Muğla Malatya Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Muğla Malatya uçak biletleri

Muğla - Malatya
uçuşları

Muğla Malatya Uçak Bileti

Malatya Hakkında

Malatya’nın tarihi M.Ö. 7000’li yıllara kadar uzanmaktadır. Kendi bünyesinde birçok medeniyeti barındırmıştır. Şehir İpek yolu üzerinde bulunması bunların başlıca nedenlerinden biridir. Malatya bundan 5 milyon yıl önce bir denizdi. Hititler M.Ö. 2000 yılında buralarda yaşamaya başlamışlardır. Hititler buraya bal anlamına gelen Melid ismini vermişlerdir. Daha sonra Malatya’da Med ve Persler de hüküm sürmüşlerdir. M.Ö. 4.yüzyılda Makedonya Kralı İskender, Anadolu’yu ele geçirmesi ile Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve son olarak Osmanlıların hakimiyetine geçmiştir. 1515 yılı itibari ile Malatya Osmanlı yönetimine girmiş ve Harput vilayetine bağlı kılınmıştır. Malatya geçmişte olduğu gibi günümüzde de önemli bir ticaret merkezine sahiptir. Dünyadaki kayısı ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılayarak üretiminden ve ihracatından büyük gelir elde edilir. 

Malatya’da Gezilmesi Gereken Yerler

Malatya köken bakımından çok eskiye dayanmaktadır. Karakaya Barajı yapımı sırasında ortaya çıkan arkeolojik kalıntılar Malatya Arkeoloji ve Etnografya Müzesinde sergilenmektedir. Bir diğer müze ise Malatya Turgut Özal Müzesidir. Devlet adamı adına yapılan bu müzede Turgut Özal’ın fotoğrafları ve kişisel eşyaları sergilenmektedir. Beşkonaklar Etnografya Müzesi iki tarihi binadan oluşur. Malatya halkının yaşamına ilişkin tarım araçlarından müzik aletlerine kadar ve mutfak eşyaları da dahil olmak üzere birçok eşyalar bulunmaktadır.

Hocazade Hacı Yusuf Camii, halk arasında Yeni Cami olarak bilinmektedir. Mimarisi turistik değere sahip olan bu yapı, ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Kernek Parkı, Malatya şehrinin merkezindedir. Yeşillikler içinde bir şelale akıyor. Bir diğer adı da Şelale Parkı, 8 dönümlük alanda konumlanmaktadır. Şelale, su ve yel değirmenleri, kamelyalar seyir tepesi, havuzları, çocuk oyun alanları, kafe ve restoranları ile büyük ilgi görmektedir. Ziyaret edilecek yerler arasındadır

Yusuf Ziya Paşa Camii, Malatya’nın İzzetiye Mahallesi’ndedir. Tarihi atmosferi ile maneviyatı farklı bir boyutta yaşayabilirsiniz. Malatya merkezine 7 kilometre uzaklıkta olan Aslantepe Ören yeri Türkiye’nin en büyük höyüklerinden biridir. Malatya şehir surları da görülmesi gereken diğer tarihi kalıntılardan biridir. Uzunlukları yaklaşık olarak 3 km’ bulmaktadır. Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı, Malatya’nın köklü tarihini yansıtan en önemli yapılardan biridir. Kapalı alanları ve avlusu ile kültürel etkinliklerin yapıldığı alanların başında gelir. Diğer tarihi yerler ise Battalgazi Ulu Cami, Kanlı Kümbet, Zeynel Abidin Türbesi, Levent Vadisi Seyir Tepesi, Karakaya Baraj Gölü, Günpınar Şelalesi, Darende Tohma Kanyonu, Somuncu Baba Türbesi ve Külliyesi gezilmesi ve görülmesi gereken yerler arasındadır. 

Malatya Tarihi

Malatya tarihi Hititlere kadar dayanmaktadır. Aslantepe Höyüğü’nde, Hitit Sarayı M.Ö. 8.asıra ait olduğu kanıtlanmıştır. Hititlerde sonra Mitanniler, Hurriler, Sami Babilleri, Asurlular, Medler ve Persler hakim olmuştur. Makedonya Kralı İskender’in M.Ö. 4.asırda Pers İmparatorluğu’na son vermiştir. Makedonya Krallığı’ndan sonra İskender’in ölümü ile İmparatorluk parçalanmıştır. Kammagene, Pontus, Patlar ve Sasani Krallıklıları ile sona ermiştir. Roma İmparatorluğu’ndan sonra Selçuklular daha sonrasında da Osmanlı Devletine katılmıştır. 

Malatya Kültürel Etkinlikler

Malatya’nın simgesi olan kayısı için Uluslararası Kayısı ve Kültür Festivali her yıl temmuz ayında yapılmaktadır. Uluslararası Kervansaray Buluşması eylül ayında gerçekleşmektedir. Battalgazi Belediyesi tarafından yapılan bu etkinliğe büyük katılım sağlanıyor. Yeşilyurt Kültür Kiraz ve Spor Şenliği haziran ayında yapılmaktadır. Bu festivalde yörenin kayısıdan sonra kiraz tanıtımı da bu festival ile tamamlanmaktadır. Darende Zengibar Karakucak Güreş ve Kültür Festivali her yıl ağustos ayında il dışından gelen yoğun katılımlarla gerçekleşiyor. Arapgir Bağbozumu Şenlikleri eylül ayında yapılırken, Doğanşehir Elma ve Kültür Şenliği ekim ayında yapılıyor. Yine temmuz ayında yapılan Uluslararası Arguvan Türkü Festivali konserler eşliğinde büyük bir coşku ile kutlanıyor. 

Malatya Konaklama

Son yıllarda turizm alanında gelişme gösteren Malatya, konaklama seçenekleri ile de çeşitliliğini artırmaktadır. Her bütçeye uygun oteller ve pansiyonlar bulunmaktadır. Şehir merkezindeki turistik alanların bol olduğu bölgelere konumlanan oteller, özellikle Beşkonakla, Bakırcılar Çarşısı ve Şire Pazarında etrafında birleşmiştir. Malatya’nın doğa turizmi ile de adını duyurduğu için Darende ilçesinde de konaklamak için oteller bulunmaktadır. Şehre gelmeden önce kalmak istediğiniz bölgeleri inceleyip rezervasyon yaptırabilirsiniz. 

Malatya Lezzetleri

Ülkemizin genelinde yer alan tarhana çorbası, her yörede farklı bir şekilde hazırlanır. Malatya’da tarhana çorbası ıspanakla yapılmaktadır. Üzerine tereyağı gezdirilerek servis yapılır. Adana’nın lezzetlerinden olan analı kızlı çorbası, yine Malatya’da da sevilen lezzetler arasındadır. Kara çorba, nohutla pişirilen ve tek başına besleyici bir lezzettir. Aşure çorbası olarak da bilinir ancak şifa çorbası adı da verilir. Daha çok kış aylarında tercih edilen bu çorbahem lezzetli hem de sağlıklıdır. Pirpirim çorbası, semizotu ile yapılmaktadır. Taze semizotlarından yapılır ancak kuru börülcelisi ile de yapılabilir. Ispanak dolması, içli köftenin ıspanaklı olanıdır. Bulgurlu harç ile hazırlanıp yoğurulur. Üzerine sarımsaklı yoğurt ile servis edilir. Kayısının ana vatanı olan Malatya’da kayısılı kavurmanın ete kattığı tatlılık, sizlerin de damak zevkine hitap edecektir. Geleli kebabı, elmalı köfte, yumurtalı köfte, patlıcanlı ekşili köfte, patlıcan tava, gırık, çiğleme, Malatya kömbesi, sıkma köfte, içli köfte, sizlere en değişik gelen tatlar ile yemek zevkinizi genişletecektir. Kayısı tatlısı, taş kadayıf en çok tercih edilen tatlılardandır. 

Malatya Ulaşım 

Malatya’nın Akçadağ ilçesinde bulunan Erhaç Havalimanı, merkeze yaklaşık olarak 30 dk sürmektedir. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için farklı alternatifler kullanabilirsiniz. 

Otobüs

Havaalanına iniş yaptıktan sonra uçak saatlerine göre hareket eden ekonomik olarak sizi zorlamayacak olan araçlardır. Özel servis araçları ile de havalimanına belediyenin belirlemiş olduğu noktalardan binebilirsiniz. 

Taksi

Şehir merkezine en hızlı ve konforlu şekilde ulaşmak istediğinizde, havaalanında bekliyor olacaktır. 

Araç Kiralama

img

Malatya Hava Durumu

22 Eylül 2023

Sun

13 °C

13 °C

Uçuş süreleri

Malatya

İstanbul

1 sa 35 dk

Malatya

İzmir

1 sa 50 dk

Malatya

Ankara

1 sa 5 dk

Malatya

Antalya

1 sa 35 dk

Malatya

Bodrum

2 sa 20 dk

Malatya

Dalaman

2 sa 15 dk

Malatya

Çanakkale

2 sa 25 dk

Malatya

Trabzon

2 sa 20 dk

Malatya

Adana

2 sa 5 dk

Malatya

Ordu

2 sa 15 dk

Muğla Hava Durumu

22 Eylül 2023

Sun

23 °C

18 °C

Uçuş süreleri

Bodrum

Trabzon

2 sa 30 dk

2 sa 35 dk

Bodrum

Samsun

2 sa 15 dk

Bodrum

Van

2 sa 45 dk

Bodrum

Gaziantep

2 sa 25 dk

Bodrum

Hatay

2 sa 30 dk

Bodrum

Batman

2 sa 40 dk

Bodrum

Şırnak

2 sa 50 dk

Bodrum

Mardin

2 sa 40 dk

Bodrum

Erzurum

2 sa 35 dk

Alternatif uçuşlar

Muğla çıkışlı yurt içi uçak biletleri

442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
809,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.592,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.307,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.601,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.617,85TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.379,35TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.741,98TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.741,98TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.749,43TRY'den
başlayan fiyatlarla

Muğla çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

4.841,64TRY'den
başlayan fiyatlarla

Malatya varışlı yurt içi uçak biletleri

822,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
616,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
786,41TRY'den
başlayan fiyatlarla
624,99TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.772,98TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.644,60TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.749,43TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.000,20TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.782,36TRY'den
başlayan fiyatlarla
4.010,54TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis