Nurnberg Düsseldorf Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Nürnberg Dusseldorf uçak biletleri

Nürnberg - Dusseldorf
uçuşları

Nurnberg-Duesseldorf Uçak Bileti

Duesseldorf Hakkında

Duesseldorf, Almanya’nın en bilindik ve en gelişmiş şehirlerinden bir tanesidir. Ülkedeki Kuzey-Ren Vestfalya eyaletinin de başkentidir. Dünyadaki hemen hemen her insan bu şehri bilir. Duesseldorf yoğun göç alan bir şehirdir. Özellikle de Türkiye’den öğrenci, iş, yaşama amacıyla çokça insan bu şehri tercih etmektedir. Şehir, dünyada fuar ve moda kenti olarak bilinmektedir. Bu bağlamda da birçok insan dünyanın dört bir yanından bu şehre ziyarete gelmektedir. Toplam nüfusu 617,280’dir. Bunun yanında da 217,41 km karelik bir yüzölçümüne sahiptir. Almanya ülkesi genel olarak tüm dünyada sanayi ülkesi olarak bilinmektedir. Bu bağlamda sanayi adı altında aktif çalışmalar yapan birçok eyalet ve şehir Almanya’da bulunmaktadır. Duesseldorf şehri içerisinde de sanayi fuarları bulunmaktadır ve bu fuarlar dünya çapında bilinmekte olup sıkça ziyaret edilmektedir. Kuzey-Ren Vestfalya eyaletinin sahip olduğu en büyük havalimanına sahiptir Duesseldorf. Duesseldorf şehrindeki iklim genellikle değişkendir. Kış aylarında 0 ila 10 derece arasında iken yazın genellikle 20-30 derece arasında oynamaktadır. Yıl boyunca yağış görülür. Duesseldorf şehrini ziyarete gelecek kişilerin genellikle şubat ayı gelmeleri tavsiye edilmektedir. Duesseldorf’a öğrenci göçü de oldukça fazladır. Genellikle mühendislik veya sanayi ile ilgili bölümleri okumak isteyen öğrencilerin Almanya’da okumak adına en çok tercih ettiği şehirlerden biri olmaktadır. Dünyaca sevilen bir şehir olan Duesseldorf, aktif ve işlek bir şehirdir.

Duesseldorf’ta Gezilmesi Gereken Yerler

Duesseldorf şehri sanayinin ve fuarların ön planda olduğu bir şehirdir. Bu bağlamda şehre gelindiği zaman gezilebilecek en güzel yerlerden biri fuarlar ve sanayi müzeleri olmaktadır. Burayı ziyarete gelen turistler genel olarak fuarları gezmektedirler. Bunların yanı sıra işlek olan bu şehrin kendini geliştirdiği alanlardan bir tanesi ise mimarisidir. Genel olarak mimarisi ile de dikkat çeken şehir, turistlere bu bağlamda görebilecekleri daha çok yer imkanı sağlamaktadır. Classic Remise Duesseldorf, Rheinturm, Königsallee, Rheinuferpromenade, MedienHafen, Wildpark Grafenberg, Schloss Benrath, Carlsplatz Markt, River Rhine, Nord Park, Aquazoo Loebbecke Museum, Museum Kunstpalast vb. yerler Duesseldorf şehrinde gezip görülebilecek yerler arasındadır.

Duesseldorf Şehrinin Tarihi 

Duesseldorf, Ren Nehri’nin kıyısında kurulmuş olan bir şehirdir. Kuzeyine Ruhr, güneyinde Köln bulunmaktadır. Şehre dair herhangi bir ilk yerleşim alanı veya kalıntılar bulunmamaktadır. Fakat kurulduğu günden günümüze kadar her geçen gün gelişmekte olan şehirlerden bir tanesidir. İlk gelişimlerini Sanayi Devrimi döneminde yapmış olan Duesseldorf, zamanla dünyanın en büyük sanayi kentlerinden biri haline gelmiştir. Zamanla şehir, en büyük eğitim merkezlerinden biri haline gelmiştir. Şehrin güney bölgesinde bulunan ve en çok bilinen üniversitelerden biri Heinrich Heine Üniversitesidir. Daha sonrasında Demir Araştırmaları Enstitüsü, Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Uluslararası Duesseldorf Okulu ve bunlar gibi daha birçok okul ve üniversite bulunmaktadır.

Duesseldorf’ta Yerel ve Kültürel Etkinlikler

Duesseldorf’un şenlikleri ve festivalleri dünyanın birçok yerinden ilgi toplar ve insan çeker. Yapılan bütün organizasyonlar çok sevilir ve çok güzel olur. Tekne turları, golf yarışları, birbirinden farklı spor kampları, yürüyüş ve kamp turları, plaj partileri, toplu dalış ve şnorkelle dalış etkinliği, adrenalin ve macera turları, safari, araç ve road turları, doğa ve vahşi yaşam turları, binicilik turları koşu yarışmaları, tekne turları, bisiklet yarışları, hayvanat bahçelerindeki etkinlikler, açık hava konserleri, açık hava piknikleri vb. gibi daha birçok etkinlikler ve organizasyonları olan şehre, yıl içerisinde her bir ayrı etkinlik ve festival için dünyanın dört bir yanından insanlar gelmektedir.

Duesseldorf’ta Konaklama İmkanı 

Duesseldorf gelişmiş ve işlek bir şehirdir, dolayısıyla da konaklama imkanı geniştir. Dünyanın birçok yerinden turist, gezgin, öğrenci veya göç aldığı için birbirinden farklı konaklama imkanına sahiptir. Şehri ziyarete gelen kesim için kiralık daireler veya evler bulunmaktadır. Kiralık daire ve evler haricinde bulunan otel imkanları, şehrin birçok yerinde bulunmaktadır. Bunların haricinde şehre çok fazla öğrenci geldiği için onların kalabileceği uygun yurtlar, misafirhaneler genellikle okulların ve üniversitelerin yakınında bulunmaktadır. Gelen öğrenciler genellikle okullara yakın yerlerdeki yurtları tercih etmektedirler. Sürekli göç eden kişiler için satılık daireler, müstakil evler, apartman daireleri, residance daireleri yine şehir içinde çokça bulunmaktadır. 

Duesseldorf Lezzetleri

Almanya mutfağının dünyadaki yeri önemlidir. Özellikle de Türk yemeklerine benzeyen bazı lezzetleri insanlar tarafından ilgi görür ve beğenilerek tüketilir. Duesseldorf şehrinde de Almanya’nın ve şehrin meşhur lezzetlerinden bulunmaktadır. Bunlardan en çok sevilen ve beğenilenlerden bir tanesi halve-hahn yemeğidir. Bu yemek çavdar ekmeği ve soğan ile yapılan bir yemek olup yanında ek olarak soğan, biber ve turşu gibi malzemeler de bulunmaktadır. Bu yemek genel olarak kahvaltı öğününde tercih edilmektedir. Haricinde rheinischer sauerbraten, westfalischer pickert, himmel und erde, grünkohlessen, döppekooche, miesmuscheln, german cream puffs, grog vb. lezzetler de Duesseldorf’un en çok beğenilen ve tüketilen yemekleri arasındadır. Şehre gelen kişilerin genel olarak tercih ettiği ve tükettiği yemeklerdir. 

Duesseldorf Şehir İçi Ulaşım İmkanı 

Duesseldorf’un şehir içi ulaşımı gelişmiştir. Ana ulaşımı sağlayan şirket Rheinbahn şirketidir. A, B, C ve D grupları olmak üzere şehirde kısa mesafe yolculukları için beş farklı biletleme tipi bulunur. Kısa mesafede sadece dört durak gidilebilirken A bileti şehir içi geçerli değildir. Her biletin belirli bir süresi ve bölgesi vardır. 

Otobüs ve Tramvay 

Şehir içerisinde çok fazla otobüs ve toplu taşıma hizmeti bulunmaktadır. Otobüs haricinde metro hatlarının sayısı 8, tramvay hatlarının sayısı da 13’tür. Bu toplu taşıma araçları arasında küçük minibüsler de aynı şekilde şehir içinde ulaşım hizmeti vermektedir. Otobüs içerisinde biletler şoförden alınabilmektedir.

Taksi ve Özel Araç Kiralama İmkanı 

Bu gibi ulaşım imkanları haricinde hemen hemen her şehirde olduğu gibi Duesseldorf şehrinde de araç kiralama veya taksi imkanları bulunmaktadır. 

Nurnberg Havalimanı Ulaşımı

Nurnberg ile havalimanı arasında birçok ulaşım hattı bulunmaktadır. Havalimanına giden otobüslerden iki tanesi gündüz, bir tanesi ise gece çalışmaktadır. 32 ve 33 numaralı otobüsler havalimanının bulunduğu çevrelere gitmektedir. Otobüs haricinde tramvay imkanı da bulunmaktadır. Havalimanına tramvay ile gidilip dönülebilmektedir. Dilendiği taktirde özel araç kiralanarak da havalimanına gidiş kolaylıkla sağlanırken yine taksi imkanı da kolayca havalimanına ulaşımı sağlayacaktır. Bütün bu imkanlar haricinde şahsi araç ile de ulaşım sağlanabilir. 

Nurnberg ve Duesseldorf Arası Kaç Km’dir?

Nurnberg ve Duesseldorf arası yolculuk yapılabilecek toplamda 3 ana yol bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi olan A3 yolunda mesafe 447,8 km’dir. A45 ve A3 üzerinden 469,2 km, A3 ile A61 yolu üzerinden ise toplamda 481,3 km mesafe olmaktadır.

Nurnberg-Duesseldorf Uçak İle Ne Kadar Sürmektedir?

Nurnberg ve Duesseldorf arası uçak ile toplamda 2 saat 25 dakika sürmektedir.

Nurnberg’den Duesseldorf’a En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınmalıdır?

Uçak bileti diğer birçok yolculukta olduğu gibi normal gidiş tarihinden birkaç hafta öncesinde alınırsa biletler daha uygun bir fiyata tekabül eder. Daha uygun fiyata bilet alınabilmesi için son dakika yerine daha önceden uçak bileti alınabilir.

Dusseldorf Hava Durumu

05 Aralık 2023

Sun

4 °C

1 °C

Uçuş süreleri

Düsseldorf

İstanbul

3 sa 10 dk

Düsseldorf

İzmir

3 sa 15 dk

Düsseldorf

Ankara

3 sa 20 dk

Düsseldorf

Antalya

3 sa 30 dk

Düsseldorf

Adana

3 sa 50 dk

Düsseldorf

Gaziantep

4 sa

Düsseldorf

Kayseri

3 sa 40 dk

Düsseldorf

Trabzon

3 sa 50 dk

Düsseldorf

Dalaman

3 sa 35 dk

Düsseldorf

Bodrum

3 sa 30 dk

Nürnberg Hava Durumu

05 Aralık 2023

Sun

2 °C

1 °C

Uçuş süreleri

Rota bilgisi bulunamadı

Alternatif uçuşlar

Dusseldorf varışlı yurt dışı uçak biletleri

1.131,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.608,29TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.560,10TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.142,31TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.452,98TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.000,12TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.550,46TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.169,36TRY'den
başlayan fiyatlarla
4.486,82TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.910,37TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis