Hepsiburada Seyahat
Hepsiburada Seyahat

Uçuş Ara

1

Yolcu


Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Uçak Bileti Anasayfa

Konya varışlı yurt içi uçak biletleri

Konya varışlı yurt dışı uçak biletleri

img

Konya Uçak Bileti

İnsanlık tarihinin ilk yerleşim yerlerinden biri olan ve tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Konya, adeta bir müze şehirdir. Mevlana’nın ‘Gel!’ diye çağırdığı, maneviyatın yoğun olduğu, tarihi İpek Yolu’nun en önemli ticaret ve konaklama merkezlerinden biri Konya, gezenlere unutulmayacak hatıralar bırakır. Konya; saraylar, camiler, müzeler ve türbeleriyle gezilmesi görülmesi gerekilen bir şehirdir. Siz de Konya uçak bileti satın alarak tarih ve duygu yüklü keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

Konya’da Gezilecek Yerler

Gezilecek yerler bakımından Konya, oldukça zengin bir çeşitliliğe sahiptir. Kültür ve inanç turizmi için her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin önemli duraklarından olan Konya, mutlaka görülmesi gereken şehirlerden biridir. Birçok medeniyete yıllarca kucak açan Konya’da yüzyıllar öncesinden kalma medreseler, hanlar, tarihi eserler görülebilir. Konya’da gezilecek yerlerin başında Mevlana Müzesi gelir. Mevlana Müzesi sözleri ve yaşamı ile tarihimizin kilit taşlarından biri olan Mevlana Celaleddin Rumi’nin dergâhıdır. Konya’ya gelenlerin ilk durağı olan Mevlana Müzesi; Mevlana Türbesi, Selçuklu döneminden eserler, el yazması Kuran-ı Kerim’ler, bal mumu heykeller gibi merak uyandırıcı birçok eser bulundurur. Konya’daki tarihi merak edenlerin mutlaka görmesi gereken diğer noktalar ise; Karatay Medresesi, İnce Minareli Medrese, Selimiye Camii, Sille Köyü ve Kilistra Antik Kenti’dir.

Konya tarihi dışında yeşil alanları ve gölleri ile gezenlere güzel zamanlar sunar. Konya merkezde bulunan Meram bağları yeşillikler denizidir. Çevresinde çok sayıda tarihi mekân ve park bulundurur. Türkiye’nin üçüncü büyük gölü olan Beyşehir Gölü ise ziyaret edilecek yerler listesinde en üstlerde yer almalıdır. Beyşehir Gölü gidenleri etkileyen gün batımı manzarası ve içerisinde bulunan 23 tane adasıyla Konya’nın önemli doğal güzelliklerinden biridir. Konya’nın en gözde noktalarından biri de Türkiye’nin ilk tropikal bahçesi olan Kelebekler Bahçesi’dir. İçerisinde 15 türden binlerce kelebeği barındıran bahçe, kelebek ve böceklerin kendi yaşam alanlarında gözlemlenebileceği önemli bir mekândır.

Konya’da Popüler Restoranlar / Alışveriş Yerleri

Kendine has bir mutfak zenginliğine sahip olan Konya’da her damağa hitap eden yemek seçenekleri bulmak mümkündür. En meşhur lezzetleri arasında yer alan fırın kebabı, Mevlana’nın eserlerine bile konu olmuştur. Bu bölgenin sofralarını şenlendiren kebabın tarihi Selçuklular’a kadar uzanmaktadır. Kendine has özgü etli ekmeği, özel hamuruyla yenilen arabaşı çorbası gibi yöresel tatların yer alan Konya’da bulunan maharetli eller gidenleri hayran bırakmaktadır.

Alışveriş merkezlerinde dünyaca ünlü birçok markayı içinde barındıran Konya, bunun yanı sıra güzel hatıra ve hediyelik eşyalar için oldukça fazla seçenek mevcuttur. Mevlana Türbesi’ne yürüme mesafesinde bulunan Kadınlar Pazarı; küflü peynir, Konya gevreği ve yağlı somun gibi ürünleri bulabileceğiniz önemli bir mekandır. Aynı zamanda Bedesten Çarşısı görülmeden dönülmemesi gereken diğer bir destinasyondur. Bedesten Çarşısı Kanuni Sultan Süleyman zamanında inşa edilmiştir ve tarihi, açık bir alışveriş merkezidir. Kumaştan mücevhere kadar birçok şeyi bu çarşıda rahatlıkça bulmak mümkündür. Şehir merkezinde Mevlana ve semazen bibloları, el dokuma halıları alabileceğiniz hediyelik eşya satan birçok dükkan görebilirsiniz.

Konya’da Ulaşım

Konya, Türkiye’nin merkezi bir noktasında olduğu için bu bölgeye ulaşım oldukça kolay. Konya’nın tam merkezinde bulunan havalimanı sayesinde şehre İstanbul’dan yaklaşık 1 saatte ulaşmak mümkündür. Havalimanından şehir merkezine servisler veya taksi ile ulaşım sağlanabilir. Havalimanı içinde özel araç kiralama firmaları da mevcuttur.

Şehrin tüm merkezi noktalarından geçen tramvay ile ekonomik ve rahatça ulaşım sağlayabilirsiniz. Selçuk Üniversitesi’nden başlayan tramvay, son durak olan Alaaddin Tepesi’ne kadar gitmektedir. Alaaddin Tepesi durağından Adliye Tramvay hattına tekrar binerek Mevlana Türbesi’ne rahatlıkça gidebilirsiniz. Aladdin Tepesi’nden 10 dakika yürüyerek de Mevlana Türbesi’ne ulaşılabilir.

Merak Edilenler

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
jet.svgturuncu_hx.svgpay.svgglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

mobilemobilemobile
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis