Hepsiburada Seyahat
Hepsiburada Seyahat

Uçuş Ara

1

Yolcu


Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Uçak Bileti Anasayfa

Mugla Mugla varışlı yurt içi uçak biletleri

Mugla Mugla varışlı yurt dışı uçak biletleri

img

Muğla Uçak Bileti

Muğla bölgesinin en güzel yanı birçok tarihi güzelliğe ve hoş tatil bölgelerine ev sahipliği yapıyor oluşu. Muğla’da yer alan tatil beldelerinin birçoğu aynı zamanda tarihi antik kentlere de ev sahipliği yapıyor. Bu sebeple bölge turizm açısından farklı bir önem kazanıyor.

Muğla’da Gezilecek yerler

Muğla’nın güzelliği ile ünlü Knidos bölgesi, berrak sulara sahip bir koyun ve antik kentin birleşiminden oluşuyor. Knidos antik kenti geçmiş zamanlarda mimari ve bilim alanında son derece gelişmiş bir kent olarak biliniyor. Geçmiş zamanlardaki en büyük ikinci tıp okulunun ise burada kurulduğu bilinenler arasında yer alıyor. Antik kentin içerisinde yer alan Afrodit Tapınağı da görülmeye değen yapılar arasında anılıyor. Doğal güzellikleri ile ünlü bir diğer gezi noktası da Sedir Adası. Ada, adını Kleopatra ile alakalı bir efsaneden alıyor. Sedir Adası Muğla’nın Ula adlı ilçesinde yer alıyor ve üçlü ada grubunun en büyüğü olarak biliniyor. Yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olan Saklıkent Kanyonu kalkerli bir arazi olma özelliği ile ünleniyor. Arazi, sular ile kolayca aşındıktan ve fay kırılmalarından sonra bugünkü halini alıyor. Kanyon girişi oldukça şiddetli akan bir su ile dolu olduğu için kanyona girerken özel olarak yapılmış olan bir köprüden geçmek gerekiyor. Aksi takdirde suyu aşmak mümkün gözükmüyor.

Hayvan severlerin görmeden geçmek istemeyeceği bir diğer doğal güzellik ise İztuzu Plajı. Plajın en önemli özelliği tatlı su ile deniz suyu arasında bulunması. Bu tip plajlara Dünya üzerinde de çok nadir olarak rastlanılıyor. Caretta caretta olarak bilinen kaplumbağalar plajın etrafında yaşıyor ve yılın belli zamanları bu plaja yumurtalarını bırakıyor. Bu sebeple İztuzu Plajı halk arasında ”Kaplumbağa Plajı” olarak da anılıyor. Plajın etrafında, yaralı kaplumbağaları tedavi etmek amacı ile kurulan bir merkez de yer alıyor. Çadır tatili yapmak isteyen gezginlerin görmesi gereken yerler arasında Kabak Koyu bulunuyor. Kabak Koyu, Fethiye bölgesinde yer alıyor. Bu koy çadır kurmayı seven tatilciler için büyük bir fırsat yaratıyor. Yazın sıcaklarından bunalan tatilciler için bir saklı cennet olarak anılan çıkan Yuvarlakçay, buz gibi akan tertemiz suların etrafında sevdiklerinizle oldukça keyifli vakit geçirebileceğiniz bir yer olarak biliniyor

Şehir içi ulaşım

Muğla içinde ulaşım genellikle otobüslerle sağlanıyor. Muğla’da otobüslerin ana kalkış bölgesi Atatürk Stadyumu önü olarak biliniyor. Dünyanın en uzun belediye otobüsü hattı unvanını elinde tutan yol da Muğla içerisinde yer alıp, Marmaris-Dalaman Havalimanı arasında bulunan 98 kilometrelik yolu da birbirine bağlıyor. Muğla’nın samimi ve sıcak sokakları arasında otobüsün yanı sıra dolmuş hatları da yerli ve yabancı turistlere hizmet veriyor.

Uygun Alışveriş Seçenekleri

Muğla’da alışveriş yapılacağı zaman akla semt pazarları geliyor. Alışveriş merkezlerine nazaran daha uygun fiyatlı hediyelik eşyalar bulabileceğiniz bu mekanlarda el işleri, elbiseler, el sanatları; yiyecek ve içecek gibi seçenekler de bulunuyor. Muğla yalnızca doğal güzelliği ile değil bakır süslemeleri ile de anılıyor. Eğer tatil dönüşü bakırdan yapılan biblolar, cezveler ve süslemeler edinmek isterseniz Kavaklıdere’de bulunan Bakırcılar Çarşısı’na uğramanız önerilenler arasında yer alıyor.

Yöresel Tatlar

Hafif, lezzetli ve yöresel bir yemek alternatifi arayan tatilciler için Sündürme isimli yemek öneriliyor. Bu benzersiz lezzet turp otu, sarımsak ve nar ekşisi kullanılarak yapılıyor. Özellikle Fethiye bölgesinde sıklıkla yapılan yemek hem göze hem de damak tadına hitap ediyor. Zahmetsiz, lezzetli ve yöresel bir tat olarak karşımıza çıkan bir diğer lezzet ise börülce ekşilemesi. Bu yöresel tat Muğla denilince ilk akla gelenler arasında yer alıyor. Ekşili bir tat olmasıyla anılan börülce ekşilemesi, hem sıcak hem de soğuk olarak tüketilebiliyor. Muğla'nın deniz mahsulleri açısından zenginliğini gözler önüne seren bir diğer lezzet Ahtapotlu Pilav olarak biliniyor. tatil mekanlarının çoğunlukta yer aldığı Datça bölgesinde yapılan bu lezzet, sıcak olarak mevsim salatası eşliğinde tüketiliyor.

Merak Edilenler

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
jet.svgturuncu_hx.svgpay.svgglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

mobilemobilemobile
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis