Konya Kayseri Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Konya Kayseri uçak biletleri

Konya - Kayseri
uçuşları

Konya Kayseri Uçak Bileti

Kayseri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kayseri kenti 6000 yıllık mazisi olan ilk yerleşim yerleri arasında bulunmaktadır. Kentin ilk uygarlığı Hititlerin ataları olan Hattiler’dir. Kayseri kentinin bilindik en eski adı Mazaka’dır. Mazaka, Kapadokya Krallığı’nın başkenti olmuştur. Milattan sonra 17 yılında ise kent Roma’nın egemenliğine altına girmiş ve Kayzer adını almıştır. Kayseri, devamlı akına uğramış bir kenttir. Bunun nedeni ise ticaret yollarının üzerindeki konumudur. Bir ara Moğolların egemenliği altına girmiştir. Malazgirt zaferinden sonra da Türklerin eline geçmiştir. Önce Danişmentlilerin egemenliğine girmiş daha sonrasında ise Selçuklar yönetimi almıştır. Selçuklu zamanında Konya’dan sonra Kayseri başkent kenti olmuştur. Bu nedenle Kayseri’de Selçuklu zamanından kalan pek çok esere rastlayabilirsiniz. Sık sık el değiştiren Kayseri kenti, 1515 yılında Yavuz Sultan Selim’in bir sefer dönüşünden sonra Osmanlı’nın topraklarına girmiştir. Milli Mücadele sırasında Kayseri kenti işgal edilemeyen kentler arasında yer almaktadır. Bu nedenle ilk meclisin Kayseri’de kurulması ihtimal olmuş ancak daha sonra Ankara’da kurulmasına karar verilmiştir. Cumhuriyet’in kurulmasından sonra Kayseri’ye epey yatırım yapılmıştır. 1926 senesinde Türkiye’de ilk uçak fabrikası Kayseri’de kurulmuştur. Daha sonra küçük ve büyük sanayi tesisleri kurulmuş ve dokuma, mobilyacılık, iplik, makine üretimi yapan yer sayısı da epey artış göstermiştir. Kayseri’nin nüfusu 1.434.357’dir. 

Kayseri’de Gezilmesi Gereken Yerler

Kayseri, büyük caddeleri, kentte yer alan Selçuklu yapıları, renkli sosyal yaşantısı, pastırmacılarıyla hem zihne hem mideye hitap etmektedir. Maziden bugüne değin ulaşmış birden çok tarihi yapıt ile karşılaşabilirsiniz. Kayseri’de ziyaret edilecek yerler arasında Kurşunlu Camii ve Şadırvanı, Mimar Sinan’ın yapmış olduğu yapıtların arasında yer alan ve bugüne değin gelen eserlerdendir. Bu camiinin esas adı Hacı Ahmet Paşa Camiidir. Ancak merkez kubbesi kurşunla kaplı olduğundan dolayı Kurşunlu Camii adı ile anılmış daha sonra da adı bu şekilde kalmıştır. Kayseri’de ziyaret edebileceğiniz bir başka mekan ise Kayseri Saat Kulesi’dir. Kayseri’nin merkezi Cumhuriyet Meydanı’nda yer alan Saat Kulesi II. Abdülhamit Han döneminde yapılmıştır. Kurtuluş Savaşı zamanında ise kulenin alt kısmındaki saat odası Müdafaa-i Kayseri bürosu olarak hizmet etmiştir. Saat kulesine bir merdiven ile çıkılıyormuş. Kayseri’de ziyaret edebileceğiniz bir başka mekan ise Kayseri Kalesi ve Arkeoloji Müzesi’dir. Roma İmparatorluğu döneminde yapılan iç kale suru ve dış kale suru bugüne değin gelebilmiştir. Kalenin iç bölümü Müze olarak kullanılmaktadır. Bu müzenin içinde Kayseri’de kurulmuş uygarlıklara ait kalıntılar sunulmaktadır. Kayseri’de yer alan Atatürk Evi’ni de mutlaka ziyaret edilmesi gereken listenize eklemelisiniz. Kayseri’yi ziyaret ettiğiniz zaman Hunat Hatun Külliyesi, Meryem Ana Kilisesi, Kayseri Kapalı Çarşısı, Alaca Kümbet, Kayseri Mahallesi, Talas gibi yerleri mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Kayseri’nin Tarihi Dokuya Sahip Yerleri

Kayseri kenti 6000 yıl öncesine değin uzanan kökleşmiş bir maziye sahip Türkiye’nin tarihi yapıtları yönünden en zengin ve en korunmuş alanlarındandır. Hunat Hatun Camiisi ve Külliyesi, Mahperi Hatun ile I. Alaeddin Keykubat’ın hanımının yaptırmış olduğu bir külliyedir. İçinde cami, kümbet, hamam ve medrese gibi bölümleri bulunmaktadır. Hunat Hatun Rum Kralı’nın kızıdır. Alaeddin Keykubat, Alanya Kalesi’ni 1220 senesinde kuşattığı zaman Kral Fard barış teklifinde bulunmuş ve daha sonra Alaeddin Keykubad’a iki tane şart koşmuştur. Kızı Destina’yı hanımı yapmasını ve yaşamının geri kalan zamanında Kırşehir’de yaşamasını istemiştir. Bu şartları Alaeddin Keykubad kabul etmiştir. 1238 senesinde yapılan külliye, ihtişamlı görüntüsü ve taş oymaları ile Selçuklu zamanı mimarını yansıtan en iyi örnekler arasındadır. 800 yıllık bu eser çürümeye yüz tutmuşken Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından tekrar yenilenmiştir. İçinde Türk- İslam sanatı ile ilgili toplam 22 adet atölye yer almaktadır. Kayseri’deki bir başka tarihi mekan ise Selçuklu Uygarlığı Müzesi’dir. Bu müze altı senede beş yüz binden fazla ziyaretçi almıştır. Selçuklu Uygarlığı Müzesi Selçuklu zamanındaki en mühim yapıtlar arasında yer almaktadır. Gevher Nesibe Sultan namına yaptırılmıştır. 1205 senesinde inşasına başlanmıştır ve Dünya’nın ilk çağdaş tıp merkezi kabul edilmiştir. Müze’nin içinde altı yüzden çok eser vardır. Kayseri’yi ziyaret ettiğinizde Zeynel Abidin Türbesi, Gevher Nesibe Hatun Medresesi ve Şifahane, Alaca Kümbet, Döner Kümbet, Kapalıçarşı ve Kazancılar Çarşısı, Mimar Sinan Evi Kayseri Lisesi Milli Mücadele Müzesi, Ağırnaş Yeraltı Şehirleri, Soğanlı Vadisi, Kapuzbaşı Şelalesi, Amerikan Koleji ve Hastanesi Binası, Güpgüoğu Konağı ve Etnografya Müzesi gibi tarihi dokusu zengin mekanları da görebilirsiniz. 

Kayseri’de Kültürel Etkinlikler

Kayseri tarihi yönden zengin olduğu kadar kültürel yönden de epey zengin bir kenttir. Kayseri’yi ziyaret ettiğiniz zaman hemen hemen her güne bir faaliyet ekleyebilirsiniz. Kayseri’de müzeleri ziyaret edebilir tiyatroya gidebilir, kitap fuarlarını gezebilir, tarihi eserleri ve tarihi yapıları görebilirsiniz. Yılın Mayıs ayında düzenlenen Düşünen Şehir Dergisi etkinliğinin yanı sıra, Hikaye Yarışması da yine Mayıs ayında düzenlenen bir aktivitedir. Mart ayında düzenlenen Tasavvuf Müziği Korusu Konserleri ile. Nasreddin Hoca Çocuk Tiyatrosu da izlenmeye değer etkinliklerdendir.

Kayseri Konaklama İmkanları 

Kayseri’de konaklama alanlarının çeşitleri en fazla merkezde bulunmaktadır. Kışın Erciyes ön planda iken iş gezisi için havalimanı yakınları tercih edilmektedir. Havalimanı yakınlarında lüks ve konforlu konaklama yerleri bulmanız oldukça kolaydır.

Kayseri’de Denenmesi Gereken Lezzetler

Bu güzel şehrin yalnızca kültürü ve tarihi değil aynı zamanda mutfağı da çok zengindir. Kayseri’nin en meşhur yemeği olan mantının bile 36 çeşidi bulunmaktadır. Lezzetleri ile adını duyurmuş olan bu şehrin ünü Evliya Çelebiye kadar uzanmaktadır. Herkesin bildiği gibi Kayseri pastırması Seyahatname'ye konu olmuştur. Mantısından, pastırmasına, tahinli yaprak satmasından, yağlamasına Kayseri mutfağında ün salmış birçok lezzet bulunmaktadır. Sizin de Kayseri’ye yolunuz düştüğü zaman bu farklı lezzetleri mutlaka denemelisiniz.

Kayseri Ulaşım Olanakları

Kayseri’de de taksi, otobüs, dolmuş ya da araç kiralayarak ulaşım yapmanız oldukça kolaydır. Şehir içinde otobüslerle istediğiniz yere uygun fiyatla ve kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehrin çoğu yerinde otobüs durakları bulunmaktadır.

Taksi ile Ulaşım

İster şehir içinde ister havalimanında taksi bulmanız oldukça kolaydır. İstediğiniz yere giderken konforlu ve hızlı bir şekilde ulaşım yapmak istiyorsanız taksi en güvenilir seçeneklerden biridir. 

Otobüs ile Ulaşım 

Havalimanı çıkışlarında kolaylıkla bulabileceğiniz duraklardan otobüs ya da dolmuşu kullanarak şehir merkezine gitmek mümkündür. Bu ulaşım araçları şehirde birden fazla yere ulaşım imkanı sağlamaktadır.

Araç Kiralama

Havalimanı çıkışında bulunan araç kiralama ofisleri ile görüşerek hızlıca zevkinize uygun aracı kiralayabilir ve tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz.

Konya Havalimanına En Hızlı ve En Uygun Ulaşım

Konya havalimanına taksi kullanarak en kısa sürede ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. En uygun fiyatlı ulaşım araçlarından biri ise otobüslerdir. Şehrin farklı noktalarından kalkan otobüsler ile havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Konya Kayseri Arası Uçuş Kaç Saat Sürer?

Konya Kayseri arası uçuş aktarmalı olarak toplam 3 saat 40 dakika sürmektedir. 

Konya Kayseri Arası Mesafe Kaç Kilometredir?

Konya Kayseri arası toplam 303,8 kilometredir. 

Konya Kayseri Uçak Bileti En Ucuz Ne Zaman Alınır?

Uçak biletinizi alırken birkaç hafta veya birkaç ay önceden almanız bütçenize oldukça kazanç sağlayacaktır.

img

Kayseri Hava Durumu

21 Eylül 2023

Sun

29 °C

29 °C

Uçuş süreleri

Kayseri

İstanbul

1 sa 15 dk

Kayseri

İzmir

1 sa 35 dk

Kayseri

Antalya

1 sa 15 dk

Kayseri

Lefkoşa

2 sa 45 dk

Kayseri

Ankara

2 sa 10 dk

Kayseri

Bodrum

2 sa 25 dk

Kayseri

Dalaman

2 sa 45 dk

Kayseri

Trabzon

2 sa 50 dk

Kayseri

Van

3 sa 15 dk

Kayseri

Ağrı

3 sa 20 dk

Konya Hava Durumu

21 Eylül 2023

Sun

26 °C

26 °C

Uçuş süreleri

1 sa 15 dk

Konya

İzmir

1 sa 15 dk

Konya

Antalya

2 sa 25 dk

Konya

Trabzon

2 sa 50 dk

Konya

Van

3 sa 15 dk

Konya

Ankara

2 sa 15 dk

Konya

Bodrum

2 sa 30 dk

Konya

Mardin

3 sa 20 dk

Konya

Erzurum

3 sa

Konya

Ordu

2 sa 55 dk

Alternatif uçuşlar

Konya çıkışlı yurt içi uçak biletleri

431,76TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,26TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.529,47TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.622,91TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.721,81TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.375,27TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.295,83TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.800,23TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.786,47TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.800,23TRY'den
başlayan fiyatlarla

Konya çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

1.704,60TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.961,11TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.708,40TRY'den
başlayan fiyatlarla

Kayseri varışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
624,99TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.592,15TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.448,82TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.766,98TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.917,96TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.922,78TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.267,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.865,25TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis