Malatya varışlı yurt içi uçak biletleri

822,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
616,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
624,99TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.772,98TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.749,43TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.644,60TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.791,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.667,22TRY'den
başlayan fiyatlarla
4.010,54TRY'den
başlayan fiyatlarla

Malatya Uçak Bileti

Malatya sahip olduğu doğal güzellikleri ve tarım yönünden zengin bir il olmasından sebebiyle her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Gerek ticari gerekse kültürel gezilerin en önemli şehirleri arasında yer alan Malatya her geçen gün gösterdiği gelişme ile mutlaka gezip görülmesi gereken bir nokta haline geliyor. Malatya’ya en kısa sürede ve konforlu ulaşım sağlamak için uçak en avantajlı ulaşım aracıdır. Uçakların gidecek lokasyona göre değişiklik gösterse de maksimum 3 ila 4 saatlik bir süre zarfında Malatya’da olur ve Malatya’nın eşsiz güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

Malatya Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Malatya, coğrafi konumu sebebiyle en eski medeniyetlerin merkezi durumunda olmuş şehirlerden biridir. Geçmişin izlerini üzerinde taşımaya devam eden ve birçok doğal güzelliği ile ön plana çıkan Malatya ili, tarihi kervan yolları başta olmak üzere, İpek ve Kral yollarını da üzerinde barındıran bir şehir olması ile bilinir. İlk yerleşim yerlerinden biri durumunda olan Malatya, Doğu Anadolu bölgesinde yer alır. 781 binlik nüfusu ile Türkiye’nin 81 ili arasında en kalabalık 27. şehirdir. 

Malatya il sınırında tarihi izlere rastlayabileceğiniz birçok nokta mevcuttur. Höyük olarak bilinen bu eşsiz doğa harikası bölge gezi rotalarının en çok tercih edilen noktaları arasında yer alır. İlk yerleşim yeri olan Cafer Höyük, kazı çalışmalarında tespit edilmiş ve Neolitik çağdan başlayarak, Bizans döneminden kalma birçok kalıntılar ortaya çıkmıştır. 

Malatya Doğu Anadolu bölgesinin de ekonomik yönden en gelişmiş şehirlerinden bir tanesidir. Malatya ekonomisi Türkiye’nin ihracat sektörüne de büyük oranda katkı sağlar. Malatya’yı ekonomik yönden en önemli kılan ürün kayısıdır. Kayısı üretimi iş yönünden de burada yaşayan kişilerin istihdam olmasına katkı sağlayarak yöre halkının geçinmesine yardımcı oluyor. Kayısı üretimi genellikle kuru kayısıya yöneliktir. Kurutulan bu kayısılar Türkiye’nin ve dünyanın birçok farklı noktasına ihraç ediliyor. Tadına doyum olmaz ve benzersiz lezzeti ile kayısı konusunda bir numara olan Malatya ili, en çok ziyaret edilen iller arasında ilk sırada olmaya devam ediyor.

Malatya’da Gezilmesi Gereken Yerler?

Malatya tarihi dokuyu üzerinde barındıran önemli yerlerden birisi olmasından dolayı gezip görülecek birçok tarihi noktaları bulunuyor. Doğası ile de ön planda olmayı başaran Malatya’da gezip görülecek yerler şu şekildedir;

Arapkir

Doğası, yemyeşil ağaçları Malatya’nın en sevilen noktası olan Arapgir, tarihi ilçe merkezi olarak biliniyor. Yeşilliklerin içerisine konumlandıran köyleri ile tertemiz bir atmosferi bulunan Arapgir, eski dönemlerde İpek yolu olarak kullanılan bir noktadır. Ancak değişen süreçler nedeni ile eski kalabalık halinden eser kalmayan Arapgir, taş konakları ile ünlü hale gelmiş, Malatya’yı ziyaret eden kişilerin ilk uğradığı yerdir. Sizler de Malatya gezisi yaparsanız Arapgir’e uğramayı ihmal etmeyin.

Fotoğraf Makinesi ve Gramofon Müzesi

Fotoğraf tutkunlarının es geçmediği bir yer olan Fotoğraf makinesi ve Gramofon Müzesi, Asya ve Avrupa’da yer alan en büyük müzeler arasında yer alır. Fotoğraf Makinesi ve Gramofon müzesinde eski dönemlerden kalma ilk fotoğraf makineleri, ilk radyolar mevcuttur. Aynı zamanda dünya üzerinde sadece sayılı olarak üretilen altın fotoğraf makineleri de bu serginin içerisinde yerini almaktadır. Müze içerisinde ister rehber eşliğinde, isterseniz bizzat kendiniz giderek burada yer alan birbirinden farklı fotoğraf makinesi, radyo ve gramofonları canlı olarak görebilirsiniz.

Nemrut’ta Gün Doğumunu Tercih Edebilirsiniz 

Nemrut, Adıyaman’a bağlı olan bir yer olsa da Malatya üzerinden ulaşımı oldukça kolaydır. Bu nedenle burada gün doğumuna şahit olmak ve benzersiz manzaraları görmek için Nemrut’ta gün doğumuna katılabilirsiniz.

Malatya’nın Tarihi

Malatya Doğu Anadolu’da Fırat Nehrinin kenarında yer alan bir şehir olmasından dolayı ilk yerleşimler M.Ö. 6000 yıllarına dayanıyor. Aynı zamanda önemli ticaret yollarına sahip olmasından dolayı da tarihte Malatya’nın ayrı bir önemi bulunur. Önemli ticaret noktalarına yakınlığı nedeni ile devletler arasında birçok anlaşmazlığa neden olmuştur. İlk yerleşim yeri olarak su kenarları tarıma elverişli alan tercih edilmiştir.

Malatya Kültürel Etkinlikler

Malatya’da yılın belirli zamanlarında birçok kültürel faaliyet düzenleniyor. Kültürel etkinliklere her yıl binlerce kişi misafir olarak geliyor. Malatya’da düzenlenen keyif alabileceğiniz kültürel etkinlikler;

  • Malatya kültür sanat etkinlikleri ve kayısı
  • Malatya uluslararası film festivali

Malatya’da Konaklama

Malatya’da birçok konaklama seçenekleri mevcuttur. Lüks otelleri ve taş konakları ile ünlü olan bu ilde, herkesin bütçesine uygun konaklama yapabileceği birçok nokta vardır. Malatya’ya geldiğiniz zaman bütçenizi sarsmadan konaklama yapabileceğiniz apart ve benzeri birçok otel seçenekleri mevcuttur. Sizler, kendi bütçenize göre Malatya ilinde yer alan konaklama seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Malatya’da Lezzetler 

Malatya sadece tarihi lokasyonları ile değil aynı zamanda mutfak kültürü açısından da başarılı olan illerimizden biridir. Birbirinden farklı damak zevklerine uyum sağlayan Malatya ili tadına doyulmaz lezzetleri ile adından söz ettirmeyi başarıyor. Malatya’ya geldiğiniz de mutlaka tatmanız gereken lezzetler şu şekildedir;

  • Kiraz yaprağı sarması 
  • Analı kızlı
  • İçli köfte
  • Acılı ayran
  • Mumbar dolması
  • Kabak borani
  • Kaburga dolması 

Gibi birçok lezzeti bir arada bulabilirsiniz. Sahip olduğu birbirinden ünlü restoranlarını da ziyaret ederek bu lezzetlerden tatmanızı tavsiye ederiz. 

Malatya’ya Ulaşım

Malatya gelişen bir il olmasından dolayı birçok ulaşım aracı ile Malatya’ya ulaşmanız mümkündür. Malatya’ya ulaşım ve Malatya içerisinde ki ulaşımları şu şekildedir;

Otobüs ile ulaşım

Malatya’ya ulaşım için en elverişli ulaşım aracı uçaktır. İstanbul, Ankara ve benzeri birçok il başta olmak üzere Malatya’ya uçak ulaşımı sağlanmaktadır. 

Araç kiralama hizmetlerini tercih edin

Malatya içerisinde rahat rahat gezmek ve her bir noktasını keşfetmek için mutlaka bir araca ihtiyacınız vardır. Özellikle bireysel gezilerde araçların önemi oldukça büyüktür. Sizler de araç kiralama hizmetlerinden yararlanarak Malatya’yı konforlu bir şekilde keşfedebilirsiniz.

Malatya’dan Havalimanına Ulaşım

Malatya’nın havalimanı şehir merkezine yaklaşık olarak 34 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Şehir merkezine yakın olmaması nedeni ile havalimanına ulaşmak için hava alanı servisleri ve ticari taksileri tercih edebilirsiniz. Uçuş saatinden yaklaşık olarak 2 saat kadar önce yola çıkarak havalimanına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Malatya’ya en fazla uçak ulaşımı ile seyahat edilmektedir. Sizler de Hepsiburada Seyahat ile uçuş planlamanızı kolaylıkla yapabilirsiniz.

Malatya’ya Uçuş Kaç Saat?

Malatya’ya uçuş lokasyonlara göre değişiklik arz edebiliyor. İstanbul’dan Malatya’ya ulaşım yaklaşık olarak 1 saat 40 dakika kadar sürmektedir. Diğer illerde ise ortalama 2 saat içerisinde Malatya’ya ulaşım sağlanmaktadır.

Malatya’ya En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Malatya’ya en uygun uçak bileti almak için doğru zamanı mutlaka planlamak gerekir. Öncelik olarak Malatya seyahatine karar verdiğiniz de seyahat tarihinize yaklaşık olarak 2 ila 3 hafta kala biletlerinizi alabilirsiniz. Seyahat tarihinizden 2 ila 3 hafta önce bilet almanız sizler için büyük bir avantaj olmakla birlikte ekonomik olarak da sizler için oldukça uygun olacaktır. Aynı zamanda saat dilimi olarak da Türkiye saati ile 13:00 arasında bilet almanız yapılan araştırmalara göre daha uygun olacaktır. Bilet satın alırken bu noktaları göz önüne alarak biletlerinizi satın alabilirsiniz.

Malatya

Malatya Hava Durumu

05 Aralık 2023

Sun

6 °C

6 °C

Uçuş süreleri

Malatya

İstanbul

1 sa 35 dk

Malatya

İzmir

1 sa 50 dk

Malatya

Ankara

1 sa 5 dk

Malatya

Antalya

1 sa 35 dk

Malatya

Bodrum

2 sa 20 dk

Malatya

Dalaman

2 sa 15 dk

Malatya

Çanakkale

2 sa 25 dk

Malatya

Trabzon

2 sa 20 dk

Malatya

Adana

2 sa 5 dk

Malatya

Ordu

2 sa 15 dk

Alternatif uçuşlar

Malatya varışlı yurt içi uçak biletleri

822,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
616,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
624,99TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.772,98TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.749,43TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.644,60TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.791,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.667,22TRY'den
başlayan fiyatlarla
4.010,54TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis