Moskova Antalya Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Moskova Antalya uçak biletleri

5.960,74TRY'den
başlayan fiyatlarla

05 Eki 2023

05 Eki 2023

16.673,96TRY'den
başlayan fiyatlarla

15 Eki 2023

15 Eki 2023

Moskova Antalya Uçak Bileti

Antalya Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Antalya Türkiye’nin en kalabalık 5. Şehri olarak bilinir. Bununla birlikte Antalya Türkiye’nin turizm başkenti olarak da görülür. Şehrin tamamı Akdeniz bölgesinin batısında yer alır. Antalya Körfezi ve Batı Torosların arasında kurulmuş bir şehirdir. Yüz ölçümü bakımından da Türkiye’nin en büyük illerinden biridir. Güney kısmında Akdeniz, batısında Muğla, kuzeyinde Burdur ve Isparta olmak üzere rotanız üzerinden gidebileceğiniz birçok yakın konumda komşu iller vardır. 

Antalya 1980 yılından sonra uygun iklim koşulları sayesinde turizm etkinliklerinde hızla gelişmiştir. Aynı zamanda buna paralel olarak ildeki nüfus artışında da yoğunluk olmaya başlamıştır. Antalya’da ekonomi ticaret, tarım ve turizme dayanır. Antalya iline ait olan bölgeler kapsamında tarih öncesinden günümüze kadar uzanmış ve kalıntılarını da bırakmış birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Hatta Türkiye’de de en çok antik kentin yer aldığı il Antalya’dır. 

Likyalılar, Lidyalılar, Pamfilyalılar, Bergamalılar, Romalılar, Bizanslılar, Selçuk Hanedanı, Osmanlı Devleti ve Türkiye Cumhuriyeti olmak üzere birçok devletin egemenliği altında yer almıştır. Ancak Antalya sahip olduğu bu medeniyetlerin hiçbirinde başkent unvanına sahip olmamıştır. 

Antalya’da Gezilebilecek Yerler

Antalya ilçeleriyle olduğu kadar şehir merkeziyle de görülmesi gereken önemli şehirlerden biridir. Şehir merkezi noktasında gezilerinin çoğu Muratpaşa ilçesi sınırlarında yer alan Kaleiçi ile başlar. Aynı zamanda deniz ve kara suları tarafından da kuşatılmış olan kent merkezinin bir diğer adı Kaleiçi önemli ziyaret noktaları arasında bulunur. Eğer şehrin kalabalığından uzaklaşmak isterseniz de bunun için ismini Yunancadan almış olan ve ulu dağ anlamına gelen Olympos Antik Kenti ve Köprülü Kanyon destinasyonları da kesinlikle gidilebilecek noktalardandır. Bunların haricinde Antalya ziyaretçilerine hem doğasını, tarihini hem de mitolojisini açtığı keşfedilmeyi bekleyen önemli bir lokasyondur. 

Kaleiçi, Antalya’da en çok ziyaret edilen önemli noktalardan biridir. Kaleiçi hem yerli hem de yabancı olmak üzere birçok turistin de ilk uğradıkları yerlerden birisidir. Antalya’da gezilecek yerler arasında ilk akla gelen noktalardandır. Kaleiçi’nde her sokak neredeyse denize çıkar. Tarihi Osmanlı evleriyle de son derece görkemli bir yapısı vardır. Aynı zamanda renkli dükkanları, ışıltılı restoranları ve hareketli caddesiyle de ilgileri üzerine çeker. Kaleiçi çarşısına giderek hediyelik eşya dükkanlarını gezebilirsiniz. Ayrıca sokakları dar olan Kaleiçi üzerinde bazı evler oteli pansiyon, cafe, restoran olmak üzere farklı hizmetlerle ziyaretçilere açılmıştır. Kısacası burada yer alan evler ev sahiplerinin ekonomilerine ve kullanım şartlarına göre rezerve edilmektedir. 

Olympos Antik Kenti, hem tarihi dokusu hem de doğa harikası konumu sebebiyle Antalya’da gezilmesi gereken yerlerden biridir. Tanrılar kenti olarak da bilinir. Olympos kelimesi eski Yunanca’da ulu dağ anlamına gelir. Hatta dünya üzerinde de 20’den fazla dağ ve tepe bu isme sahiptir. Aynı zamanda bazılarının yakınlarında yer alan kasabalar ve şehirler dahi bu isimle anılmaktadır. Olympos Antik Likya medeniyetinin en dikkat çeken şehirlerinden biridir. M.Ö yıllarda şehir korsanların eline geçtiği zamanlarda Roma Komutanı olan Servilius M.Ö 78 yılında kenti korsanlardan temizlemeyi başarmıştır. Böylece şehri Roma topraklarına katmıştır. Ünlü bir korsan olan Zeniketes burada tam anlamıyla bir korsan devleti tesis etmiştir. Kral Zeniketes Roma ile olan savaşı sonunda kaybedince hem kendisini hem de ailesini ateşe vermiştir. Kısacası son derece önemli bir tarihe öncülük eden Olympos aynı zamanda Antalya’da ünlü bir plaj haline de gelmiştir.

Yanartaş, Olympos’un sönmeyen ateşi olarak da bilinen bir yapıdır. Antalya’nın Çıralı bölgesinde yer alan Yanartaş son derece büyüleyici görüntüsü sayesinde turist akınına sebep olmaktadır. Ancak bu taşı görmek için kısa süreli bir tırmanış yapmanız gerekecektir. Yanartaş ise adını doğal gaz sıkışmaları sonucunda oluşan küçük parçalardan alır. Aynı zamanda deniz bölgesine yakın manzaralı bir konuma sahiptir. Taşlar arasından çıkan alevler hiçbir zaman sönmemektedir. Hatta Çıralı plajında yer alan bu doğalgaz kaynağı Yunan mitolojisinde de konu olmuştur.

Aspendos diğer adıyla da Belkıs, Antalya’nın Serik ilçesinde yer alan antik kentlerden biridir. Özellikle antik tiyatrosu ile meşhur olan bölgelerden biridir. M.Ö 10. Asırda Akalar tarafından inşası yapılmıştır. Oldukça zengin bir yerleşim noktasıdır. Günümüze tüm görkemiyle birlikte ulaşmayı başarmıştır. Tiyatro kısmı ise 2. Asırda Romalıların hakimiyeti döneminde inşa edilmiştir. Biri küçük ve diğeri de büyük olmak üzere iki tepe üzerine konumlanmıştır. Kent aynı zamanda önemli bir ticaret yolu üzerinde yer aldığı için tarihler boyunca her zaman hakimiyet kurulmak istenen bölgeler arasında yer almıştır. 

Side Antik Kenti, Antalya’da bulunan en önemli antik şehirlerden birisi olarak bilinir. Side eski dilde bereketin de sembolü olan nar anlamına gelir. Side’nin tarihi açıdan oldukça köklü bir geçmişi vardır ve Hititlere kadar uzanmaktadır. Antalya’nın 80 km doğusunda yer alan şehir M.Ö 7. Yüzyılda yerleşim yeri olarak Likyalıların, ardından da Perslerin hakimiyeti altına girmiştir. Hatta bu dönemde özgürlüğün sembolünü simgeleyen sikke de basılmıştır. 

Buna ek olarak Side Müzesi de burada yer alır. Side Müzesi’nde 1947 ve 1967 yıllarında gerçekleşen kazılar neticesinde ortaya çıkan pek çok eserin büyük kısmı da burada sergilenir. Side Antik kentini de gezerken burada Roma, Bizans dönemlerine ait heykeller, portreler, sütün başlıkları görmeniz de mümkündür. Şehir bu anlamda gezilecek hem tarihi hem de doğal güzellikleri açısından oldukça zengindir. Bunlardan biri olan Köprülü Kanyon’dur. Isparta’da doğmuştur ve Antalya’dan da denize dökülür. Eğer rafting gibi ekstrem sporlara da düşkünseniz Köprülü Kanyon bu anlamda en iyi yerlerden biridir. Aynı zamanda bu kanyonda iki adet köprü de yer almaktadır. Bu iki tarihi köprünün küçük olanını ustanın kendisi, büyük ve kemerli olanını ise ustanın çırağı inşa etmiştir. 

Beldibi Mağarası Antalya’da Kemer ilçesine bağlı olan doğal güzelliklerden biridir. Aynı zamanda Antalya ve Kemer sahil yolunun da yaklaşık olarak 40 kilometre kadar ilerisinde yer alır. Denize ise 100 metre uzaklıkta olan bu mağarayı yıl içerisinde binlerce turist ziyaret etmeye devam etmektedir.

Karain Mağarası ise Türkiye’nin en büyük doğal oluşumlu mağaralarından biridir. Rakımı ise 430 ila 450 metre karasında değişir. Antalya’da önemli bir yeri vardır. Aynı zamanda Türkiye sınırları içerisinde de içinde insan yaşamış olan en büyük mağara unvanına sahip bir yerdir. Mağara içerisinde bulunan kalıntılar ise Karain Müzesi içerisinde sergilenmektedir.

Para Antik kenti, Batı Akdeniz üzerinde yer alan ve eski çağlardan olan Likya Uygarlığının başkentliğini yapmış bir sahil kasabasıdır. Antalya’nın Kaş ilçesinde bulunan Likya kentidir. Dünyanın da ilk meclis binası burada bulunmaktadır. Likya Birliği toplantıları burada gerçekleşirdi. M.Ö 8. Yüzyıllara kadar uzanan büyük bir tarihi geçmişe sahiptir. Patara Limanı Hububat deposu bakımından da önem taşıyan lokasyonlar arasında yer alır.

Antalya’nın Tarihi

Antalya’nın tarihi ilk çağ öncesine kadar uzanmaktadır. Helenistik dönemde yaşamış olan Bergama Kralı II. Attalos askerlerine emir vererek “Gidin ve bana yeryüzündeki cenneti bulun.” der. Askerler ise kralın emri neticesinde günümüz Antalya’sını bulur ve krala gösterirler. Kral bölgenin stratejik önemini de dikkate almıştır. Ardından burada bir liman şehri kurmuştur. Şehrin kurucusu olan Attolos’un adına binaen Ataleia ismi verilmiştir. Ancak bu Arap kaynaklarında Antaliye, Türk kaynaklarına göre de Adalya olarak kayıtlara geçmiştir. Antalya Anadolu insanlarına ait bilinen en eski yerleşim alanlarından biridir. 

Antalya’da Kültürel Etkinlikler

Antalya tam bir turizm cenneti olmakla birlikte festivalleriyle de son derece keyifli bir şehirdir. Asepndos Uluslararası Opera ve Bale Festivali ise bunlardan biridir. 5 Eylül ve 28 Eylül tarihleri arasında düzenlenen aynı zamanda 22 senedir de devam eden bir festivaldir. Burada yer alan başka birçok etkinlikle birlikte festivalin canlı kalması sağlanır.

img

Antalya Hava Durumu

04 Ekim 2023

Sun

26 °C

26 °C

Uçuş süreleri

Antalya

İstanbul

1 sa 5 dk

1 sa 40 dk

Antalya

Adana

1 sa 5 dk

Antalya

Van

1 sa 50 dk

Antalya

Lefkoşa

50 dk

Antalya

Ankara

1 sa 5 dk

Antalya

İzmir

1 sa 10 dk

Antalya

Gaziantep

1 sa 15 dk

Antalya

Samsun

1 sa 35 dk

Antalya

Trabzon

1 sa 45 dk

Antalya

Moskova

3 sa 25 dk

Antalya

Taşkent

4 sa 10 dk

Antalya

Berlin

3 sa 20 dk

Antalya

Bakü

2 sa 50 dk

Antalya

Amsterdam

4 sa 5 dk

Antalya

Bişkek

4 sa 50 dk

Antalya

Paris

4 sa 10 dk

Antalya

Köln

3 sa 45 dk

Antalya

Stuttgart

3 sa 25 dk

Antalya

Viyana

2 sa 50 dk

Moskova Hava Durumu

04 Ekim 2023

Sun

14 °C

12 °C

Uçuş süreleri

Moskova

İstanbul

3 sa

Moskova

Antalya

4 sa 20 dk

Moskova

Ankara

4 sa 20 dk

Moskova

Adana

5 sa 20 dk

Moskova

İzmir

4 sa 25 dk

Alternatif uçuşlar

Moskova çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

4.562,10TRY'den
başlayan fiyatlarla
17.017,20TRY'den
başlayan fiyatlarla
12.530,98TRY'den
başlayan fiyatlarla

Antalya varışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
868,65TRY'den
başlayan fiyatlarla

Antalya varışlı yurt dışı uçak biletleri

6.055,47TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.818,18TRY'den
başlayan fiyatlarla
4.589,69TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.367,10TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.606,93TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.932,28TRY'den
başlayan fiyatlarla
5.893,55TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.657,73TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.788,18TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.781,96TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis