Hepsiburada Seyahat
Hepsiburada Seyahat

Uçuş Ara

1

Yolcu


Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Uçak Bileti Anasayfa

Mardin varışlı yurt içi uçak biletleri

Mardin varışlı yurt dışı uçak biletleri

img

Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri olan Mardin, tarihsel olarak büyük bir birikime sahiptir. Bu tarihsel birikimi nedeniyle kültür turizmi yapmak isteyen kişiler tarafından da oldukça fazla ilgi görür. Ülkedeki en kalabalık yirmi altıncı şehir olmasıyla bilinen Mardin, koruma altına alınmış olan yapıları ile dikkat çeker. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan şehir Dicle kısmındadır. Dini eserler, manastırlar, kiliseler, türbeler ve sanatsal eserler bakımından oldukça zengin bir şehirdir. Şehirdeki ilk yerleşim çok uzun yıllara dayanmaktadır. Yapılan kazılar ve ulaşılan buluntulara göre Paleolitik Çağ’a dayanan bir geçmişe sahiptir. Yaygın olarak karasal iklimin görüldüğü şehirde kışlar soğuk, yazlar ise kurak geçmektedir.

Doğal ve tarihsel güzellikler ile bezeli olan Mardin, ziyaretçiler için mutlaka görülmesi gereken şehirlerden biridir. Şehir hem dünyadan hem de ülke içerisinden çok sayıda turist çekmektedir. Bu nedenle sürekli olarak gelişim geçiren Mardin, konaklama ve ulaşım konusunda oldukça gelişmiştir. Ziyaretçiler şehre gelerek keyifli bir tatil geçirebilir. Özellikle tarihten hoşlanan kişilerin Mardin’i ziyaret etmesi önerilir. Kültürel anlamda oldukça gelişmiş olan şehir, sunduğu geniş olanaklar ile dikkat çeker. Tarihsel yapı zenginliği ile göz kamaştıran Mardin, yemekleri ve şaraplarıyla da ilgi görür. Şarap çeşidi bakımından zengin bir kültür sunan şehir, gelenlere farklı bir lezzet yelpazesi sunar. Bu sayede Mardin hem dünyada hem de Türkiye’de öne çıkmayı başarır.

Mardin Uçuş Bilgileri

Uçak yolculuğu dünya üzerinde en sık tercih edilen ulaşım yöntemi olarak dikkat çeker. Hızlı ve konforlu bir ulaşım seçeneği olan hava yolu pratik bir hizmet kalitesi vadeder. Bu sayede dünya üzerinde insanların en çok tercih ettiği ulaşım biçimi olarak dikkat çeker. Mardin uçak bileti tercihi yapan kişiler, oldukça hızlı bir şekilde şehre ulaşabilir. Bu nedenle genellikle kullanıcıların ulaşım biçimi uçaktır. Gezilecek yer bakımından zengin olan Mardin, dünyadan ve Türkiye’den çok sayıda ziyaretçi çekmektedir. Ziyaretçiler şehre gelmek için uçak kullanarak hızlı bir şekilde istediği yerden ulaşım sağlayabilir. Türkiye’nin hemen her yerinden Mardin’e uçak ile ulaşım mümkündür.

Türkiye’nin merkez şehirleri olan İstanbul, Ankara ve İzmir’den Mardin’e direkt uçuş olanakları bulunur. Kullanıcılar direkt uçuş imkanı ile hızlı bir şekilde şehre ulaşım sağlayabilir. Bazı şehirlerden ise Mardin’e aktarmalı uçuş seçeneği bulunmaktadır. Aktarmalar genellikle merkezi şehirlerden sağlanır. İstanbul’dan Mardin’e uçak ile ulaşım 1 saat 50 dakika sürmektedir. Ankara’dan 1 saat 25 dakika, İzmir’den ise şehre 2 saatte ulaşım sağlanır. Aktarmalı uçuşlarda aktarma sayısına göre saat değişikliği yaşanabilir. Mardin’e ulaşım için en konforlu yöntem uçak yolculuğudur. Uçaklar yolcu konforunu zirveye çıkaracak şekilde tasarlanmıştır. Uçaklarda aynı zamanda güvenilirlik de son derece etkilidir. Yolcuların emniyeti daima korunarak güvenilir bir yolculuk hizmetinden yararlanılabilir.

Mardin’de Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Mardin Kalesi: Mardin’de mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında gelen kale, Kartal Yuvası olarak da adlandırılır. Pers, Roma, Osmanlı, Selçuklular, Artuklu, Karakoyunlu, Subari, Babil, Asur, Pers, Mitaniler, Abbasi dönemlerinde zafer kaybedilip kazanıldığı dönemlere eşlik etmiş bir yapıdır. Bu nedenle tarihsel olarak büyük bir önem arz eder. Şairlerin ilham aldığı Mardin Kalesi, dikkat çekici bir manzaraya sahiptir.

Mardin Evleri: Orta Çağ görüntüsüne sahip olan Mardin Evleri, oldukça nostaljik bir görünüm sunar. Sanat eseri olarak da adlandırılan evler, şehre gelenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken alanlardan biridir. Doğal bir görüntüye sahip olan alan kalker taşlarından elde edilmiştir. Toprak renge sahip olan evler şehrin atmosferine uygun bir şekilde tasarlanmıştır. Kalabalık ailelerin içerisinde kaldığı tarihi evler genellikle iki katlı olarak dizayn edilmiştir.

Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi: 2009 senesinde hizmete açılan Sakıp Sabancı Kent Müzesi, Sabancı Vakfı tarafından inşa ettirilmiştir. Sanatsal anlamda doyurucu bir birikime sahip olan müze içerisinde, güncel sanata dair çok sayıda eser yer almaktadır. Müzeye giriş ücretleri de son derece ekonomik olduğu için gelenlerin mutlaka ziyaret etmesi önerilir.

Midyat Devlet Konukevi: Midyat Kaymakamlığı tarafından satın alınarak konukevi haline getirilen yapı, mimari açıdan en dikkat çeken yerler arasındadır. Üç kattan oluşan yapı kusursuz bir Midyat manzarasına sahiptir. Dizilerde yaygın bir şekilde kullanılan konukevi, şehrin mimari anlayışını ortaya koyan bir tasarım sunar.

Kayseriye Çarşısı: Şehrin mistik atmosferini taşıyan çarşı, şehirde mutlaka ziyaret edilmesi gereken noktalardan biridir. İç ve dış olmak üzere iki bölümden oluşan çarşıda çeşitli alışveriş olanakları bulunmaktadır. Hediyelik eşya almak isteyen kişiler, bu alanda sevdiklerine yöreye ait çok güzel eşyalar alabilir.

Hasankeyf: Mardin’in en meşhur noktalarından biri olan Hasankeyf, Anadolu ve Mezopotamya arasındaki geçiş bölümündedir. Dicle Nehri’nin kenarında olan bölge, tarihsel açıdan oldukça önemli bir yer kaplar. Çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapan Hasankeyf, 1981 senesinde sit alanı olarak kabul edilmiştir.

Mardin Müzesi: Antakya Patriği İgnatios Behnam Banni tarafından 1895 senesinde yaptırılan yapı, ilk olarak patrikhane amacıyla kurulmuştur. Kültür Bakanlığı tarafından onarıma sokulan yapı, 1995 senesinde müze haline getirilmiştir. Müzede tarihin çeşitli dönemlerine tanıklık eden birçok eser yer almaktadır. Kültür turizmi yapan kişiler, müzeyi ziyaret ederek zengin bir birikimden yararlanabilir.

Mardin’de Mutlaka Tadılması Gereken Lezzetler

Kiliçe: Hamur işi bakımından oldukça zengin olan Mardin, kiliçe ile ziyaretçilerin damağında hoş bir tat bırakır. Kiliçe hamurun iyice açılması ile elde edilir. Hamuru oldukça farklı olan kiliçe, Mardin’de mutlaka tadılması gereken lezzetlerden biridir. Yöresel bir lezzet olarak dikkat çeken kiliçe, doyurucu olmasıyla da öne çıkar.

Dobo: Kuzu etinden elde edilen dobo, etseverler tarafından mutlaka denenmesi gereken lezzetler arasındadır.

İrok: Mardin yöresine has bir içli köfte olan irok, oldukça lezzetli bir yemektir. Şehre ziyarete gelen etseverler bu farklı lezzeti kaçırmamalıdır. Diğer içli köftelerden farklı hazırlanan bir iç baharat ve içeriğe sahiptir.

Mardin’de Mekanlar

Mezopotamya Çay Bahçesi: Mardin’in en güzel mekanlarından biri olan Mezopotamya Çay Bahçesi, kahve ve çay konusunda ziyaretçilerine ideal bir hizmet sunar. Şehre özel kahve çeşitlerinin hazırlandığı çay bahçesi, gezi arasında dinlenmek için en güzel seçeneklerden biridir. 40 yıldır hizmet sunan mekan, göz alıcı bir manzaraya sahiptir.

Cercis Murat Konağı: Alkollü ve alkolsüz içecek alternatifleri sunan konak, kaburga dolması ile gelen ziyaretçileri memnun etmeyi başarır. Oldukça yöresel bir mekan olarak dikkat çeken konakta bakır sinilerde servis yapılır. Yöresel lezzetler ve sıra gecesi etkinliği ile ziyaretçilerin vazgeçilmez duraklarından biridir.

Bağdadi Restoran: Otantik havası ile ziyaretçileri büyüleyen Bağdadi Restoran, yöresel yemekleri tatmak isteyen kişiler için son derece uygundur. Süryani şarabı ve erikli kebabı ile yüksek bir lezzet şöleni yaratır. Ara sıra canlı müzik etkinliklerinin düzenlendiği mekan, şehirde mutlaka gidilmesi gereken yerler arasındadır.

Seyr-i Merdin: Göz alıcı bir manzaraya sahip olan mekan, yemekleriyle de kullanıcılar için vazgeçilmez noktalardan biridir. Kuru dolma, içli köfte ve kahvaltı, mekanda en çok tercih edilen seçenekler arasındadır. Mezopotamya kültürünü derinlemesine hissetmek isteyen kişiler için son derece uygun bir mekandır.

Mardin’de Konaklama Fırsatları

Oldukça tarihi bir kent olan Mardin, mimarisindeki güzelliklerle de öne çıkar. Şehirdeki evler oldukça nostaljik ve otantik bir atmosfere sahiptir. Bu nedenle ziyaretçiler tarafından büyük bir ilgi görür. Mardin’e gelen ziyaretçiler, konaklama olarak ev kiralama yöntemini seçebilir. Yöreye has Mardin evleri, konaklama için oldukça keyifli bir seçenektir. Şehirde kalırken yöreye has özellikleri keşfetmek isteyenler bu seçenek ile oldukça güzel bir tatil geçirebilir. Şehirde aynı zamanda oda kiralama olanağı da mevcuttur. Dileyenler ev, dileyenler oda kiralama olanaklarından yararlanabilir.

Tarihi açıdan gelişmiş bir şehir olarak dikkat çeken Mardin, çok sayıda turist alan yerlerden biridir. Turistik açıdan ilgi gören bir yer olması nedeniyle otel bakımından da zengin seçeneklere sahiptir. Batı tarzında son derece lüks olan otel fırsatları şehirde bulunmaktadır. Otellerin bazılarında kahvaltı ve akşam yemekleri dahil hizmet verilmektedir. Kullanıcılar bu özelliklerden yararlanarak bütçelerine uygun bir tatil fırsatından yararlanabilir. Şehirde çok sayıda pansiyon ve konukevi de bulunmaktadır. Pansiyon ve konukevlerinde şehrin kendine has mimari tarzından yararlanmak mümkündür. Kültürü tamamıyla hissetmek isteyen kişiler bu olanakları rahatlıkla kullanabilir. Şehirde konaklama olanakları son derece uygun fiyatlıdır. Her bütçeden kişi kendine uygun bir konaklama fırsatını değerlendirerek hizmet alabilir. Alternatif bakımından oldukça geniş bir hizmet sunan Mardin, gelen ziyaretçilerin beklentisini rahatlıkla karşılar.

Mardin’de Ulaşım Seçenekleri

Mardin ulaşım seçenekleri bakımından son derece zengin olan şehirler arasındadır. Gelişmiş ve çok turist alan bir yer olması nedeniyle ulaşım olanakları hayli fazladır. Şehir içinde en çok kullanılan ulaşım yöntemi toplu taşımadır. Toplu taşıma hizmeti ile ziyaretçiler istediği yere kolay bir şekilde ulaşabilir. Belediye otobüsleri, geniş rota imkanı sunan toplu taşıma araçlarından biridir. Şehir kartı ile bu otobüsler rahatlıkla kullanılabilmektedir. Minibüsler şehirde en çok tercih edilen ulaşım araçlarından biri olarak dikkat çeker. Oldukça uygun fiyatlı olan toplu taşıma araçları, şehir içinde rahatlıkla istenilen yere ulaşım sağlar. Taksi de kullanım için uygun olan ulaşım araçları arasında yer alır.

Şehir merkezi ve Mardin Havalimanı arasında 20 kilometrelik bir mesafe bulunmaktadır. Mardin Havalimanı Kızıltepe ilçesinde yer almaktadır. Şehrin havalimanı 1999 senesinde hizmet vermeye başlamıştır. Ankara, İstanbul ve İzmir gibi merkezi şehirlere Mardin’den direkt uçuş olanakları bulunmaktadır. Kızıltepe’de bulunan Mardin Havalimanı’na ulaşım otobüs ve minibüsler ile sağlanabilir. Minibüs ve otobüsler Kızıltepe’ye ulaşım konusunda oldukça hızlı ve uygun fiyatlı hizmet verir. Bu nedenle en sık tercih edilen yöntemlerden biri olarak kabul edilir. Havalimanından şehir merkezine taksi aracılığı ile ulaşım da mümkündür. Çok uzak bir mesafe olmadığı için taksi de uygun fiyatlı hizmet sunar. Bu nedenle şehre gelen ziyaretçiler taksi seçeneğinden yararlanarak ulaşım ssağlayabilir.

Mardin’de Araç Kiralama

Şehirde toplu taşımadan sonra en çok tercih edilen ulaşım yöntemi araç kiralamadır. Araç kiralayarak ziyaretçiler istedikleri noktalar arasında kolaylıkla erişim imkanından yararlanabilir. Toplu taşıma kullanmaktan hoşlanmayan kişiler araç kiralamayı tercih edebilir. Araç kiralama sayesinde kalabalık aileler için oldukça konforlu bir ulaşım yöntemi sunulur. Kendi aracını kullanmak isteyen kişiler istedikleri model araba ile şehri gezebilir. Gezilecek yer bakımından zengin olan şehir, araç kiralayarak oldukça hızlı bir şekilde gezilebilir. Kullanıcılar araç kiralama işlemini online olarak gerçekleştirilebilir. Online rezervasyon olanağı sunan siteler üzerinden şehre gitmeden araç kiralamak mümkündür.

Online olarak araç modellerini inceleyerek istenilen konfora ulaşılabilir. Ziyaretçiler araç modellerini inceleyerek kendi tercihlerine uygun bir seçenekten yararlanabilir. Araç kiralamak gezi sırasında büyük bir kolaylık sunar. Mesafeler uzak olsa bile araç hızlı bir şekilde ulaşım fırsatı verir. Ayrıca emniyet tamamen kişinin kendisine kaldığı için güvenilir olmasıyla da öne çıkar. Seçilen araç ile şehrin her noktasına konforlu bir şekilde ulaşmak mümkündür. Birbirinden uzak olan noktalar arasında oldukça pratik bir seçenek olan araç kiralama, şehir içinde ideal bir konfor sunar. Şehir, yollar bakımından araba kullanma konusunda zorluk çıkarmaz. Navigasyon yardımı ile istenilen noktaya rahat bir şekilde erişilebilir.

Mardin Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’nin tarihsel olarak en önemli şehirlerinden biri olan Mardin, ziyaretçiler tarafından büyük bir ilgiyle karşılanır. Mardin hakkında en çok merak edilen konulardan biri uçak ile ulaşımın mümkün olup olmadığıdır. Mardin Havalimanı sayesinde şehre hava yolu ulaşımı açılmıştır. Dünyanın ve Türkiye’nin her yerinden şehre uçak ile ulaşım mümkündür. İstanbul, İzmir ve Ankara’dan şehre direkt uçuş fırsatları bulunmaktadır. Şehre gelmek isteyen herkes hava yolu aracılığı ile konforlu ulaşımdan yararlanabilir.

“Mardin’e hangi mevsimde gidilmelidir?” sorusu da insanlar tarafından sık sık sorulur. Mardin’de karasal iklim hakim olmasına rağmen yer yer Akdeniz iklimi de gözlemlenir. Şehre gelmek isteyen kişiler için en uygun tarih ilkbahar aylarıdır. Şehir özellikle ilkbahar aylarında ideal bir görünüme ve havaya sahiptir. Şehri gezmek için en doğru zaman ilkbahar mevsimi olarak bilinir. Kışın şehirde oldukça soğuk bir hava hakim olduğu için rahatça gezmek mümkün olmaz. Yazın ise sıcak bunaltıcı bir etki yaratabilir. Bu nedenle gelen ziyaretçiler için en doğru zaman ilkbahar ayları olarak dikkat çeker. Şehirde konaklama ve ulaşım konusunda birçok alternatif yer alır. Kullanıcılar istedikleri ulaşım ve konaklama alternatifini seçerek keyifli bir tatil olanağından yararlanabilir. Konaklama konusunda her beklentiyi karşılayan Mardin, birbirinden çeşitli otel olanaklarına sahiptir. Şehre gelen ziyaretçiler tarihsel olarak öne çıkan yapıları rahat ulaşım fırsatları ile gezebilir. Bu nedenle şehir turistik açıdan ilgi gören yerlerden biri olarak dikkat çeker.

Mardin’e Gitmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Mardin’e gitmeden önce ziyaretçiler hava koşullarını mutlaka takip etmelidir. Şehre gelen ziyaretçiler gidecekleri tarihe uygun kıyafet tercihi yaparak bavullarını hazırlamalıdır. Doğru tercihler yapıldığında keyifli bir tatil geçirmek kaçınılmaz hale gelir. Mardin’e gelen ziyaretçiler şehre özel olan Süryani şaraplarını mutlaka denemelidir. Oldukça farklı bir aromaya sahip olan şaraplar ülke gastronomisinde önemli bir yer kaplar. Şehirde denenmesi gereken birçok lezzet bulunur. Bu lezzetler yöresinde mutlaka tadılmalıdır. Birbirinden çeşitli olan Mardin lezzetleri damakta eşsiz bir tat bırakır. Şehre gelenler, bu lezzetleri yöresinde tatma olanağından yararlanmalıdır.

Konaklama konusunda oldukça gelişmiş bir şehir olan Mardin, birbirinden çeşitli fırsatlar sunar. Özellikle otel konusunda şehirde birçok farklı konaklama alternatifi bulunur. Kasr-ı Serçehan Hotel, Midyat Gap Hotel, Mesopotamia Garden Otel, Yay Grand Otel, Mardin Airport Otel şehirdeki en güzel oteller arasındadır. Ziyaretçiler otelleri online bir şekilde inceleyerek kendi beklentilerine en uygun olan konaklama fırsatından yararlanabilir. Her bütçeden insan Mardin’de rahatlıkla tatil imkanından yararlanabilir. Oldukça makul fiyatlara sahip olan şehir, tarihsel olarak dikkat çeken mekanlar sunar. Şehirde çok sayıda antik kent de bulunmaktadır. Tarih ile ilgilenen ziyaretçiler bu yapıları ve antik kentleri ziyaret ederek keyifli zaman geçirebilir. Kültür olarak şehrin dokusunu merak edenler, Mardin’deki çok sayıda seçenek sayesinde kolayca ulaşım sağlayabilir.

Merak Edilenler

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
jet.svgturuncu_hx.svgpay.svgglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

mobilemobilemobile
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis