Moskova Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Moskova varışlı yurt dışı uçak biletleri

3.532,92TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.923,33TRY'den
başlayan fiyatlarla
10.178,28TRY'den
başlayan fiyatlarla
7.654,61TRY'den
başlayan fiyatlarla
16.580,22TRY'den
başlayan fiyatlarla

Moskova Uçak Bileti

Moskova Hakkında

Moskova Rusya’nın başkentidir. Rusya’da iseniz ve sokağa çıkıyorsanız kesinlikle yanınızda pasaportunuzu bulundurmanız gerekecektir. Aksi halde pek çok sıkıntıya düşmeniz de muhtemeldir. Şehrin resmi dili Rusçadır. İngilizce ise şehirde yaygın olarak kullanılan bir dil değildir. Ancak şehir içerisinde birçok kişiden Türkçe dilini duymanız mümkündür. Çünkü Azeriler, Özbekler, Tacikler, Gürcüler olmak üzere birçok Türk de şehirde yaşamlarını sürdürmektedir.

Dünya üzerinde de en önemli metro kentlerinden biridir. Rusya üzerinden 11 hat geçer ve 160 farklı istasyon vardır. Uluslararası sergilerde de Büyük Ödül’e layık olan Moskova metroları tarihi açıdan oldukça önemli bir mimariye sahiptir. Halk kullanımına açık hatlar dışında aynı zamanda hükümet binalarının kenarında yer alan gizli bir ikinci metro hattının olduğu da rivayet edilmektedir.

Moskova üzerinde sahne sanatları, bale, tiyatro ve film gibi etkinliklere de oldukça önem verilir. Moskova Sahne Sanatları Merkezi klasik müzik noktasında çığır açmış ve dünyada önemli bir yere gelmiştir. Gece hayatı da oldukça renklidir. Özellikle Moskova Tverskaya Caddesi üzerinde mekanların son derece pahalı ve lüks olması da dikkat çeken bir detaydır. Arbat Caddesi Moskova’da en ünlü gece kulüplerinin yer aldığı bölge olarak bilinir.

Moskova’da Gezilmesi Gereken Yerler

Rusya için pek çok tarihi olaya ev sahipliği yapmış önemli yerleşim yerlerinden biridir demek doğrudur. Eski bir medeniyete sahip ülke, pek çok önemli değeri de bünyesinde bulundurur. Moskova Rusya’nın başkenti olarak da bu değerlerin birçoğuna ev sahipliği yapmaya devam eder. Moskova daha çok doğal güzelliğinin dışında tarihi ve mimarisiyle ön plana çıkmış bir şehirdir. Ayrıca tüm bu yapılar dağınık bir şekilde değildir. Hepsi neredeyse bir arada toplu olarak konumlandırılmıştır.

Kızıl Meydan Moskova için şehrin kalbi olarak geçer. Tüm gezginlerin ve turistlerin Moskova gezilerinde ilk başlangıç noktalarından biridir. Bu meydanın her taşında farklı bir tarihin izi vardır. Kızıl Meydan üzerinde birçok idam, gösteri ve geçit törenleri yapılmıştır. Tarihi dokusu ise günümüzde hala üzerinde hissedilmektedir. 1990 senesinde Kızıl Meydan UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer almıştır. 

Kremlin Sarayı, kelime anlamı olarak aslında hisar, kale ve şato anlamlarına gelir. Hatta Rus kenti içerisinde birçok yapının bütünüdür. Ancak Moskova’da yer alan Kremlin Sarayı bu bütünün en ünlüsüdür. Burası devrimden önce birçok önemli Çar için ev sahipliği yapmış yerlerden biridir. 12. yüzyılda ilk olarak ahşap malzeme kullanılarak inşası gerçekleştirilmiştir. 13. yüzyılda Moğolların istilaları sonucunda da saray yerle bir olmuştur. 15. yüzyılda ise II. Ivan ile Moğol işgallerinden kurtulan Rusya, yeni bir saray yapımına başlamıştır. Ivan, Rus ve İtalyan mimarların oluşturduğu bir ekibe sarayı tekrar inşa ettirmiştir. 

Moskova’nın Tarihi

Moskova’nın tarihi 1300’lere dayanan bir beylikle başlamıştır. 1480 yılına kadar Moskova bir beylik olarak kalmıştır. Daha sonrasında da Rusya’nın başkenti konumuna gelmiştir. Ortalama olarak da 860 yıldan beri başkent olarak varlığını sürdürmeye devam etmektedir. Moskova geniş bir ovanın üzerinde yer alır. Aynı zamanda dünya üzerinde pahalı şehirlerden biri olarak bilinir. 

Moskova’nın adının geçtiği ilk tarihi kayıtlar 1147 yılına aittir. Bugün Kremlin’in yer aldığı bölgede savunmaya yönelik birçok önemli bina yapılmıştır. Ardından da 1156 yılında Moskova Vladimir Suzdal Prensliği döneminde önemli bir şehir haline gelmeye başlamıştır. Moğol istilası esnasında büyük bir yıkıma uğrayan kent 15. yüzyıldan sonra Birleşik Rus Devleti’ni kurmaya başlamıştır. 

Şehirde önemli birçok tarihi yapıt vardır. Arbat, Moskova’nın batısında yer alan ünlü caddelerden biridir. 1930’lu yıllarda Stalin tarafından şehir merkezine yakın olan eski binalar yıktırılmış ve yolun şimdiki hali ortaya çıkmıştır. Arbat tamamen trafiğe kapalı yaya yoludur. Aslında burada çift olarak gördüğünüz üzere iki adet Arbat vardır. İlk Arbat “Yeni Arbat” olarak bilinir. Sovyet Birliği zamanında yapılmıştır. İkincisi ise “Eski Arbat” adıyla anılır. 

Aziz Vasili Katedrali, 16. yüzyılda Kazan ve Astrahan hanlıklarına karşı kazandığı zaferin anısına Korkunç Ivan tarafından inşa ettirilmiştir. Sekizgen şekle sahip olan bir tabanda her biri ise ayrı bir zafere adanmış olan 8 adet kubbe yapılmıştır. Kızıl Meydan’ın güneyinde yer alır. Renkleri, desenleri ile herkesin gözlerini kamaştırmaya devam eden yapılar arasında yer alır. Rusya’nın da ikonik önemli sembollerinden biri olmuştur. UNESCO Dünya Mirasları arasında yer alır. Aynı zamanda “Bakire Meryem Şefaat Katedrali” ismiyle de bilinir.

Lenin’in Mozolesi, Kızıl Meydan’da yer alan ve piramit şekline sahip 1930 yılında yapılan bir mozoledir. Lenin öldükten sonra 56. gününde mumyalanarak cam fanusa alınır ve burada sergilenir. Yapının granitlerinde kırmızı rengin varlığı sosyalizmi, siyah ise yası temsil eder. Yapıda küp şeklinin kullanılması ise ölümsüzlüğü temsil etmektedir. 

Moskova’da Kültürel Etkinlikler

Moskova, uzun kış günlerine ev sahipliği yapan şehirlerden biridir. Moskova’da olmazsa olmaz festivallerden biri de Kış Festivali’dir. Bu etkinlikte Rus kültürünü oldukça yakından görebilirsiniz. Ayrıca bu festival; danslar, konserler, çeşitli gösteriler, kızak yarışları, açık hava tiyatro gösterileri gibi daha birçok etkinliği içerisinde barındırır. Etkinlikler Moskova’da bulunan İzmailova Parkı’nda yapılmaktadır. Festival, uzun süreli etkinlilere sahne olan bir festivaldir. Yılbaşına kadar devam eder. Bu nedenle de yeni yılı kutlamak isterseniz oldukça keyifli olabilir. 

Sonbaharda ise Işık Çemberi Festivali vardır. Mimari özelliği olan alanlarda gerçekleşir. 2D ve 3D olmak üzere farklı ışık tasarımları vardır. Üstelik giriş tamamen ücretsizdir. Oldukça keyifli bir gösteriye tanıklık edebilirsiniz.

Moskova’da Konaklama

Moskova’da yıllardır korunmuş olan tarihi binalar vardır. Her köşesinde sanatı yakından hissedebilirsiniz. Bu nedenle de dünyanın dört bir yanından turistler Moskova’yı keşfetmek için özellikle gelmektedirler. Moskova oldukça büyük ve aynı zamanda kalabalık bir şehirdir. Yürüyerek şehri keşfetmeniz oldukça zordur. Bu nedenle de geziniz sırasında sizlere uygun bir lokasyonda konaklama alanı tercih ediyor olmanız önemlidir. Her bütçe için uygun fiyatlarda oteller yer almaktadır. Aynı zamanda hostel ve ev kiralama seçenekleri de vardır.

Moskova’nın Lezzetleri

Rus mutfağı birçok mutfağın etkisinde kalmıştır. Aynı zamanda Rus mutfağı denildiğinde akıllara ilk olarak havyar gelir. Mersinbalığından elde edilen bu ürün sabah, öğle ve akşam olmak üzere bütün öğünlerde tercih edilmektedir. Zakuski ise Rus mutfağına ait olan en ünlü yiyeceklerden biridir. İçinde soğuk ve sıcak olmak üzere birçok meze yer alır. Zengin bir tepside masa ortasına konulur ve servis edilir. 

Moskova’da Ulaşım

moskova

Moskova Hava Durumu

04 Aralık 2023

Sun

-7 °C

-8 °C

Uçuş süreleri

Moskova

İstanbul

3 sa

Moskova

Antalya

4 sa 20 dk

Moskova

Ankara

4 sa 20 dk

Moskova

Adana

5 sa 20 dk

Moskova

İzmir

4 sa 25 dk

Alternatif uçuşlar

Moskova varışlı yurt dışı uçak biletleri

3.532,92TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.923,33TRY'den
başlayan fiyatlarla
10.178,28TRY'den
başlayan fiyatlarla
7.654,61TRY'den
başlayan fiyatlarla
16.580,22TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis