Muş Gaziantep Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Muş Gaziantep uçak biletleri

Muş - Gaziantep
uçuşları

Muş Gaziantep Uçak Bileti

Gaziantep Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Eski halk arasında bilinen adı ile Antep, şimdiki adıyla Gaziantep, insanların yaşadığı en eski şehirlerden bir tanesidir. Sanayisi ve ticareti ile Türkiye’deki oldukça önemli yerlerden biridir. Bunun sebepleri arasında liman kentlerine yakınlığı sayılabilir. Gaziantep’te oldukça fazla pınar vardır. Fakat bir tane bile doğal göl yoktur. Bu nedenle şehre yapay göller ve barajlar inşa edilmiştir. Şehrin son derece önemli akarsuyu Fırat nehri ve kollarıdır. Gaziantep’teki doğal ormanlar da son derece azdır. Şehrin topraklarının yalnızca %14’ü ormanlık alanlarla kaplıdır. Ormanlık alanlarda kızılçam ağaları ile meşe ağaçları vardır. Gaziantep toprakları tarım açısından son derece elverişli topraklardır. Zeytin bahçeleri, antepfıstığı bahçeleri, sebze bahçeleri ve meyve bahçeleri oldukça fazladır. Şehrin batı bölgesinde Nur dağı ve Sof dağları adında iki dağ vardır. Bu iki dağın arasında da çöküntü vardır. Bu çöküntüsü ise levha hareketlerinin sonucunda ortaya çıkmıştır. 

Gaziantep Gezilmesi Gereken Yerler

Gaziantep’in büyüleyici doğası uzun yıllardır insanların dikkatini çekmiştir. Gaziantep’te bulunan tarihi müzeleri, tarihi yapıtları ve harika doğası ziyaretçilerine gezebilecekleri birçok yer sunar. Gezilecek yerlerden birisi olan Rum kale, Merziman çayının ve Fırat nehrinin birleştiği yerde, oldukça yüksek kayalarla örtülmüş bir tepenin üzerinde bulunuyor. Hz. İsa’nın yardımcılarından bir tanesi olarak bilinen Yohannes’in buraya yerleşmesi ile daha sonrasında da Hristiyanlığın yayılması sebebiyle burası Hristiyanlar için oldukça önemli bir yer haline gelmiştir. Gaziantep’te gezilecek diğer bir yer de Bakırcılar çarşısıdır. Pek çok el sanatları ile uğraşan ustaların bulunduğu bir çarşıdır. Çarşının içine girdiğinizde taşlarla döşenmiş sokaklar, ahşap kaplamadan yapılmış dükkanlar sizlere farklı bir dönemden kesitler sunar. Gaziantep’e geldiğiniz zaman gezebileceğiniz birçok yer bulunuyor. Bu yerleri birkaç günde gezmekle bitiremezsiniz. Zincirli Bedesten, Emine Göğüş Mutfak Müzesi, Gaziantep Botanik Bahçesi gibi yerleri ziyaret edebilirsiniz. 

Gaziantep’te Tarihi Dokuya Sahip Yerleri

Gaziantep için müzeleri, antik kentleri, tarihi yapıları ve doğal güzellikleriyle tam bir turizm şehri denilebilir. Yaşayan Müze Tarihi Gümrük Hanı, Gaziantep’in içerisinde yer almaktadır. Bu yerde yolcular için konaklama imkanın yanında hayvanlar için yapılmış olan damlar da bulunmaktadır. Han, bulunduğu konumu sayesinde farklı nedenlerden dolayı gelecek birçok insanın ilk tercih ettiği yerlerden birisiydi. Gaziantep’teki tarihi yapıya sahip bir diğer yer ise Hamam Müzesidir. Bu Müze, Lala Mustafa Paşa tarafından inşa ettirilmiştir. O dönemde ise külliyenin hamam kısmı olarak kullanılmıştır. Osmanlı zamanının tarihi ve kültür yapısını aktaran bir eserdir. Kayıtlara göre, 1577 yılında yapılmıştır. 2015 yılında restore edilerek müze halinde kullanılmaya başlanmıştır. İslam Bilim Tarihi Müzesi, İslamiyet medeniyetindeki buluşları, bilimsel çalışmaları ve keşifleri bünyesinde bulundurmaktadır. İslam medeniyetinin ilim ve teknik alanındaki hizmetlerinin sergilenip konuşulduğu bu müzede, Müslüman bilim adamlarının yapmış olduğu birçok buluş turistlere tarihi yolculuk yaptırır. Arkeolojik kazılarda bulunmuş olan kalıntılar M.Ö. yaşayan insanların yaşam ve kültür şekillerine ışık tutmaktadır.

Gaziantep’te Kültürel Etkinlikler

Gaziantep’in tarihi yerleri ve doğası insanı büyüler. Gaziantep’e geldiğinizde yapabilecek epey faaliyet bulunmaktadır. Gaziantep’in en meşhur tarihi yeri denilince ilk akla gelen Zeugma Mozaik Müzesi olmaktadır. Gezerken sizleri büyüleyen bu müze içinde yer alan tarihi yapıtlar insanı kendisine hayran bırakır. Kentte yer alan diğer zengin müzeleri, Zincirli Bedesten ve Bakırcılar Çarşısı gibi tarihi mekanları da ziyaret etmek gerekir. Gaziantep’in simgesi haline gelmiş olan tarihi yapıt ise Antep Kalesidir. Kale’nin çevresini de iyi bir şekilde görmek gerekir. Çünkü birden fazla müze ve tarihi duraklar bu kalenin çevresinde yer almaktadır. 

Gaziantep’te Konaklama Olanakları

Değişik ülkelerden bu muhteşem kenti gezip görmeye gelen ziyaretçileri en iyi biçimde ağırlamak için değişik düzeyde birçok konaklama mekanları yer almaktadır. Beş yıldızlı otellerden eski tarihi konaklama yerlerine kadar değişik alternatifleri olan Gaziantep’te dilediğiniz, tasarladığınız tarzda tatil yapabilirsiniz. Kent merkezinde yer alan oldukça rahat ve lüks otelleri seçebilir ya da merkeze uzak tarihi konakları seçerek huzurlu, sakin bir tatil yapabilirsiniz.

Gaziantep’te Denenmesi Gereken Lezzetler

Gaziantep’e gittiğinizde denemeniz gereken lezzetleri arasında yer alan ilk yemek Beyran Çorbasıdır. Enfes lezzetiyle sizin için şifa kaynağıdır. Kemik suyu, et, pirinç, sarımsak ve salça ile beraber hazırlanan bu çorba, ilaç niteliğindedir. Birden çok lezzetin mutfakta yer aldığı Gaziantep, lahmacunda da kendini ispat etmiştir.Lahmacunun yapılışı ve tadı Antep’te bir başkadır. Antep’te tatmanız gerektiğini düşündüğümüz bir diğer lezzet ise küşlemedir. Antep’te çok severek yenilen küşleme yemeği etli yemekler içerisinde en fazla tercih edilen yemektir. Genelde koyun ya da kuzu omurgası ile hazırlanır ve son derece yumuşak yapıdadır.

Gaziantep mutfağının yıldızı diyeceğimiz Antep baklavası hem yerliler hem de yabancı ziyaretçiler tarafından çok sevilmektedir. Gaziantep baklavası bütün dünyada meşhur olmuştur. Her yerde yapılsa bile baklavanın enfes tadı Antep’te bir başkadır. Gaziantep’te popüler olan bir başka enfes lezzetse Katmer’dir. Köklü tarihi ve şehrin yöresel yemeklerinin en başında yer alan Gaziantep katmeri, her kesimden insanın muhakkak denemesi gereken lezzetler arasında yer almaktadır. Baklava hamuru ile yapılan katmer, epey ince bir şekilde açıldıktan sonra içine bol bol toz şeker, kaymak ve fıstık koyularak katlanır ve daha sonrasında fırına verilerek pişirilir. Bu nefis lezzeti sizin de tatmanızı öneririz.

Gaziantep’te Ulaşım Olanakları

Gaziantep’te halk ve belediye otobüsleri, minibüs, tramvay ve taksiler kullanılmaktadır. Ulaşımın oldukça kolay olduğu bu kentte dilediğiniz her yere kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Belediye tarafından işletilmekte olan sarı ve mavi halk otobüsleri epey uygundur ve avantaj sağlamaktadır. 

Taksi ile Ulaşım

Fakat eğer konforlu bir yolculuk yapmak isterseniz taksiler hem daha hızlı hem de daha konforlu bir seyahat sağlamaktadır. Şehrin herhangi bir yerinden taksi duraklarını arayarak istediğiniz yerle hızla gidebilme imkanı sunmaktadır.

Otobüs ile Ulaşım

Her iki yön doğrultusunda ulaşım hizmeti büyük yolcu otobüsleri ile yapılmaktadır. Gaziantep Belediyesi’nin başka toplu taşıma aracı yoktur. Şehrin belirli yerlerinde bulunan duraklardan gelen gideceğiniz yere uygun otobüslere binerek istediğiniz yere ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Gaziantep havalimanı ya da yakın çevresindeki firmalardan kendi bütçenize göre araç kiralayabilir, zevkli ve konforlu seyahat edebilirsiniz.

Muş Havalimanına En Hızlı ve En Uygun Ulaşım 

En uygun ve hızlı ulaşım biçimi olan taksileri kullanabilirsiniz. Kentin herhangi yerinden binerek hızlı, konforlu ve uygun yolculuk yapabilirsiniz. Ayrıca araç kiralayabilir veya kentin belirli bölgelerinde durakları bulunan halk otobüslerini tercih edebilirsiniz.

Muş Gaziantep Arası Uçuş Kaç Saat Sürer?

Aktarmalı uçuş ile Muş Gaziantep arası uçuş beş saat on beş dakika sürmektedir.

Muş Gaziantep Arası Mesafe Kaç Kilometredir?

Muş ve Gaziantep arası mesafe 515 kilometredir.

Muş- Gaziantep Uçak Bileti En Ucuz Ne Zaman Alınır?

Uygun uçak bileti almak isterseniz tatilinizden 4 veya 5 hafta öncesinde biletinizi satın alırsanız daha uygun olacaktır. Ayrıca hafta içi belirli günlerin erken saatlerinde biletinizi diğer günlere ve saatlere kıyasla daha uygun fiyata satın alabilirsiniz.


mus_gaziantep

Gaziantep Hava Durumu

03 Aralık 2023

Sun

13 °C

13 °C

Uçuş süreleri

Gaziantep

İstanbul

1 sa 35 dk

Gaziantep

İzmir

1 sa 50 dk

Gaziantep

Ankara

1 sa 5 dk

Gaziantep

Antalya

1 sa 30 dk

Gaziantep

Lefkoşa

1 sa 20 dk

Gaziantep

Trabzon

2 sa 20 dk

Gaziantep

Çanakkale

2 sa 25 dk

Gaziantep

Dalaman

2 sa 15 dk

Gaziantep

Muğla

2 sa 20 dk

Gaziantep

Samsun

2 sa 5 dk

Muş Hava Durumu

03 Aralık 2023

Sun

5 °C

5 °C

Uçuş süreleri

2 sa 10 dk

Muş

Ankara

1 sa 30 dk

Muş

Bursa

1 sa 55 dk

Muş

İzmir

2 sa 45 dk

2 sa 35 dk

Muş

Bodrum

2 sa 45 dk

Muş

Konya

3 sa 25 dk

3 sa 20 dk

2 sa 40 dk

Muş

Samsun

3 sa 50 dk

Alternatif uçuşlar

Muş çıkışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
716,87TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.426,67TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.621,99TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.667,22TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.018,61TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.856,77TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.770,02TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.977,16TRY'den
başlayan fiyatlarla

Gaziantep varışlı yurt içi uçak biletleri

442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.375,45TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.340,44TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.541,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.439,20TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.013,66TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.674,87TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis