Kars Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Kars varışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.663,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.571,75TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.879,72TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.667,22TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.841,95TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.841,95TRY'den
başlayan fiyatlarla

Kars Uçak Bileti

Kars Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Türkiye’de en soğuk iller arasında yer alan Kars, Doğu Anadolu bölgesindedir. Güneşin ilk doğduğu yer olarak bilinen Kars’ta kışlar çok soğuk geçer. Kış turizminde büyük öneme sahiptir. Günümüzde heykelin en fazla yer aldığı şehir olarak da bilinir. Geçmiş tarihi ve yerleşim yerlerinden olması sebebiyle mutlaka görülmesi gereken bir şehirdir. Günümüzde pek çok farklı milletin yaşadığı illerden biridir. Kürt, Azeri ve Türkmenler şehirde yaşamını sürdürmeye devam ediyor. Eski çağlara tanıklık etmiş olan Kars, pek çok savaş görmüştür. Savaşların başarı ile sonuçlanması sayesinde ‘gazi’ adı verilen madalyayı almıştır. Madalyayı ilk alan şehirdir. Şehrin farklı bölgelerinde farklı dinlere ait ibadethaneler günümüzde varlığını sürdürmektedir. Tarih’in ilk zamanlarından günümüze kadar sınır bir şehir olduğundan pek çok işgale maruz kalmıştır. Bir sancak görevini üstlenen Kars, yolunuz doğuya düştüğünde görmeden dönmemeniz gereken iller arasında ilk sırada yer alıyor. Günümüzde pek çok şairin eserlerinde yer edinen Kars’ın Türkiye’de maneviyatı oldukça büyüktür. Şehrin sokakları, manzaraları, tarihi mekanları ve lezzetlerine hayran kalabilirsiniz. 

Kars’ta Gezilebilecek Yerler

Kış turizminde çok sevilen bir il olan Kars, gezilip görülmesi gereken pek çok mekana sahiptir. Hem yaz aylarında hem de kış aylarında birçok turisti barındıran şehir, tarihi ve modern güzellikleriyle kendine hayran bırakıyor. Gezilecek yerlerin ilk durağında eski kalıntıları barındıran Ani Antik Kent yer alıyor. Büyüleyici güzelliği sayesinde keyif alacağınız bir yerdir. Günümüzde son derece meşhur olan Çıldır Gölü’nü gezebilir ve balık avlayabilirsiniz. Kış aylarında gittiğinizde ortalama 80 cm buz tabakası ile karşılaşabilirsiniz. Kış tatilinizin tadını Sarıkamış’ta çıkarabilirsiniz. Şehirle iç içe bir yapıt olan Kars Kalesi tarihi kalıntıları ve manzarası ile muhteşem yerlerdendir. Tırmanış yapmayı seven bireyler zevkle ziyaret edebilir. Yaz aylarında doğanın tadını Susuz Şelalesi çevresinde çıkarabilirsiniz. Kümbet ve camiler de dini açıdan merak uyandıran gezilebilecek yerler arasındadır. İster yaz ister kış aylarında şehrin önemli yerlerini gezme imkanı bulabilirsiniz. Sevdiklerinizle güzel anılar biriktirebilirsiniz. 

Kars’ın Tarihi

Türkiye’nin gözde illeri arasında yer alan Kars, tarihi açıdan geniş döneme şahitlik etmiştir. Önemli medeniyetlere ev sahipliği yaptığından köklü bir geçmişe sahiptir. Kuzeydoğu sınırında yer aldığından pek çok işgale maruz kalmıştır. İşgallerin izlerini taşıyan birbirinden heybetli yapıtlar günümüzde halen daha yer alıyor. Fethiye Cami, işgal döneminden geriye kalan muhteşem yapılardandır. 19. yüzyıl zamanında kilise olarak inşa edilirken günümüzde camidir. Kars Kalesi ortalama olarak 900 yıllık bir tarihi geçmişe sahiptir. Kule ve kapılardan oluşan bu Kale tarihin izlerini yansıtır. Orta Çağın eski yapılarından biri olan Horomos Manastırı da mimari yapısı ve tarihi ile yer alıyor. Heykel şehri olarak bilinen Kars, gezmeye gittiğinizde her sokağında muhteşem hislere kapılacağınız illerdendir. Günümüzde koruma altına alınmış pek çok taş ev ve heykeller vardır. Çok kültürlü geçmişe sahip olduğundan her adımınızda tarihi izlere rastlamanız mümkündür. 

Kars’ta Kültürel Etkinlikler

Çeşitli coğrafya ve kültürel yapısıyla kendisine hayran bırakan Kars’ta yüzyıllardan bu yana kadar gelen pek çok gelenek görenek vardır. Bu görenekler halkın katılımları ile beraber mükemmel kültürel etkinliklere dönüşüyor. 4 mevsim düzenlenen etkinliklerin çoğu kış aylarını kapsıyor. Kış turizminde göz bebeği olan Sarıkamış’ta düzenlenen Kış Oyunları Festivaline katılabilirsiniz. Halka açık ve ücretsiz olarak düzenlenen festivaller eğlencenin en yüksek noktaya ulaştığı zamanlardır. Peynir Festivali ve buna benzer festivaller ile şehrin kültürünü öğrenebilirsiniz. Ata Sporları ve Çıldır Kış Festivallerine katılabilirsiniz. Kars’ta düzenlenen kültürel etkinlerden biri de Doğa ve Kültür Festivalidir. Kars’ın yaylalarında düzenlenen festival, doğanın yeşillikleriyle buluşunca konuklarına muhteşem anlar yaşatıyor. Şehrin farklı bölgelerinde uygulanan festivallere ücretsiz olarak katılabilirsiniz. 

Kars’ta Konaklama

Kars’a turistik ya da iş seyahati amacıyla giden bireylerin rahatlıkla konaklama yapabilecekleri yerler vardır. Günümüzde en sık tercih edilen konaklama alanlarından biri otellerdir. Uzun ya da kısa süreli konaklama için otelleri tercih edebilirsiniz. Her bütçeye uygun sunulan otel hizmetlerinden rahatlıkla yararlanabilirsiniz. Dilerseniz şehir merkezine yakın, dilerseniz de şehirden uzak doğa ile iç içe bir konaklama yapabilirsiniz. Otellerin yanı sıra pansiyon, butik ev veya kiralık odalarda kalabilirsiniz. Uzun süreli tatil için gittiğinizde konforlu bir konaklama tercih etmeniz önemlidir. Gezip görmek istediğiniz yerlere yakın konaklama mekanlarını tercih edebilirsiniz. 

Kars Lezzetleri

Her yörenin olduğu gibi Kars yöresinin de kendine has lezzetleri vardır. Birbirinden muhteşem lezzetler restoran ve lokantalarda şehrin değerli konukları için yapılıyor. Yörenin daha çok un, hayvansal gıdalar ve baklagilleri meşhurdur. Geçimini genellikle hayvancılıkla yapan yöre halkı ekonomiye de büyük katkı sağlıyor. Un çorbası ve umaç helvası en meşhur lezzetlerdendir. Kars böreği atıştırmalık olarak en leziz çeşitler arasındadır. İçinde yöreye ait özel peynirler yer alan börek sıcak servis edilir. Halk arasında hengel olarak bilinen hıngel, mantıya benzer bir lezzettir. Kulak şeklinde yapılan hamur pişirilir ve sarımsaklı yoğurt eşliğinde sunulur. Hamur işlerinden biri de kete’dir. Yumuşak lezzetiyle sulu yemeklerin yanında yenilebilir. Ekşili et, tencerede şiş kebap, kesme aşı, kuzu etli pilav ve katmer gibi saymakla bitmeyen pek çok lezzet vardır. Sizler de damak zevkinize hitap eden lezzetleri tadabilirsiniz. 

Kars’ta Ulaşım

Kars, Doğu Anadolu’nun en soğuk fakat en cezbedici illerindendir. Kış aylarında karın tadını ve şehrin güzelliklerini görmek isteyenler kolaylıkla gidebilir. Gerek şehir dışından gerek şehir içi ulaşım kolaydır. Bir yerden bir yere gitmek için halk otobüslerini tercih edebilirsiniz. Oldukça uygun bütçeli olan bu otobüsler ile konforlu ulaşım sağlayabilirsiniz. Bütçenizi zorlamadan yolculuğunuzu yapabileceğiniz bir ulaşım seçeneklerindendir. Kars içinde ulaşımınızı geniş yöntemler ile rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Şehir içinde kısa mesafeli yerlerde toplu taşıma araçlarını kullanmak bütçe açısından kolaylık sunar. 

Otobüs İle Ulaşım

Otobüs ile ulaşım toplu taşımalarda en sık tercih edilen yöntemlerdendir. Uzun mesafeli alanları uygun fiyat gitmek için otobüsleri tercih edebilirsiniz. Şehrin belirli noktalarından hareket eden otobüslere seyahat kartınızla binebilirsiniz. Otobüs ile ulaşım hem ucuz hem de oldukça konforludur. 

Taksi İle Ulaşım

Taksi ile ulaşım seçeneği bütçe kısıtlaması olmayan bireyler tarafından tercih ediliyor. Gerek havaalanından indikten sonra gerek şehir içinde taksileri tercih edebilirsiniz. Şehrin kalabalığından uzak bir şekilde yolculuk yapmak istiyorsanız farklı firmalar tarafından hizmete sunulan taksileri kullanabilirsiniz. Genellikle iş seyahati amacıyla şehre gelen bireyler tarafından tercih edilen ulaşım çeşididir. 

Araç Kiralama İle Ulaşım

Araç kiralama ile ulaşım son zamanlarda daha sık tercih edilen yöntemlerden biridir. Şehrin tüm güzelliklerini kendiniz gezmek istiyorsanız araç kiralayabilirsiniz. Eşyalarınızı rahat taşımak ve kişisel alanınızı güven altına almak istediğinizde araç kiralama ile ulaşımı tercih edebilirsiniz. Şehre gelmeden önce rezervasyon yaptırarak kiralayabilirsiniz. 

Kars’a En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Yaz aylarında uçak biletlerinde yapılan kampanyalardan yararlanarak Kars’a en ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

Kars’ta İklim Nasıldır?

Kars’ta sert karasal iklim hakimdir. Kışları çok soğukken yazları kurak ve rüzgarlı geçer. 

kars

Kars Hava Durumu

04 Aralık 2023

Sun

1 °C

1 °C

Uçuş süreleri

2 sa

Kars

Ankara

1 sa 40 dk

Kars

İzmir

2 sa 25 dk

2 sa 45 dk

Kars

Adana

2 sa 40 dk

2 sa 50 dk

Kars

Bodrum

2 sa 55 dk

3 sa

2 sa 50 dk

3 sa 25 dk

Alternatif uçuşlar

Kars varışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.663,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.571,75TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.879,72TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.667,22TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.841,95TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.841,95TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis