Hepsiburada Seyahat
Hepsiburada Seyahat

Uçuş Ara

1

Yolcu


Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Uçak Bileti Anasayfa

Kiev varışlı yurt içi uçak biletleri

Kiev varışlı yurt dışı uçak biletleri

Tarihi 16. yüzyıl öncesine kadar ulaşan bir şehir olan Kiev, Doğu Avrupa’nın en önemli merkezleri arasında yer alıyor. 10. yüzyıldan 13. yüzyıla kadar Kiev Knezliği’nin başkentliğini yapan şehir, bu dönemde altın çağını yaşamış. Tarihi süreçte istilalar da yaşayan bölgede Rus etkisi baskın hale gelmiş. 1991 yılında Ukrayna’nın başkenti olan Kiev şehri, bugün turistik açıdan son derece revaçta bir destinasyon hüviyetindedir.

Kiev Uçuş Bilgileri

Doğu Avrupa’da yer alan Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’e ulaşımın en pratik yolu hava taşımacılığı. Ülkemizden direkt uçuşların sıklıkla yapıldığı şehir, lokasyon olarak Rusya’ya yakın ve Moskova’ya 756 kilometre mesafede. Yılın her döneminde bulunabilen Kiev uçak bileti seçenekleri bu güzel şehre hem kolay hem de hesaplı ziyaretler yapma fırsatı sunuyor. İstanbul’dan ortalama olarak 1 saat 50 dakika süren Kiev uçuş yolculuğu ile şehrin güneyinde yer alan Boryspil Uluslararası Havalimanı’na ulaşmak mümkün oluyor. Avrupa’nın ve dünyanın pek çok önemli kentinden de seferlerin yapıldığı Kiev’e en sık sefer yapılan nokta ise Rusya ve başkent Moskova olarak öne çıkıyor. Rusya’dan Kiev’e hava yoluna alternatif olarak tren ve otobüs seferlerini tercih etmek de mümkün oluyor.

Kiev’de Kent İçi Ulaşım

Kiev’in ana havalimanı konumunda olan Boryspil, genellikle uluslararası uçuşlar için kullanılır. Şehirdeki diğer havalimanı Zhulyany ise genel olarak iç hat uçuşlarına ev sahipliği yapar. Boryspil’den şehir merkezine gitmek için hizmet veren özel otobüsleri kullanmak en pratik ulaşım yolu olarak öne çıkar. Bunun yanı sıra taksi kullanmak da havalimanından şehre ulaşmak adına tercih edilebilecek seçenekler arasında yer alıyor. Ayrıca şehirde özel transfer hizmeti sunan birçok firma da yer alıyor. Özel şirketlerle anlaşarak havalimanından otele ya da otelden havalimanına hızlı ve pratik bir şekilde ulaşım sağlamak mümkün.

Kent içinde yolculuk için en sık tercih edilen alternatifler ise otobüsler ve troleybüsler. Ciddi bir nüfusa ve canlı bir ekonomiye sahip olan Kiev’de kent içinde gezerken ilk dikkat edilmesi gereken husus ise işe gidiş ve işten çıkış saatlerinde toplu taşıma araçlarının hayli yoğun olabileceği ihtimali. Eğer yoğun saatlere denk geldiyseniz alternatif ulaşım seçeneklerini değerlendirmek isteyebilirsiniz. Bu seçenekler arasında araç rezervasyonu uygulamalarını kullanmak yer alır. Bu sayede çok daha sakin ve konforlu bir ulaşım sağlamak mümkün olur. Kiev’de metro ağı da hayli gelişmiş durumdadır. Takip edeceğiniz güzergaha göre 3 farklı metro hattından birini tercih ederek hem hızlı hem de güvenli bir seyahat seçeneğine sahip olabilirsiniz. Ancak bu araçların da iş gidiş ve dönüş saatlerinde kalabalık olabileceğini göz önünde bulundurmak gerekir. Füniküler de şehirde kullanılan ulaşım çeşitleri arasındadır. Ayrıca Kiev’in seyahat alternatifleri arasında deniz yoluyla ulaşım da yer alır. Yaz aylarında çalışan tekneler nostaljik bir yolculuk için de tercih edilebilecek seçenekler arasındadır.

Kiev’de Araç Kiralama

Turistik açıdan son derece gelişmiş bir şehir olan Kiev’de araç kiralama altyapısı da son derece gelişmiş durumda. Yerli Rent a Car şirketlerin yanı sıra global çaptaki firmaların acentelerinin de bulunduğu şehirde son derece kolay bir şekilde araç kiralamak mümkün olur. Kiev’de aracınızı havalimanında bulunan temsilciliklerden kiralayabileceğiniz gibi seyahat öncesi rezervasyon yaptırmanız da mümkün olur. Bunun dışında şehir merkezinde de birçok araç kiralama şirketi temsilciliği yer alır. Araç kiralarken ihtiyaç duyacağınız belgeler ise pasaport ve geçerli bir sürücü belgesidir.

Kiev’de Nereler Gezilir?

Özellikle tarihi yapılarıyla büyüleyici bir şehir olan Kiev’de yeşilin farklı tonlarını da görmek mümkün olur. Ortodoks mimarisinin en güzel örneklerini görebileceğiniz şehirde Sovyet döneminden kalma yapılar da son derece ilgi çekici. Kiev’in en canlı caddesi olan Khreshchatyk, turistik seyahatlerin ilk durağı olarak öne çıkıyor. İkinci Dünya Savaşı sonrası Sovyet planlamasıyla yeniden inşa edilen cadde, gün boyunca son derece canlı bir ortam sunuyor. Şehrin en çok ziyaret edilen noktalarından bir diğeri ise Bağımsızlık Meydanı. Ukraynalılar için de simgesel bir değere sahip olan meydanda Başmelek Mikail’in tasvir edildiği bir heykel yerini alıyor.

Şehirdeki bir diğer önemli yapı ise 11. yüzyılda İstanbul’daki Ayasofya örnek alınarak inşa edilen Aziz Sofya Katedrali. Müze olarak ziyarete açık olan katedralin çan kulesinde tüm şehri kuşbakışı olarak görmek de mümkün oluyor. Yine yaklaşık olarak bin yıllık olan Altın Kapı da İstanbul’dan ya da o dönemdeki isimlendirmeyle Konstantinopolis’ten ilham alınarak inşa edilmiş bir yapı. Altın Kapı da en çok ziyaret edilen noktalar arasında başı çekiyor. Farklı dönemlerde birçok farklı mimari üslupla yapılar kazandırılmış olan şehirde ilgi çekici diğer yapılar ise Ulusal Opera Evi, Gorodetsky House ve Mariinsky Sarayı şeklinde sıralanabilir.

Şehrin doğal güzelliklerini gözlemek isteyen ziyaretçilerin ilk durağı ise Mariinsky Park oluyor. 1874 yılında kurulan bu park harika manzarasıyla turistlerin Kiev’de en çok fotoğraf çektikleri bölgeler arasında yer alıyor. A. V. Fomin Botanical Garden da zengin bitki örtüsü ile şehrin en hoş köşelerinden biri olarak öne çıkıyor.

Kiev’in güneyindeki Pirogovo Açık Hava Müzesi de hem doğal güzellikleriyle hem de yerel kültüre dair içeriğiyle konuklarını memnun ediyor. Kiev’de kentin ve ülkenin tarihinde önemli bir yer tutan İkinci Dünya Savaşı anısına da bir müze inşa edilmiş. İkinci Dünya Savaşı müzesi kentin en önemli simgelerinden biri olan Anayurt Heykeli’ne de ev sahipliği yapıyor ve savaş dönemine ilişkin zengin koleksiyonuyla ilgi odağı oluyor.

Kiev, yakın tarihin en büyük teknolojik felaketlerinden biri olan Çernobil’e yakınlığıyla da öne çıkıyor. Kentteki müze bu facia hakkında birçok bilgi sunarken Kiev ziyaretiniz de Çernobil’i ziyaret etmeniz de mümkündür. Özel tur şirketleri tarafından düzenlenen etkinliklere katılarak 1 günlük ziyaretlerle Çernobil’i yakından görebilirsiniz.

Kiev’e yaz döneminde gidenler için deniz ve güneşin keyfini çıkarmak da seçenekler arasındadır. Metro ile son derece kolay bir şekilde ulaşılabilen Hidropark Adası, yüzmek ve güneşlenmek için uygun birçok plajla turistlerin ilgi odağı olmayı başarıyor.

Kiev’de Alışveriş ve Gece Hayatı

Kentin uygun fiyatlar sunması alışveriş tutkunlarının uğrak noktalarından biri olmasına da sebep oluyor. Birçok mağaza ve AVM’nin bulunduğu şehirde, yerel markaların yanı sıra dünyaca ünlü markaların seçkilerini bulmak da mümkün oluyor. Bağımsızlık Meydanı’nda yer alan Mandarin Plaza ve Globus Mall isimli AVM’ler alışveriş için sıklıkla tercih edilen yerler arasında yer alıyor. Bunun dışında şehirde kurulan sokak pazarları da özellikle sebze ve meyve alışverişi için güzel seçenekler sunuyor. Güzel anılar biriktirmek ya da sevdiklerinize hediyeler almak içinse Ukrayna’nın milli içkisi Horilka’yı ya da Poltava Balı’nı tercih edebilirsiniz. Ayrıca Petrikivka seramikleri, desenli paskalya yumurtaları ve Matruşka bebekleri de bölgenin kültürüne özgü hediyelik eşyalar arasında yer alır. Geleneksel giyim kültüründe önemli bir yere sahip olan Vinok ile bereket, sağlık ve refahı simgeleyen Didukh da Ukrayna’ya ve Kiev’e özgü hediye alternatifleri arasındadır.

Kiev, son derece renkli ve hareketli gece hayatıyla da ilgi odağı olur. Kiev gece kulüpleri, bol alternatifli bir eğlence kültürü sunarak hemen her yaştan ve beklentiden insanı kendine çekmeyi başarıyor. Gece kulüplerine girişlerde sıkı kontroller olduğunu söylemek gerekiyor. Genellikle akşam 10’dan itibaren hareketlenmeye başlayan gece yaşamı sabahın ilk ışıklarına kadar kesintisiz bir eğlence vadediyor. Gece kulüplerinin yanı sıra çok çeşitli barlarda dışarıda vakit geçirmek isteyen ziyaretçilerin önündeki alternatifler arasında yer alıyor. Şehirde son derece gelişmiş bir şarap ve viski kültürü olduğunu da belirtmek gerekiyor. Şarap ya da viski temalı barlarda muhteşem lezzetleri deneyimlemek unutulmaz anılar biriktirmeye kapı aralıyor. Kiev’de gece yaşamının görece uygun fiyatlar sunması da bir diğer cezbedici öge oluyor.

Şehir canlı müzik sevenler için de birçok alternatif sunuyor. Canlı müzik olan mekânlarda Ukrayna’nın yerel müzik kültürünün yanı sıra modern alternatifler bulmak da olanaklı. Irish Pub’lar da şehrin gece yaşamında önemli bir yer tutuyor. Zengin bir yeme-içme kültürüne sahip olan şehirde gece yaşamı ve eğlence seçenekleri de çeşitliliğiyle turistleri memnun etmeyi başarıyor.

Kiev’de Yeme-İçme Seçenekleri

Tarihi son derece eski olan farklı kültürlerin etkileşim içinde olduğu Kiev’de ziyaretçileri zengin bir mutfak kültürü karşılıyor. Şehirde klasik Slav lezzetlerinin yanı sıra Doğu ve Orta Avrupa ile Türk mutfağından seçenekler bulmak mümkün olur. Slavların en ünlü lezzetleri arasında yer alan Borsch çorbası, Varenyky ve Kievski Kiev’deki restoranların menüsünde yerini alıyor. Kiev’de Türk damak tadına uygun olan Kapuska, Lahana Sarması ve Şiş Kebap da son derece yaygın olarak tüketiliyor. Şehirde tatlı kültürü de hayli gelişmiş durumda. Cake Kiev ve Syrniki’nin yanı sıra Nalisniki isimli tatlı da şehri ziyaret edenlerin mutlaka tatması gereken lezzetler arasında yer alır.

Kiev’de Konaklama Alternatifleri

Kiev’in en cezbedici yanlarından biri de son derece uygun fiyatlarla tatil yapılabilmesi oluyor. Konaklama anlamında da makul fiyatlar sunan şehirde farklı özelliklere sahip irili ufaklı birçok otel de yer alıyor. Yılın hemen her döneminde çok fazla sayıda turist ağırlayan kentte konaklama altyapısı da hayli gelişmiş bir görünüm arz ediyor. Özellikle Dinyeper Nehri’nin batı yakasında ve Bağımsızlık Meydanı etrafında toplanmış olan oteller hemen her türden bütçeye uyum sağlayabilecek alternatifler sunuyor.

Şehir Türkiye’ye yakın bir lokasyonda bulunması sebebiyle kısa süreli seyahatler için de sıklıkla tercih ediliyor. Kiev’de konaklamak içinse 5 bölge arasından bir yer seçimi yapmak gerekiyor. Bunları şu şekilde sıralamak mümkün: Kreşatik Caddesi ile Bağımsızlık Meydanı arasında yer alan ve şehrin merkezi sayılan Shevchenkivskyj, şehir merkezinin kuzeyinde yer alan Podil semti, Kreşatik’in doğusunda, Pecherskyj Lavra’nın sınırlarında yer alan Pecherskyj, tarihi ve turistik yerlerin güneyinde kalan Solomjanskyj ve Dineyeper Nehri’nin kıyısında yer alan, yerli halkın çok fazla rağbet ettiği Nipro.

Şehrin en gözde yaşam merkezi olan Shevchenkivskyj, Kiev’deki birçok tarihi ve turistik yapıyı da sınırları içerisinde barındırmasıyla ilk seçenek olarak öne çıkıyor. Metro ve otobüs seçenekleriyle de kolay bir ulaşım sunan semtte, tarihi yapıları yürüyerek ziyaret etmek de mümkün oluyor. Semtin ve genel olarak Kiev’in en popüler konaklama noktaları ise Khreshchatyk Caddesi ve bu caddenin üzerinde yer alan Bağımsızlık Meydanı. Bağımsızlık Meydanı, aynı zamanda Kiev şehrinin de merkezi. Bu meydan tarih boyunca toplumsal olaylara da ev sahipliği yapmış çok önemli bir merkez. Khreshchatyk Caddesi ise şehrin en önemli ve en popüler caddesi konumunda. Cadde üzerinde mağazalar, restoranlar, barlar ve kafeler sıralanıyor. Hafta sonları belirlenmiş saatler arasında trafiğe de kapalı olan bu cadde, son derece canlı ve hareketli bir yapı sunuyor. Kültür-sanat anlamında da son derece canlı olan bölgede, müzelerin ve temsil merkezlerinin önünden kuyruklar eksik olmuyor. Akşamları sokak sanatçıları ve müzisyenler tarafından da uğrak yerine dönüşen Khreshchatyk Caddesi üzerinde farklı bütçelere uygun birçok otel alternatifi bulunuyor. Kiev ziyareti öncesi oteller hakkında ayrıntılı bilgiler edinebilir ve rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Podil semti ise tarihi dokuyu daha yakından hissetmek isteyen ziyaretçilerin ilgi odağı oluyor. Arnavut kaldırımlı sokakları, yiyecek pazarları, sevimli ve güzel evleri ile Podil, şehrin en nezih semtlerinden biri olarak biliniyor. Semtte birçok güzel otel alternatifi bulmak da mümkün oluyor. Nehir kenarına kurulmuş olan Podil’de yemyeşil parklarıyla büyük bir huzur ve sakinlik vadediyor. Daha yavaş ve huzurlu bir tatil arayanların konaklamak için tercih edebilecekleri semt, merkeze bir parça uzak bir konumda yer alıyor. Şehir merkezine yürüyerek gitmenin pek de mümkün olmadığı Podil’de metro hatları ve otobüs seferleri ise sık bir şekilde düzenleniyor. Bu sebeple merkeze ulaşmak, bir araç tercihi yapmak suretiyle kolay bir hâl de alabiliyor.

Bir diğer alternatif olan Solomyansk bölgesi de merkeze yakınlığı ile tercih sebebi olabiliyor. Birçok farklı otel alternatifinin yer aldığı bölgede fiyat bakımından da geniş bir seçenek sunuluyor. Kiev’in en güzel semtlerinden olan Pecherskyj yemyeşil parkları ile görenleri büyülüyor. Yeşillikler içerisinde uzun yürüyüşler ve piknikler yapmaya olanak sunan bölgede bulunan oteller de şehir merkezindeki seçeneklere oranla daha uygun fiyatlı oluyor. Şehir merkezine yakın olan bölgeden tarihi ve turistik yapılara yürüyerek ulaşmak alternatifler arasında yer alırken metro hatlarını kullanmak da seçenekler arasında yer alıyor.

Kiev’e Gitmeden Önce Bunlara Dikkat

Kiev karasal iklimin hüküm sürdüğü bir şehir olsa da 4 mevsimin de gözlemlenebildiği bir şehir. Şehirde kış aylarında sıcaklıklar genellikle 0 derecenin altında seyrediyor. Bu sebeple eğer Kiev’e bir kış seyahati yapacaksanız uygun kıyafetler ve ayakkabılar seçmek büyük önem taşıyor. Nisan ayından itibaren bahar etkisine girmeye başlayan şehirde yaz ayları hayli sıcak geçiyor. Bu dönem de Kiev’in ziyaret edilebileceği en güzel zamanlar arasında yer alıyor. Yaz ayları sıcak geçmekle birlikte zaman zaman yağmurlar da görülebiliyor. Bu sebeple yaz seyahatlerinde yağmur ihtimalini de göz önünde bulundurmak ve buna göre kıyafet alternatifleri bulundurmak yerinde oluyor.

Kiev son derece canlı bir kültür-sanat ortamı da sunuyor. Şehirde özellikle ilkbahar ve yaz aylarında birçok festival ve etkinlik düzenleniyor. Kiev’de tanık olmaktan büyük memnuniyet duyabileceğiniz etkinliklerin başında ise kentin Nazi işgalinden kurtulması vesilesiyle kutlanan Zafer Günü geliyor. Her yıl 9 Mayıs’ta kutlanan Zafer Günü, büyük bir coşkuya sahne oluyor. Ukrayna Müzik Festivali de dünyanın dört bir yanından ziyaretçileri cezbeden bir diğer etkinlik.

Kiev’de konaklama ve yeme-içme Türkiye’ye oranla daha makul fiyatlar sunuyor. Ülkemize kıyasla, özellikle yeme-içmenin 5’te 1 oranında daha hesaplı olduğu söylenebilir Ülkedeki ekonomik zorluklar ve zaman zaman yükselen siyasi tansiyon nedeniyle döviz bozdurmak zorlaşabiliyor. Bu sebeple ihtiyaç durumlarında ATM’lerden Ukrayna’nın resmî para birimi olan Grivna’dan bir miktar çekmek en doğru yol olabiliyor. Şehirde alışverişten ulaşıma kadar her durumda pazarlık yapmak da genel bir âdet olarak görülüyor. Kiev iki dilli bir şehirdir Ukraynaca ve Rusça konuşulmaktadır. Bununla birlikte turistik açıdan gelişmiş olan şehirde İngilizce bilmek önemli bir avantaj sunmaktadır.

img

Kiev Hava Durumu

Loading...

Uçuş süreleri

Alternatif uçuşlar

Kiev varışlı yurt içi uçak biletleri

Kiev varışlı yurt dışı uçak biletleri

Merak Edilenler

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
hepsijet.svghepsiburada_market.svghepsipay.svghepsiglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis