Hepsiburada Seyahat

Uçak Biletin

Burada

Nereden

Nereden

Nereye

Nereye

Gidiş Tarihi

Yolcu Bilgileri

1

Yolcu

Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Uçak Bileti Anasayfa

Mardin Antalya uçak biletleri

Esenboğa Havalimanı (ESB) - Esenboğa Havalimanı (ESB)

uçuşları

1.291,83 TRY'den

başlayan fiyatlarla

28 Kas 2022

Esenboğa Havalimanı (ESB) - Esenboğa Havalimanı (ESB)

uçuşları

1.441,83 TRY'den

başlayan fiyatlarla

05 Ara 2022

Antalya Havalimanı (AYT) - Mardin Havalimanı (MQM)

uçuşları

614,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

09 Ara 2022

Antalya Havalimanı (AYT) - Mardin Havalimanı (MQM)

uçuşları

574,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

29 Oca 2023

Antalya Havalimanı (AYT) - Mardin Havalimanı (MQM)

uçuşları

574,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

12 Şub 2023

Mardin Antalya Uçak Bileti

Antalya Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Akdeniz Bölgesi’ndeki şehirlerden biri olan Antalya, Türkiye’deki en kalabalık beşinci şehirdir. Antalya, turizmin etkisiyle sürekli göç alan ve gelişen en popüler şehirlerimizden biridir. Bu şehir ismini Bergama Kralı 2. Attalos’tan almıştır. Doğal güzellikleri, plajları, ilçeleri ve tarihi alanlarıyla dikkat çeken şehir her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağlıyor. Birbirinden güzel yerleriyle gezilecek onlarca seçenek sunan şehir, mutlaka görülmelidir. Türkiye’nin en ünlü turizm metropolü olan Antalya’nın nüfusu, 2 milyon 669 bin 18 kişidir. Şehir özellikle bahar ve yaz aylarında geçici göç almaktadır. 

Turunçgiller şehri olan Antalya’da geçim ise turizme, tarıma ve ticarete dayalı gerçekleştiriliyor. Antalya da gezilebilecek alanlar arasında müzeler, mağaralar, şelaleler, sahiller, kanyonlar, kaleler vb. daha pek çok alan bulunmaktadır. En önemli ve mutlaka görülmesi gereken yerler arasında Karain Mağarası, Side Antik Kenti, Patara Antik Kenti, Antalya Arkeoloji Müzesi, Kaleiçi, Köprülü Kanyon (Manavgat), Beldibi Mağarası, Olympos Antik Kent, Yanartaş ve Aspendos bulunur. Bahsi geçen alanları Antalya’ya gittiğinizde mutlaka görmelisiniz. 

Antalya’da Gezilmesi Gereken Yerler

Türkiye’nin en renkli, eğlenceli ve turistik alanlarından biri olan Antalya; başta yaz ayları olmak üzere her mevsimde sıklıkla tercih edilen bir şehirdir. Deniz, güneş, kum üçlüsünü en iyi şekilde yaşatan şehirde gezilecek ve görülebilecek pek çok alan vardır. Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Antalya; tarihi ve kültürel alanlara şahitlik etmek isteyenlere müze, kent ve tarihi alanlar sunuyor. Şehirde gezilecek yerlerin başında bulunan Kaleiçi, tarihi izlerin bulunduğu en önemli yerdir. Kaleiçi’nin sokaklarında bulunan pek çok ev orijinalliği bozulmadan restore edilmiştir. İçerisinde mekanların, restoranların ve hediyelik eşya dükkanlarının bulunduğu Kaleiçi mutlaka görülmelidir. 

Kaleiçi’ni gördükten sonra Hadrianus Kapısı (Üç Kapılar), Eski Limanı da mutlaka görmelisiniz. Kemer’e bağlı olan Yanartaş da görülmesi gereken alanlar arasındadır. Yanartaş’a tırmanırken doğanın ve denizin güzelliğine bakarak eşsiz manzarada büyüleneceksiniz. 

Alara Han Kalesi, Xanthos Antik Kenti, Theimussa (Kale İskelesi), Perge Antik Kenti, Aya Yorgi Kilisesi, Magydos Antik Kenti, Sillyon Antik Kenti, Tarihi Saat Kulesi ve Noel Baba Kilisesi de görülmesi gereken alanlardır. 

Antalya da gidilmesi gereken plajlar arasında ilk sırada en güzel plajı olan Konyaaltı Plajı yer alıyor. Bunun dışında, Kleopatra Plajı, Kemer Plajı, Lara Karpuz Kaldıran Plajı, İnce kum Plajı, Olimpos Plajı ve Kaputaş Plajı yer alıyor. 

Antalya’nın Tarihi Dokuya Sahip Yerleri

Antalya’nın doğal güzelliklerinin yanı sıra görülmesi gereken tarihi ve kültürel dokuları da bulunuyor. Geçmiş zamanlardan kalan tarihi eserler ve görkemli yapıları görebileceğiniz pek çok antik kent ve eser yer alıyor. Tarihi alanlardan ilki olan Kaleiçi, nefis bir Ortaçağ yerleşiminin bulunduğu yerdir. Bizans, Roma, Osmanlı, Selçuklu gibi pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Yivli Minare, Kaleiçi, şehrin hemen hemen her yerinden görülen harika bir dokudur. Antalya’nın sembolü olan yapı, Selçuklu zamanından kalmıştır. Perge Antik Kenti, Tarihi Liman Antalya-Marina, Hadrian Kapısı, Aspendos Tiyatrosu-Serik, Phaselis Antik Kenti, Alanya Kalesi, Termessos Antik Kenti, Xanthos Antik Kenti, Myra Antik Kenti, Apollon Tapınağı, Olimpos Antik Kenti, Rhodiapolis Antik Kenti gibi daha gezilip görülebilecek pek çok tarihi doku vardır. 

Kültürel Etkinliklerin Odağı Antalya

Antalya doğal güzellikleri ve tarihi dokusunun yanı sıra, gece hayatıyla da pek çok alternatif sunan bir şehirdir. Renkli ve eğlenceli gece hayatı yaşamanıza imkan sağlayan Kulüp, restoran, meyhane, bar vb. daha pek çok seçenek bulunuyor. Gündüz denize girip, Antalya’nın doğal güzelliklerine şahit olduktan sonra şehir merkezine geçerek doyasıya eğlenebilirsiniz. Bunların dışında şehirde her sene düzenlenen Altın Portakal Film Festivali, Uluslararası Antalya Piyano Festivali gibi birbirinden eğlenceli ve renkli festivallere katılabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinde kafelere gidebilir, alışveriş yapabilir ve harika bir Antalya gezisi deneyimleyebilirsiniz. 

Antalya’da Konaklama İmkanları

Türkiye’nin turizm şehirlerinden olan Antalya, barındırdığı en büyük oteller ile konaklama hizmeti oldukça gelişmiş bir şehirdir. Şehrin hemen hemen her ilçesinde yüzlerce 3- 4- 5 yıldızlı oteller, pansiyonlar, apartlar ve kiralamak için evler yer almaktadır. Konaklama çeşitliliği fazla olduğu için Antalya, her beklentiyi ve her bütçeyi karşılamaktadır. Sahil kenarlarında bulunan otellerde kalabileceğiniz gibi sahilin biraz daha uzağında kalan villalarda veya pansiyonlarda da konaklayabilirsiniz. Şehir merkezinde bulunan oteller de hem merkezdeki gezilecek yerleri görmeniz hem de pek çok yere aynı uzaklıkta kalmanız için iyi bir seçenektir. Otellerden tramvay, taksi, otobüs ve deniz otobüsleri ile istediğiniz her yere ulaşabilirsiniz. 

Antalya’da Denenmesi Gereken Lezzetler

Zengin ve lezzetli Antalya mutfağı, yerli ve yabancı turistlerin şahane yemekler tatmasını sağlıyor. Yemeklerinde genelde sebze, et ve tahıl ağırlıklı besinler kullanılan şehrin kendine özgü tarifleri bulunuyor. Mesela, hem Antalya hem de Alanya mutfağına has olan lezzetlerden biri Laba Dolmasıdır. Genelde Mardin ve Diyarbakır’ın meşhur yemeği olan Kaburga Dolmasıyla karıştırılsa da bunlar birbirinden farklıdır. Domatesli Cive, hızlı ve pratik Antalya lezzetlerinden biridir. Meze gibi görünen yemek, Antalya’da tam bir yaz yemeği olarak tercih ediliyor. Bunların dışında Enginarlı Girit Kebabı, Hibeş, Frigya Biber Dolması, Kırmızı Tavuk Yemeği, Haluşka, Kabak Çiçeği Dolması, Taze Hülübü, Çiğirdik, Sütlü Buğday Çorbası, Yörük Kebabı ve Göleviz Antalya şehrinin en lezzetli ve yöresel yemeklerindendir. Şehre gidildiğinde bu lezzetler mutlaka tadılmalıdır. 

Antalya’da Ulaşım Olanakları 

Mardin’den Antalya’ya 1 saat 45 dakika gibi bir sürede ulaşırsınız. Antalya ziyareti sırasında tercih edebileceğiniz pek çok ulaşım aracı bulunuyor. Antalya Havaalanından şehir merkezine veya başka bir yere gitmek istediğiniz zaman karşınıza çeşitli ulaşım olanakları çıkacaktır. 

Özel Servis Otobüsleri 

Özel otobüsler, Antalya ve şehir merkezi arasında hizmet vermektedir. Otobüsler, 04.00’dan 22.00’ye kadar arasında çalışmaktadır. 

Taksi ile Ulaşım

Antalya havaalanı ile şehir merkezi arasında yaklaşık olarak 40 km bir mesafe bulunmaktadır. Bu süreyi konforlu ve rahat bir şekilde geçirmek için taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Otobüs ile Ulaşım

Antalya havaalanından şehir merkezine giden çeşitli belediye otobüsleri de vardır. Otobüsle geçen süre 30-35 dakikayı bulabilmektedir. 

Araç Kiralama 

Antalya havaalanında araç kiralayarak da Antalya gezisini daha konforlu bir şekilde geçirebilirsiniz.

Mardin Havalimanı Ulaşımı 

Mardin’in şehir merkezinden havaalanına kalkan yolcu servis hizmeti bulunuyor. Bu servisler ile hem ekonomik hem de konforlu bir şekilde havaalanına ulaşabilirsiniz. Bunun dışında belediye otobüsü, taksi, minibüs gibi araçlarla da ekonomik fiyata havaalanına ulaşabilirsiniz.

Mardin- Antalya Arası Uçuş Kaç Saat Sürer?

Mardin ile Antalya arası uçuş süresi 1 saat 45 dakika sürmektedir. 

Mardin- Antalya Arası Mesafe Kaç Kilometredir?

Mardin ile Antalya arası kuş uçuşu mesafe 891 kilometredir. 

Mardin- Antalya Uçak Bileti En Ucuz Ne Zaman Alınır?

Mardin ile Antalya arası uçuşlar pek çok firma tarafından düzenleniyor. Aktarmalı veya aktarmasız şekilde gerçekleşen bu uçuşlarda firmalar pek çok avantaj sunabiliyor. Avantajları ve size özel indirimleri takip ederek bu biletlerden ucuza faydalanabilirsiniz. img

Antalya Hava Durumu

24 Kasım 2022

Sun

16 °C

15 °C

Uçuş süreleri

Antalya

İstanbul

1 sa 5 dk

2 sa 25 dk

Antalya

Adana

2 sa 5 dk

Antalya

Lefkoşa

2 sa 20 dk

Antalya

Ankara

1 sa 5 dk

Antalya

Van

2 sa 35 dk

Antalya

İzmir

2 sa 15 dk

Antalya

Gaziantep

2 sa 15 dk

Antalya

Samsun

2 sa

Antalya

Trabzon

2 sa 20 dk

Antalya

Moskova

4 sa 15 dk

Antalya

Taşkent

5 sa 25 dk

Antalya

Bakü

2 sa 50 dk

Antalya

Varsova

5 sa 20 dk

Antalya

Berlin

3 sa 25 dk

Antalya

Bişkek

6 sa

Antalya

Amsterdam

4 sa

Antalya

Dusseldorf

4 sa 50 dk

Antalya

Alma Ata

6 sa 15 dk

Mardin Hava Durumu

24 Kasım 2022

Sun

14 °C

14 °C

Uçuş süreleri

Mardin

İstanbul

1 sa 50 dk

Mardin

İzmir

2 sa 10 dk

Mardin

Ankara

1 sa 25 dk

Mardin

Antalya

1 sa 45 dk

Mardin

Adana

2 sa 25 dk

Mardin

Alanya

2 sa 30 dk

Mardin

Muğla

2 sa 40 dk

Mardin

Kayseri

3 sa 5 dk

Mardin

Lefkoşa

3 sa 35 dk

Mardin

Samsun

3 sa 10 dk

Mardin

Bakü

3 sa 50 dk

Mardin

Hamburg

5 sa 15 dk

5 sa 35 dk

Mardin

Berlin

4 sa 40 dk

Mardin

Viyana

4 sa 20 dk

Mardin

Oslo

5 sa 50 dk

Mardin

Amsterdam

5 sa 35 dk

Alternatif uçuşlar

Mardin çıkışlı yurt içi uçak biletleri

Mardin - İstanbul

uçuşları

704,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Mardin - İzmir

uçuşları

589,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Mardin - İzmir

uçuşları

589,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Mardin - İzmir

uçuşları

589,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Mardin - Ankara

uçuşları

641,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Mardin - Antalya

uçuşları

439,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Mardin - Antalya

uçuşları

439,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Mardin - Antalya

uçuşları

439,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Mardin - Adana

uçuşları

1.295,81 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Mardin - Alanya

uçuşları

1.295,81 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Mardin çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

Mardin - Bakü

uçuşları

3.434,57 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Mardin - Bakü

uçuşları

3.434,57 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Mardin - Hamburg

uçuşları

3.442,17 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Mardin - Hamburg

uçuşları

3.442,17 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Mardin - Dusseldorf

uçuşları

3.215,92 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Mardin - Berlin

uçuşları

7.283,19 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Mardin - Berlin

uçuşları

7.283,19 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Mardin - Viyana

uçuşları

2.718,08 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Mardin - Oslo

uçuşları

4.187,49 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Mardin - Amsterdam

uçuşları

5.273,58 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya varışlı yurt içi uçak biletleri

Gaziantep - Antalya

uçuşları

439,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Gaziantep - Antalya

uçuşları

439,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Van - Antalya

uçuşları

559,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Van - Antalya

uçuşları

559,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Van - Antalya

uçuşları

559,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Adana - Antalya

uçuşları

349,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İzmir - Antalya

uçuşları

439,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Diyarbakır - Antalya

uçuşları

469,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Antalya

uçuşları

609,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İstanbul - Antalya

uçuşları

609,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya varışlı yurt dışı uçak biletleri

Bişkek - Antalya

uçuşları

4.568,39 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Dusseldorf - Antalya

uçuşları

1.096,40 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Frankfurt - Antalya

uçuşları

1.627,02 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Hamburg - Antalya

uçuşları

1.135,00 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Münih - Antalya

uçuşları

1.170,66 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Viyana - Antalya

uçuşları

1.220,61 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Alma Ata - Antalya

uçuşları

2.245,01 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Bakü - Antalya

uçuşları

2.510,86 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Taşkent - Antalya

uçuşları

5.191,28 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Moskova - Antalya

uçuşları

3.288,34 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Nasıl uçak bilet satın alabilirim?

02

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

03

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

04

Esnek bilet nedir?

05

Promosyonlu bilet nedir?

06

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

07

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

08

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

09

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

10

Biletime nasıl ulaşırım?

11

Faturam ne zaman gelir?

12

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

13

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

14

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

15

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

16

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

17

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

18

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

19

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

20

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

21

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

22

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

23

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

24

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.svg
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis