Mardin Antalya Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Mardin Antalya uçak biletleri

1.990,34TRY'den
başlayan fiyatlarla

09 Ara 2023

09 Ara 2023

2.921,84TRY'den
başlayan fiyatlarla

10 Ara 2023

10 Ara 2023

1.369,34TRY'den
başlayan fiyatlarla

12 Ara 2023

12 Ara 2023

1.783,34TRY'den
başlayan fiyatlarla

14 Ara 2023

14 Ara 2023

1.783,34TRY'den
başlayan fiyatlarla

15 Ara 2023

15 Ara 2023

Mardin Antalya Uçak Bileti

Antalya Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Akdeniz Bölgesi’ndeki şehirlerden biri olan Antalya, Türkiye’deki en kalabalık beşinci şehirdir. Antalya, turizmin etkisiyle sürekli göç alan ve gelişen en popüler şehirlerimizden biridir. Bu şehir ismini Bergama Kralı 2. Attalos’tan almıştır. Doğal güzellikleri, plajları, ilçeleri ve tarihi alanlarıyla dikkat çeken şehir her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağlıyor. Birbirinden güzel yerleriyle gezilecek onlarca seçenek sunan şehir, mutlaka görülmelidir. Türkiye’nin en ünlü turizm metropolü olan Antalya’nın nüfusu, 2 milyon 669 bin 18 kişidir. Şehir özellikle bahar ve yaz aylarında geçici göç almaktadır. 

Turunçgiller şehri olan Antalya’da geçim ise turizme, tarıma ve ticarete dayalı gerçekleştiriliyor. Antalya da gezilebilecek alanlar arasında müzeler, mağaralar, şelaleler, sahiller, kanyonlar, kaleler vb. daha pek çok alan bulunmaktadır. En önemli ve mutlaka görülmesi gereken yerler arasında Karain Mağarası, Side Antik Kenti, Patara Antik Kenti, Antalya Arkeoloji Müzesi, Kaleiçi, Köprülü Kanyon (Manavgat), Beldibi Mağarası, Olympos Antik Kent, Yanartaş ve Aspendos bulunur. Bahsi geçen alanları Antalya’ya gittiğinizde mutlaka görmelisiniz. 

Antalya’da Gezilmesi Gereken Yerler

Türkiye’nin en renkli, eğlenceli ve turistik alanlarından biri olan Antalya; başta yaz ayları olmak üzere her mevsimde sıklıkla tercih edilen bir şehirdir. Deniz, güneş, kum üçlüsünü en iyi şekilde yaşatan şehirde gezilecek ve görülebilecek pek çok alan vardır. Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Antalya; tarihi ve kültürel alanlara şahitlik etmek isteyenlere müze, kent ve tarihi alanlar sunuyor. Şehirde gezilecek yerlerin başında bulunan Kaleiçi, tarihi izlerin bulunduğu en önemli yerdir. Kaleiçi’nin sokaklarında bulunan pek çok ev orijinalliği bozulmadan restore edilmiştir. İçerisinde mekanların, restoranların ve hediyelik eşya dükkanlarının bulunduğu Kaleiçi mutlaka görülmelidir. 

Kaleiçi’ni gördükten sonra Hadrianus Kapısı (Üç Kapılar), Eski Limanı da mutlaka görmelisiniz. Kemer’e bağlı olan Yanartaş da görülmesi gereken alanlar arasındadır. Yanartaş’a tırmanırken doğanın ve denizin güzelliğine bakarak eşsiz manzarada büyüleneceksiniz. 

Alara Han Kalesi, Xanthos Antik Kenti, Theimussa (Kale İskelesi), Perge Antik Kenti, Aya Yorgi Kilisesi, Magydos Antik Kenti, Sillyon Antik Kenti, Tarihi Saat Kulesi ve Noel Baba Kilisesi de görülmesi gereken alanlardır. 

Antalya da gidilmesi gereken plajlar arasında ilk sırada en güzel plajı olan Konyaaltı Plajı yer alıyor. Bunun dışında, Kleopatra Plajı, Kemer Plajı, Lara Karpuz Kaldıran Plajı, İnce kum Plajı, Olimpos Plajı ve Kaputaş Plajı yer alıyor. 

Antalya’nın Tarihi Dokuya Sahip Yerleri

Antalya’nın doğal güzelliklerinin yanı sıra görülmesi gereken tarihi ve kültürel dokuları da bulunuyor. Geçmiş zamanlardan kalan tarihi eserler ve görkemli yapıları görebileceğiniz pek çok antik kent ve eser yer alıyor. Tarihi alanlardan ilki olan Kaleiçi, nefis bir Ortaçağ yerleşiminin bulunduğu yerdir. Bizans, Roma, Osmanlı, Selçuklu gibi pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Yivli Minare, Kaleiçi, şehrin hemen hemen her yerinden görülen harika bir dokudur. Antalya’nın sembolü olan yapı, Selçuklu zamanından kalmıştır. Perge Antik Kenti, Tarihi Liman Antalya-Marina, Hadrian Kapısı, Aspendos Tiyatrosu-Serik, Phaselis Antik Kenti, Alanya Kalesi, Termessos Antik Kenti, Xanthos Antik Kenti, Myra Antik Kenti, Apollon Tapınağı, Olimpos Antik Kenti, Rhodiapolis Antik Kenti gibi daha gezilip görülebilecek pek çok tarihi doku vardır. 

Kültürel Etkinliklerin Odağı Antalya

Antalya doğal güzellikleri ve tarihi dokusunun yanı sıra, gece hayatıyla da pek çok alternatif sunan bir şehirdir. Renkli ve eğlenceli gece hayatı yaşamanıza imkan sağlayan Kulüp, restoran, meyhane, bar vb. daha pek çok seçenek bulunuyor. Gündüz denize girip, Antalya’nın doğal güzelliklerine şahit olduktan sonra şehir merkezine geçerek doyasıya eğlenebilirsiniz. Bunların dışında şehirde her sene düzenlenen Altın Portakal Film Festivali, Uluslararası Antalya Piyano Festivali gibi birbirinden eğlenceli ve renkli festivallere katılabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinde kafelere gidebilir, alışveriş yapabilir ve harika bir Antalya gezisi deneyimleyebilirsiniz. 

Antalya’da Konaklama İmkanları

Türkiye’nin turizm şehirlerinden olan Antalya, barındırdığı en büyük oteller ile konaklama hizmeti oldukça gelişmiş bir şehirdir. Şehrin hemen hemen her ilçesinde yüzlerce 3- 4- 5 yıldızlı oteller, pansiyonlar, apartlar ve kiralamak için evler yer almaktadır. Konaklama çeşitliliği fazla olduğu için Antalya, her beklentiyi ve her bütçeyi karşılamaktadır. Sahil kenarlarında bulunan otellerde kalabileceğiniz gibi sahilin biraz daha uzağında kalan villalarda veya pansiyonlarda da konaklayabilirsiniz. Şehir merkezinde bulunan oteller de hem merkezdeki gezilecek yerleri görmeniz hem de pek çok yere aynı uzaklıkta kalmanız için iyi bir seçenektir. Otellerden tramvay, taksi, otobüs ve deniz otobüsleri ile istediğiniz her yere ulaşabilirsiniz. 

Antalya’da Denenmesi Gereken Lezzetler

Zengin ve lezzetli Antalya mutfağı, yerli ve yabancı turistlerin şahane yemekler tatmasını sağlıyor. Yemeklerinde genelde sebze, et ve tahıl ağırlıklı besinler kullanılan şehrin kendine özgü tarifleri bulunuyor. Mesela, hem Antalya hem de Alanya mutfağına has olan lezzetlerden biri Laba Dolmasıdır. Genelde Mardin ve Diyarbakır’ın meşhur yemeği olan Kaburga Dolmasıyla karıştırılsa da bunlar birbirinden farklıdır. Domatesli Cive, hızlı ve pratik Antalya lezzetlerinden biridir. Meze gibi görünen yemek, Antalya’da tam bir yaz yemeği olarak tercih ediliyor. Bunların dışında Enginarlı Girit Kebabı, Hibeş, Frigya Biber Dolması, Kırmızı Tavuk Yemeği, Haluşka, Kabak Çiçeği Dolması, Taze Hülübü, Çiğirdik, Sütlü Buğday Çorbası, Yörük Kebabı ve Göleviz Antalya şehrinin en lezzetli ve yöresel yemeklerindendir. Şehre gidildiğinde bu lezzetler mutlaka tadılmalıdır. 

Antalya’da Ulaşım Olanakları 

Mardin’den Antalya’ya 1 saat 45 dakika gibi bir sürede ulaşırsınız. Antalya ziyareti sırasında tercih edebileceğiniz pek çok ulaşım aracı bulunuyor. Antalya Havaalanından şehir merkezine veya başka bir yere gitmek istediğiniz zaman karşınıza çeşitli ulaşım olanakları çıkacaktır. 

Özel Servis Otobüsleri 

Özel otobüsler, Antalya ve şehir merkezi arasında hizmet vermektedir. Otobüsler, 04.00’dan 22.00’ye kadar arasında çalışmaktadır. 

Taksi ile Ulaşım

Antalya havaalanı ile şehir merkezi arasında yaklaşık olarak 40 km bir mesafe bulunmaktadır. Bu süreyi konforlu ve rahat bir şekilde geçirmek için taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Otobüs ile Ulaşım

Antalya havaalanından şehir merkezine giden çeşitli belediye otobüsleri de vardır. Otobüsle geçen süre 30-35 dakikayı bulabilmektedir. 

Araç Kiralama 

Antalya havaalanında araç kiralayarak da Antalya gezisini daha konforlu bir şekilde geçirebilirsiniz.

Mardin Havalimanı Ulaşımı 

Mardin’in şehir merkezinden havaalanına kalkan yolcu servis hizmeti bulunuyor. Bu servisler ile hem ekonomik hem de konforlu bir şekilde havaalanına ulaşabilirsiniz. Bunun dışında belediye otobüsü, taksi, minibüs gibi araçlarla da ekonomik fiyata havaalanına ulaşabilirsiniz.

Mardin- Antalya Arası Uçuş Kaç Saat Sürer?

Mardin ile Antalya arası uçuş süresi 1 saat 45 dakika sürmektedir. 

Mardin- Antalya Arası Mesafe Kaç Kilometredir?

Mardin ile Antalya arası kuş uçuşu mesafe 891 kilometredir. 

Mardin- Antalya Uçak Bileti En Ucuz Ne Zaman Alınır?

Mardin ile Antalya arası uçuşlar pek çok firma tarafından düzenleniyor. Aktarmalı veya aktarmasız şekilde gerçekleşen bu uçuşlarda firmalar pek çok avantaj sunabiliyor. Avantajları ve size özel indirimleri takip ederek bu biletlerden ucuza faydalanabilirsiniz. mardin_antalya

Antalya Hava Durumu

09 Aralık 2023

Sun

14 °C

10 °C

Uçuş süreleri

Antalya

İstanbul

1 sa 5 dk

1 sa 40 dk

Antalya

Adana

1 sa 5 dk

Antalya

Van

1 sa 50 dk

Antalya

Lefkoşa

50 dk

Antalya

Ankara

1 sa 5 dk

Antalya

İzmir

1 sa 10 dk

Antalya

Gaziantep

1 sa 15 dk

Antalya

Samsun

1 sa 35 dk

Antalya

Trabzon

1 sa 45 dk

Antalya

Moskova

3 sa 25 dk

Antalya

Taşkent

4 sa 10 dk

Antalya

Berlin

3 sa 20 dk

Antalya

Bakü

2 sa 50 dk

Antalya

Amsterdam

4 sa 5 dk

Antalya

Bişkek

4 sa 50 dk

Antalya

Paris

4 sa 10 dk

Antalya

Köln

3 sa 45 dk

Antalya

Stuttgart

3 sa 25 dk

Antalya

Viyana

2 sa 50 dk

Mardin Hava Durumu

09 Aralık 2023

Sun

10 °C

10 °C

Uçuş süreleri

Mardin

İstanbul

1 sa 50 dk

Mardin

İzmir

2 sa 10 dk

Mardin

Ankara

1 sa 25 dk

Mardin

Antalya

1 sa 45 dk

Mardin

Adana

2 sa 25 dk

Mardin

Samsun

3 sa 20 dk

Mardin

Bodrum

2 sa 40 dk

Mardin

Konya

3 sa 5 dk

Mardin

Trabzon

2 sa 40 dk

Mardin

Kayseri

3 sa 20 dk

Alternatif uçuşlar

Mardin çıkışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,26TRY'den
başlayan fiyatlarla
714,74TRY'den
başlayan fiyatlarla
704,99TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.621,99TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.693,95TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.693,95TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.957,12TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.902,63TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.013,47TRY'den
başlayan fiyatlarla

Mardin çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

4.753,60TRY'den
başlayan fiyatlarla

Antalya varışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla

Antalya varışlı yurt dışı uçak biletleri

6.055,47TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.818,18TRY'den
başlayan fiyatlarla
4.389,67TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.367,10TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.393,39TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.932,28TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.289,29TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.463,21TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.390,39TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.279,77TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis