Hepsiburada Seyahat
Hepsiburada Seyahat

Uçuş Ara

1

Yolcu


Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Uçak Bileti Anasayfa

Londra varışlı yurt içi uçak biletleri

Londra varışlı yurt dışı uçak biletleri

img

Londra Uçak Bileti

Romanlara ve filmlere konu olan kasvetli havasıyla tüyler ürpertici bir atmosfer yaratan Londra, aniden gelen yağışları, taş binaları, Game of Thrones dizisini andıran kale ve şatolarıyla benzersiz bir tatil fırsatı sunuyor. Pahalı bir şehir olarak düşünülmesine karşın son yıllarda alternatiflerini genişleten Londra, her bütçe için uygun bir plan oluşturmanıza imkan tanıyor. Konaklama seçeneklerinden gezilecek yer bolluğuna, dillere destan parklarından parmaklarınızı yedirecek lezzetlerine kadar her yönüyle eşsiz bir destinasyon olan Londra'ya gitmek için Londra uçak bileti de hemen her zaman bulunabiliyor.

Londra'da Gezilecek Yerler

Londra denince akla iki ayrı nokta geliyor. Bunlardan ilki olan British Museum, üzerinde güneş batmayan dev imparatorluğun başarılarla dolu tarihini gözler önüne seriyor. Bununla birlikte müzede dünyanın dört bir yanından getirilmiş arkeolojik zenginlikler de sergileniyor. Oldukça geniş bir koleksiyona sahip olan müzeyi baştan sona gezebilmek için beş tam günün buraya ayrılması gerektiği ifade ediliyor. Müze, giriş ücreti talep etmemesi sayesinde de ziyaretçilerin beğenisini kazanıyor.

Londra'nın en ünlü ikinci noktası ise London Eye olarak kabul ediliyor. Avrupa'nın en büyük dönme dolabı olma unvanının da sahibi olan bu ikonik yapıyı yılda 3 milyon turistin ziyaret ettiği tahmin ediliyor. Dönme dolaba bindiğinizde size öyle bir manzara eşlik ediyor ki Londra, sadece buradan görüldüğünde dahi kalbinizin hızlı çarpmasını sağlıyor.

Londra'da Popüler Restaurantlar / Alışveriş Yerleri

Londra'da popüler ve başarılı bir restoran arayanların önüne oldukça uzun bir liste çıkıyor. Yıldan yıla popülerliğini arttıran Taste of Nawab, Kuzey Londra'nın eksantrik havasını sunuyor. Londra ve Birleşik Krallık için bir hayli ünlü olan Hint mutfağı, Taste of Nawab sayesinde ulaşılabilir bir kültür halini alıyor. Bu küçük restoran ise fazla turistik olmaması sebebiyle samimi bir ortam sağlıyor.

Şehre gelmişken İngiliz mutfağının tadına bakmak isterseniz de Latitude Wimbledon doğru tercih oluyor. Kahvaltı ya da brunch saatlerinin olmazsa olmaz duraklarından biri olan bu özel restoranda İngiliz yemek kültürünün hemen her çeşidini bulmak mümkün. Biftek ve benzeri yemeklerin dışına çıkıp sürpriz tatlar arayanlar için mekan, Crispy Calamari isimli yemeği tavsiye ediyor.

Londra'nın alışveriş caddeleri, merkez dolaylarında boydan boya uzanıyor. Oxford Street şehrin en lüks mağazalarını barındırırken şehrin biraz dışındaki Camden Town, gezginlere farklı bir alışveriş hazzı yaşatıyor. Oxford Street Türkiye'de bulunmayan bazı dünyaca ünlü markalara da ev sahipliği yapıyor. Bu, caddeyi özellikle Türkiye'den gelen turistler için cazip kılıyor. Diğer taraftan Camden Town ise gençlerin ve punk kültürünün yükseldiği bir semt olarak öne çıkıyor. Camden Town'da ikinci el ürünlerden vintage modasına kadar pek çok farklı ürün bulmak mümkün.

Londra'da Ulaşım

Londra'da birden fazla havalimanı olduğundan alacağınız bileti kontrol etmeniz şart. Ancak hangi havalimanında ineceğiniz fark etmeksizin Londra havalimanı ile şehir merkezi arası ulaşımda otobüsler ve taksiler kullanılıyor. Şehir merkezine ulaşım için turistler genellikle taksileri tercih ederken yerel halk otobüsleri kullanıyor.

Londra'nın şehir merkezine ulaştıktan sonra çevredeki semtlere ya da popüler lokasyonlara gitmek için pek çok toplu taşıma aracı imkanı veriliyor. Merkezi noktalar için ulaşımda otobüsler ve metro hatları bir adım öne çıkıyor ancak şehir merkezine uzak semtlere ulaşımda trenler en mantıklı seçenek gibi görünüyor. Ayrıca şehrin yolları engebeli olmadığından bisiklet kiralama yöntemi de turistlerin tercihleri arasında yer alıyor. Londra, her konuda olduğu gibi ulaşım konusunda da ziyaretçilere herhangi bir zorluk çıkarmıyor.

Merak Edilenler

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
jet.svgturuncu_hx.svgpay.svgglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

mobilemobilemobile
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis