Muğla İstanbul Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Muğla İstanbul uçak biletleri

1.410,53TRY'den
başlayan fiyatlarla

03 Mar 2024

03 Mar 2024

1.723,31TRY'den
başlayan fiyatlarla

04 Mar 2024

04 Mar 2024

1.206,06TRY'den
başlayan fiyatlarla

05 Mar 2024

05 Mar 2024

1.309,56TRY'den
başlayan fiyatlarla

06 Mar 2024

06 Mar 2024

1.203,68TRY'den
başlayan fiyatlarla

07 Mar 2024

07 Mar 2024

Muğla İstanbul Uçak Bileti

İstanbul Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İstanbul, Türkiye’de Marmara Bölgesi sınırları içerisinde yer alan, Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan bir şehirdir. Avrupa Yakası ve Asya Yakası olmak üzere ikiye ayrılan şehir aynı zamanda Karadeniz ve Marmara Denizini de birbirine bağlama özelliği göstermektedir.

İstanbul, ılıman iklime sahip bir şehirdir. Bu bakımdan yaz mevsimi nemli ve sıcak geçerken kış mevsimi ise soğuk ve yağışlıdır. Özellikle bahar aylarında İstanbul ideal hava koşullarına sahip olmakta ve pek çok turistin ziyaret akınına uğramaktadır. 

İstanbul çok yoğun nüfusa yetebilmek adına hızla kentleşmiş bir şehirdir. Ancak şehir içerisinde ormanlar, parklar gibi yeşil alanlar hala varlığını sürdürmektedir. 

Adına şarkılar, şiirler, yazılan filmler çekilen bu şehir; edebiyatla oldukça iç içedir. Yerli ve yabancı pek çok sanatçının ilham aldığı, eserlerinde yer verdiği bir şehirdir. 

İstanbul’da Gezilmesi Gereken Yerler

İstanbul denildiğinde akla ilk gelen, İstanbul’un simgesine dönüşen Kız Kulesi ve Galata Kulesi gezilecek yerler arasında ilk sırayı almaktadır. Kız Kulesi, pek çok etkileyici hikayelere sahiptir. Yunanlılar tarafından yapıldığı tahmin edilen bu yapı 2500 yıllık bir geçmişe sahiptir. Galata Kulesi ise Bizans imparatoru tarafından yaptırılan, eşsiz manzarası ile İstanbul’a hayran bırakan bir yapıdır. Her iki yapı için de özel turlar düzenlenebildiği gibi, ziyaretçiler ayrıca da gezebilmektedir.

İstanbul’da mekan bakımından önem taşıyan konumlar arasında İstiklal Caddesi ve Taksim Meydanı da yer almaktadır. Kalabalığıyla, mimarisiyle, tarihsel geçmişiyle İstanbul için önem taşıyan bu konumlar mutlaka ziyaret edilmelidir. Türkiye’de Kapalı Çarşı adıyla bilinen ancak dünyada Grand Bazaar olarak geçen çarşı, her çeşit esnafıyla her çeşit ürünün bulunabileceği oldukça büyük bir kapalı mekandır. 

İstanbul uzun yıllar boyunca Osmanlı sınırları içinde yer aldığından Osmanlı mimarisiyle yapılan pek çok esere sahiptir. Sultanahmet Camii, Topkapı Sarayı, Rumelihisarı ve Anadolu Hisarı bu eserler arasında yer almaktadır. Özellikle Sultanahmet Camii turistler tarafından büyük ilgi görmekte ve mimarisiyle kendisine hayran bırakmaktadır. 

Eski adıyla Ayasofya Kilisesi veya Ayasofya Müzesi olan geçen Ayasofya Camii, Bizans imparatoru tarafından yapılmıştır. İstanbul’un Osmanlılar tarafından ele geçirilmesiyle camiye çevrilmiştir. İstanbul’da mutlaka görülmesi gereken etkileyici yapılar içerisinde yer almaktadır.

İstanbul’a gelenlerin mutlaka uğradığı yerler arasında Adalar da yer almaktadır. Genellikle düzenlenen turlar ile gezilen Adalar, ziyaretçilerine huzurlu ve keyifli bir deneyim sunmaktadır.

İstanbul, uzun geçmişi nedeniyle pek çok farklı uygarlığın hakimiyetine girmiştir. Bu dönemlerde İstanbul topraklarında yaşayan insanlar şehri etkilemiş, kültürlerini şehre yansıtmışlardır. Farklı inançlara, ırklara mensup bu kişilerin kültürlerini İstanbul’da takip etmek hala mümkündür. Birçok kilise, tapınak, sinagog ziyaretçilere açık olmakla birlikte kimi yapılar hala ibadet etmek isteyenlere hizmet vermektedir.

İstanbul’da birçok müze bulunmaktadır. En bilinen ve tanınan müzeler arasında Madame Tussauds İstanbul Balmumu Heykel Müzesi, İstanbul Oyuncak Müzesi, İstanbul Deniz Müzesi, Rahmi Koç Müzesi, Harbiye Askeri Müzesi, İstanbul Modern Sanat Müzesi, Aya İrini Müzesi gibi çeşitli müzeler sayılabilmektedir. Bu müzelere ek olarak İstanbul da güncel olarak pek çok sergi açılmakta, çeşitli performanslar sergilenmektedir.

İstanbul’un Tarihi

İstanbul’un tarihi, insanların İstanbul’u yerleşim yeri olarak kullanmaya başladığı 300 bin yıl öncesine kadar uzanmaktadır. İstanbul, Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu ve Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapmıştır. İstanbul’un tarihi incelenirken Tarih Öncesi, Byzantion Dönemi, Doğu Roma Dönemi, Osmanlı Dönemli ve Türkiye Dönemi olarak bölümlere ayrılmaktadır. Her bir dönemde İstanbul çeşitli kültürler görmüş ve hepsinden izler edinmiştir. Edindiği bu izler sayesinde kozmopolit bir yapıya ulaşmış, yaşayan bir tarih haline gelmiştir.

İstanbul’da Kültürel Etkinlikler

İstanbul kültürel etkinlikler bakımından Türkiye’nin en hareketli şehri sayılmaktadır. Dünya üzerinde de önemli noktalar arasında yer alan İstanbul, yerel ve uluslararası pek çok sanatçının uğrak noktasıdır. Bu nedenle konserler, film gösterimleri, tiyatrolar, çeşitli performanslar açısından yoğun bir etkinlik takvimine sahiptir.

Şehirde birçok sanat atölyesi, sanat merkezi bulunduğundan her birinin kendi etkinlikleri de bulunmaktadır. Film festivalleri, çeşitli şenlikler, üniversitelerin festivalleri, dizi-film çekimleri, her biri İstanbul’un günlük akışında sıkça rastlanabilecek etkinliklerdir.

İstanbul’da Konaklama

İstanbul hem ulusal hem uluslararası düzeyde çok sayıda turiste ev sahipliği yaptığından konaklama ve hizmet sektörü de oldukça gelişmiştir. Her seviyeye uygun otelleri, pansiyonları, rezidansları bulunmaktadır. Aynı zamanda günlük ev ve oda kiralanabilmektedir.

İstanbul Lezzetleri 

İstanbul pek çok lezzetiyle ün yapmış bir şehirdir. Kahvaltı denildiğinde Beşiktaş’ta yer alan Kahvaltıcılar Sokağı akla gelse de, Sarıyer Böreği adıyla ün yapan meşhur börek de kahvaltıların vazgeçilmezidir.

Meşhur Kanlıca Yoğurdu da İstanbul’a ait lezzetler arasındadır. Kanlıca İsmailağa Yoğurdu, sade halinin yanı sıra üzerine bal ve reçel konulmuş halleriyle de tadanları hayran bıraktırmaktadır. 

Boza denildiğinde akla gelen Vefa Bozası da İstanbul’un meşhur lezzetlerinden biridir.

Özellikle sokak lezzetleri ile ün yapan İstanbul’un Kızılkayalar’da meşhur ıslak hamburger mutlaka denenmesi gereken tatlar arasındadır. Diğer meşhur sokak lezzetleri arasında ise Ortaköy’de yenilecek kumpir, Eminönü’nde balık ekmek yer almaktadır.

İstanbul’da Şehir İçi Ulaşım 

İstanbul’un oldukça büyük bir şehir olması ve nüfusunun fazla olması nedeniyle ulaşım konusunda sıkıntı yaşanabilmektedir. Bu sıkıntıların çözülmesi için de ulaşımda pek çok seçenek sunulmaktadır. 

Otobüs ve Minibüsler ile Ulaşım

Otobüsler ve minibüsler İstanbul’da ulaşım için oldukça kritik bir noktada yer almaktadır. Birbirinden çok farklı güzergahları ve sık sefer sayıları ile şehrin her noktasına yolcu taşımaktadırlar. Otobüslerde ulaşım kartı geçerliyken minibüslerde nakit para kullanılmaktadır.

Metro ve Marmaray ile Ulaşım

İstanbul’da metro ve Marmaray de sıklıkla kullanılmaktadır. Metro, çok sayıda hatta sahip olması ve trafikten etkilenmemesiyle pek çok yolcunun tercihidir. Marmaray da yapıldığı günden beri sağladığı avantajlarla İstanbulluları mutlu etmektedir.

Vapur ile Ulaşım

İstanbul’un eşsiz güzelliğine katkı sunan denizi, İstanbul içerisinde ulaşıma da katkı sunmaktadır. Vapurlar sayesinde kısa bir süre içerisinde ulaşılmak istenen tarafa geçilebilmektedir. Yolculuğun keyifli olması, vapur içerisinde çay, simit gibi çeşitli yiyecek ve içeceklerin bulunması yolculuğun konforunu arttırmaktadır.

Muğla Havalimanı Ulaşımı

Muğla Dalaman Havalimanına ulaşım için çeşitli noktalardan kalkan MUTTAŞ servislerine ve özel servis araçlarına binilebilmektedir. Bu araçların kalkış noktalarının ve saatlerinin öğrenilmesi için ilgili internet sayfaları kontrol edilmelidir.

Havalimanına gidilirken taksi tutulabilmektedir ancak mesafe fazla olduğundan fiyat bilgisi mutlaka alınmalıdır. Aynı yöne giden kişiler taksi paylaşarak kişi başına düşen ücreti azaltabilmektedir. Ek olarak havalimanına ulaşımda özel araç da kiralanabilmektedir. Özel araç kiralanması için pek çok firma bulunmaktadır. 

Muğla’dan İstanbul’a Uçuş Kaç Saat sürmrktedir?

Muğla’dan İstanbul’a aktarmasız ucular yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir. Aktarmalı uçuşlarda süre uzamaktadır. 

Muğla ve İstanbul Arası Kaç Kilometre?

Muğla ve İstanbul arası mesafe yaklaşık olarak 670 kilometredir. Bu mesafe özel araçla alındığında yaklaşık 9-10saati bulmaktadır. 

Muğla’dan İstanbul’a En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Muğla’dan İstanbul’a uçak bileti alınırken planlanan uçuş tarihinden 3-4 hafta önce alınmaya çalışılmalıdır. Tatil dönemlerine denk gelen biletlerin fiyatları genellikle daha pahalı olmaktadır. Bu nedenle tatil zamanından hemen öncesinde olabildiğince erken alınmalıdır.

Muğla

İstanbul Hava Durumu

03 Mart 2024

Sun

9 °C

9 °C

Uçuş süreleri

İstanbul

Antalya

1 sa 5 dk

İstanbul

İzmir

1 sa

İstanbul

Trabzon

1 sa 35 dk

İstanbul

Lefkoşa

1 sa 30 dk

İstanbul

Gaziantep

1 sa 30 dk

İstanbul

Adana

1 sa 20 dk

İstanbul

Ankara

55 dk

İstanbul

Diyarbakır

1 sa 40 dk

İstanbul

Ordu

1 sa 25 dk

İstanbul

Van

2 sa

İstanbul

Taşkent

4 sa 20 dk

İstanbul

Bakü

2 sa 40 dk

İstanbul

Amsterdam

3 sa 20 dk

İstanbul

Paris

3 sa 25 dk

İstanbul

Londra

3 sa 50 dk

İstanbul

Roma

2 sa 25 dk

İstanbul

Tahran

1 sa

İstanbul

Frankfurt

2 sa 55 dk

İstanbul

Köln

3 sa

İstanbul

Aşkabat

3 sa 40 dk

Muğla Hava Durumu

03 Mart 2024

Sun

8 °C

8 °C

Uçuş süreleri

2 sa 35 dk

Bodrum

Trabzon

2 sa 30 dk

Bodrum

Batman

2 sa 40 dk

Bodrum

Samsun

2 sa 15 dk

Bodrum

Van

2 sa 45 dk

Bodrum

Gaziantep

2 sa 25 dk

Bodrum

Hatay

2 sa 30 dk

Bodrum

Şırnak

2 sa 50 dk

Bodrum

Mardin

2 sa 40 dk

Bodrum

Erzurum

2 sa 35 dk

Alternatif uçuşlar

Muğla çıkışlı yurt içi uçak biletleri

442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
514,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.456,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.601,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.307,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.788,49TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.449,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.379,35TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.439,20TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.749,43TRY'den
başlayan fiyatlarla

Muğla çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

3.521,68TRY'den
başlayan fiyatlarla

İstanbul varışlı yurt içi uçak biletleri

442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
428,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla

İstanbul varışlı yurt dışı uçak biletleri

2.287,35TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.410,06TRY'den
başlayan fiyatlarla
4.263,35TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.771,86TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.098,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.018,51TRY'den
başlayan fiyatlarla
7.294,67TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.560,92TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.934,73TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.158,54TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis