Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Mardin Ankara uçak biletleri

Mardin Havalimanı (MQM) - Esenboğa Havalimanı (ESB)
uçuşları
766,89 TRY'den
başlayan fiyatlarla

29 May 2023

Mardin Havalimanı (MQM) - Esenboğa Havalimanı (ESB)
uçuşları
664,09 TRY'den
başlayan fiyatlarla

30 May 2023

Mardin Havalimanı (MQM) - Esenboğa Havalimanı (ESB)
uçuşları
715,49 TRY'den
başlayan fiyatlarla

31 May 2023

Mardin Havalimanı (MQM) - Esenboğa Havalimanı (ESB)
uçuşları
715,49 TRY'den
başlayan fiyatlarla

01 Haz 2023

Mardin Havalimanı (MQM) - Esenboğa Havalimanı (ESB)
uçuşları
766,89 TRY'den
başlayan fiyatlarla

02 Haz 2023

Mardin Ankara Uçak Bileti

Ankara Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ankara, Türkiye’nin en kalabalık ve yoğun ilgi gören şehirlerinden biridir. Coğrafi konumu ve tarihi itibariyle büyük önem taşır. Her sene yerli-yabancı pek çok turistin ziyaret ettiği Ankara, bünyesinde onlarca tarihi alana ve yapıya ev sahipliği yapar. Şehrin sahip olduğu kültürel yapısını gözlemlemek, yöresel tatlarını denemek, müzelerini gezmek ve tarihi eserlerini yerinde keşfetmeniz için Ankara ziyaretçilerine sayısız imkan sağlamaktadır. Yaşayacağınız birçok deneyimle birlikte şehri keyifle gezebilirsiniz.

Ankara’da Gezilebilecek Yerler

Ankara’da gezilmesi gereken yerler arasında ilk sırada dört mevsim boyunca binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Anıtkabir gelmektedir. Mustafa Kemal Atatürk’ün anıt mezarı olan Anıtkabir, tarihi önemi ve mimari ihtişamıyla da dikkatleri üzerine çekmektedir. 

Kızılay Meydanı, Güvenpark gibi keyifle gezebileceğiniz; gezerken bir şeyler atıştırabileceğiniz alanlar da mevcuttur. Bunlara ek olarak önemli eserlere ev sahipliği yapan birçok müze vardır. Bu müzeler arasında Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Cumhuriyet Müzesi, Ankara Etnografya Müzesi, Kurtuluş Savaşı Müzesi gibi tarihi müzeler yer almaktadır. Devlet Resim ve Heykel Müzesi, Türk Hamamı Müzesi Rahmi Koç Müzesi ve Tabiat Tarihi Müzesi de ziyaret edebileceğiniz müzeler içerisindedir. 

Augustus Tapınağı, Ankara Kalesi, Atakule, Botanik Parkı, Atatürk Orman Çiftliği Ankara gezinizi daha keyifli hale getirecek yerlerdendir. Doğal alanlara ilginiz varsa Ankara sizlere gezebileceğiniz pek çok doğal alan imkanı da sunan bir şehirdir. Mavi Göl, Eymir Gölü, Kuğulu Park ve Mogan Gölü gibi yerler harika manzaralara sahip görülmeye değer doğal alanlarından sadece birkaçıdır. Tarihi boyunca gelişerek günümüze kadar gelen şehirde dünyanın en iyi eğitim veren üniversitelerinden biri olan Orta Doğu Teknik Üniversitesi de şehrin görülmesi gereken simgelerinden biridir.

Ankara’nın Tarihi

Ankara’nın 5000 yıllık köklü tarihi Hitit imparatorluğundan başlayarak Osmanlı imparatorluğuna kadar onlarca medeniyeti bünyesinde barındırır. Ev sahipliği yaptığı medeniyetler arasında Frigler, Lidyalılar, Persler gibi önemli ve eski medeniyetler yer almaktadır. 

Ankara, Türkiye’nin Başkentidir. 1920 yılından beri ülkenin başkenti olan şehir, İç Anadolu Bölgesinin en kalabalık ilidir. Türkiye’deki ikinci büyük kent olan Ankara, ismini Frig dilinden almıştır. Frig dilinde ‘gemi çapası’ anlamına gelen Ankara kelimesi, Türkiye Cumhuriyeti tarafından 1930’da resmi olarak şehrin adı kabul edilmiştir. Ankara’nın tarihi önemlerinden biri de İpek yolu üzerinde bulunmasıdır. İpek yolu şehrin konumunun önemini ve tarihinin önemini artıran etkenlerdendir. 

Atatürk’ün milli mücadeleyi yöneteceği şehir olarak Ankara’yı seçmesinin ardından şehrin başkent olması şehrin önemi ve nüfusu giderek artmıştır. Günümüzde ise 5 milyondan fazla nüfusu ile Türkiye’nin en gözde şehirlerindendir.

Ankara’da Kültürel Etkinlikler

Nüfus yoğunluğunun ve gelişmiş bir şehir olmasının getirdiği avantajlar sayesinde birçok kültürel etkinlik fırsatı oluşmaktadır. Yıl içerisinde yüzlerce etkinliğin düzenlendiği şehirde kendi zevk ve isteklerinize uygun bir etkinlik mutlaka bulabilirsiniz. Onlarca konser, festival, sinema, gezi turu gibi keyifle vakit geçirebileceğiniz etkinlikler düzenlenmektedir. Düzenlenen kültürel, sanatsal ve eğlence temelli birçok etkinlik ile birlikte şehrin tarihini ve kültürünü çok daha yakından deneyimleyerek keyifle öğrenebilirsiniz.

Ankara’da Konaklama İmkanları

Ankara gördüğü ilgiden ve nüfus yoğunluğundan dolayı yerli yabancı birçok turisti ağırlayabileceği onlarca konaklama imkanına sahiptir. Her bütçeye uygun pek çok farklı seçenek arasından kendi bütçenize ve isteklerinize uygun konaklayabileceğiniz bir yer mutlaka bulabilirsiniz. Ankara’da otel, hotel, pansiyon, ev kiralama gibi pek çok seçenek mevcuttur. Özellikle bahar ve yaz aylarında oluşabilecek yoğunluklardan dolayı seyahatinizi planlayarak kalacağınız yere erkenden rezervasyon yaptırmanız sizler için avantajlı bir durum oluşturacaktır.

Ankara’nın Lezzetleri

Zengin kültürel yapısı sayesinde pek çok yöresel lezzete sahip olan Ankara’da tatmaya doyamayacağınız eşsiz lezzetler vardır. Şehrin bu zengin kültürel yapısı ve yöresel lezzetleri tarih boyunca Ankara’nın birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapması ve konum itibariyle farklı kültürden insanların uğrak yeri olması nedeniyle günümüze kadar artarak ve gelişerek gelmiştir. Yöresel lezzetleri arasında çorbalar, etli yemekler, sebze yemekleri, tatlılar gibi birçok çeşit mevcuttur. İnceğiz çorbası, Dutmaç çorbası ve Aş çorbası ünlü yöresel çorbalardandır. Ankara Beypazarı Güveci, Tamtak Tiridi, Efelek Sarması, Bazlama Kebabı, Orman Kebabı ve Ankara Tava gibi saymakla bitiremeyeceğimiz onlarca yöresel lezzete de ev sahipliği yapmaktadır. Yöresel lezzetlerin yanı sıra damak tadınıza uygun diğer yiyecek ve içecek çeşitlerinden yüzlercesini bulabileceğiniz popüler kafe ve restoranlar oldukça fazladır.

Ankara’da Ulaşım İmkanları

Kalabalık nüfusu ve geniş yerleşim alanıyla Ankara, pek çok ulaşım imkanına sahiptir. Şehir içi ulaşım imkanları arasında otobüsler, dolmuşlar, taksi, Ankaray hafif raylı sistem, teleferik ve araç kiralama olanakları yer almaktadır. Günün hemen hemen her saati yoğun olan şehirde ulaşım imkanları ile ilgili problem yaşamamanız için sizlere yardımcı olabilecek uygulamalar mevcuttur. Bu uygulamaları akıllı telefonunuza indirdikten sonra konum takibi yapabilir, kullanacağınız ulaşım yöntemlerini rahatlıkla görebilirsiniz.

Otobüsler: Ankarakart ile yolculuk yapabileceğiniz otobüsler, birçok güzergâhtan geçen ekonomik ulaşım yöntemlerinden biridir.

Ankaray Hafif Raylı Sistem: Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesi ve Dikimevi arasında ulaşım hizmeti sağlar. Sıklıkla tercih edilen ekonomik ulaşım seçeneklerinden biridir.

Dolmuşlar: Şehir içi kolay ve hızlı ulaşım imkanlarından biridir. Özellikle kısa mesafelerde sık sık tercih edilir.

Taksi: Taksi bireysel ve daha konforlu seçeneklerden biridir. Türkiye’nin birçok kalabalık bölgesinde olduğu gibi Ankara’da da sıklıkla kullanılan bir ulaşım aracıdır.

Teleferik: Türkiye’de ilk kez Ankara’da ulaşım aracı olarak kullanılan Teleferik, Ankaray ile bağlantılı olarak çalışır. Yenimahalle – Şentepe arasında düzenli olarak kullanılır. Şehri yukardan görme imkanı sağlar. Teleferik Ankara’da sık sık kullanılan, oldukça kolay ve rahat bir toplu taşıma yöntemidir.

Mardin’de Havalimanı Ulaşım Olanakları

Mardin’de havalimanına ulaşım sağlarken 7/24 ulaşım imkanı sağlayan taksileri, özel firmalara ait otobüsleri, belediye toplu taşıma araçlarını ve araç kiralama seçeneklerini kolaylıkla kullanabilirsiniz. Şehir merkezi ve havalimanı arası mesafe yaklaşık olarak 7 km olduğu için hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Mardin’den Ankara’ya Uçuş Kaç Saat Sürer?

Mardin’den Ankara’ya uçak ile yapılan yolculuklar aktarmasız seferlerde yaklaşık olarak 1 saat 30 dakika sürmektedir. Aktarmalı olarak yapacağınız uçak yolculuklarınız ortalama 3-4 saat sürebilir. Hava koşullarına ve satın aldığınız uçak biletinin firmasına bağlı olarak aktarmalı uçuş süreleri değişebilir. 

Mardin Ankara Arası Kaç Km?

Mardin ve Ankara illeri arası mesafe yaklaşık olarak 1043 km’dir. Karayolu ulaşım seçeneği ile bu mesafe ortalama 10-11 saat sürebilir. Mardin Ankara arası, uçuş mesafesi olarak hesaplandığında 1043 km’den 741 km’ye düşmektedir. Aradaki mesafeden ve ulaşım yöntemi farkından dolayı uçak ile seyahat etmek sizlere daha konforlu, hızlı ve kolay bir yolculuk imkanı sağlayabilir.

Ankara’ya En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Ankara’ya seyahat etmeden önce uygun fiyata uçak bileti satın almak için yolculuğunuzu önceden planlamanız ve firmalar arası bilet karşılaştırması yapmanız en uygun fiyata bileti satın almanızda fayda sağlayabilir. Satın almak istediğiniz biletin fiyatı özelliklerine göre değişebilir bu nedenle kendi bütçenize ve kişisel ihtiyaçlarınıza uygun özelliklere sahip bilet ve fiyat incelemeleri yapmalısınız.img

Ankara Hava Durumu

29 Mayıs 2023

Sun

20 °C

18 °C

Uçuş süreleri

Ankara

İstanbul

55 dk

Ankara

İzmir

1 sa 15 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Lefkoşa

1 sa 15 dk

Ankara

Van

1 sa 30 dk

Ankara

Antalya

1 sa 5 dk

Ankara

Trabzon

1 sa 15 dk

Ankara

Gaziantep

1 sa 10 dk

Ankara

Erzurum

1 sa 20 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Bakü

2 sa 15 dk

Ankara

Berlin

3 sa 20 dk

3 sa 40 dk

Ankara

Viyana

2 sa 35 dk

Ankara

Paris

4 sa 10 dk

Ankara

Londra

4 sa 50 dk

Ankara

Moskova

4 sa 55 dk

Ankara

Bişkek

6 sa

Ankara

Kiev

2 sa

Ankara

Almanya

4 sa 35 dk

Mardin Hava Durumu

29 Mayıs 2023

Sun

26 °C

26 °C

Uçuş süreleri

Mardin

İstanbul

1 sa 50 dk

Mardin

İzmir

2 sa 10 dk

Mardin

Ankara

1 sa 25 dk

Mardin

Antalya

1 sa 45 dk

Mardin

Adana

3 sa 15 dk

Mardin

Samsun

2 sa 30 dk

Mardin

Bodrum

3 sa 15 dk

Mardin

Konya

3 sa 25 dk

Mardin

Kayseri

3 sa 5 dk

Mardin

Trabzon

2 sa 40 dk

Alternatif uçuşlar

Mardin çıkışlı yurt içi uçak biletleri

Mardin - İstanbul
uçuşları
409,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Mardin - İzmir
uçuşları
1,76 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Mardin - Ankara
uçuşları
414,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Mardin - Antalya
uçuşları
574,99 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Mardin - Adana
uçuşları
800,81 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Mardin - Samsun
uçuşları
821,37 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Mardin - Bodrum
uçuşları
1.272,47 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Mardin - Konya
uçuşları
1.529,47 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Mardin - Kayseri
uçuşları
1.485,46 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Mardin - Trabzon
uçuşları
1.323,87 TRY'den
başlayan fiyatlarla

Mardin çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

Mardin - Düsseldorf
uçuşları
3.582,98 TRY'den
başlayan fiyatlarla

Ankara varışlı yurt içi uçak biletleri

İstanbul - Ankara
uçuşları
402,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
İzmir - Ankara
uçuşları
404,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Van - Ankara
uçuşları
414,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Diyarbakır - Ankara
uçuşları
402,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Trabzon - Ankara
uçuşları
404,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Gaziantep - Ankara
uçuşları
402,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Erzurum - Ankara
uçuşları
414,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Çanakkale - Ankara
uçuşları
406,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Ankara
uçuşları
414,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Elazığ - Ankara
uçuşları
406,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla

Ankara varışlı yurt dışı uçak biletleri

Bakü - Ankara
uçuşları
2.058,19 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Düsseldorf - Ankara
uçuşları
1.388,61 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Viyana - Ankara
uçuşları
1.357,97 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Berlin - Ankara
uçuşları
2.165,62 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Moskova - Ankara
uçuşları
4.598,12 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Paris - Ankara
uçuşları
3.106,33 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Londra - Ankara
uçuşları
2.868,16 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Bişkek - Ankara
uçuşları
2.951,77 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Bişkek - Ankara
uçuşları
2.951,77 TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis