Moskova İzmir Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Moskova İzmir uçak biletleri

Moskova - İzmir
uçuşları

Moskova İzmir Uçak Bileti

İzmir Hakkında

Türkiye’nin metropol şehirleri arasında olan İzmir, nüfus olarak üçüncü sırada yer alır. Hem otantik yapılarının olması hem de metropol olması ile şehir çok dikkat çekicidir. Geçmiş ile geleceğin bir arada görüleceği bu eşsiz şehrin çok ayrı bir atmosferi vardır. Turistik bir şehir olan İzmir’in gözde ilçelerinin başında gelen Çeşme, Konak, Alaçatı, Alsancak özellikle yerli ve yabancı turistlerin en popüler mekanlarıdır. Önemli bir liman kenti olan İzmir, dünya sırlamasında 7.sırada yer almaktadır. Körfezi uzun ve dar olduğu için yat ve gemilerle çevrilmiştir. Sahil şeridi boyunca plajları mükemmel güzellikte olup, hiç sıkılmadan uzun vakitler geçirebilirsiniz. 

İzmir Gezilmesi Gereken Yerler

İzmir’in tarihi çok eskiye dayanmaktadır. Selçuk ilçesi başta olmak üzere Efes Antik Kent ilk duraklarınız arasındadır. Her sene yerli ve yabancı pek çok sayıda misafirin öncelikli tercihi olarak ziyaret edilmektedir. Efes Müzesi, St. John Bazilikası, Ayasuluk Kilisesi ve Meryem Ana Evi gibi birçok tarihi yapılar da bulunmaktadır. İzmir’in Çeşme ilçesi en meşhur tatil beldelerinin başında gelir. Tarihi taş evleri yılın her döneminde ziyaretçi akınına uğramaktadır. 

İzmir’in nişanesi olan Saat Kulesi hem şehrin hem de ziyaretçilerin mutlaka uğrak noktalarından biridir. Ayrıca Tarihi İzmir Asansörü yine şehrin önemli sembolleri arasındadır. 1907 yılına ait olan bu tarihi İzmir Asansöründe gün batımını izlemeniz için mutlaka zaman ayırmalısınız. İzmir’in Konak ilçesi yine döneminde önemli olan Borsa Binası, Eski Osmanlı Bankası, Konak Pie mimari olarak eşsiz güzelliklere sahiptir. Basmane tren istasyonu da ziyaret edilecek mekanlar arasındadır.

İzmir Tarihi

Şehrin İ.Ö. 3000’li yıllara kadar giden bir tarihi vardır. Şehir sonraki uygarlıklara, imparatorluklara ve krallıklara yurt sağlamıştır. Roma İmparatorluğu, İzmir’de en uzun süre kalan imparatorluklarından birisidir. Daha sonrasında ise şehirde hakimiyetlerini sürdüren Lidyalılar, Persler, Bizanslılar bu topraklarda kalarak kendi dönemlerine ait eserler bırakmışlardır. Bunlardan en önemlisi Antik Çağ dönemine ait olan Efes Antik Kent’tir. Günümüzde Helen, Bizans ve Roma İmparatorluklarına ait eserler hala ayaktadır. Selçuk ilçesinde bulunan bu antik kentte, tiyatro sahnesi oldukça büyük ve son derece geniştir. Her yıl turistlerin ziyaret akınını uğrayan antik kentin devamında St. John Bazilikası, Ayakuli Kilisesi ile Meryem Ana Evi ziyaret edilecek olan dönemin en önemli ve en eski yapılarındandır. 

İzmir Kültürel Etkinlikler

Her yıl mart ayında düzenlenen Ot Festivali şehrin en yoğun geçen festivalleri arasındadır. Alaçatı’nın kendine has ürünlerini ve ilçenin en gözde yerlerini tanıtmak için düzenlenen bu festival her yıl nisan ayında gerçekleşmektedir. Retro festivali çok yeni düzenlenen bir festivaldir. Yöresel lezzetlerin, el sanatlarının, yöresel ürünlerin, nostaljik dansların ve şarkıların eşliğinde, masal dinletileri, yarışmalar, sinema gösterileri ve konserlere yer verilmektedir. Festivaller arasında en tatlı olanı Çikolata Festivalidir. Nisan ayında yapılan bu festivalde danslar, atölye sergileri, söyleşiler gibi renkli gösterilere tanık olursunuz. 

Türk Kahve kültürünün etkinliklerinden olan İzmir Kahve Festivali’ne birden fazla kahve çeşitleri ile tanışabilirsiniz. Bu festivalde yarışmalar, söyleşiler, sergiler festivalin vazgeçilmezleri arasındadır. Boyoz Festivali her yıl yoğun bir katılımla gerçekleştirilmektedir. Kalamış Yaz Festivali temmuz ayında yapılan festivallerin başında gelir. Payamlı Bardacık Festivali, Ata Ekmeği ve Armola Şenliği ve Bardacık İncir Festivali ağustos ayında yapılan ve yoğun katılımcıların olduğu diğer festivallerdir.

İzmir’de Konaklama İmkanları

Tatil beldelerinin başında gelen İzmir’de konaklama için erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz. Çünkü son yıllarda oldukça yoğun bir talep gören şehir hem yerli hem de yabancı turistlerin ilk tercihleri arasındadır. Özellikle Kemeraltı, Alsancak, Basmane semtleri, ulaşımın son derece kolay olması nedeniyle yoğun bir konaklama talebi ile karşılaşmaktadırlar. Buradaki oteller son derece konforludur. Karşıyaka, Gaziemir, Bornova gibi ilçeler ekonomik olarak hem avantajlı hem de popüler yerler arasındadır. Özellikle tatil için İzmir’e gelmek isterseniz Alaçatı, Seferihisar, Çeşme, Urla ve Bergama’yı da tercih edebilirsiniz. 

Yaz sezonunda turist sayısı ile birlikte şehrin nüfusu arttığı için konaklayacağınız mekan çok önemlidir. Yaz sezonunda boş bir konaklama mekanı bulmanız zor olabilir. Pansiyonlarla birlikte konaklama imkanı çeşidi bakımından seçenekler artmaktadır. Verilen hizmetler göre pansiyonlar, butik oteller ve 5 yıldızlı otellerin fiyatları farklılık göstermektedir. Ancak her bütçeye uygun fiyat seçenekleri ile dilediğiniz yerde konaklayabilirsiniz.

İzmir Lezzetleri

Türk yemekleri köklü geçmişi olması nedeniyle zengin mutfağa sahip ülkeler arasındadır. Özellikle çok kültürlü bir toplum yapısına sahip olması nedeniyle, özellikle tercih edilen mutfak tatları arasında popüler bir yere sahiptir. İzmir de bu kültürü oluşturan şehirlerin başında gelir. Çünkü her ilçede farklı tatlarla karşılaşabilirsiniz. Osmanlı yemekleri başta olmak üzere Ermeni, Musevi, Rum, Fransız ve İtalyan mutfaklarından tatlar da hem damaklarınıza hem de gözlerine hitap edecektir.

 İzmir’in Ege’de olması ve zeytinyağı ile meşhur olması sebebiyle yemeklerin başında zeytinyağlı sebzeli yemekler gelir. Özellikle enginar, kabak çiçeği dolması, kuzu kulağı, kuşkonmaz, barbunya yemeklerinin tatları bambaşkadır. Boyoz, kahvaltıya önem verenler için vazgeçilmezdir. İzmir kumrunun lezzetini başka yerde bulamazsınız. İzmir köfte es geçilmez tatlar arasındadır. 

İzmir’de Ulaşım İmkanları 

İzmir, ulaşım yönünden birçok seçenek sunmaktadır. İzmir trafiğinde en çok tercih edilenler arasında otobüsler, tramvaylar, metro ve vapurlar yer alır. Bu nedenle ulaşımda hiçbir aksaklık yaşamazsınız. 

Otobüs

İzmir’in 12 ilçesine seferler yapan toplu taşıma araçlarından otobüsler, İzmir halkı tarafından ekonomik olduğu için çok tercih edilmektedir. Her ilçeye rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Metro

Trafiğe takılmadan ve kısa sürede ulaşmak istediğiniz yerlerde özellikle metro araçlarını tercih edebilirsiniz. 17 metro istasyonu olduğu için kısa sürede varış noktanıza ulaşabilirsiniz.

Tramvay

Nostalji severler için vazgeçilmezler arasında olan toplu taşıma araçlarından tramvaylar, İzmir halkının vazgeçilmezleri arasındadır. Sizlerde Karşıyaka Konak arası yolcu taşıma hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. 

Vapurlar

Deniz taşımacılığı severler için vapurlar en hızlı ulaşım araçları olarak kabul edilmektedir. Özellikle arabalı vapur seferlerini sizlerde deneyimleyebilirsiniz.

Taksi

İzmir’e iniş yaptığınızda havalimanında sizi karşılayan mutlaka bir taksi, size hem konforlu hem de hızlı bir şekilde ulaşım sağlayan araçlar arasındadır. 

Araç Kiralama

Havalimanında kendi araç konforunuzu ve güvenliğinizi sağlamak adına araç kiralama büroları ile iletişime geçebilir ve ulaşımınızı kendiniz sağlayabilirsiniz. Dilediğiniz yere kendi aracınızın sürüş keyfini yaşayabilirsiniz. 

Moskova Havalimanına Ulaşım

Moskova Domodedova Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık olarak 43 km., Moskova Sheremetyevo Havalimanı şehir merkezine 27 km., Moskova Vnuko Havalimanı ise şehir merkezine uzaklığı 29 km. uzaklıktadır. Şehir merkezlerinden havalimanlarına ulaşım için çeşitli ulaşım araçları bulunmaktadır. 

Moskova İzmir Arası Uçuş Kaç Saat Sürer?

Moskova İzmir arası uçuş 4 saat 35 dk. sürmektedir. 

Moskova İzmir Kaç Km.dir?

Moskova İzmir arası 2.872 km.dir.

İzmir’e En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Moskova’dan İzmir’e geliş tarihinizi belirledikten en az 20 gün önceden biletinizi aldığınız takdirde indirimli fiyatlardan yararlanabilirsiniz. Çok daha erken tarihlerde uçuş biletinizi alırsanız ödeyeceğiniz meblağ da hayli düşük olacaktır. moskova_izmir

İzmir Hava Durumu

20 Şubat 2024

Sun

13 °C

11 °C

Uçuş süreleri

İzmir

İstanbul

1 sa 5 dk

1 sa 55 dk

İzmir

Ankara

1 sa 10 dk

İzmir

Adana

1 sa 25 dk

İzmir

Gaziantep

1 sa 40 dk

İzmir

Mardin

2 sa

İzmir

Van

2 sa 5 dk

İzmir

Trabzon

1 sa 55 dk

İzmir

Antalya

1 sa 5 dk

İzmir

Lefkoşa

1 sa 20 dk

İzmir

Amsterdam

3 sa 40 dk

İzmir

Berlin

3 sa

3 sa 15 dk

İzmir

Bakü

2 sa 45 dk

İzmir

Münih

2 sa 45 dk

İzmir

Paris

3 sa 45 dk

İzmir

Stuttgart

3 sa

İzmir

Köln

3 sa 15 dk

İzmir

Hamburg

3 sa 20 dk

İzmir

Viyana

2 sa 25 dk

Moskova Hava Durumu

20 Şubat 2024

Sun

-6 °C

-9 °C

Uçuş süreleri

Moskova

İstanbul

3 sa

Moskova

Antalya

4 sa 20 dk

Moskova

Ankara

4 sa 20 dk

Moskova

Adana

5 sa 20 dk

Moskova

İzmir

4 sa 25 dk

Alternatif uçuşlar

Moskova çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

1.995,10TRY'den
başlayan fiyatlarla
9.825,82TRY'den
başlayan fiyatlarla
12.530,98TRY'den
başlayan fiyatlarla

İzmir varışlı yurt içi uçak biletleri

428,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,26TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla

İzmir varışlı yurt dışı uçak biletleri

1.296,51TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.656,61TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.437,74TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.560,87TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.280,72TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.457,87TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.655,86TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.712,86TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.519,60TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.678,71TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis