Kahramanmaraş Denizli Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Kahramanmaraş Denizli uçak biletleri

15 Haz 2024

16 Haz 2024

17 Haz 2024

18 Haz 2024

19 Haz 2024

Kahramanmaraş Denizli Uçak Bileti

Denizli Hakkında 

Türkiye’nin 81. şehrinden biri olan Denizli Ege bölgesi’nde yer almaktadır. Ege Bölgesi ile Akdeniz bölgeleri arasında yer alan Denizli turistik maksadı ile her yıl yerli ve yabancı birçok turist tarafından ziyaret edilmektedir. Batı bölgesinde Aydın ve Manisa’ya komşu olurken güney bölgesinde Muğla’ya Kuzey kısmında ise Uşak’a komşudur. Denizli şehrinde en meşhur olan alanlardan biri de Pamukkale travertenleridir. Pamukkale travertenleri UNESCO Dünya Miras Listesi’nde bulunmaktadır. Denizli şehri hem tarihi mimari yapılar ile hem de birbirinden eşsiz doğal güzellikleri ile en çok seyahat edilen şehirle arasında yer almaktadır. Tarihte birçok medeniyete de ev sahipliği yapmıştır. Her yıl düzenli olarak Denizli kültürünü tanıtan ve yöresel lezzetler sunulan çeşitli kültürel etkinlikler düzenlenmektedir. 

Denizli Gezilmesi Gereken Yerler

Denizli şehrinde birçok tarihi mimari yapı bulunduğu gibi birbirinden eşsiz ve şık doğal güzelliklerde bulunmaktadır. Denizli şehrinde gezilmesi gereken alanlardan biri ise Pamukkale travertenleridir. Pamukkale travertenleri şehre yaklaşık olarak 20 km uzaklıktadır. İçerisinde bulunan travertenler her yıl ilkbahar ve Yaz mevsiminde yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir. Tıpkı pamuğu andıran travertenlerin görüntüsünün zarar görmemesi için ziyaretçiler ayakkabısız olarak giriş yapmaktadır. Pamukkale travertenleri içerisinde Hierapolis antik Kenti de yer almaktadır. Tarihi mimariler içerisinde yer alan Hierapolis Antik Kenti mutlaka gidilmesi gereken alanlardan biridir. Hierapolis Antik Kenti de Unesco Dünya Mirası arasında bulunmaktadır. Geç Helenistik ve erken Hristiyanlık döneminde kutsal kent olarak dini ibadetlerin yapıldığı bir alandır. Deprem dolayısıyla zarar görse de dini önemi bulunduğundan dolayı restorasyon işlemleri yapılmıştır. Haftanın her günü ziyaretçilerine açıktır. Keloğlan mağarası Denizli ziyareti esnasında mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır. Keloğlan mağarası 6 metre yüksekliktedir. Ayrıca 145 metrelik gezinti yolu bulunmaktadır. Keloğlan mağarası içerisinde damlayan kireçli sular, sarkıt ve dikitler mevcuttur. Keloğlan Mağarası’nın Şifalı olduğu halk tarafından inanılmıştır. Acıpayam Yazır Cami tarihi mimariler arasında bulunmaktadır. Denizli şehrinin Acıpayam ilçesinde yer almaktadır. Cami 1801 yılında inşa edilmiştir. Bağbaşı Teleferiği adrenalin sevenler tarafından çok fazla ilgi görmektedir. Bağbaşı kent ormanı ile Bağbaşı yaylaları arasında teleferik hizmeti sunulmaktadır. 6 dakikalık süre içerisinde 1400 metre yüksekliğe kadar çıkış yapabilmektedir. Saatte bin yolcu taşıma özelliğine sahiptir. Ayrıca her teleferik içerisinde 24 ayrı kabinde bulunmaktadır. Bağbaşı teleferiklerinden faydalanarak doğal güzellikleri ve eşsiz manzaraları keyifli vakitler geçirerek gezebilirsiniz. 

Denizli Tarihi

Denizli şehrinde Tarihte ilk gelen Türkler Afşin Bey ve ordusudur. Ancak farklı dönemlerde çeşitli egemenlikler ve devletler tarafından ele geçirilmiştir. Süleyman şah, Bizans Devleti ve Kılıçarslan tarafından şehir ele geçirilmiştir. Ancak Miryokefalon Savaşı’ndan sonra Türkler bölgeye yerleşmeye başlamıştır. Germiyanoğulları beyliği, Ladik beyliği ve Tavas beyliği de şehirde yaşamıştır. Osmanlı Devleti Anadolu’yu himayesi altına alırken şehri de hakimiyeti altına almıştır. Kurtuluş savaşı döneminde Yunan ordusu İzmir’e girerken Denizli şehrinin de de bazı köylerini ele geçirmiştir. Bunun üzerine işgalden kurtarılan ili Türkiye’nin önemli şehri haline gelmiştir. 

Denizli Kültürel Etkinlikleri

Denizli ilinde her yıl çok sayıda kültürel etkinlikler düzenlenmektedir. Özellikle Denizli kültürünü tanıtan ve yaşatan, yöresel lezzetlerini halka sunan festivaller gerçekleştirilmektedir. 2017 yılında düzenlenen ak vadi festivali her yıl Ekim ayının başında gerçekleştirilmektedir. Ak vadi festivali Denizli belediyesi tarafından düzenlenmektedir. Çeşitli sanatçıların sahne alması ile birlikte birçok etkinlikte yapılmaktadır. Denizli ilinde gerçekleştirilen bir diğer festival ise Kızılcabölük Kültür, Sanat, Tekstil ve Moda festivalidir. Denizli büyükşehir belediyesi ve Tavas Belediyesi’nin hazırladığı kültürel etkinlikler arasında bulunmaktadır. Her yıl düzenli olarak temmuz ayında gerçekleşmektedir. Ünlü sanatçılar sahne almaktadır. Denizli iş yerinin kültürünü yansıtan halk oyunları gösterisi yapılmaktadır. Ayrıca Karma fotoğraf sergisi de sunulmaktadır. Denizli Ege aşıklar festivali en çok ilgi gören kültürel etkinlikler arasında bulunmaktadır. İlk olarak 2012 yılında festival gerçekleştirilmiştir. Her yıl Nisan ayının 2 haftasında 2 günlük süre zarfında düzenlenmektedir. Gerekse yabancı birçok aşık festivalde buluşarak sanatlarını sunar. 

Denizli Konaklama Olanakları

Gerek tatil amacı ile gerekse ticaret maksadı ile her yıl Denizli ilini yerli ve yabancı olmak üzere birçok turist ziyaret etmektedir. Bundan dolayı konaklama olanakları oldukça fazladır. Yüksek ve düşük bütçeli otel imkanlarından hostel ve apart konaklama alternatiflerine kadar birçok olanak bulunmaktadır. Ayrıca yemyeşil doğası ile meşhur olan Denizli şehrinde yaz aylarında kamp yapma imkanı da bulunmaktadır.

Denizli Lezzetleri 

Her damak tadına uyum sağlayabilecek Denizli yöresel lezzetleri bir hayli fazladır. Özellikle Denizli seyahati sırasında mutlaka tatmanız gereken birbirinden enfes lezzete sahip birçok lezzet bulunmaktadır. Yen böreği ana yemek olarak tüketilen lezzetli börek çeşitlerinden biridir. Mısır unu, kıyma, soğan, , pul biber ve kimyon ile hazırlanarak sıcak olarak servis edilmektedir. Şehrin en ünlü yemeklerinden biri ise kuyu kebabıdır. Kuyu kebabının yapılabilmesi için yaklaşık olarak bir buçuk metre derinliğinde bir kuyu hazırlanır. Kuyu hazırlandıktan sonra çıralar toplanarak kuyunun içinde yakılır. Ardından etler Demir bir çubukla kuyunun üzerine dizilir. Kuyu içerisinde pişen etler sıcak olarak servis edilir. Her ne kadar yaprak sarması birçok bölgede ünlü olsa da Denizli’de kendine özgü bir şekilde yapılmaktadır. Üzüm yaprağı ile yapılan yaprak sarmasının iç harcına taze soğan, maydanoz ve bol baharat eklenerek sarılır. Denizli şehrinde en ünlü yemekler arasında yer alan bir diğer lezzet ise Arabaşı çorbasıdır. Tavşan eti ile hazırlanan Arabaşı çorbasının kendine has hamuru ile birlikte sıcak olarak servis edilmektedir. Denizli’de özellikle kış aylarında Arabaşı çorbası çok fazla tüketilmektedir. Denizli mutfağında patlıcan en çok kullanılan ve tüketilen sebzeler arasında yer almaktadır. Çiğ dolma da en çok sevilen lezzetler arasında bulunmaktadır. Kurutulmuş ve haşlanmış patlıcanların içerisine bulgur, maydanoz ve dereotu eklenerek zeytinyağında kızartılıp sıcak olarak servis edilir. Çaput Aşı lezzeti Denizli’nin yöresel lezzetleri arasında bulunmaktadır. Çaput aşı bir pilav türüdür. Kuzu eti, baharatlar, asma yaprağı ve üzüm ile hazırlanan lezzetli bir pilavdır. 

Denizli Ulaşım İmkanları 

Denizli Çardak Havalimanı şehir merkezine yaklaşık olarak 65 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Bundan dolayı havalimanından şehir merkezine birçok ulaşım alternatifi sunulmaktadır. Ulaşım alternatiflerini tercih ederek kısa süre içerisinde şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Otobüs ile Ulaşım

Bagaj sayınız az ise otobüs ile ulaşım alternatifinden faydalanabilirsiniz. Havalimanı şehir merkezine uzak olduğundan dolayı düşük bütçeli ulaşım alternatifi arıyorsanız otobüs ile ulaşım alternatifini tercih edebilirsiniz. Havalimanı civarında otobüs firmaları çeşitli seferler düzenlemektedir. 

Taksi ile Ulaşım

Ailenizle seyahat ediyorsanız veya bagaj henüz fazla ise taksiyle ulaşım alternatifini tercih edebilirsiniz. Havalimanı civarında birçok taksi durağı bulunmaktadır. Havalimanı danışmanlığından da yardım alarak taksiyle iletişim kurabilirsiniz. 

Araç Kiralama ile Ulaşım

Araç kiralama alternatifi de ulaşım alternatifleri arasında en çok tercih edilen alternatifler arasındadır. Özellikle ailenizle seyahat ediyorsanız ve konforlu bir şekilde seyahat etmek istiyorsanız araç kiralama alternatifini tercih edebilirsiniz. Üstelik her bütçeye uygun araç kiralama imkanı da bulunmaktadır. 

Kahramanmaraş Havalimanı Ulaşımı

Havalimanı şehir merkezine yaklaşık olarak 5 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Bundan dolayı uçak seferlerini kaçırmamak için havalimanına kısa sürede ulaşım sağlayabileceğiniz birçok alternatif bulunmaktadır. Otobüs ve taksiyle ulaşım fırsatından faydalanarak kısa süre içerisinde havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca birçok havayolu şirketi yolcularına servis imkanı da tanımaktadır. 

Kahramanmaraş’tan Denizli’ye Uçuş Kaç Saat?

Kahramanmaraş ilinden Denizli şehrine seyahat etmek isteyenler tarafından uçuşun kaç saat sürdüğü en çok araştırılan konular arasında yer almaktadır. Kahramanmaraş ilinden Denizli iline yaklaşık olarak 1 saat 24 dakika süre de ulaşılmaktadır.

Kahramanmaraş’tan Denizli’ye Kaç Km? 

Kahramanmaraş’tan Denizli’ye araç ile yolculuk yapıldığı takdirde 999 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Uçak seyahati ile Kahramanmaraş Denizli arası 681 kilometre uzaklıktadır. 

Kahramanmaraş’tan Denizli’ye En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır? 

Kahramanmaraş’tan Denizli’ye seyahat planı oluşturan bireyler en uygun uçak biletinin ne zaman alınabileceğini merak etmektedir. Kahramanmaraş’tan Denizli’ye en uygun uçak bileti alabilmek için Pazar günleri tercih edilmelidir. 

Denizli İklimi Nasıl? 

Denizli şehrinde daha çok iç Anadolu Bölgesi üzerinde etkili olan iklim görülmektedir.Yazları sıcak,kışları ılıman geçer. 

kahramanmaras_denizli

Denizli Hava Durumu

20 Şubat 2024

Sun

10 °C

10 °C

Uçuş süreleri

Denizli

İstanbul

1 sa

Denizli

Trabzon

2 sa 35 dk

Denizli

Van

3 sa

Denizli

Ankara

1 sa 55 dk

Denizli

Erzurum

2 sa 45 dk

Denizli

Samsun

2 sa 20 dk

Denizli

Adana

2 sa 25 dk

2 sa 40 dk

Denizli

Gaziantep

2 sa 35 dk

Denizli

Ağrı

3 sa

Kahramanmaraş Hava Durumu

20 Şubat 2024

Sun

12 °C

12 °C

Uçuş süreleri

Kahramanmaraş

İstanbul

1 sa 35 dk

Kahramanmaraş

Ankara

1 sa 5 dk

Kahramanmaraş

İzmir

2 sa 20 dk

Kahramanmaraş

Antalya

2 sa 10 dk

Kahramanmaraş

Çanakkale

2 sa 25 dk

Kahramanmaraş

Erzurum

2 sa 25 dk

Kahramanmaraş

Bodrum

2 sa 20 dk

Kahramanmaraş

Trabzon

2 sa 20 dk

Kahramanmaraş

Ordu

2 sa 15 dk

Kahramanmaraş

Konya

2 sa 55 dk

Alternatif uçuşlar

Kahramanmaraş çıkışlı yurt içi uçak biletleri

817,26TRY'den
başlayan fiyatlarla
612,69TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.426,67TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.265,84TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.782,36TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.097,95TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.667,22TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.358,02TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.667,22TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.719,65TRY'den
başlayan fiyatlarla

Denizli varışlı yurt içi uçak biletleri

444,10TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.791,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.336,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.675,35TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.630,12TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.549,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.014,68TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.013,66TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.485,17TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.695,91TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis