Hepsiburada Seyahat

Uçak Biletin

Burada

Nereden

Nereden

Nereye

Nereye

Gidiş Tarihi

Yolcu Bilgileri

1

Yolcu

Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Uçak Bileti Anasayfa

Konya Mardin uçak biletleri

Konya Havalimanı (KYA) - Mardin Havalimanı (MQM)

uçuşları

1.525,81 TRY'den

başlayan fiyatlarla

26 Kas 2022

Konya Havalimanı (KYA) - Mardin Havalimanı (MQM)

uçuşları

1.343,83 TRY'den

başlayan fiyatlarla

03 Ara 2022

Konya Havalimanı (KYA) - Mardin Havalimanı (MQM)

uçuşları

1.723,81 TRY'den

başlayan fiyatlarla

04 Ara 2022

Konya Havalimanı (KYA) - Mardin Havalimanı (MQM)

uçuşları

1.453,83 TRY'den

başlayan fiyatlarla

31 Ara 2022

Konya Havalimanı (KYA) - Mardin Havalimanı (MQM)

uçuşları

1.525,81 TRY'den

başlayan fiyatlarla

12 Oca 2023

Kıbrıs İstanbul Uçak Bileti

İstanbul Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İstanbul tarihi ile olduğu kadar doğasıyla, kültürüyle de ön plana çıkmıştır. Türkiye’nin değil aynı zamanda tüm dünyanın gözünün olduğu şehirdir. Coğrafi açıdan da önemli bir konumu vardır. Asya ve Avrupa arasında köprü görevi görür. Bu anlamda da hem doğu hem de batı kültürünün sentezini bir arada görmek mümkündür. 

Şehir tarihi boyunca iki büyük imparatorluk için başkent olmuştur. Bunlardan biri de Roma İmparatorluğudur. Dönemin imparatoru olan I. Konstantin başkenti Roma’dan İstanbul’a taşır. Aynı zamanda bu dönemde Roma İmparatorluğu doğu ve batı olmak üzere ikiye ayrılmıştır. İstanbul şehrinin ismi ise M.Ö 680’li yıllarda Byzantion olarak söylenmiştir. Bu dönemde Megaralı Kral Byzantas yaşamıştır. Onun onuruna verilmiştir. Roma İmparatorluğunda ise I. Konstantin şehre Nova Roma ismini vermiş olsa da ölümünden sonra Konstantinopolis olarak şehrin adı değişmiştir. 

İstanbul yeni bir başkent olmak için tüm özellikleri karşılayan bir şehirdir. Hatta Konstantin Yeni Roma ismini verdiği şehri yeniden inşa etmeyi hedeflemiştir. Özellikle iki şehir arasındaki en ilginç benzerlik ise İstanbul ve Roma’nın yedi tepeden oluşuyor olmasıdır. 

İstanbul’da Gezilebilecek Yerler

İstanbul tarihi açıdan bir hayli zengindir. Günden güne artan nüfusu da şehrin popülerliğini her geçen gün arttırmaktadır. Genellikle turistiktik noktaları ise Tarihi Yarımada denilen yerde toplanmıştır. İstanbul’u gezmek için 1-2 gün kesinlikle yeterli değildir. Haftalarınız olsa dahi İstanbul’u gezerken her gün farklı bir ayrıntıyı keşfetmeye devam edeceksiniz.

İstanbul ‘un gezilecek yerler listesinin başında Ayasofya yer alır. Dünya’da mimarlık tarihinin en gösterişli yapılarından biri olmasıyla ön plana çıkmıştır. Türkler Orta Asya’da Orhun kitabelerini dikerken Konstantinopolis üzerinde Ayasofya yapılmaya başlanmıştır. İstanbul için Ayasofya en ikonik sembollerinden biri olmuştur. 

Galata Kulesi, İstanbul’un bir diğer ikonudur. Aynı zamanda Galata Kulesi İstanbul gezinizdeki en romantik lokasyonlardan biridir. Kule hakkında birçok efsaneler günümüze kadar gelmiştir. Galata Kulesinin ne zaman yapıldığı hakkında net bir bilgi olmasa da İmparator Jüstinianus döneminde yapıldığı düşünülmektedir. Ayrıca Galata Kulesi Cenevizliler tarafından yeniden inşa edildiği bilinmektedir.

İstanbul Arkeoloji Müzesi, İstanbul’da gezi listesinde olması gereken en önemli noktalardan biridir. Dünyanın en büyük müzelerinden biri olma özelliğine sahiptir. İçerisinde Çinili Köşk bir hayli meşhurdur. Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılmıştır ve sivil mimariye en iyi örneklerden biridir. Müze içerisinde eski çağlardan kalma birçok önemli eserde yer alır. Her bir eser kronolojik sırayla özenle istiflenmiştir.

İstanbul’un Tarihi

İstanbul’un tarihi oldukça derin bir geçmişe hizmet eder. Bunu İstanbul’u gezerken de yakından görebilirsiniz. Sultanahmet Camii, İstanbul’un en önemli siluetlerinden biri olarak karşınıza çıkar. 1609 ve 1616 yılları arasında I. Sultan Ahmet tarafından yaptırılmıştır. Caminin mimari Sedefkâr Mehmet Ağa’dır. Aynı zamanda yapıyı daha dikkatli bir şekilde incelediğinizde Ayasofya ile benzer bir mimariye sahip olduğunu görebilirsiniz. 

Süleymaniye Cami, Kanuni Sultan Süleyman 1551 ve 1557 yılları arasında ünlü Mimar Sinan’a yaptırmıştır. Bu cami Mimar Sinan tarafından Ayasofya’dan daha akılda kalıcı bir şekilde inşa edilmiştir. 

Topkapı Sarayı, büyük bir devlete hizmet etmiştir. Aynı zamanda İstanbul’da en çok turist ağırlayan yerlerden biridir. İçerisinde birçok farklı koleksiyonlar yer alır. Osmanlı tarihinin derin izlerini ve zenginliklerini de yakından görebilirsiniz. Sarayın inşaatı I. Bayezid döneminde başlamıştır. I. Selim, I. Süleyman ve sonrasında her geçen yeni sultan tarafından inşa edilerek hükümdarlık süreçlerine devam etmişlerdir. 

1843 ve 1856 yılları arasında Dolmabahçe Sarayı yaptırılmıştır. Saray Barok stilde yapılmıştır. Osmanlı devleti sarayı inşa ederek güç gösterisi yapmıştır. Saray yapıldığı dönemden sonra tam 6 padişaha ev sahipliği yapmıştır. 

Yerebatan Sarnıcı, İstanbul’un yeryüzünün güzel olduğu kadar yer altının da güzel olduğunun kanıtıdır. Roma İmparatoru olan Jüstinianus döneminde yaptırılmıştır. Amacı ise kentin su ihtiyacının karşılanmasıdır. Yapının olduğu yerde daha öncesinde bulunan bazilikadan dolayı Bazilika Sarnıcı olarak da bilinir. 

Bunların dışında Kariye Müzesi, Türk ve İslam Eserleri Müzesi, Kalenderhane Cami, Sakıp Sabancı Müzesi, Fatih Cami, Haydarpaşa Garı, Çamlıca Tepesi, Kız Kulesi, İstiklal Caddesi de gezilebilecek yerler arasındadır. 

İstanbul’da Kültürel Etkinlikler

İstanbul kültür ve sanatın yaşadığı bir şehirdir. Buna eşlik eden birçok festivalleri vardır. Yılın her mevsiminde ardı arkası kesilmeyen festivalleriyle birlikte çeşitli organizasyonlar yapılır. Baharın gelişiyle de git gide artan bir festival etkinliği yer alır. Binlerce kişi tarafından da ilgi gören festivaller her yıl düzenli olarak gerçekleşir.

İstanbul Uluslararası Kukla Festivali, İstanbul Uluslararası Dans Festivali, İstanbul Film Festivali, İstanbul Sahaf Festivali, İstanbul ShoppingFest, İstanbul Tasarım Bineali, İstanbul Caz Festivali, ChillOut Festivali, Uluslararası İstanbul Opera Festivali, İstanbul Müzik Festivali, İstanbul Uluslararası Doğaçlama Festivali, İstanbul Tiyatro Festivali, İstanbul Lale Festivali, Ekşi Fest olmak üzere katılım gösterebileceğiniz etkinlikler vardır. 

İstanbul’da Konaklama

İstanbul oldukça büyük ve metropol bir şehirdir. Her yıl milyonlarca turisti ağırlayan şehirde konaklama için iyi tercihler yapabileceğiniz alanlarda vardır. Lüks otelleri ile bütçe dostu kalacak yerler de bulabilirsiniz. Aynı zamanda ev kiralama seçenekleri de mevcuttur. Eğer İstanbul’da merkezi bir yerde kalmak isterseniz Şişli, Taksim, Mecidiyeköy, Beşiktaş, Levent gibi yerleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede birçok yere de kolay bir şekilde gidip gelme imkanınız olacaktır.

İstanbul’un Lezzetleri

İstanbul mutfağı bir nevi saray mutfağıdır. Ancak günümüzde İstanbul’a özgü lezzetler hatırlanmayacak durumdadır. İstanbul daha çok Türkiye’nin diğer şehirlerine özgü olan lezzetleri yer etmiştir. Birbirinden lezzetli dönerler, et kebaplar, baklavalar İstanbul’da da yiyebilirsiniz. Eğer Osmanlı saray mutfağını merak ediyorsanız bu hizmeti sağlayan mekanlarda yer alır. İstanbul’da aynı zamanda farklı dünya lezzetlerini de tadabileceğiniz yerler vardır. 

İstanbul’da Ulaşım

İstanbul şehir içi ulaşım noktasında oldukça gelişmiş bir şehirdir. Özellikle metropol yapısından ötürü toplu taşıma araçları genel olarak kalabalıktır. Metrobüs, tramvay, metro, otobüs, minibüs, dolmuş, taksi, Marmaray gibi ulaşım araçları vardır. 

Metrobüs ile Ulaşım

İstanbul’da en rahat toplu taşıma araçlarından biridir. İstediğiniz yere trafik sorunu olmadan sizleri kolaylıkla kısa sürede götürür. Aynı zamanda metro ve tramvay hatlarıyla da bağlantısı vardır. Tarihi noktalar için aktarma yapmanız gerekirse metrobüsten geçiş yapabilirsiniz. 

Kıbrıs Havaalanına Ulaşım Olanakları

Kıbrıs Havaalanına ulaşım için taksi kullanabilirsiniz. Kıbrıs’ın hemen her noktasından kolaylıkla taksi bulmanız mümkündür.

Kıbrıs’tan İstanbul’a Uçuş Kaç Saat Sürer?

Kıbrıs’tan İstanbul’a uçuş 90 dakika sürer. Aktarmalı olarak seyahat ederseniz eğer bu süreç daha da uzayacaktır. 

Kıbrıs İstanbul Arası Kaç Km?

Kıbrıs ile İstanbul arası 761 kilometredir.

İstanbul’a Uçak Bileti En Uygun Ne Zaman Alınır?

İstanbul’u 4 mevsim ziyaret edebilirsiniz. Her mevsim ayrı güzellikte olan bir şehirdir. İstanbul seyahatinizi de buna göre ayarlayabilirsiniz. Uçak biletinizi ise gidecek olduğunuz tarihten önce satın alırsanız sizler için daha uyguna denk gelmiş olacaktır.

İstanbul’da İklim Nasıldır?

Hem Asya hem de Avrupa kıtalarına ev sahipliği yapar. Karadeniz ve Akdeniz arasında bir geçiş iklimi görülür. Marmara bölgesinde en çok yağış alan şehirlerden biri olmasıyla da ön plana çıkmıştır. 

img

Mardin Hava Durumu

24 Kasım 2022

Sun

14 °C

14 °C

Uçuş süreleri

Mardin

İstanbul

1 sa 50 dk

Mardin

İzmir

2 sa 10 dk

Mardin

Ankara

1 sa 25 dk

Mardin

Antalya

1 sa 45 dk

Mardin

Adana

2 sa 25 dk

Mardin

Alanya

2 sa 30 dk

Mardin

Muğla

2 sa 40 dk

Mardin

Kayseri

3 sa 5 dk

Mardin

Lefkoşa

3 sa 35 dk

Mardin

Samsun

3 sa 10 dk

Mardin

Bakü

3 sa 50 dk

Mardin

Hamburg

5 sa 15 dk

5 sa 35 dk

Mardin

Berlin

4 sa 40 dk

Mardin

Viyana

4 sa 20 dk

Mardin

Oslo

5 sa 50 dk

Mardin

Amsterdam

5 sa 35 dk

Konya Hava Durumu

24 Kasım 2022

Sun

10 °C

10 °C

Uçuş süreleri

1 sa 10 dk

Konya

İzmir

1 sa 15 dk

Konya

Antalya

2 sa 25 dk

Konya

Trabzon

2 sa 50 dk

3 sa

Konya

Ankara

2 sa 10 dk

Konya

Muğla

2 sa 25 dk

Konya

Van

3 sa 15 dk

Konya

Ordu

2 sa 50 dk

Konya

Rize

3 sa 5 dk

4 sa 10 dk

3 sa 35 dk

Konya

Paris

4 sa 40 dk

Konya

Berlin

4 sa 5 dk

4 sa 25 dk

Alternatif uçuşlar

Konya çıkışlı yurt içi uçak biletleri

Konya - İstanbul

uçuşları

431,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Konya - İzmir

uçuşları

349,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Konya - İzmir

uçuşları

349,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Konya - İzmir

uçuşları

349,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Konya - Antalya

uçuşları

1.291,83 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Konya - Trabzon

uçuşları

1.227,83 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Konya - Lefkoşa

uçuşları

1.301,35 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Konya - Ankara

uçuşları

1.129,82 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Konya - Muğla

uçuşları

1.227,83 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Konya - Van

uçuşları

1.241,83 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Konya çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

Konya - Amsterdam

uçuşları

2.391,06 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Konya - Amsterdam

uçuşları

2.391,06 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Konya - Amsterdam

uçuşları

2.391,06 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Konya - Amsterdam

uçuşları

2.391,06 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Konya - Amsterdam

uçuşları

2.391,06 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Konya - Kopenhag

uçuşları

1.672,64 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Konya - Paris

uçuşları

3.449,43 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Konya - Berlin

uçuşları

2.345,34 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Konya - Dusseldorf

uçuşları

3.370,69 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Konya - Dusseldorf

uçuşları

3.370,69 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Mardin varışlı yurt içi uçak biletleri

Samsun - Mardin

uçuşları

1.245,25 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Bursa - Mardin

uçuşları

1.450,08 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Konya - Mardin

uçuşları

1.343,83 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Çanakkale - Mardin

uçuşları

1.237,42 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Adana - Mardin

uçuşları

1.299,23 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Muğla - Mardin

uçuşları

1.395,00 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya - Mardin

uçuşları

439,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Mardin

uçuşları

591,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İzmir - Mardin

uçuşları

559,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İstanbul - Mardin

uçuşları

754,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Mardin varışlı yurt dışı uçak biletleri

Köln - Mardin

uçuşları

4.509,97 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Varna - Mardin

uçuşları

4.087,78 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Bakü - Mardin

uçuşları

4.560,56 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Basel Mulhouse - Mardin

uçuşları

5.658,65 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Frankfurt - Mardin

uçuşları

3.830,88 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Frankfurt - Mardin

uçuşları

3.830,88 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Frankfurt - Mardin

uçuşları

3.830,88 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Frankfurt - Mardin

uçuşları

3.830,88 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Frankfurt - Mardin

uçuşları

3.830,88 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Stockholm - Mardin

uçuşları

2.305,53 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Nasıl uçak bilet satın alabilirim?

02

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

03

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

04

Esnek bilet nedir?

05

Promosyonlu bilet nedir?

06

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

07

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

08

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

09

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

10

Biletime nasıl ulaşırım?

11

Faturam ne zaman gelir?

12

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

13

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

14

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

15

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

16

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

17

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

18

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

19

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

20

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

21

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

22

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

23

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

24

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.svg
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis