İzmir Mardin Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

İzmir Mardin uçak biletleri

07 Ara 2023

08 Ara 2023

09 Ara 2023

10 Ara 2023

11 Ara 2023

İzmir Mardin Uçak Bileti

Mardin Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Oldukça önemli bir konuma sahip olan Mardin, Dicle ve Fırat nehirleri arasında, Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan illerimizdendir. Birçok farklı din ve medeniyete ev sahipliği yapmış olan Mardin günümüzde tarihten izlerle ilgiyi üzerine çekmektedir. Mardin halkı ekonomik geçimini tarım, hayvancılık, ticaret ve turizm ile sağlamaktadır. Özellikle yaz mevsimlerinde binlerce ziyaretçinin uğrak yeri haline gelmiştir. Yerli yabancı pek çok turistin geldiği, gezdiği ve konakladığı Mardin kendine has atmosferi ile kendisine hayran bırakmaktadır.

Mardin’de Gezilebilecek Yerler

Zengin kültürü ve tarihi yapısıyla sizlere unutulmaz bir deneyim yaşatacak olan Mardin’de mutlaka gezmeniz ve görmeniz gereken yerler arasında Mardin Kalesi, Midyat Saat Kulesi, Tarihi Mardin Sokakları ve Evleri, Mardin Müzesi, Midyat Kent Müzesi, Kayseriye Çarşısı, Revaklı Çarşı, Mardin Bakırcılar Çarşısı, Cumhuriyet Meydanı, Gurs Vadisi, Gümüşova Mağarası, Yeni Kapı Hamamı, Midyat, Kafro Köyü gibi saymakla bitiremeyeceğimiz daha pek çok tarihi ve doğal yerleşim alanları yer almaktadır. Mardin’de ne tarafa bakarsanız bakın sizi harika bir mimari ve atmosfer karşılar. Günümüzde bazılarının kullanıldığı bazılarının ise kullanılamadığı bu tarihi ve mimari eserler arasında gezinti yaparak Mardin’i keşfedebilirsiniz. 

Mardin’in Tarihi

Günümüzden 3000 yıl öncesine dayanan tarihi yapısıyla dikkatleri üzerine çeker. Taş ve kilden pek çok tarihi yapılarıyla günümüze kadar değerini koruyarak gelen Mardin şehrinin ismine dair pek çok rivayet bulunmaktadır. Kaleler anlamında kullanılan merdin kelimesinden veya Mardeler Kavimi’nden değişerek Mardin haline geldiği düşünülmektedir. Kuzey Mezopotamya’nın önemli yerleşim alanlarından biridir. Oldukça fazla sayıda medeniyete ev sahipliği yapan Mardin bulunduğu konum itibariyle dünya tarihinde de önemli bir yere sahiptir. Zengin tarihi ve kendine has yerleşkeleriyle günümüze kadar değerlerini koruyarak gelmiştir. Türkiye’deki en kalabalık şehirler arasında yer alan Mardin yerli ve yabancı turistler tarafından dört mevsim boyunca sık sık ziyaret edilir.

Mardin’de Kültürel Etkinlikler

Mimari yapıları ve tarihi ile kültürünü ortaya koyan Mardin’de sanatsal ve kültürel pek çok etkinlik düzenlenmektedir. Bu etkinlikler arasında festivaller, konserler, şenlikler ve tiyatro gösterileri gibi Mardin tarihine ve kültürüne şahit olabileceğiniz aynı zamanda keyifle vakit geçirebileceğiniz pek çok etkinlik vardır. Mardin Bienali ilk olarak 2010 yılında düzenlenen ve her yıl düzenlenmeye devam eden etkinliklerden biridir. Bienale her yıl pek çok sanatçı ve eğitimci katılıyor. Sanatla içli dışlı olan herkesin katılabileceği Mardin Bienali’nde Mardin coğrafyası tanıtılırken katılımcılar arasında yeni paylaşım olanakları oluşturulur.

Mardin Kiraz Festivali Mardin’de katılabileceğiniz keyifli etkinliklerden biridir. Mardin’de özenle yetiştirilen kirazlar tanıtılır ve tattırılır. Yerli ve yabancı pek çok turistin katılımıyla oldukça kalabalık gerçekleşen festivalde keyifli ve eğlenceli bir atmosfer oluşur. 2016 yılından beri düzenlenen Mardin Uluslararası Film Festivali şehir içerisinde SineMardin olarak isimlendirilmektedir. Mardin Uluslararası Film Festivalinde pek çok belgesel, uzun metrajlı film ve kısa metrajlı filmlere yer verilir. Mardin tanıtımında ve insanların sosyalleşerek keyifli vakit geçirmesinde oldukça katkısı olan bu festival unutulmaz bir deneyim yaşatıyor. Mardin Sosyal Sirk Festivali de katılabileceğiniz eğlenceli festivallerden biridir. Mezopotamya’da hasat döneminin başlangıcı olarak kabul edilen ve tarihte 8 bin yıl boyunca kutlanarak günümüze kadar gelmiş kültürel etkinliklerden biridir. Şenlikte geleneksel müzikler eşliğinde gelenekler oyunlar oynanır. Yöresel yemekler hazırlanır ve dualar edilir. Mardin halkından yüzlerde insanın katıldığı bu şenlik sizlere bambaşka bir atmosfer yaşatacaktır.

Mardin’de Konaklama İmkanları

Mardin’ de konaklamak istediğinizde karşınıza oldukça fazla seçenek çıkıyor. Yeni Mardin diye adlandırılan Mardin merkezi ve tarihi yapıların daha yoğun olduğu Midyat bölgesinde ve diğer ilçelerde pek çok konaklama imkanı mevcuttur. Otel, pansiyon, kiralık ev, konaklamaya açık tarihi konaklar, butik oteller gibi her bütçeye ve zevke uygun seçeneklerden kendi ihtiyaç ve bütçenize uygun olan bir konaklama yeri bulmak oldukça mümkün. Mevsimsel olarak ziyaretçi yoğunluğu değişen Mardin’e gitmeden önce kalacağınız yer için rezervasyon yaptırmanız sizler için oldukça avantajlı bir durum sağlayacaktır.

Mardin’in Lezzetleri

Tarihi, doğası, yapıları ve eşsiz yemekleri ile sizleri kendine hayran bırakacak Mardin’de mutlaka denemeniz gereken pek çok lezzet bulunmaktadır. Farklı kültürlerden ve dinlerden kalan gelenekler ve yöresel yemekler ile Mardin’i keşfetmeye doyamayacaksınız. Mardin’in lezzetleri arasında incasiye, firkiye, kaburga dolması, accin, kibe yani işkembe dolması, mazlum, ikbebet, maklube, irok, soğan kebabı, dobo, sembusek -kapalı lahmacun gibi farklı isimlerde ve tatlarda pek çok yemek yer alıyor. Sık sık tüketilen ve Mardin’deki çoğu fırında veya pastanede bulabileceğiniz kıliçe adındaki Mardin mevlit ekmeği hamurunda bolca baharat içeren oldukça lezzetli bir ekmektir. Pekmezli harire, zingil tatlısı ve içi hurma ile doldurulan mamul bayram kurabiyesi gibi onlarca farklı tatlıyı da deneyerek gezinize bambaşka bir lezzet katabilirsiniz.

Mardin’de Ulaşım

Mardin’de ulaşım oldukça rahattır. Belediye otobüs hatları ve minibüs seferleri ile ulaşım sağlanır. Mardin’de taksi kullanımı oldukça tercih edilir. Mardin’e yapacağınız geziler için araç kiralama seçeneği konforlu ulaşım imkanlarından bir diğeridir.

Belediye Otobüsleri 

Belediye otobüsleri şehir içinde sıklıkla kullanabileceğiniz ekonomik ve kolay ulaşım sağlayan araçlardır. Belirli hatlar üzerinden belirli saatlerde hareket eden belediye otobüsleri ile şehir içinde rahatlıkla gezebilirsiniz.

Minibüs

Özellikle kısa ama yokuş içeren mesafelerde sıklıkla tercih edilen dolmuşlar şehir içi ulaşımınızı kolaylaştıran olanaklardan biridir.

Taksi 

Hemen hemen birçok şehirde sıklıkla kullanılan taksinin kullanımı Mardin şehrinde de oldukça yaygındır. Şehir merkezinden havalimanına ve diğer ilçelere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Mardin’de Havalimanı Ulaşım Olanakları

Pek çok ulaşım imkanına sahip olan şehirde havalimanına ulaşımda oldukça kolaydır. Şehir merkezinden ve diğer ilçelerden havalimanına ulaşım sağlamak için belediye toplu taşıma otobüslerini, minibüsleri, özel servis otobüsleri, taksileri ve özel olarak kiralayabileceğiniz araçları kullanabilirsiniz.

İzmir’den Mardin’e Uçuş Kaç Saat Sürer?

İzmir Mardin arası yolculuk süresi yaklaşık olarak 1 saat 30 dakika sürmektedir. Bu süre yolculuk yapacağınız uçağın seferlerine, hava koşullarına ve biletini satın aldığınız firmaya göre değişebilir. Aktarmalı yapılan uçak yolculuklarında bu süre iki katına çıkabilir.

İzmir Mardin Arası Kaç Km?

İzmir Mardin arası yaklaşık olarak 1.444 km’dir. Karayolu ulaşım imkanları ile bu mesafe ortalama 16-17 saat sürmektedir. Uçuş mesafesi olarak hesaplandığında ise İzmir Mardin arasındaki mesafe 1192 km’ye düşmektedir.

Mardin’e En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Mardin şehrine seyahat ederken en uygun uçak biletini satın almak için yolculuk yapacağınız tarihe göre diğer uçak firmalarının fiyatlarını karşılaştırmanız en uygun uçak biletini bulmanıza yardımcı olabilir. Uçak ile seyahat etmek günümüzde en sık tercih edilen ulaşım yollarından biri haline geldiği için günlük düzenlenen sefer sayıları ve uçak firmaları oldukça fazladır. Bu nedenle karşılaştırmalı bir araştırmayla kolaylıkla uygun fiyata bilet bulabilirsiniz.

Mardin’de İklim Nasıldır?

Mardin’in ikliminde kuzeyinde yer alan yüksek dağlar etkili olmaktadır. Karasal iklim yapısıyla Mardin yaz mevsiminde kurak ve sıcak, kış mevsiminde ise soğuk ve yağışlı geçer. 

izmir_mardin

Mardin Hava Durumu

06 Aralık 2023

Sun

11 °C

11 °C

Uçuş süreleri

Mardin

İstanbul

1 sa 50 dk

Mardin

İzmir

2 sa 10 dk

Mardin

Ankara

1 sa 25 dk

Mardin

Antalya

1 sa 45 dk

Mardin

Adana

2 sa 25 dk

Mardin

Samsun

3 sa 20 dk

Mardin

Bodrum

2 sa 40 dk

Mardin

Konya

3 sa 5 dk

Mardin

Trabzon

2 sa 40 dk

Mardin

Kayseri

3 sa 20 dk

İzmir Hava Durumu

06 Aralık 2023

Sun

10 °C

10 °C

Uçuş süreleri

İzmir

İstanbul

1 sa 5 dk

1 sa 55 dk

İzmir

Ankara

1 sa 10 dk

İzmir

Adana

1 sa 25 dk

İzmir

Gaziantep

1 sa 40 dk

İzmir

Mardin

2 sa

İzmir

Van

2 sa 5 dk

İzmir

Trabzon

1 sa 55 dk

İzmir

Antalya

1 sa 5 dk

İzmir

Lefkoşa

1 sa 20 dk

İzmir

Amsterdam

3 sa 40 dk

İzmir

Berlin

3 sa

3 sa 15 dk

İzmir

Bakü

2 sa 45 dk

İzmir

Münih

2 sa 45 dk

İzmir

Paris

3 sa 45 dk

İzmir

Stuttgart

3 sa

İzmir

Köln

3 sa 15 dk

İzmir

Hamburg

3 sa 20 dk

İzmir

Viyana

2 sa 30 dk

Alternatif uçuşlar

İzmir çıkışlı yurt içi uçak biletleri

442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
944,36TRY'den
başlayan fiyatlarla

İzmir çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

1.558,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.092,10TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.131,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.964,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.349,36TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.169,38TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.592,86TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.011,67TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.301,27TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.413,90TRY'den
başlayan fiyatlarla

Mardin varışlı yurt içi uçak biletleri

442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
668,20TRY'den
başlayan fiyatlarla
704,99TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.748,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.559,19TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.800,23TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.550,03TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.486,20TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.890,06TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis