sahip olan bu binaya giriş ücretlidir. Piccadilly Circus, Londra halkının buluşma yeri diyebiliriz. Dilerseniz bu meydanda bulunan dükkanlardan alışveriş de yapabilirsiniz. St.James Park Buckingham Sarayı’na bağlanır. Sessiz, huzurlu ve sakin bir yeşilliği ile 400 yıl önce buraya taşınan pelikanların varlığı sizi dünyadan alıp götürebilir.

Londra’nın simgesi olan Buckingham Sarayı, 180 yıldır kraliyet ailesinin ikamet ettiği bir mekandır. Burada bulunan parlak ve kırmızı renkli çiçekler arasında bulunan beyaz kaide üzerine yerleştirilen altın heykeli gördüğünüzde çok etkileneceksiniz. Turistik gezilere açık olan sarayda her zaman yoğun bir kalabalık ile karşılaşmanız mümkündür.

Süvari Kışlası (House of Cavalry) kraliçeyi resmi törenlerde koruyan ve ülkenin ordusunun büyük bir kısmını oluşturan özel giyimli süvarilerin ev sahipliğini yaptığı mekandır. Nöbet değişimleri izlerken otantik bir görüntüye tanıklık edebilirsiniz. Minik ve renkli evlerin bulunduğu Notting Hill’de özellikle Cuma ve cumartesi günleri bölgeye özgü özel giysiler, takılar satılmaktadır. Ayrıca her yıl ağustos ayında karnaval düzenlenmektedir. Buradan çiçekli yollardan onları koklayarak, yürüme mesafesinde olan Kensington Sarayı’nı da ziyaret edebilirsiniz. Burası daha önce prenses Diana’nın ikamet etmesi ile tanınmaktadır. Lady Diana’nın yaşadığı bu ev tüm hüznü ile ziyaretçilerini ağırlamaktadır. 

Londra Kültürel Etkinlikler

Notting Hill’de her yıl ağustos ayında iki gün düzenlenen karnaval ile bölgenin tüm yerel el emeği ürünlerini ve bölgeye özgü şenlikleri aynı anda izleme şansına sahip olabilirsiniz. Londra Şehir Festivali her yıl temmuz ayında 3 hafta boyunca yapılmaktadır. Büyük bir coşku ile yapılan bu festival, renkli görüntülere sahne olmaktadır. Kraliçenin doğum günü kutlamaları 21 Nisan’da yapılır. Top atışları ile yapılan bu kutlama Hyde Park’ında gerçekleşir. Londra Film Festivali ise, 60 ülkenin katılımı ile 300 filmin gösterimi yapılmaktadır. Dünyanın en büyük film etkinliği burada gerçekleşir. Wimbledon’da Açık Tenis Turnuvası, tarihin en eski ve en prestijli turnuvası olarak halen kutlanmaktadır. Notting Hill Festivali ise ağustos ayında yapılmaktadır.

Londra Konaklama İmkanı

Konaklama konusunda çok zengin olan seçenekleri ile karşınızda yer alan bir şehirdir. Her bütçeye hitap eden binlerce çeşit seçenek bulunmaktadır. Şehir son derece hareketli ve birçok yerli ve yabancı kaynaklar bulunur. Popüler olan elit evlerin ve lüks otellerin yanı sıra butik otellerde de konaklama imkanı vardır. Öncelikle konaklayacağının bölgeyi veya semti belirleyerek orada bulunan lüks veya butik otelleri tercih edebilirsiniz. Manzara sizin için önemli ise mutlaka buna dikkat ederek inşa edilmiş otelleri de seçebilirsiniz. Havaalanına yakın olmasını veya kahvaltı seçeneklerinin de yer almasını istiyorsanız tüm bu imkanları sunan otelleri tercih edebilirsiniz. Fiyat seçenekleri aradığınız koşullara göre farklılık göstermektedir.

Londra Lezzetleri

Yemek konusunda dünya mutfaklarında ilk sırada yer alan bu şehirde her köşe başında mutlaka bir lezzete rastlarsınız. Balık yemeklerinin özellikle tadılması gerektiğini düşünüyor ve Fish&Chips lezzetine bakmanızı öneriyoruz. İngilizlerin geleneksel pudingli rostosu olan tuzlu böreği enfestir. Geleneksel 5 çayında tatlılar, tuzlu çörekler, minik sandviçler, kanepeler bir İngiliz klasiği olarak farklı lezzetleri bir anda tatma imkanına erişebilirsiniz. Scotch Egg, farklı kahvaltı seçenekleri arasındadır. Londra’da Sticky Toffe Puding her restoranda ve kafede karşılaşabileceğiniz tatlar arasındadır.

Londra Ulaşım Olanakları

Şehir merkezinin 11 km uzaklıkta bulunan London City Havalimanı, uzun yıllar hizmet vermektedir. Şehir merkezinden havalimanına ulaşım hızlı ve kolaydır. 

Otobüs

.rTable { display: table; width: 100%;} .rTableRow { display: table-row; } .rTableHeading { background-color: #ddd; display: table-header-group; } .rTableCell, .rTableHead { display: table-cell; padding: 3px 10px; border: 1px solid #999999; } .rTableHeading { display: table-header-group; background-color: #ddd; font-weight: bold; } .rTableFoot { display: table-footer-group; font-weight: bold; background-color: #ddd; } .rTableBody { display: table-row-group; }

img

Uçuş süreleri

Londra

İstanbul

3 sa 40 dk

Londra

İzmir

4 sa 50 dk

Londra

Gaziantep

5 sa 5 dk

Londra

Antalya

4 sa

İzmir Hava Durumu

25 Kasım 2022

Sun

10 °C

9 °C

Uçuş süreleri

İzmir

İstanbul

1 sa 5 dk

İzmir

Ankara

1 sa 10 dk

2 sa 30 dk

İzmir

Adana

2 sa 10 dk

İzmir

Gaziantep

2 sa 20 dk

İzmir

Mardin

2 sa 35 dk

İzmir

Van

2 sa 40 dk

İzmir

Trabzon

2 sa 20 dk

İzmir

Antalya

2 sa 10 dk

İzmir

Erzurum

2 sa 30 dk

4 sa 15 dk

İzmir

Berlin

3 sa 55 dk

İzmir

Amsterdam

4 sa 35 dk

İzmir

Bakü

3 sa 45 dk

İzmir

Münih

2 sa 40 dk

İzmir

Frankfurt

4 sa 10 dk

İzmir

Paris

4 sa 30 dk

İzmir

Stuttgart

4 sa

İzmir

Üsküp

2 sa 30 dk

İzmir

Köln

4 sa 50 dk

Alternatif uçuşlar

İzmir çıkışlı yurt içi uçak biletleri

İzmir - İstanbul

uçuşları

409,00 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İzmir - Ankara

uçuşları

491,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İzmir - Diyarbakır

uçuşları

469,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İzmir - Adana

uçuşları

409,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İzmir - Gaziantep

uçuşları

529,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İzmir - Mardin

uçuşları

559,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İzmir - Van

uçuşları

559,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İzmir - Trabzon

uçuşları

589,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İzmir - Antalya

uçuşları

439,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İzmir - Erzurum

uçuşları

529,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İzmir çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

İzmir - Dusseldorf

uçuşları

1.024,95 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İzmir - Berlin

uçuşları

1.349,53 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İzmir - Amsterdam

uçuşları

1.334,63 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İzmir - Bakü

uçuşları

2.374,52 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İzmir - Münih

uçuşları

1.464,29 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İzmir - Frankfurt

uçuşları

1.342,15 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İzmir - Paris

uçuşları

1.598,96 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İzmir - Stuttgart

uçuşları

1.342,15 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İzmir - Üsküp

uçuşları

2.024,29 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İzmir - Köln

uçuşları

1.633,95 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Londra varışlı yurt dışı uçak biletleri

Gaziantep - Londra

uçuşları

3.068,00 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Malatya - Londra

uçuşları

2.357,14 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Dalaman,Muğla - Londra

uçuşları

2.610,56 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İzmir - Londra

uçuşları

2.326,60 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Larnaca - Londra

uçuşları

4.068,35 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Larnaca - Londra

uçuşları

4.068,35 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya - Londra

uçuşları

2.012,71 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Londra

uçuşları

2.599,87 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Londra

uçuşları

2.599,87 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İstanbul - Londra

uçuşları

1.315,39 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Nasıl uçak bilet satın alabilirim?

02

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

03

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

04

Esnek bilet nedir?

05

Promosyonlu bilet nedir?

06

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

07

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

08

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

09

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

10

Biletime nasıl ulaşırım?

11

Faturam ne zaman gelir?

12

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

13

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

14

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

15

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

16

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

17

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

18

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

19

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

20

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

21

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

22

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

23

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

24

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.svg
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis