Muş Bursa Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Muş Bursa uçak biletleri

Muş - Bursa
uçuşları

Muş Bursa Uçak Bileti

Bursa Hakkında Bilmeniz Gerekenler 

Marmara Bölgesinde yer alan Bursa, Türkiye’nin dördüncü büyük şehri unvanına sahiptir. 2022 verilerine göre şehrin nüfusu 3 milyon 186 bin 291 kişidir. Yüzölçümü 10.82 kilometre olan şehirde 17 tane ilçe bulunmaktadır. Şehir hem tarihi hem de doğal güzelliklerinden dolayı Türkiye’den ve Dünya’dan ziyaretçi akınına uğramaktadır. 

Bursa hanları, kervansarayları, camileri, tarihi köyleri, hamamları, kaleleri ve sokakları ile dikkat çekmektedir. Ayrıca 2016 Dünya Yaşanabilir Şehirler sıralamasında bütün dünyada yirmi sekizinci sıraya yerleşmiştir. Aynı sıralama da Türkiye de birinci olmuştur. 

Bursa, Hacivat ve Karagöz’ün memleketi olarak kültürümüzde çok önemli bir yere sahiptir. Bunun yanı sıra, verimli ovaları, gölleri, termal kaynakları ve tarihi değerleriyle beraber Türkiye’nin en önemli kentlerinden biri olmayı başarmıştır. Bursa’ya gittiğinizde cami, park, han, kervansaray, hamam, tarihi köy, cami, kale gibi değerli yerleri ziyaret edebilirsiniz. 

Bursa’da Görülmesi Gereken Yerler 

Yemyeşil doğası, tertemiz havası ile dikkat çeken Bursa, yerli ve yabancı turistlerin beğenisini kazanma konusunda hiç de haksız sayılmamaktadır. Muhteşem doğası, kış turizminin en popüler noktası olan Uludağ, deniz kum güneş keyfi için Mudanya ve her noktasında bulunan tarihi yapıları şehri harika kılmaktadır. Bursa yalnızca yaz aylarında değil; kış aylarında da ziyaretçilerine pek çok alternatif sunmaktadır. 

Yeşil Türbe, Koza Han, Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbeleri ve Tophane Saat Kulesi Bursa’da görülmesi gereken tarihi alanlar arasında yer almaktadır. Bursa’da tarihten bir yolculuğa çıkmak isterseniz; bahsi geçen noktaları ziyaret edebilirsiniz. Koza Han, Osmanlı Padişahı II. Bayezid‘in emriyle 15. yüzyılda yapılmıştır. Eşarplar, şallar, ipek kumaşlar, aksesuarlar, el işi ürünleri gibi malzemeleri Koza han da bulabilirsiniz. 

Eski Aynalı Çarşı, Koza Han’ın yakın konumunda yer almaktadır. Kış aylarında şehri ziyaret ederseniz Bursa Uludağ’a giderek kayak keyfi yapmalısınız. Tirilye hem doğal güzellikleriyle hem de tarihi yapısıyla dikkat çeken bir şehirdir. Gölyazı, Cumalıkızık, Mudanya, Muradiye Külliyesi, Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu, Tayyare Kültür Merkezi de görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. 

Tarihi Dokuya Sahip Olan Yerler 

Bursa’daki tarihi ve turistik alanlardan olan Kapalı Çarşı, kentin göbeğinde senelerdir yerini koruyan Ulucami ve Orhan Cami’nin alt kısmında yer almaktadır. Kuyumcu, mağaza, meşhur İskender ve mantı yapan restoranların yer aldığı çarşıyı mutlaka görmelisiniz. Eski Aynalı Çarşı, Orhan Gazi tarafından 1339 yıllarında hisar dışına doğru inşa edilen külliyenin hamamıdır. Ulu Cami, kentin en büyüğü ve anıtı niteliğindeki görkemli bir eserdir. Muhteşem görünüme sahip olan camiyi ziyaret edebilirsiniz. 

Tophane, Bursa’nın etkileyici manzarasına sahip olup, içerisinde bir saat kulesi barındırmaktadır. Osman Gazi ve oğlu Orhan Gazi’nin türbeleri bulunmaktadır. Bursa Tarihi Evleri, sizi tarihten yolculuğa çıkaracak güzelliğe sahiptir. 18. yüzyıl itibari ile ahşap süslemelerin ve aşı boyası gibi uygulamalar yoğun olarak kullanılmıştır. Bursa’da tarihi yapısıyla dikkat çeken diğer alanlar arasında Bursa Merinos Tekstil Sanayi Müzesi, Bakacak Seyir Noktası, Tofaş Bursa Anadolu Arabaları Müzesi, Tarihi Çamlı Kafe, Arap Şükrü Sokağı da yer almaktadır. 

Kültürel Etkinliklerin Adresi Bursa 

Bursa hem tarihi noktaları hem de doğal güzellikleri hem de yöresel lezzetleri ile büyük bir ziyaretçi kitlesi çekmektedir. Gündüz saatlerinde görülebilecek yerlerde keyifli zamanlar geçirdikten sonra saat gece yarısını gösterdiğinde Bursa’nın hareketli kısmına geçebilirsiniz. Şehir merkezinde bulunan gece hayatı mekanları ile sabahın ilk saatlerine kadar eğlenebilirsiniz. 

Bursa’da birbirinden hareketli ve renkli mekanlar bulunmaktadır. Kulüp, bar, disko gibi eğlenebileceğiniz yerlerin dışında kafe, restoran ve sıra gecesi düzenleyen mekanlara da gidebilirsiniz. Bu mekanlar alkollü ve alkolsüz olarak ayrıldığı için her misafire hitap etmektedir. Bunun yanı sıra Bursa’da düzenlenen konser ve festivallere katılabilirsiniz. 

Bursa’da Konaklama Kolaylığı 

Bursa doğal güzellikleri ve tarihi yapılarıyla her yıl ziyaretçi akınına uğramaktadır. Hal böyle olunca her ziyaretçisini memnun edecek konaklama seçenekleri sunmaktadır. Lüks otel, butik otel, pansiyon, apart gibi seçenekler her beklentiyi ve konforu karşılamaktadır. Konaklama seçenekleri şehir merkezinde bulunduğu gibi, ilçelerinde ve Uludağ’da da yer almaktadır. Keyfinden ve konforundan ödün vermek istemeyenler lüks otel veya butik otelleri tercih edebilir. Bütçesi kısıtlı olan insanlar apart ve pansiyon tarzı konaklama seçeneklerine yönelebilirler. 

Bursa’da Denenmesi Gereken Lezzetler 

Bursa’da keyifli ve hareketli zamanlar geçirirken olmazsa olmaz lezzetlerini tatmadan dönmemelisiniz. İskender, kokoreç, düğün helvası, süt helvası, İnegöl köfte, cantık, Muradiye çorbası, Bursa simidi, tahinli pide, kestane şekeri gibi lezzetlerin muhteşemliği ancak tadılınca anlaşılabilecek türdendir. 

Bursa’nın en ünlü lezzeti olan Muradiye Çorbası tavuk, kabak, şehriye, havuç ve un kullanılarak yapılmaktadır. Çok doyurucu ve lezzetlidir. Hem sunumu göz kamaştıran hem de midelere bayram ettiren İskender kebap ise et, yoğurt,sos ve tereyağının pide ile birlikte ortaya çıkardığı benzersiz ve mükemmel bir yemektir. Bol soslu bir şekilde ikram edilen bu yemeği denemelisiniz.

Etli Kereviz yemeği, Bursa ile özdeşleşen mükemmel bir lezzettir. Bursa kebabı ise tüketilmesi gereken lezzetlerden bir diğeridir. Bursa’ya gittiğinizde kestane şekeri ve süt helvası tatlıları da yemeden oradan ayrılmamalısınız. 

Bursa’da Ulaşım Olanakları 

Muş ile Bursa arası uçakla yolculuk yaklaşık 1 saat 55 dakika sürmektedir. Ankara Esenboğa Havalimanına ulaştıktan sonra şehir merkezine gitmek için pek çok seçenek vardır. Bu seçenekler fiyat ve konfor bakımından farklı olsa da kısa zamanda sizi şehir merkezine ulaştıracaktır. 

Araç Kiralama 

Bursa havaalanından şehir merkezine veya gideceğiniz herhangi bir yere araç kiralayarak da ulaşabilirsiniz. Lüks ve orta segment’te bulunan araçlar her bütçeye ve beklentiye hitap edebilecek şekildedir. 

Belediye Otobüsü ile Ulaşım

Bursa Havaalanından şehir merkezine belediye otobüsleri ile kısa zamanda ulaşmanız mümkündür. Üstelik belediye otobüsleri son derece uygun fiyata sahiptir. 

Özel Transfer ile Ulaşım

Bursa havaalanında otobüs veya taksi gibi ulaşım araçlarını tercih etmek istemeyenler özel transfer araçları ile de yolculuk yapabilirler. 

Taksi ile Ulaşım

Bursa şehir merkezine ulaşımın en hızlı bir başka alternatifi de taksilerdir. 

Muş Havalimanına En Uygun Ulaşım Nasıldır?

Muş havalimanı şehir merkezinden yaklaşık 18 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Şehir merkezinden Muş Havaalanına uygun fiyata giden pek çok araç vardır. Belediye otobüsleri bu seçeneklerden yalnızca bir tanesidir. Havalimanına ulaşmak için tercihinize göre kiralık araç ya da taksi gibi seçenekleri de kullanabilirsiniz. 

Muş’tan Bursa’ya Yolculuk Uçakla Kaç Saat Sürer?

Muş ile Bursa arası uçuş süresi 1 saat 55 dakika kadar sürmektedir. Bu uçuş aktarmalı ve aktarmasız olarak gerçekleştiği için süre değişebilmektedir. 

Muş ile Bursa Arası Mesafe Kaç Kilometredir?

Muş ile Bursa arası uzaklık kuş uçuşu olarak 1.123 kilometredir. 

Muş ile Bursa Uçak Bileti En Ucuz Ne Zaman Alınır?

Muş ile Bursa arasındaki uçak seferleri çeşitli firmalar tarafından düzenlenmektedir. Zaman zaman yapılan indirimleri ve kampanyaları takip ederek ucuz bilet almak mümkün olmaktadır. Yolculuk tarihinizden çok önce yapacağınız rezervasyon da size ucuz bilet alabile fırsatı verecektir.

mus_bursa

Uçuş süreleri

Rota bilgisi bulunamadı

Muş Hava Durumu

22 Şubat 2024

Sun

3 °C

3 °C

Uçuş süreleri

2 sa 10 dk

Muş

Ankara

1 sa 30 dk

Muş

Bursa

1 sa 55 dk

Muş

İzmir

2 sa 45 dk

2 sa 35 dk

Muş

Bodrum

2 sa 45 dk

Muş

Konya

3 sa 25 dk

3 sa 20 dk

2 sa 40 dk

Muş

Samsun

3 sa 50 dk

Alternatif uçuşlar

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis