Kayseri Kıbrıs Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Kayseri Kıbrıs uçak biletleri

2.152,74TRY'den
başlayan fiyatlarla

07 Ara 2023

07 Ara 2023

1.945,74TRY'den
başlayan fiyatlarla

08 Ara 2023

08 Ara 2023

3.765,24TRY'den
başlayan fiyatlarla

10 Ara 2023

10 Ara 2023

2.393,71TRY'den
başlayan fiyatlarla

12 Ara 2023

12 Ara 2023

2.367,25TRY'den
başlayan fiyatlarla

13 Ara 2023

13 Ara 2023

Kayseri Kıbrıs Uçak Bileti

Kıbrıs Hakkında Bilmeniz Gerekenler 

Kıbrıs Cumhuriyeti, Doğu Akdeniz’de yer alır. Burası Britanya kolonisi halindeyken 1960 senesinde Birleşik Krallık’tan bağımsızlığını almıştır. 1961 senesinde Kıbrıs doğrudan İngiliz Milletler Topluluğu’na dahil edilmiştir. Birleşik Krallık, Yunanistan ve Türkiye’nin koordinatörlüğünde Kıbrıslı Rumlar ve Kıbrıslı Türkler Kıbrıs’ı kurmuştur. 1974 senesinde Yunanistan’da meydana gelen askeri cunta yardımlarıyla Kıbrıs genelinde enosis gayesiyle Rumlar darbe yapmıştır. Böyle olunca Türkiye, Kıbrıs’a harekat yapmıştır. Tüm bunların yanı sıra adanın Kuzey taraflarında Kıbrıslı Türklerin yönetimi ile politik bir ivme kazanılmıştır. Kıbrıs’ın genel nüfusu ise 1,207 milyondur. Kıbrıs’a genel manada tatil yeri olarak bilinmektedir. 

Kıbrıs’ta Gezilmesi Gereken Yerler

Dünyanın her bir tarafından her sene milyarlarca turist kabul eden Kıbrıs, devasa bir adadır. Kendine has güzel yerleri, mimari yapıları ve sayısız plajıyla kendini öne çıkaran bir tatil yeridir. Lefkoşa başkenttir. Girne ve Gazimağusa gibi bölgelerde de gezilecek birden fazla lokasyon bulunur. Tarihi süreçler boyunca birden fazla medeniyeti içerisinde barındırmış olan Kıbrıs’ta birbirinden farklı kültürlerin bir arada yaşam sürmesinin açık bir sonucu olarak birçok turistik yapıyı görmek mümkündür. Gotik mimariden Osmanlı mimarisine değin son derece geniş bir skalada yer alan bu yapılar, senenin her dönemi ziyarete açık haldedir. En çok gezilmesi gereken yerlerinden biri hiç şüphesiz ki Karpaz Yarımadası olmuştur. Kıbrıs’ın doğal manzarasını herkese sunan bu yarımada, adanın kuzey kısmında bulunur. Sakin ambiyansıyla kendini belli eden yarımadada birçok anı biriktirilebilir. Müze gezmeyi sevenler ise İkon Müzesi’ni kesinlikle ziyaret etmelidir. Bu müzenin diğer bir adı ise Arkhangelos Mikhael Kilisesi’dir. Girne’de bulunan bu müze, Lefkoşa’ya 24 kilometrelik bir uzaklıktadır. 

Kıbrıs’ın Tarihi Dokuya Sahip Yerleri

Herkes için keyifli bir tatil olanağı sunan Kıbrıs’ta kesinlikle görülmesi gereken yerlerden birisi de Girne Kalesi’dir. Bu kale, Lefkoşa’ya yirmi kilometre kadar uzaktadır. Bizanslar, Venedik, Osmanlı Devleti ve İngiltere Krallığı gibi birçok devlet bu kaleyi hakimiyeti altına almıştır. Kıbrıs’ta gezilecek bir antik kent de vardır. Salamis Antik Kenti, Gazimağusa şehri sınırları içerisinde yer alır. Buraya dolmuş ve taksi gibi araçlarla ulaşım sağlanabilir. İki bin senelik tarihiyle şu an halen ziyarete açık halde olan bu antik kent, zamanla hasar görmüş bir yerdir. İçerisinde gezilecek birçok yeri vardır. Zeus Sunağı, antik tiyatro, Epiphanios Bazilikası, Roma Evleri ve agora burada yer alır. Bellapais Manastırı da Kıbrıs’ın gözde yerlerinden biridir. Girne’ye bağlı bölgede bulunan bu manastır, Kıbrıs’ın en önemli kısımlarından birini oluşturur. Günümüzde birçok kişi buraya gelerek çeşitli fotoğraflar ve videolar çeker. Sosyal medya mecraları Kıbrıs’ın tarihi dokuya sahip yerleriyle çevrelenmiştir. Her bir mekanın kendine has bir ruhu ve ambiyansı vardır. 

Kültürel Etkinliklerin Odağında Kıbrıs Kenti

Kıbrıs’ın dört bir yanında birden fazla kültürel etkinlik her sene düzenli olarak gerçekleştirilir. Kuzey Kıbrıs Uluslararası Bellapais Müzik Festivali her yıl Nisan ve Mayıs ayında yapılır. İlkbahar’ın ilk zamanlarında yapılan bu etkinliğe birçok ünlü sanatçı da katılır. Gazimağusa taraflarında ise kültür, sanat ve turizm festivalleri düzenlenir. Aynı zamanda Kuzey Kıbrıs’ta yer alan Türk hamamlarında da her sene çeşitli aktiviteler yapılır.

Kıbrıs’ta Konaklama İmkanları 

Kıbrıs’a gelindiği zaman konaklanabilecek birçok farklı yer vardır. Büyük oteller, butik oteller, pansiyonlar ve kiralık villa tipi lüks evler her zaman için Kıbrıs’ta mevcuttur. 

Kıbrıs’ta Mutlaka Denenmesi Gereken Lezzetler

Kıbrıs’ın her zaman harika bir mutfağı olmuştur. Molehiya yemeği buranın en popüler yemeklerinden biri haline gelmiştir. Özel otlar, kuzu ve tavuk etiyle pişirilir. Afiyetle de tüketilir. Kolakas ise bir başka özel lezzettir. Etli ve etsiz bir biçimde hazırlanan bu yemek patatesle hazırlanır ve ana yemeğin yanında özenle sunulur. Buranın tüm yemekleri uzun süreli bir emekle hazırlanır. 

Tatlı Kıbrıs Lezzetleri

Kıbrıs’ın kendine özgü birçok tatlı tarifi vardır. Özellikle samsı tatlısı herkesçe çok sevilen bir tatlı çeşididir. Un, su ve tuzla hamuru hazırlanan bu tatlının üzeri öğütülmüş bademlerle süslenir ve afiyetle tüketilir. Beş çaylarının vazgeçilmez tatlılarından biri olur. Ceviz macunu da çok rağbet gören bir başka Kıbrıs tatlısıdır. Bu tatlı için taze ceviz alınır ve cevizler yıkanıp suda birkaç gün bekletilir. Bu su sürekli olarak değiştirilir. Sonrasında da bir gece boyunca kireçli suda bekler. Ertesi gün durulanır ve kaynatılır. Cevize göre aldığı kadar şeker ilave edilir. Ardından servise hazır hale gelir. Kıvam olarak reçele benzer. Ekmekle beraber servis edilir. Çoğu zaman şerbeti sıcak olarak servis edilse de yaz aylarında bu şerbetin soğuk olarak içilmektedir. Gullurikya, Hellimli kek, Kıbrıs tatlısı da leziz tatlılar arasındadır.

Kıbrıs’ta Ulaşım Olanakları

Ercan havaalanına ulaştıktan sonra Başkent Lefkoşa’ya 13 kilometre yani 20 dakikalık bir yolculuk sonrasında ulaşılmaktadır. Girne’ye olan uzaklık ise yaklaşık 40 km’dir. Kıbrıs’ta ulaşım sağlayabilmek için hem taksi veya araba kiralama hizmetlerinden yararlanılabilir hem de toplu taşıma araçları kullanılabilir. Araç kiralama olanakları hem çevrim içi internet sayfalarından hem de Kıbrıs’ta veya havalimanında yüz yüze anlaşılarak yapılabilir. Bunun yanı sıra şehir içi ve şehir dışı otobüsler veya dolmuşlar da hizmet vermektedir.

Taksi ile Ulaşım 

Taksiler günün her saatinde ve pek çok noktada hizmet vermektedir. 

Otobüs ile Ulaşım 

KIBHAS otobüsleri ile Kıbrıs Ercan Havalimanı’ndan şehir merkezine kolaylıkla ulaşılabilir. KIBHAS otobüsleri senelerdir hizmet veren araçlardır ve her zaman için güvenilirdir. 

Shuttle ile Ulaşım

Kıbrıs Ercan Havalimanı’ndan merkeze ulaşım için shuttle kullanmak da bir seçenektir. Özellikle fazladan bagajı olan kişiler bu yöntemi kullanmak isteyebilir; bu şekilde çok daha konforlu bir ulaşım sağlanmış olur. Shuttle araçları genel olarak havalimanı çıkışından yolcularını almaktadır. 

Araç Kiralama

Kıbrıs’ta araç kiralamak oldukça kolaydır. Havaalanında birden fazla araç kiralama şirketinin şubesi yer alır. Bu şubelerdeki görevliler ise ziyaretçilere her daim araç kiralama konusunda yardımcı olur. 

Kayseri Havalimanına En Hızlı ve En Uygun Ulaşım 

Kayseri Havalimanı’na en hızlı ve en uygun ulaşım her zaman için halk otobüsleridir. Bu otobüsler vasıtasıyla havalimanına ulaşım kolaylaşır. 

Kayseri - Kıbrıs Arası Uçuş Kaç Saat Sürer?

Kayseri ve Kıbrıs arası uçak yolculuğu tam olarak 1 saat 30 dakikadır. Bazı durumlarda bu süre uzayabilir ya da daha kısa hale gelebilir. 

Kayseri - Kıbrıs Arası Mesafe Kaç Kilometredir?

Kayseri ve Kıbrıs arasında yer alan mesafe kuş uçuşu 435 kilometre olarak hesaplanmıştır. 

Kayseri - Kıbrıs Uçak Bileti En Ucuz Ne Zaman Alınır?

Kayseri ve Kıbrıs uçak bileti erken rezervasyon yaparak daha makul fiyata satın alınabilir. Önemli olan ise kullanıcıların tüm uçak firmalarının fiyat skalasını araştırıp kendilerine en uygun firmayı bulmalarıdır. 

Kıbrıs’ta İklim Nasıldır?

Kıbrıs yarı kurak iklime sahip bir yerdir. Burası Akdeniz adasında bulunduğu için yazlar sıcak ve kuru geçer. Kış mevsimi ise az ve ılık yağışlarla geçer. Hatta o nedenle bitki örtüsü de son derece zengindir.
Kayseri

Kıbrıs Hava Durumu

06 Aralık 2023

Sun

15 °C

14 °C

Uçuş süreleri

Lefkoşa

İstanbul

1 sa 30 dk

Lefkoşa

Ankara

1 sa 15 dk

Lefkoşa

Adana

50 dk

Lefkoşa

Antalya

50 dk

Lefkoşa

İzmir

35 dk

Lefkoşa

Hatay

2 sa 30 dk

Lefkoşa

Gaziantep

1 sa 15 dk

Lefkoşa

Samsun

2 sa 15 dk

Kayseri Hava Durumu

06 Aralık 2023

Sun

5 °C

5 °C

Uçuş süreleri

Kayseri

İstanbul

1 sa 15 dk

Kayseri

İzmir

1 sa 35 dk

Kayseri

Antalya

1 sa 15 dk

Kayseri

Lefkoşa

2 sa 45 dk

Kayseri

Ankara

2 sa 10 dk

Kayseri

Bodrum

2 sa 25 dk

Kayseri

Dalaman

2 sa 45 dk

Kayseri

Trabzon

2 sa 50 dk

Kayseri

Van

3 sa 15 dk

Kayseri

Ağrı

3 sa 20 dk

Alternatif uçuşlar

Kayseri çıkışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
624,99TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.274,02TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.656,72TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.645,24TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.377,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.794,60TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.025,90TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.584,52TRY'den
başlayan fiyatlarla

Kayseri çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

2.000,12TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.860,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.703,33TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.226,86TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.159,05TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.744,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.737,66TRY'den
başlayan fiyatlarla
4.866,21TRY'den
başlayan fiyatlarla

Kıbrıs varışlı yurt içi uçak biletleri

820,84TRY'den
başlayan fiyatlarla
961,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
944,36TRY'den
başlayan fiyatlarla
725,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.124,68TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.288,43TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.792,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.794,06TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis