İzmir Nevşehir Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

İzmir Nevşehir uçak biletleri

02 Ara 2023

05 Ara 2023

08 Ara 2023

08 Ara 2023

15 Ara 2023

İzmir Nevşehir Uçak Bileti

Nevşehir Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Nevşehir, ülkemizdeki en önemli ve değerli turistik bölgelerden biridir. Doğal güzelliği, peri bacaları ve M.Ö. 3000’lere dayanan tarihiyle UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan Kapadokya’nın merkezinde yer alıyor. Kapadokya ile birlikte Göreme Milli Parkı da 1985 yılından beri Dünya Miras Listesinde bulunuyor. Tarihte Hristiyanlığın merkezi olan Nevşehir, Kalkolitik dönemden bu yana yerleşim yeri olarak kullanılıyor. Dolayısıyla inanç turizmi olarak da önemi olan bu bölgede kaya - oyma kiliseleri ve Ortodoks kiliseleri yer alıyor. 

Nevşehir’de Gezilmesi Gereken Yerler

Nevşehir kiliseleri, taş dokuları, sıcak hava balonları, açık hava müzeleri ve doğal güzellikleri ile gezilecek pek çok seçeneğe sahip olan bir şehirdir. Volkanik yapısı ile adını dünyaya duyuran bu bölge, özellikle peribacaları ile meşhurdur. Dünyanın 25 harikası listesinde bulunan Peribacaları, yüzlerce sene öncesini gösteren tarihi yapısı, sıra dışı mimarlık ve mühendislik harikası olan yeraltı şehirleri, şehrin içerisinden geçen nehri, şifalı suları, uçsuz bucaksız uzanan vadileri ve çok daha fazlasıyla Nevşehir’de gezilecek yer bulunuyor. Nevşehir’in geleneksel konaklarından biri olan Asmalı Konak, pek çok dizinin çekildiği yer olmasından dolayı meşhurdur. Yalnızca 2 odasının gezilmesine izin verilen konak gezilip görülebilir. 8 kattan oluşan Derinkuyu Yeraltı Şehri, yine gezilmesi gereken tarihi alanlardan biridir. Göreme açık hava müzesi, çeşitli kilise, mezarlık, şarap mahzeni, şapel ve yemekhaneden oluşan bir manastır kompleksidir. Böylesine şahane ve merak uyandıran müzeyi gezmek 2 saatinizi alabilir. Güvercinlikler Vadisi, Üç Hisar Kalesi, Devrent Vadisi, Güray Müze, Saç Müzesi de Görmeniz Gereken yerler arasındadır. 

Kendine Hayran Bırakan Tarihi Doku

Doğanın gizemini ve tarihi sırlarını sunan Nevşehir, adeta büyük açık hava müzesi gibidir. Gizli dini yeraltı manastırları, yeraltı şehirleri gibi pek çok tarihi medeniyetler sentezidir. Ülkemizin turizm cenneti olan şehir, yerli ve yabancıların mutlaka gidip görmesi gereken yerdir. Merkezi ile beraber Derinkuyu, Gülşehir, Hacıbektaş, Ürgüp, Acıgöl, Avanos ve Kozaklı olmak üzere 8 ilçeye sahip olan şehrin en tarihi bölgeleri Göreme, Ürgüp, Üç Hisar, Mustafa Paşa, Avanos, Orta Hisar ve Çavuşin’dir. Peri bacaları, büyüleyici atmosferi ve doğal güzelliğiyle kendine hayran bırakan dokulardan biridir. Aynı şekilde Derin Kuyu Yeraltı Şehri, 8 kata sahip olmakla beraber içerisinde dünyanın en eski akıl hastanesini barındırmaktadır. Göreme açık hava müzesi, M.S 4 – M.S 13 yüzyılları aralığında Manastır hayatının yaşandığı yerdir. Nevşehir’in köklü tarihi, muhteşem bir görüntüsü ile sizi etkileyecek ve büyülenmenizi sağlayacaktır. 

Kültürel Etkinliklerin Adresi

Tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra, gece hayatının çok eğlenceli ve akıcı olduğu mekanlarıyla da ön plana çıkıyor. Turistler tarafından sıklıkla gidilen eğlenceli mekanlar, alışveriş merkezleri, kafeler ve restoranlar; ekonomik açıdan da uygun olması sebebiyle tercih edilmektedir. Hem gündüz hem de gece boyu eğlenmeye fırsat sunan Nevşehir etkinlikleri, eşsiz anlar yaşamanıza neden olacaktır. Kapadokya’da düzenlenen Cappadox Festivali, çok eğleneceğiniz etkinlerden biri olabilir. Bu festivalde piknikler, yemek dersleri, vadi yürüyüşleri, tadım atölyeleri, sergiler, müzik, çağdaş sanat, doğa aktiviteleri, yerli ve yabancı sanatçılar, gösteriler gibi pek çok etkinlik yer alıyor. Festival dışında Kapadokya’nın çarşısına gidebilir, alışveriş de yapabilirsiniz. 

Nevşehir’de Konaklama Kolaylığı 

Ülkemizin önemli turizm şehri olan Nevşehir, her yıl yerli ve yabancı milyonlarca turisti ağırlıyor. Gezginlerin uğrak noktası olan bu bölgede pek çok konaklama hizmeti veriliyor. Her bütçeye ve her zevke hitap edecek otel, apart ve mağara otel seçenekleri bulunuyor. Genelde mağara otellerin tercih edildiği bölgede, modern ve şık konaklama yerleri de bulunuyor. Ekonomik açıdan son derece uygun olan tesisler, kaliteli hizmet anlayışıyla biliniyor. Dolayısıyla Nevşehir ve çevresinde yaygın olarak bulunan otellerde güvenli ve konforlu bir şekilde konaklanabilir. 

Denemeniz Gereken Nevşehir Lezzetleri

Nevşehir lezzetleri, İç Anadolu mutfağının özelliklerini taşıyor. En meşhur yemekleri arasında tahıl ve bakliyat ürünleri ile kırmızı et yemekleri yer alıyor. Pişirilmesi ve hazırlanması son derece zahmetli olan testi kebabı, çömlekte etli kuru fasulye, Nevşehir’in en meşhur yemekleri arasındadır. Şehrin diğer yemekleri arasında kuzu tandır, mantı, su böreği, yahni, un helvası, bulgur pilavı ve sütlaç vardır. Çok sevilen ve sık tercih edilen hamur işleri arasında ise gözleme ve mantı yer alıyor. Nevşehir’e gidildiğinde mutlaka denenmesi gereken bu lezzetlerin tadı damağınızda kalacak türdendir. 

Tatlı ile Kahvenin Buluşma Noktası

Nevşehir’de kahve ile tatlının buluştuğu bir nevi üzüm lokumu Köftür, üzüm suyu, nişasta ve un ile hazırlanan harika bir lezzettir. Şekersiz yapıda olan ve Anadolu jelibonu olarak da bilinen bu tatlı son derece sağlıklıdır. Bir diğer lezzet olan ve sütten yapılan gofreti andıran kuru kaymaklar, sütün kaynatılmasıyla yapılan zahmetli bir tatlıdır. Ancak bu lezzet, Nevşehir’de bulunan bir köyün tescilli lezzetlerinden biridir. Bu lezzetleri, çay veya kahve eşliğinde tadabilir, böylesine otantik lezzetlerin varlığından haberden olabilirsiniz. 

Nevşehir’de Ulaşım Olanakları 

İzmir’den Nevşehir’e 3 saati aşan bir sürede ulaşmak mümkündür. Bu noktadan sonra tatiliniz için planladığınız alanlara uçak firmalarının ayarladığı servisler ile ulaşabiliyorsunuz. 

Taksi ile Ulaşım

Uçaktan inildiğinde, taksi ile ulaşım yapmayı tercih etmeniz durumunda Nevşehir’in merkezine çok kısa bir zamanda ulaşabilirsiniz. Hem konforlu hem de lüks taksiler ile keyifli ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. 

Minibüs ile Ulaşım

Havalimanından bir diğer ulaşım aracı ise minibüstür. Bu minibüsler yol güzergahında havaalanının önünden geçiyorlar. Daha ekonomik bir yolculuk yapmak için bu araçlar tercih edilebilir. Şehir merkezine yaklaşık 1-2 saatte gitmek, binilen minibüse göre değişiklik gösterecektir. 

Araç Kiralama 

Araç kiralayarak konforlu ve rahat bir ulaşım gerçekleştirmek, havalimanına indiğiniz andan itibaren değerlendirebileceğiniz bir tercihtir. Lüks araçlar değerlendirilebileceği gibi kişi sayısına göre daha düşük maliyete sahip olan araçlar da kiralanabilir. 

İzmir Havalimanına En Uygun Ulaşım Nasıl Gerçekleşir?

İzmir’de toplu taşıma aracı kullanarak yapılacak yolculuklar için Adnan Menderes Havaalanına, ESHOT firması, kent merkezi ile havalimanı arasında sefer düzenliyor. 200, 202 ve 204 numaralı otobüsleri kullanarak havalimanına daha ekonomik bir şekilde ulaşılabilir. Ayrıca İzban kullanılarak Aliağa’dan havaalanına kadar ulaşabilirsiniz.

İzmir- Nevşehir Uçuşu Kaç Saat Sürer?

İzmir- Nevşehir arası seferler yaklaşık olarak 3 saat 10 dakika sürer. Pek çok farklı şirketle gerçekleştirebileceğiniz uçuşlarda istediğiniz konforu bulabilmeniz için çok fazla seçenek sunulmuştur. 

İzmir- Nevşehir Arası Mesafe Kaç Kilometre?

İzmir ve Nevşehir arası mesafe kuş uçuşu olarak yaklaşık 660 kilometredir. Karayolu ile 766 kilometreye kadar uzayabilen bu seyahat, havayolunun hayata girmesi ile beraber çok daha kolay kat edilebilir bir duruma gelmiştir.

İzmir- Nevşehir Uçak Bileti En Ucuz Ne Zaman Alınır?

İzmir-Nevşehir uçuşu pek çok firmanın sağladığı çeşitli avantajlarla her beklentiye ve bütçeye uygun olanaklar barındırıyor. Hatta kısa bir zaman içerisinde alınması gereken uçak biletleri için bile son derece uygun fiyatlar yer alıyor. Hava yolu şirketlerine göz atarak her uygun seferi seçebilir ve konforlu bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz. 

izmir_nevsehir

Nevşehir Hava Durumu

02 Aralık 2023

Sun

17 °C

17 °C

Uçuş süreleri

Nevşehir

İstanbul

1 sa 15 dk

Nevşehir

Antalya

2 sa 20 dk

Nevşehir

Ankara

2 sa 15 dk

Nevşehir

Trabzon

2 sa 55 dk

Nevşehir

Bodrum

2 sa 30 dk

Nevşehir

Gaziantep

2 sa 50 dk

Nevşehir

İzmir

2 sa 20 dk

Nevşehir

Van

3 sa 30 dk

Nevşehir

Diyarbakır

3 sa 5 dk

Nevşehir

Adana

2 sa 40 dk

İzmir Hava Durumu

02 Aralık 2023

Sun

18 °C

18 °C

Uçuş süreleri

İzmir

İstanbul

1 sa 5 dk

1 sa 55 dk

İzmir

Ankara

1 sa 10 dk

İzmir

Adana

1 sa 25 dk

İzmir

Gaziantep

1 sa 40 dk

İzmir

Mardin

2 sa

İzmir

Van

2 sa 5 dk

İzmir

Trabzon

1 sa 55 dk

İzmir

Antalya

1 sa 5 dk

İzmir

Lefkoşa

1 sa 20 dk

İzmir

Amsterdam

3 sa 40 dk

İzmir

Berlin

3 sa

3 sa 15 dk

İzmir

Bakü

2 sa 45 dk

İzmir

Münih

2 sa 45 dk

İzmir

Paris

3 sa 45 dk

İzmir

Stuttgart

3 sa

İzmir

Köln

3 sa 15 dk

İzmir

Hamburg

3 sa 20 dk

İzmir

Viyana

2 sa 30 dk

Alternatif uçuşlar

İzmir çıkışlı yurt içi uçak biletleri

442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
944,36TRY'den
başlayan fiyatlarla

İzmir çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

1.558,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.092,10TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.131,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.964,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.349,36TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.169,38TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.592,86TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.011,67TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.301,27TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.413,90TRY'den
başlayan fiyatlarla

Nevşehir varışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.656,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.766,98TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.456,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.901,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.986,58TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.913,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.683,91TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.687,20TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.916,93TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis