İzmir Şanlıurfa Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

İzmir Şanlıurfa uçak biletleri

İzmir - Şanlıurfa
uçuşları

İzmir Şanlıurfa Uçak Bileti

Şanlıurfa Hakkında Bilmeniz Gerekenler

En eski çağlarda bilinen ilk adı Edessa olan Şanlıurfa, Türkiye’nin en kalabalık şehirleri arasındadır. Suriye ile komşudur. Şanlıurfa M.Ö. 10.000 yılına ait olduğu düşünülen dünyanın en eski tapınağı olan Göbeklitepe ile ismini dünyaya duyurmuştur. Bu tapınağın keşfi ile tarım devriminin yaşandığı ilk insanlara ait yerleşimlerin varlığı köklü bir geçmişe sahip olduğunun da ispatıdır.

Tarihi hikayelerinin yanı sıra dini inançların da kahramanları da yine bu kutsal şehirde varlığını sürdürmüştür. İbrahim Peygamber ile Kral Nemrud varlıkları M.Ö. 1000 yılında başlamaktadır. Bölgede Asurlular, Medler, Persler, Büyük İskender, Romalılar ve Bizanslılar hakimiyetlerini sürdüren devletlerdir. Hristiyanlık, Süryani, Müslümanlar açısından merkezi konumu bakımından oldukça önemli bir şehirdir.

Şanlıurfa’da Gezilmesi Gereken Yerler

Şanlıurfa’nın, dini, oluşumu, kutsallığı ve önemi bakımından Balıklı Göl, şehirde görülmesi gereken yerler arasında ilk sırada yer almaktadır. Bu göl, İbrahim Peygamberin ateşe atılıp, mucizevi bir şekilde ateşin göle dönüşmesi, odunların ise balığa dönüşmesi sonucu oluşmuştur. Hatta Nemrud’un kızı Zeliha, İbrahim Peygamberin ateşe atılmaması için yalvararak gözyaşı döker. Bunun sonucunda da onun gözyaşları Ayn Zeliha Gölü’ne dönüşür. Bu konu Yahudi mitolojisinde de vardır. 

Halfeti, Romalılar dönemine ait olduğu düşünülen, tarihi yerleşim yerleri arasındadır. Buraya ziyarete gitmek istediğinizde sular altında kalan batık kent olarak nitelendiği görülecektir. Dünyanın ilk ve tek siyah renkli güllerini de yine burada görebileceksiniz. Harran, M.Ö. 2000 yılında Ur şehrinin bir diğer ticari koludur. Sümerce ve Akatça kervan anlamına dayanarak Harran-U kelimesi ile türetilmiştir. Burada Moğol istilası sonucu harabeye dönen tarihi harabeleri ve Harran evlerini görebilirsiniz. 

Örencik Köyünde yer alan Göbeklitepe, M.Ö. 10.000 li yıllara dayanan, halkın tapınmak için tören alanı yaptıkları mimari kalıntıdır. Burada kullanılan dikili taşların üzerindeki kabartma olarak yapılmış yabani hayvan ve bitki figürleri ile cilalı taş devrine ait olduğu varsayılmaktadır. Burayı Dünyanın en eski mabedi olarak tanımlayan arkeologlar, önce din ve mabet daha sonra ise medeniyetin geldiğini ifade etmektedirler.

Urfa Kalesi, M.Ö.10.000 yıllarına ait olan neolitik döneme aittir. Kale üzerinde iki sütun Adessa Kralı 9.Manu dönemini simgeler. Doğu bölümünde Süryanice kitabedeki yazıt da bu bilgiyi kesinleştirmektedir. Eyyüp Peygamberin M.Ö. 2100 yılında Desiniye köyünde dünyaya geldiği rivayet edilir. Cüzzam hastalığına yakalanan peygamber, Rahime isimli karısı ile mağarada çile çekmektedir. Ancak Allah’a olan ibadetinden da vazgeçmez. Tüm acı veren sıkıntılara sabreder ve imtihandan başarılı bir şekilde çıkar. Allah u Teâlâ’nın kendisine işaret ettiği şifalı su ile yıkanarak iyileşir. Şanlıurfa’nın merkezinde bulunan Eyüp peygamberin çile çektiği mağara, ziyaretlere açıktır.

Halilürrahman Camii, Urfa’nın bilinen en yeni tarihli camisidir. Abbasi Halifesi Me’mun tarafından yaptırıldığı rivayet edilir. Bizans dönemine ait olan bir kilisenin yerine yaptırılmıştır. Ayrıca Şuayib şehri, Selahaddin Eyyubi Cami, Ulu cami de görülmesi gereken diğer önemli mekanlardır.

Şanlıurfa’nın Tarihi Yerleri

İnbaşı mağaraları, Roma döneminden kalan madeni paralar ile tarihinin çok eskiye dayandığı gözlemlenmiştir. Soğmatar harabeleri, antik bir kenttir. Yine Roma dönemine ait olan bu yapıtlar Harran’a 53 km uzaklıktadır. Romalılar, Abgar Krallığı döneminde kült merkezi kurarak ay ve gezegen tanrıları için tapınaklar yapmışlardır. Yörenin en ilginç olanlarından biri de Harran evleridir. Eski çağlardan günümüze kadar ulaşan bu farklı yapıdaki evlerde hala yaşam devam etmektedir. Dünyanın ilk üniversitesi Hz. Ömer zamanında İslamiyet’ten önce de varlığı bilinen Harran Okulu, ününü günümüze kadar devam ettirmiştir. Bu okullarda Sabii, Müslüman ve Hristiyan dinine mensup aydın gruplar bulunurdu. Bu okullarda bilimsel çalışmalarla birlikte din, astronomi, matematik ve tıp alanları bulunurdu. 

Harran Kalesi dikdörtgen planındaki onikigen bir şekle sahiptir. Kimi bölümleri yıkılmıştır. Kızlar Sarayı, Şanlıurfa’nın Binekli köyünde bulunmaktadır. Mimari açıdan ve çevresindeki diğer tarihi değerlerden dolayı önemli bir konuma sahiptir. Sarayın içinde o döneme ait yazıtlar ve kitabeler bulunur. Gümrük Hanı, yerli ve yabancı misafirler için dinlenme mekanlarından biridir. Haşimiye meydanında yer alan bu mekan Kanuni Sultan Süleyman döneminde Sancakbeyi görevindeki Halhallı Behram Paşa’nın emriyle inşa edilmiştir. Evliya Çelebi Seyahatname adlı eserine bu binayı “Yetmiş Hanı” olarak anmaktadır. 

Şanlıurfa Kültürel Etkinlikler

Yöreye özgün en bilinen lezzetlerden biri olan Şanlıurfa İsot Festivali ekim ve kasım aylarında yapılır. Konserler, resim sergileri, söyleşiler yapılır. Halfeti Meyve Yemekleri Festivali her sene mayıs ayında gerçekleştirilir. Burada yöreye ait yemeklerle birlikte burada yetişen meyveler tanıtılmaktadır. Karakeçili Uluslararası Kültür Festivali de yine mayıs ayında düzenlenir. Bu festivalde halat çekme, tırmanma gibi çeşitli yarışmalar gerçekleştirilir. Göbekli Yarı Maratonu hem ülkeye hem de dünyaya tanıtılmak amacıyla yapılır.

Suruç Nar Festivali ekim ayında yapılır. Suruç’a özgü olan narın değer ve tanıtımı için düzenlenir. Ayrıca yarışmalar, eğlenceli konserler, halk oyunları ile coşkulu bir festival gerçekleşir. Şanlıurfa Müzik ve Mutfak Festivali her yıl mart ayında yapılır. Yöreye ait lezzetler ve kültürel müzik bir arada bulunur. Ayrıca konserler, müzik dinletileri, sıra geceleri ile coşkulu bir festivaldir. 

Şanlıurfa Konaklama İmkanı

Turist sayısı fazla olan bir şehir olduğu için konaklama imkanı da bu yönde fazla seçenekler sunmaktadır. Otellerin hizmet kalitesi sınırsızdır. Oteller içinde beş yıldızlı olanların yanı sıra 3 yıldızlı olanlar da vardır. Otellerle birlikte pansiyonlar ve apartlar da bulunmaktadır. Her bir konaklama yerinin ücreti verilen hizmete göre farklılık gösterir. Sizler de bu konaklama yerlerinden beklentilerinize ve bütçenize uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Şanlıurfa Lezzetleri

Yöresel lezzetlerin geçmişe dayanan tatları ile birleşen bir mutfak kültürü vardır. Çiğ köftenin anavatanı olan Şanlıurfa, köfteyi yöreye özgü isot biberi ile tatlandırmaktadır. Mutfak kültürünün temelini et yemekleri oluşturur. Kebapları arasında ciğer ve patlıcan kebabı en meşhur olanlardır. Künefe yörenin en leziz tatlılarındandır. 

Şanlıurfa Ulaşım Olanakları

Şehir havalimanına 35 km uzaklıktadır. Havalimanına indiğinizde özel servis araçlarının yanı sıra taksi de kullanabilirsiniz.

Otobüs

Şehir içi toplu taşıma araçları olarak kullanılan en yaygın ulaşım araçlarıdır. İlçelere de düzenlenen seferler ile dilediğiniz yere en ekonomik bir şekilde ulaşımı gerçekleştirebilirsiniz.

Taksi

Hem havalimanına indiğinizde hem de şehir içinde kolay, hızlı ve güvenli bir ulaşım için taksileri kullanabilirsiniz. Trafik yoğunluğuna göre sizi kısa sürede ulaşmanızı sağlayacaktır.

Araç Kiralama

İster şehre ulaşmadan isterseniz şehre indiğinizde havalimanında araç kiralama şirketlerine başvurarak bir araç kiralayabilirsiniz. 

İzmir Havalimanına Ulaşım

Şehir merkezinden otobüsler veya metro ile havalimanına ulaşabilirsiniz.

İzmir Şanlıurfa Uçuş Kaç Saat Sürer?

İzmir-Şanlıurfa arası uçuş süresi 1 saat 45 dakikadır. 

İzmir Şanlıurfa Arası Mesafe Kaç Km.dir?

İzmir- Şanlıurfa arası uzaklık 1.259 km.dir. 

İzmir Şanlıurfa Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Yöresel olarak sıcak bir iklime sahip olan bölgeyi bahar aylarında ziyaret etmenizi öneririz. Bulunmanız gereken tarihi belirdikten sonra 15 gün öncesinden biletinizi alabilirsiniz. Böylece ekonomik olarak avantajlı bir konuma geçmiş olursunuz. 

Şanlıurfa İklimi Nasıldır?

Karasal iklim hakimdir. Yazları bir hayli sıcak olup kurak geçerken, kış ayları ise bol yağışlıdır. 

izmir_sanliurfa

Şanlıurfa Hava Durumu

22 Şubat 2024

Sun

11 °C

11 °C

Uçuş süreleri

Şanlıurfa

İstanbul

1 sa 40 dk

Şanlıurfa

Ankara

1 sa 15 dk

Şanlıurfa

İzmir

2 sa

Şanlıurfa

Antalya

2 sa 20 dk

Şanlıurfa

Çanakkale

2 sa 35 dk

Şanlıurfa

Ordu

2 sa 25 dk

Şanlıurfa

Bodrum

2 sa 35 dk

Şanlıurfa

Dalaman

2 sa 25 dk

Şanlıurfa

Denizli

2 sa 50 dk

Şanlıurfa

Konya

3 sa

İzmir Hava Durumu

22 Şubat 2024

Sun

11 °C

10 °C

Uçuş süreleri

İzmir

İstanbul

1 sa 5 dk

1 sa 55 dk

İzmir

Ankara

1 sa 10 dk

İzmir

Adana

1 sa 25 dk

İzmir

Gaziantep

1 sa 40 dk

İzmir

Mardin

2 sa

İzmir

Van

2 sa 5 dk

İzmir

Trabzon

1 sa 55 dk

İzmir

Antalya

1 sa 5 dk

İzmir

Lefkoşa

1 sa 20 dk

İzmir

Amsterdam

3 sa 40 dk

İzmir

Berlin

3 sa

3 sa 15 dk

İzmir

Bakü

2 sa 45 dk

İzmir

Münih

2 sa 45 dk

İzmir

Paris

3 sa 45 dk

İzmir

Stuttgart

3 sa

İzmir

Köln

3 sa 10 dk

İzmir

Hamburg

3 sa 20 dk

İzmir

Viyana

2 sa 25 dk

Alternatif uçuşlar

İzmir çıkışlı yurt içi uçak biletleri

442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
944,36TRY'den
başlayan fiyatlarla

İzmir çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

1.558,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.092,10TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.131,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.964,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.349,36TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.169,38TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.592,86TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.011,67TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.301,27TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.413,90TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis