Lefkoşa Ankara Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Lefkoşa Ankara uçak biletleri

Lefkoşa - Ankara
uçuşları

Lefkoşa Ankara Uçak Bileti

Ankara Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan ve başkent olan Ankara, memur şehri olarak bilinir. İç Anadolu Bölgesinin en kalabalık, en gelişmiş ve en modern şehridir. Bu şehir her yıl çeşitli sebeplerden ötürü ziyaret edilir. Bu sebepler arasında iş, eğitim, sağlık, tatil gibi daha pek husus sıralayabiliriz. 

Ankara’da 2022 verilerine göre 5 milyon 817 bin 570 kişi yaşar. Bu nüfus verilerine göre Türkiye sıralamasında İstanbul’dan sonra gelir. Ankara’ya geçmişten bugüne Hitit imparatorluğu, Frigler, Persler, Persler, Lidyalılar, Makedonlar, Bizans, Selçuklu, Galatlar, Romalılar, Osmanlı İmparatorluğu ve Türkiye Cumhuriyeti egemen olmuştur. O nedenle şehirde görülmesi gereken pek çok kültürel ve tarihi yapı vardır. 

Ankara’da Gezilmesi Gereken Yerler 

Başkent Ankara, yerli ve yabancı turistlerin gezi listesinde ilk sıralarda yer alır. Çünkü bu metropol doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi ve kültürel zenginlikleriyle de görenleri mest eder. Özellikle önemli bir yapıt olan Anıtkabir, Türkiye’nin ve Dünyanın pek çok noktasından ziyaretçi çeker. 

Doğal güzellikleri arasında bulunan ve pek çok aktivite şansı sunan yerlerde vardır. Bisiklet sürebileceğiniz Eymir gölü, Piknik yapıp doğayla baş başa kalacağınız mavi göl ve Soğuksu milli parkı vardır.Moğan Gölü ve Karagöl’de Ankara’da görülmesi gereken doğal güzeller arasında yer alır. Bahsi geçen noktalarda muhteşem fotoğraflar çekilebilir, anılarınıza anı ekleyebilirsiniz. 

Ankara Kalesi hem tarihi bir yer olup hem de şehir manzarası sunan bir kaledir. O nedenle bu kaleye çıkarak şehre kuşbakışı olarak bakabilirsiniz. Ankara’da mutlaka görmeniz gereken diğer yerler arasında ise Kurtuluş Savaşı Müzesi, Hamamönü, Hacı Bayram Cami, Atakule, Kızılay Milli İrade Meydanı, Anadolu medeniyetler müzesi, Kuğulu park, Ulucanlar Cezaevi Müzesi, Türk Hamamı Müzesi ve Kocatepe camii vardır. 

Ankara’nın Tarihi Dokusu

Ankara geçmişten günümüze kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir şehirdir. Bundan dolayı ilde görülmesi gereken pek çok tarihi ve kültürel doku bulunur. Şehre adımınızı attığınız zaman ilk olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün kabri olan Anıtkabir’e gitmelisiniz. Yerli halk ve turistlerin büyük ilgi topladığı Ulucanlar Cezaevi Müzesini de görebilirsiniz. 

Ankara’da görülmesi gereken diğer tarihi yerler arasında Kurtuluş Savaşı Müzesi, Ankara kalesi, Hamamönü, Kocatepe camisi, Mehmet Akif Ersoy Müzesi ve Türk Hamamı Müzesi vardır. 

Ankara’da Kültürel Etkinlikler

Ankara’ya her yıl ziyarete gelen yerli ve yabancı turistleri ağırlar.Gece hayatı Ankara’da canlıdır. Kültürel etkinlikleriyle de ziyaretçilerinin ilgisini çeker. Şehirde bisiklet sürebileceğiniz Eymir gölü, Piknik yapıp doğayla huzur bulabileceğiniz mavi göl ve Soğuksu milli parkı vardır. Bunların yanı sıra Turşu festivali, film festivali, müzik festivali, caz festivali gibi daha pek çok festival vardır. Eğlenceli ve keyifli zamanlar geçirmenize olanak sağlayacak bu festivallere, şenliklere ve konserlere katılabilirsiniz. Ankara’da gece hayatı da oldukça aktiftir. Şehrin hemen hemen her noktasında barlardan diskolara, restoranlardan canlı müzikli kafelere kadar pek çok mekan bulunur. 

Ankara’da Konaklama İmkanları 

Ankara her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turist tarafından çeşitli sebeplerle ziyaret edilir. Eğitim, iş, tatil, kültür turu, sağlık turizmi ve daha pek çok sebep sıralanabilir. O sebeple Ankara’nın şehir merkezinde ve ilçelerinde pek çok konaklama tesisi bulunur. Bu da yerli ve yabancı turistleri muhteşem bir şekilde ağırlamalarına neden olur. 

Konaklama tesisleri Ankara’nın Kızılay, Ulus, Bahçelievler, Tunalı gibi semtlerinde yoğunlaşmıştır. Bahsi geçen semtler oldukça işlektir. O nedenle gidilecek ve görülecek yerlere kolayca ulaşılmasına olanak sağlar. İşlek semtlerde büyük otellerden butik otellere, pansiyonlardan günlük evlere ve apartlara kadar pek çok seçenek vardır. Haliyle bu konaklama tesisleri her bütçeye ve beklentiye hitap eder. 

Ankara’da Mutlaka Denenmesi Gereken Lezzetler

Ankara mutfağı hem ilçelerinde hem de şehir merkezinde eşsiz lezzetler sunarak, her damak zevkine hitap etmeyi başarır. Özellikle ilçelerinde tadacağınız Ankara lezzetleri oldukça fazladır. O nedenle Beypazarı, çubuk, kazan, Kızılcahamam gibi ilçelere gidebilirsiniz. Örneğin Ankara’nın Çubuk ilçesinde turşu, armut, vişne gibi popüler lezzetleri deneyebilirsiniz. Beypazarı’na giderek Beypazarı kurusu başta olmak üzere Beypazarı güvecini ve Beypazarı kebabını tadabilirsiniz. 

Ankara’nın simidi oldukça popüler bir lezzettir. Şehrin her noktasında bu simidi tadabileceğiniz seyyar satıcılar bulabilirsiniz. Bunların dışında Ankara kebabı ve Ankara tava son derece lezzetlidir. Atatürk Orman Çiftliğinde Kokoreç,köfte ekmek ve balık ekmek tadabilirsiniz. Ankara’da Tandır ve Beytiyi de mutlaka denemelisiniz. Bulgur pilavı , öllüğün körü ve tamtak tiridi Ankara lezzetleridir.

Ankara’da Ulaşım Olanakları 

Lefkoşa’dan Ankara havalimanına 1 saat 5 dakika gibi bir sürenin sonunda ulaşmış olursunuz. Ankara gezisi sırasında kullanabileceğiniz pek çok ulaşım aracı vardır. Bu ulaşım alternatifleri fiyat ve konfor bakımından birbirinden çok farklıdır. Ancak Ankara’da her beklentiye ve bütçeye hitap eden ulaşım aracı vardır. Bunlar arasında taksi, otobüs, özel araç, servisler ve özel servis otobüsleri gibi seçenekleri sayabiliriz. 

Otobüs ile Ulaşım

Ankara’da ulaşım seçeneklerinden en ekonomik olan ulaşım aracı belediye otobüsleridir. Ankara Havaalanından şehir merkezine ve başka alana belediye otobüsleri vasıtasıyla kısa zaman içerisinde ulaşabilirsiniz. Dilerseniz merkeze dilerseniz otelinize dilerseniz de gezip görmek istediğiniz yerlere belediye otobüsleri ile gidebilirsiniz.

Dolmuş ile Ulaşım

Ankara Esenboğa havaalanından şehir merkezine ulaşmak için dolmuş veya minibüste tercih edebilirsiniz. Minibüsler oldukça ekonomik fiyatlara sahip olan ulaşım araçları arasında bulunur. 

Araç Kiralama 

Ankara havalimanından araç kiralayarak da geziye başlayabilirsiniz.Birçok firmanın verdiği araç kiralama hizmeti ile orta segment veya lüks arabalardan bütçeniz doğrultusunda seçim yapabilirsiniz. 

Taksi ile Ulaşım

Ankara Havalimanına indiğinizde tercih edebileceğiniz bir diğer seçenek ise taksidir. Hem konforlu hem de pratik bir seçenek olan taksiler ile kısa bir yolculuk yapabilirsiniz. Ancak taksiler bütçesi kısıtlı olan ziyaretçiler tarafından pek tercih edilmez. 

Metro ile Ulaşım

Ankara şehir içi ulaşımında kullanabileceğiniz bir diğer seçenek ise metrodur. Ankara’nın pek çok noktasına giden metro ile kısa zamanda iyi bir yolculuk geçirebilirsiniz. 

Lefkoşa Havalimanına En Uygun Ulaşım Nasıldır?

Lefkoşa Havalimanı ile şehir merkezi arası yaklaşık on üç kilometre uzaklıktadır..Lefkoşa havaalanına en ekonomik şekilde ulaşabilmeniz için KIBHAS otobüslerini tercih edebilirsiniz. Bunun dışında taksi ve servis aracı ile de konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz. 

Lefkoşa ile Ankara Uçuşu Kaç Saat Sürer?

Lefkoşa ile Ankara arası seferler yaklaşık olarak 1 saat 5 dakika sürer. Birbirinden farklı şirketlerle gerçekleştirebileceğiniz uçuşlarda istediğiniz konforu ve rahatlığı bulabilmeniz için siz değerli yolculara pek çok seçenek sunulur. 

Lefkoşa ile Ankara Arası Mesafe Kaç Kilometre?

Lefkoşa ile Ankara arası mesafe kuş uçuşu olarak yaklaşık 533 kilometredir. 

Lefkoşa ile Ankara Uçak Bileti En Ucuz Ne Zaman Alınır?

Lefkoşa ile Ankara arasında gerçekleştirilen uçuş hizmeti pek çok firma tarafından düzenlenir. Uçak şirketleri müşterilerini mutlu etmek için kimi zaman indirim ve avantajlar düzenler. Bu sayede onların daha ekonomik fiyatlara gidecekleri şehirlere ulaşmalarını sağlarlar. Bu durumdan faydalanabilmek için uçak firmalarını takip etmeniz gerekir.img

Ankara Hava Durumu

22 Eylül 2023

Sun

17 °C

10 °C

Uçuş süreleri

Ankara

İstanbul

55 dk

Ankara

İzmir

1 sa 10 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Lefkoşa

1 sa 15 dk

Ankara

Van

1 sa 30 dk

Ankara

Antalya

1 sa 5 dk

Ankara

Trabzon

1 sa 15 dk

Ankara

Gaziantep

1 sa 10 dk

Ankara

Erzurum

1 sa 20 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Bakü

2 sa 20 dk

Ankara

Berlin

3 sa 15 dk

3 sa 40 dk

Ankara

Viyana

2 sa 40 dk

Ankara

Paris

3 sa 55 dk

Ankara

Londra

4 sa 50 dk

Ankara

Moskova

4 sa 30 dk

Ankara

Bişkek

4 sa 40 dk

Ankara

Almanya

4 sa 20 dk

Lefkoşa Hava Durumu

22 Eylül 2023

Sun

24 °C

21 °C

Uçuş süreleri

Rota bilgisi bulunamadı

Alternatif uçuşlar

Ankara varışlı yurt içi uçak biletleri

431,76TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
786,42TRY'den
başlayan fiyatlarla
668,20TRY'den
başlayan fiyatlarla
616,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
677,45TRY'den
başlayan fiyatlarla

Ankara varışlı yurt dışı uçak biletleri

2.819,26TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.860,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.446,17TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.659,51TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.972,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.753,01TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.715,87TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.006,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.006,48TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis