Hepsiburada Seyahat
Hepsiburada Seyahat

Uçuş Ara

1

Yolcu


Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Uçak Bileti Anasayfa

Kars varışlı yurt içi uçak biletleri

Kars varışlı yurt dışı uçak biletleri

img

Türkiye’nin en doğusunda yer alan illerimizden biri olan Kars, aynı zamanda ülkemizde yer alan en yüksek illerden de biri. Özellikle kış turizminin fazlasıyla geliştiği Kars, son dönemlerde oldukça popüler seyahat noktaları arasında da yer alıyor. Kendine has kültürü, lezzetli yemekleri, muhteşem tarihi dokusu ve yaşattığı ilgi çekici deneyimler sayesinde Kars, günümüzde hemen herkesin ziyaret etmeyi arzu ettiği lokasyonlardan biri olarak öne çıkıyor. Şehir, 40 yıl boyunca Rus işgalinde kaldığı için kent merkezindeki Rus mimarisi de büyük dikkat çekiyor. Kars sokaklarını adımlarken kendinizi tarihin farklı dönemlerini ziyaret ediyormuş gibi hissedebilirsiniz. Siz de hemen bir Kars uçak bileti alarak bu doğu şehrinin muhteşem tarihi yapılarını ziyaret edebilir, kültürel açıdan birçok farklı detaya şahitlik edebilir, Kars mutfağının enfes yemeklerini tadabilir ve büyüleyici bir dünyanın kapılarını aralayabilirsiniz.

Kars Uçuş Bilgileri

Kars, özellikle son dönemlerde ülkenin ve dünyanın birçok farklı yerinden ziyaretçilerini kabul ediyor. İstanbul, İzmir, Ankara, Trabzon ve Samsun gibi birçok ilden direkt olarak uçuş sağlanan Kars’a bazı şehirlerden ise aktarmalı olarak ulaşabilirsiniz. Yola çıktığınız şehre göre uçuş süresi değişse de Kars’a ortalama olarak 1,5 ila 2 saat içerisinde varış sağlamanız mümkün! Bunun yanı sıra Kars Harakani Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım sağlamak için de birçok farklı yol bulunuyor.

Kars’ta Ulaşım

Kars Harakani Havalimanı şehrin tek havalimanı konumunda bulunuyor. Şehir merkezine yaklaşık olarak 20 kilometre uzaklıkta olan bu havalimanından şehre ulaşmak ise oldukça kolay. Havalimanı’ndan şehre ulaşmak için en sık tercih edilen ulaşım yöntemi çıkışta yer alan servisler olarak öne çıkıyor. Bu servisler yardımı ile hem oldukça avantajlı fiyatlara hem de kolay bir şekilde şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Kars Harakani Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmanın bir diğer yolu ise taksi kullanmak. Havalimanının yolcu çıkış kapısında bekleyen sarı taksiler yardımı ile çok daha konforlu bir şekilde şehir merkezine doğru yolculuk yapabilirsiniz. Ancak taksi ile, havalimanı servislerine göre daha yüksek bir miktar harcamanız gerekecektir.

Kars’ta şehir içi ulaşım da oldukça kolay ve pratik. Hâlihazırda küçük bir şehir olan Kars’ın hemen her noktasını yürüyerek keşfetmek mümkün. Ancak yürümek istemiyor ve toplu taşıma kullanmayı arzu ediyorsanız şehir içerisinde faaliyet gösteren minibüs ve otobüsleri kullanabilirsiniz. Ayrıca Ani Harabeleri ya da Çıldır Gölü gibi şehre nispeten uzak bir mesafede yer alan bölgeleri ziyaret etmek için ise şehir merkezinden sabah 09.00 ve 13.00 saatlerinde kalkan servislerden faydalanabilirsiniz. Bunun yanı sıra Kars’ın şehir içi turlarına kayıt olarak turistik bölgeleri daha kolay bir şekilde de gezebilirsiniz. Çok daha konforlu bir seyahat için ise şehir merkezindeki yolculuklarda da taksi yöntemini kullanabilirsiniz.

Kars’ta Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Kars ya da başka herhangi bir şehre gittiğinizde araç kiralayarak kendi istediğiniz saatlerde, kendi istediğiniz rotalarda özgürce yolculuk yapmayı arzu ediyor olabilirsiniz. Bunun için direkt olarak havalimanındaki araç kiralama acentelerini ziyaret edebilir ve henüz havalimanındayken aracınızı kolayca kiralayabilirsiniz. Dilerseniz de Kars’a gitmeden önce araç kiralama acenteleri ile iletişime geçerek aracınızın Kars Havalimanı’nda hazır bir şekilde sizi beklemesini sağlayabilirsiniz. Böylece hem havalimanından şehir merkezine çok daha hızlı ve kendi aracınızla ulaşabilir hem de şehrin her noktasını kendi arzu ettiğiniz saat aralıkları içerisinde ziyaret etme şansı yakalayabilirsiniz. Ayrıca kiraladığınız araçla toplu taşıma ile ulaşım sağlayamayacağınız ova ve yaylaları da ziyaret ederek Kars’ın doğal güzelliklerine yakından şahit olabilirsiniz.

Kars’ta Gezilecek Yerler

Kars, birbirinden dikkat çekici tarihi ve doğal güzelliklere sahip. Bu güzellikler ise şehrin ziyaretçi sayısını her geçen yıl biraz daha artırıyor ve Kars, günden güne daha da popüler bir şehir haline geliyor. Kars’a gittiğinizde sıkça karşılaşacağınız Rus etkisinin bir örneği olan ve 19. yüzyıl Baltık mimarisinin izlerini taşıyan Sarıkamış Katherina Av Köşkü, şehri ziyaret ettiğinizde mutlaka görmeniz gereken yapılar arasında yer alıyor. Yeşillikler içerisindeki bu şahane yapı ile kendinizi Rusya’yı ziyaret etmiş gibi hissedebilirsiniz. Kars şehri Rus işgali altındayken inşa edilen ve şimdilerde cami olarak kullanılan Büyük Katedral, büyüleyici mimarisi ile şehir merkezine bambaşka bir hava katıyor. Şimdilerde Fethiye Camii olarak bilinen yapıyı Kars seyahatiniz sırasında mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Padişah III. Murat zamanında, Lala Mustafa Paşa’ya yaptırılan ve Kars çayının üzerinde yer alan Taş Köprü de şehrin ikonik yapıları arasında yer alıyor. Yeşilliklerin ve dağların arasında yer alan bu köprü, doğal güzelliği ile de dikkat çekiyor. Kars’a yaklaşık olarak 55 kilometre uzaklıkta yer alan Sarıkamış bölgesi, özellikle kış turizmi için şehri ziyaret eden misafirlerin uğrak noktalarından biri olarak öne çıkıyor. Türkiye’nin en popüler kayak merkezlerinden biri haline gelen Sarıkamış, kış tatili sevenler için oldukça ideal! 182 farklı kuş çeşidine ev sahipliği yapan ve muhteşem doğası ile ziyaretçilerini hayran bırakan Kuyucuk Kuş Cenneti de Kars’ın en büyüleyici bölgelerinden biri olarak dikkat çekiyor. Kars’a gittiğinizde hem doğayı en saf hali ile yaşamak hem de gerçek bir kuş cennetine şahitlik etmek için burayı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Kars’ın her köşesinde farklı bir tarihi güzellik bulunuyor. Ani Harabeleri de bölgenin en sembolik ve popüler tarihi yapılarının başında geliyor. Kars’ın yaklaşık olarak 55 kilometre kadar doğusunda yer alan Ani Harabeleri, “Binbir Kiliseli Şehir” olarak da anılıyor. Üç farklı milletin uygarlığına şahitlik etmiş bu mükemmel yapıyı Kars ziyaretiniz sırasında mutlaka görmelisiniz. 1579 yılında inşa edilen ve Osmanlı dönemindeki beylerbeyi sancaktarlarının yaşam alanı olan Beylerbeyi Sarayı da Kars’ın en dikkat çekici tarihi yapıları arasında yer alıyor.

Kars Kalesi’nin eteklerinde yer alan ve milattan sonra 937 yılından günümüze değin ayakta kalmayı başaran Havariler Kilisesi de Kars’ın sembolik tarihi yapılarından biri olarak dikkat çekiyor. Yukarıdan bakıldığında dört yapraklı bir yoncayı anımsatan Havariler Kilisesi, günümüzde cami olarak kullanılıyor ve Kümbet Camii ismiyle biliniyor. Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Osmanlı-Rus Savaşı sırasında karargah olarak kullanılması ile biliniyor. 2001 yılında Kars Valiliği tarafından restore edilen yapı, günümüzde galeri olarak kullanılıyor.

Tarihi açıdan sayısız zenginliği sınırları içerisinde barındıran şehir, Kars Müzesi ile de dikkatleri üzerine toplamayı başarıyor. Arkeolojik, etnografik ve taş eserlerin sergilendiği Kars Müzesi, aynı zamanda Türkiye’nin de en önemli müzeleri arasında yer alıyor. Bunun en büyük sebepleri arasında ise Kars’ın bulunduğu lokasyon itibari ile müzenin günden güne daha da zenginleşmesi yer alıyor. 1064 yılında Anadolu’nun Türkleşmesini sağlamak için gelen ermişlerden biri olan Ebul Hasan Harakani adına inşa edilen Ebul Hasan Harakani Türbesi de şehrin en çok ziyaretçi alan yapıları arasında kendisine yer buluyor. Siz de Kars’ı ziyaret ettiğinizde hem doğal hem de tarihi güzelliklerine yakından şahitlik edebilir ve bambaşka hikâyeler yaşayabilirsiniz.

Eğer doğa yürüyüşlerini seviyorsanız Çıldır Gölü’ne yaklaşık olarak 11 km uzaklıkta yer alan Şeytan Kalesi de tam size göre. 2 km uzunluğunda bir patikayı tırmanarak çıkabileceğiniz bu bölge muhteşem bir manzaraya ev sahipliği yapıyor. Yine Çıldır Gölü’nün kıyısındaki köylerde yer alan Doğruyol Köyü Mezarlıkları da Kars’a gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerler arasında. Kars’a gitmişken hemen herkesin beğenisini toplayan Kars peynirlerinin ilk olarak üretilmeye başladığı bölge olan Boğatepe Köyü’nü de ziyaret edebilirsiniz.

Kars’ta Neler Yapılır?

Kars, birçok farklı aktiviteyi deneyimleyebileceğiniz ve etkinlik açısından oldukça zengin bir bölge olması ile de dikkat çekiyor. En çok kış aylarında ziyaret edilen bölgede, kış turizmi açısından yapılabilecek çok sayıda aktivite bulunuyor. Kars’ı ziyaret ettiğinizde mutlaka görmeniz gereken bölgeler arasında Çıldır Gölü de yer alıyor. Kış aylarında 80 santimetreye kadar donan Çıldır Gölü üzerinde çok rahat bir şekilde yürüyebilirsiniz. Ayrıca Çıldır Gölü’nde yapabileceğiniz aktivite yalnızca gölün üzerinde yürümek ile sınırlı değil. Donan gölün üzerinde civardaki balıkçıların yardımı ile balık avlayabilirsiniz. Kürek, testere ve demir eşliğinde gölün orta kısmına doğru yürüdükten sonra balıkçıların atmış olduğu ağların üzerindeki karları temizleyerek buzu kaldırdıktan sonra sarı balık ya da farklı balık çeşitlerini avlayabilirsiniz. Ancak kışın bölgenin -10 ila -35 derece arasında seyrettiğini unutmamalı ve buna göre giyinerek bölgeye doğru yolculuğa çıkmalısınız.

Dünya üzerinde Alp Dağları’ndan sonra karın toz kristal olarak yağdığı tek bölge olan Sarıkamış’ta gerçekleştireceğiniz kayak ve snowboard etkinlikleri ile bambaşka bir deneyim yaşayabilirsiniz. Sarıkamış karını özel kılan noktalardan biri de karın pistlerde donma yapmaması ve bu sayede kayak deneyimini en üst seviyeye çıkarması. Ayrıca Sarıkamış’a kadar gitmişken Katerina Köşkü ve Sarıkamış Kültür Evi gibi tarihi bölgeleri de ziyaret edebilirsiniz. Bunun yanı sıra Kars, yaban hayatın en doğal hali ile yaşanmaya devam ettiği ender yerlerden biri olarak öne çıkıyor. Yaban hayatını korumaya yönelik çalışmalar yapan derneklerde kısa süreli bir şekilde gönüllü olarak çalışarak hayatınızın en ilginç deneyimine imza atabilirsiniz.

Kars, doğal güzellikleri ile tüm ziyaretçilerini kendisine hayran bırakmayı başarıyor. Hem kış hem de yaz aylarında araba yolculukları yaparak şehrin birbirinden farklı bölgelerini en saf haliyle görebilir ve doğal güzelliklere en yakından şahitlik edebilirsiniz. Kars’a gittiğinizde mutlaka yapmanız gereken şeylerden biri de Kars’ın eşsiz ve lezzetli mutfağını deneyimlemek!

Kars’ta renkli bir gece hayatı bulunmuyor ancak akşam eğlencelerine de yöresel dokunuşlar yapan Kars, bölgenin yerel eğlencesini misafirlerine de sunuyor. Restoranlarda akşam saatlerinde yemek servisi sonrası Kafkas dans gösterileri başlıyor. Çay ya da kahve eşliğinde bu eğlenceli dans gösterilerini izleyerek akşamınıza neşe katabiliyorsunuz.

Kars’a Gittiğinizde Mutlaka Denemeniz Gereken Lezzetler

Kars, doğal güzellikleri ve tarihi yapısı kadar lezzetli mutfağı ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Kars’ın en meşhur ve ziyaretçiler tarafından en çok tercih edilen yemeklerinin başında Tandırda Kaz geliyor. Kazın kesildikten sonra bir süre güneşte kurutularak tandırda pişirilmesi ile hazırlanan bu et yemeğinin tadı damaklarda kalıyor. Tandırda Kaz yemeği ile birlikte en çok tüketilen yan lezzet ise kaz suyuna bulgur pilavı. Kaz etlerinin altında servis edilen bu pilav, Tandırda Kaz yemeğinin en iyi tamamlayıcısı olarak öne çıkıyor. Kars mutfağında yemekleri deneyimlerken her lokma arasında ağız tadını nötrlemek için hoşaf tüketiliyor. Bu sayede yemeğin her lokmasının tadına varabiliyorsunuz.

Ete ulaşmanın hayli zor olduğu savaş dönemlerinde ortaya çıkan ve esasen etsiz mantı olarak da bilinen hangel, Kars’ın en çok tüketilen yemeklerinden biri! Yumurtalı hamurun suda haşlanması ve üzerine kavrulmuş soğan eklenmesi ile hazırlana bu yöresel lezzet, bol tereyağı ve acı biber turşusu ile birlikte servis ediliyor. Kışın Kars’ta içinizi ısıtmak istiyorsanız evelik ve ısırgan otu çorbası çeşitlerini de deneyimleyebilirsiniz.

Nohut ile birlikte haşlanarak hazırlanan kuzu etinin, mükemmel bir harman ile birlikte sofralara sunulması ile hazırlanan Kars piti yemeği, kuzu incik suyunda ıslatılan pide ile servis ediliyor. Bu da damaklarda unutulmaz bir tat kalmasını sağlıyor. Çıldır Gölü’nde avlanan sarı balık kızartması da Kars’a gittiğinizde mutlaka tatmanız gereken lezzetler arasında yer alıyor.

Kars’a gittiğinizde mutlaka deneyimlemeniz gereken lezzetlerden bir diğeri de Kars peynirleri. Kars’ın en meşhur peynirlerinden biri Kars gravyer peyniri. Ayrıca Kars kaşarı da Türkiye’nin hemen her yerinde sevilerek tüketilen peynir çeşitleri arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra Kars balı da şehri ziyaret ettiğinizde mutlaka deneyimlemeniz gereken yöresel lezzetler arasında ilk sıralarda geliyor. Ayrıca farklı lezzeti ile Kars tereyağından alarak eve götürmek isteyebilirsiniz.

Kars’ta Konaklama

Hem doğal güzellikleri hem de tarihi yapısı ile kendisine hayran bırakan ve doğu bölgesinin gizemli dünyasına bir kapı aralayan Kars, konaklama açısından da ziyaretçilerinin yüzünü güldürüyor. Hemen her bütçeye uygun oteller bulabileceğiniz Kars’ın farklı bölgelerinde de konaklama imkânı yakalayabilirsiniz. Kars şehir merkezinde konaklamak isterseniz size şehrin dokusunu yaşatacak şehir otellerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca Rus mimarisini yaşamanızı sağlayan Rus otellerinde konaklayarak şehrin tarih dolu kokusunu içinize çekebilirsiniz. Bunun yanı sıra Sarıkamış ya da Çıldır Gölü gibi bölgelerde yer alan konaklama alanları ile doğayla çok daha iç içe olacağınız bir tatil yapabilirsiniz.

Kars’a Gitmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Türkiye’nin en doğu bölgesinde yer alan ve bir sınır şehri olan Kars, hem kış hem de yaz turizmi dönemlerinde birçok yerli ve yabancı turist ağırlıyor. Kars’ı seyahat edebileceğiniz en uygun zamanlar, seyahat amacınıza göre değişiklik gösteriyor. Eğer kış turizmi ve Sarıkamış’ta kayak ile snowboard’ı deneyimlemek için Kars’ı ziyaret etmeyi arzu ediyorsanız Ocak ya da Şubat ayları en uygun zamanlar olarak öne çıkıyor. Yaz mevsiminde Türkiye’nin birçok iline oranla daha serin olan Kars, turistik amaçlı ziyaretlerin yanı sıra lezzet gezileri için bu mevsimde de oldukça ideal bir rota sunuyor. Bu sebeple Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında Kars’ta yaz turizmini de deneyimleyebilirsiniz. Kars’a gitmeden önce şehirde bahar aylarının oldukça kısa sürdüğünü ve kış mevsiminin çok kısa bir sürede başladığını da bilmeniz gerekiyor. Eğer bu dönemde ziyaret gerçekleştireceksiniz değişken hava şartlarına uyabilecek kıyafet seçeneklerini çantada bulundurmak faydalı olabiliyor.

Eğer Kars’ı kış tatili için ziyaret ediyorsanız ise kıyafet seçiminize mutlaka büyük önem vermeniz gerekiyor. Eksilere 40’lara kadar inen sıcaklık seviyesinde sizi en iyi şekilde koruyacak kıyafetleri tercih etmeniz, Kars seyahatiniz boyunca size konfor sağlayacak önemli bir detay olarak öne çıkıyor. Kars, aynı zamanda uzun yürüyüşlerin şehri. Bu sebeple yürürken konforunuzu sağlayacak ayakkabılar ve ihtiyaçlarınızı koyacağınız bir sırt çantasını yanınıza almayı unutmamanız gerekiyor. Bu uzun yürüyüşler sırasında hayran kalacağınız doğal ve tarihi güzelliklere de şahitlik edebilirsiniz.

Siz de hemen Kars uçak bileti satın alarak şehrin eşsiz bir tarihi doku taşıyan sokaklarını adımlayabilir, hayran bırakan mimari şaheserlerini fotoğraflayabilir, Kars mutfağının tadı damağınızda kalacak enfes yemeklerini tadabilir ve kendinizi şahane bir doğu bölgesi tatili ile ödüllendirebilirsiniz.

Merak Edilenler

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
jet.svgturuncu_hx.svgpay.svgglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

mobilemobilemobile
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis