Kars İzmir Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Kars İzmir uçak biletleri

1.146,21TRY'den
başlayan fiyatlarla

21 Eyl 2023

21 Eyl 2023

2.485,69TRY'den
başlayan fiyatlarla

22 Eyl 2023

22 Eyl 2023

2.876,03TRY'den
başlayan fiyatlarla

23 Eyl 2023

23 Eyl 2023

2.293,27TRY'den
başlayan fiyatlarla

24 Eyl 2023

24 Eyl 2023

1.619,09TRY'den
başlayan fiyatlarla

25 Eyl 2023

25 Eyl 2023

Kars İzmir Uçak Bileti

İzmir; Türkiye’nin üçüncü Ege Bölgesi’nin en büyük ili olarak bilinmektedir. Dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanından her yıl İzmir’e binlerce kişi gelmektedir. Otantik köy ve tatil kasabalarıyla dikkat çeken İzmir, büyükşehir statüsünde olmasına rağmen sakinliğiyle dikkat çekmektedir. Yerli ve yabancı pek çok turist tarafından sevilen kent, ülkemizin Ege sahilinde konumlanmıştır. 

İzmir, Ege Denizi üzerinde yer alan ikinci büyük kent unvanına sahiptir. Farklı havası ve modern yaşamıyla ziyaretçilerini kendine hayran bırakan İzmir, kendiyle aynı ismi taşıyan körfez üzerinde kurulmuştur. Kent, çok uzun seneler fuarıyla dünyada ve Türkiye’de adından söz ettirmiştir. Kentin batısına doğru Ege adaları ve Ege denizi konumlanmıştır. İzmir Körfezi’nde boylu boyunca uzanan kent, Gediz Nehri Deltası üzerinden kuzeye uzanmaktadır. 

İzmir Hakkında Bilmeniz Gerekenler 

Türkiye’nin genel olarak tüm kentlerinde olduğu gibi İzmir de geçmişinde çok sayıda medeniyeti ağırlamıştır. Caddelerini boydan boya donatan hurma ile palmiye ağaçlarıyla gezginlerden tam not almaktadır. Fiziki olarak dünyada ön plana çıkan İzmir uluslararası organizasyonlara da ev sahipliği yapmıştır. Universiade (Dünya Üniversiteler Oyunları) ve Akdeniz Oyunları’nın İzmir’de düzenlemesi, Türkiye için önemli bir şehir olduğunu daha net ortaya koymaktadır. Kent insanı aynı zamanda sıcakkanlı ve yardımsever olmasıyla da bilinmektedir.

İzmir’de Gezilmesi Gereken Yerler

Dünyada ve Türkiye’de dokusuyla herkesi kendine hayran bırakan bir şehirdir. Özellikle kentin 8500 yıllık tarihe sahip olması önemini daha çok arttırmaktadır. Foça, Karaburun ve Çeşme gibi olağanüstü plajlarıyla her yaz döneminde binlerce turisti ağırlamaktadır. Kent, birçok medeniyete ev sahipliği yaptığı için de antik ve tarihi yapılar açısından zengindir. İzmir’in en popüler noktaları; Saat Kulesi ve Konak Meydanı’dır. Bu popüler noktalar, İzmir’in tam merkezinde yer almaktadır. Saat Kulesi; kesme taşlardan yapılan dikkat çekici bir yapıdır. Saat Kulesi’nin gövde tarafıysa beyaz mermerden inşa edilmiştir. Fransız bir mimar olan Gustave Eiffel tarafından yapılan Konak Pier de görülmeye değerdir. Konak Meydanı’nda konumlanan yapı muhteşem güzelliğe sahiptir. 

Kızlarağası Hanı isimli yer de kentin diğer muhteşem yapısıdır. Kemeraltı isimli çarşı içerisinde Kızlarağası konumlanmıştır. İzmir’in en gözde yerleri arasındaki Kızlarağası Hanı, inşa edilme şekliyle de insanların ilgisini çekmektedir. Bu yapı kare tarzında oluşturulmuştur. Kızlarağası Hanı hem tarihi hem de görünümü bakımından İzmir gezisinde uğranması gereken noktaların başında gelmektedir. Konak ilçesinde yer alan Tarihi Asansör isimli yapıyı da mutlaka ziyaret etmelisiniz. Tarihi Asansör; kültürel ve eğlencenin İzmir’deki adresidir. İzmir Kordon mis gibi bir deniz havası almak isteyenler için bulunmaz bir yerdir. Kordonu boylu boyunca gezerek güzel bir vakit geçirebilirsiniz. Bozdağ Kayak Merkezi; kentin Ödemiş ilçesinde konumlanmıştır. Turizm bakımından Bozdağ Kayak Merkezi, İzmir için çok önemldir. Agora Ören Yeri; Kemer Çarşı yakınında konumlanmıştır. Ayrıca İzmir geziniz esnasında mutlaka Alsancak, Karşıyaka, Bayraklı ve Basmane gibi ilçelerini de gezebilirsiniz. Bu ilçelerin her birinin kendine özgü, dikkat çekici tarafları vardır. 

İzmir’in Tarihi Dokuya Sahip Yerleri

M.Ö. 1. yy’da İzmir, Yunanlı kolonistler tarafından inşa edilmiştir. İzmir ilk inşa edildiğinde, “Smyrna” şeklinde anılıyordu. İzmir her yönden o kadar popüler olan bir şehir ki Aristo ve birçok felsefecinin de ilgi odağı haline gelmiştir. Özellikle Aristo’nun İzmir için dünyanın en güzel şehri demesi bu durumun net örneğidir. 

İzmir, tarihi açıdan değerlendirildiğinde önemli kentlerimizdendir. O nedenle tarih severler, kenti gezerken sevecekleri pek çok yer bulacaklardır. Bunların başında da Foça Evleri yer almaktadır. Foça Evleri; kule, bitişik ve tekli şekilde evlerden oluşmuştur. Dolayısıyla Foça’da üç mimari örneğini görebilirsiniz. Kadifekale isimli tarihi mekan da İzmir’in merkezine çok yakındır. İzmir tarihi yapıları arasında Milli Kütüphane ve Elhamra Sineması da vardır. Bu yapı, milli unvanını Türkiye’de ilk taşıyan kütüphanedir. İçerisinde çok değerli birçok eser yer almaktadır. Elhamra Sineması, Devlet Opera ve Balesi şeklinde günümüzde kullanılmaktadır. Özellikle yaz döneminde deniz turizmini tercih edenlerin başlıca uğrak noktalarından bir tanesi de Çeşme Kalesi’dir. Tatil için Çeşme’ye gidenler, Çeşme Kalesi’ni de mutlaka görmelidir. 

Kültürel Etkinliklerin Odağında İzmir Kenti

İzmir kültürel gelişime çok önem veren kentlerimizin başında gelmektedir. O nedenle İzmir kentimizde çok sayıda kültürel etkinliğin ön plana çıktığını söyleyebiliriz. İzmir Kültür ve Sanat Vakfı tarafından düzenli olarak her sene Uluslararası İzmir Festivali yapılmaktadır. Uluslararası İzmir Festivali’ne katılanlar; İzmir tarihini yakından öğrenme fırsatı yakalayacaklar. Festivalde çok sayıda ünlü ismin konserini izleyebilirsiniz. 

İzmir kültürel etkinlikleri arasında Avrupa Caz Festivali de gelmektedir. Her yıl mart ayında yapılan İzmir Avrupa Caz Festivali ile kültürel anlamda önemli kazanımlar elde edeceksiniz. Uluslararası İzmir Kukla Festivali, Uçurtma Şenliği, Uluslararası Bergama Kermesi, Yöresel Ev Yemekleri Yarışması, Tekne Yat ve Denizcilik Fuarı’ da kentin önemli kültürel etkinliklerindendir. 

İzmir’de Konaklama İmkanları 

İzmir geziniz boyunca kesinlikle konaklama sıkıntısı yaşamayacaksınız. Çünkü kentte her bütçe uygun çok sayıda konaklama yerleri bulunmaktadır. Hem alışveriş yapmak hem de tarihi yerleri gezmek istiyorsanız; Alsancak, Karşıyaka ve Konak’taki işletmelerden birinde kalabilirsiniz. 

İzmir konaklama yerleri; öğretmenevi, beş yıldızlı oteller, 3 yıldızlı oteller ve butik oteller şeklinde ayrılmaktadır. Konaklama yerinizi uygun fiyata getirmek için erken rezervasyon yaptırabilirsiniz. 

Sanat merkezlerine ve gece kulüplerine yakın olmak için Alsancak tarafında konaklayacak yer tercih edebilirsiniz. Basmane, Kemeraltı Çarşısı, Karşıyaka ve Anafartalar Caddesi konaklama yerleri açısından ön plana çıkmaktadır. 

İzmir’de Denenmesi Gereken Lezzetler

Bir şehrin mutfağının zengin olması orada geçmişte yaşayan medeniyetlerden kaynaklanır. İzmir kentimizde tarih boyunca çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bundan dolayı da İzmir mutfağının çok zengindir. İzmir mutfağı; Türk, Yahudi, Arnavut, Boşnak, Roman ve Levanten kültürlerinin harmanlanmasıyla oluşmuştur. İzmir kentimizin en önemli özelliği büyükşehir olduğu halde verimli arazileri barındırmasıdır. İzmir mutfağında zeytinyağlı yemekler daha çok hakimdir. 

İzmir mutfağında tüketilen diğer bir lezzet ise deniz mahsulleridir. İzmir sofraları; pırasa, ısırgan otu, hindiba, deniz börülcesi ve sarmaşıkla donatılır. İzmir sofralarında ön plana çıkan diğer lezzetlerse; patlıcan böreği ile keşkektir. Boyoz ve kumru da İzmir’in vazgeçilmez tatlarındandır. İzmir mutfağında; kendisiyle aynı ismi taşıyan köftesi ve Tire köftesi de çok popülerdir. İzmir’de aynı zamanda lokma ismi verilen tatlı dökülür. Lorlu kurabiye, mandalina tatlısı, un kurabiyesi ve badem ezmesi de çok popülerdir. 

İzmir’de Ulaşım Olanakları

Kars’tan İzmir’e uçak ile kolayca aktarma yapmandan gidebilirsiniz. Kars- İzmir arası uçakla; 1 saat 10 dakika sürmektedir. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na indiğiniz zaman hemen kent merkezine gidecek pek çok araç bulabilirsiniz. 

Taksi ile Ulaşım

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan kent merkezi olan Konak arası uzaklık 15 km’dir. İzmir Adnan Menderes Havalimanı ile kent merkezi arası yaklaşık 40 dakikadır.

Otobüs ile Ulaşım

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na indikten sonra şehir merkezine; 204, 200 ve 202 ESHOT belediye otobüsleriyle gidebilirsiniz. Bu yolculuğunuz ortalama olarak 45 dakika sürecektir. 

Metro ile Ulaşım

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na inip daha sonra İzban’a binerek şehir merkezine geçebilirsiniz.

Araç Kiralama

Araç kiralama İzmir’de birkaç gün kalacaklar için en iyi ulaşım yöntemidir. Böylelikle gezmeyi planlandığınız her yere çok rahat gitmiş olacaksınız. Seyahatinizden önce rezervasyon yaptırıp araç kiralama işini uyguna getirebilirsiniz. 

Kars Havalimanı’na En Hızlı ve En Uygun Ulaşım 

Kars Harakani Havalimanı kent merkezine 6 kilometre uzaklıktadır. Kars Havalimanı’na gitmek için en uygun ulaşım araçları; taksi ve otobüslerdir. 

Kars- İzmir Arası Uçuş Kaç Saat Sürer?

Kars’tan İzmir’e uçak ile yaklaşık 1 saat 10 dakikada varabilirsiniz. Kars- İzmir uçuşunu aktarmasız olarak yapabilirsiniz. Yalnız hava durumu vb. faktörler uçuş süresini uzatabilmektedir.

Kars- İzmir Uçak Bileti En Ucuz Ne Zaman Alınır?

Kars- İzmir biletini uçuşunuzdan çok önce alarak uygun fiyata getirebilirsiniz. Ayrıca her uçuş firması da çok sayıda kampanya düzenlemektedir.

İzmir’de İklim Nasıldır?

İzmir Akdeniz ikliminin görüldüğü bir yerdir. Kışlar çok soğuk geçmez. Yazlarsa hem sıcak hem de kurak geçmektedir. 


img

İzmir Hava Durumu

21 Eylül 2023

Sun

18 °C

18 °C

Uçuş süreleri

İzmir

İstanbul

1 sa 5 dk

1 sa 55 dk

İzmir

Ankara

1 sa 10 dk

İzmir

Adana

1 sa 25 dk

İzmir

Gaziantep

1 sa 40 dk

İzmir

Mardin

2 sa

İzmir

Van

2 sa 5 dk

İzmir

Trabzon

1 sa 55 dk

İzmir

Antalya

1 sa 5 dk

İzmir

Erzurum

2 sa

İzmir

Amsterdam

3 sa 40 dk

İzmir

Berlin

3 sa

3 sa 15 dk

İzmir

Bakü

2 sa 45 dk

İzmir

Münih

2 sa 45 dk

İzmir

Paris

3 sa 45 dk

İzmir

Stuttgart

3 sa

İzmir

Köln

3 sa 15 dk

İzmir

Hamburg

3 sa 20 dk

İzmir

Viyana

2 sa 30 dk

Kars Hava Durumu

21 Eylül 2023

Sun

9 °C

9 °C

Uçuş süreleri

2 sa

Kars

Ankara

1 sa 40 dk

Kars

İzmir

2 sa 25 dk

2 sa 45 dk

Kars

Adana

2 sa 40 dk

2 sa 50 dk

Kars

Bodrum

2 sa 55 dk

2 sa 50 dk

3 sa

3 sa 25 dk

Alternatif uçuşlar

Kars çıkışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
972,49TRY'den
başlayan fiyatlarla
992,01TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.620,96TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.782,36TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.909,88TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.783,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.908,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.909,83TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.052,63TRY'den
başlayan fiyatlarla

Kars çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

11.309,74TRY'den
başlayan fiyatlarla

İzmir varışlı yurt içi uçak biletleri

442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
786,41TRY'den
başlayan fiyatlarla
621,93TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
786,41TRY'den
başlayan fiyatlarla
904,99TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla

İzmir varışlı yurt dışı uçak biletleri

1.296,51TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.817,62TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.646,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.621,77TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.975,51TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.823,61TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.457,87TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.519,60TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.093,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.678,71TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis