Hepsiburada Seyahat
Hepsiburada Seyahat

Uçuş Ara

1

Yolcu


Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Uçak Bileti Anasayfa

Odessa varışlı yurt içi uçak biletleri

Odessa varışlı yurt dışı uçak biletleri

img

Odessa Uçak Bileti

Ukrayna'nın en kalabalık şehirleri arasında dördüncü sırada yer alan Odessa, Karadeniz'in kuzeybatı kıyısında konumlanır. Yaz turizmi açısından gözde duraklardan biri olan şehir, bir liman merkezi olması nedeniyle de oldukça popülerdir. Gece hayatının kalbinde yer alan eğlence merkezleri, etkileyici müzeleri ve tarihi dokusu ile Odessa, hem sakin hem de oldukça eğlenceli bir tatil geçirmek için ideal bir seçim olabilir.

Türkiye'den gelen ziyaretçilerin Odessa'ya yalnızca kimlikleri ile giriş yapabilmeleri, şehrin ekonomik açıdan da beklentileri karşılayan bir tatil planı sunmasına olanak tanır. Ülkenin başkenti Kiev'e kara yoluyla yaklaşık 5 saat uzaklıkta olan Odessa'ya, İstanbul'dan kalkan uçak seferleri ile ortalama 1,5 saatte ulaşmak mümkündür. Siz de Odessa uçak bileti alarak Ukrayna'nın en gözde kentlerinden birini keşfedebilir, kültür gezileri ve eğlence dolu bir tatile adım atabilirsiniz. 

Odessa'da Gezilecek Yerler

Odessa'nın en işlek ve geniş caddelerinden biri olan Deribasovskaya Caddesi, şehrin can damarlarından biri olarak kabul edilir. Ayrıca Primorskaya Caddesi ile marina arasında yer alan ve toplam 192 basamaktan oluşan Potemkin Merdivenleri, şehrin başlıca simgeleri arasındadır. Odessa'nın mimari ve tarihi dokusuna daha yakından göz atmak için şehrin en köklü yapılarından biri olan Odessa Opera Binası'nı ziyaret edebilirsiniz. 

Yaz turizminin kalbi sayılan Arkadia Plajı, özellikle tatilini yaz aylarında planlayan turistlerin favori adresleri arasında yer alır. Kafe, bar, restoran ve çeşitli eğlence merkezlerinin de yer aldığı bu plaj, berrak denizi ve etkileyici sahil şeridi ile beğeni toplar. Ayrıca kültürel bir yolculuğa çıkmak için Puşkin'in Moskova'dan sürüldüğü yıllarda konakladığı ve günümüzde restore edilerek müzeye dönüştürülen Puşkin Müzesi'ni ziyaret edebilirsiniz. 

Odessa'da Popüler Restaurantlar / Alışveriş Yerleri

Odessa'nın ve Doğu Avrupa kültürünün mutfağından lezzetler tatmak için Deribasovskaya Caddesi üzerinde konumlanan Kompot adlı restoranı ziyaret edebilirsiniz. Bir İtalyan restoranı arıyorsanız tercihinizi Tavernetta'dan yana yapabilir, Amerikan mutfağından lezzetler tatmak istiyorsanız Buffalo 99 ve Bistekka Meat Bar'ı tercih edebilirsiniz. Keyifli bir tatlı molası vermek için MakeMyCake'e uğrayabilirsiniz. Ayrıca Odessa'nın butik restoranlarına bir şans verebilir, sokak lezzetlerini tadabilirsiniz. 

Alışveriş tutkunlarının Odessa'daki uğrak duraklarından biri, tren istasyonunun yakınında konumlanan Privoz Pazarı'dır. Taze sebze ve meyve çeşitlerinin yanı sıra yöresel lezzetlere ve geleneksel kıyafetlere buradan ulaşabilirsiniz. Deribavoskaya Caddesi, hediyelik eşya ve giyim ürünleri seçeneklerine göz atmak isteyenler için ideal bir rotadır. Cadde üzerinde konumlanan butik mağazaları dolaşabilir, ayrıca şehirde pazar günleri kurulan antika pazarı ziyaret edebilirsiniz. Ancak antika pazarından aldığınız ürünler 50 yılı aşkın bir geçmişe sahipse, ürünlerin ülke dışına çıkartılamayacağını unutmamalısınız. 

Odessa'da Ulaşım

Şehir merkezine yaklaşık 7 km mesafede konumlanan Odessa Uluslararası Havalimanı'na ulaşım otobüs, taksi ve troleybüs aracılığıyla sağlanabilir. Taksiye binmeyi tercih ederseniz şehir merkezine ulaşmak için yaklaşık 100-120 UAH ödemeniz gerekir. 117 numaralı otobüsü kullanarak şehir merkezine ulaşabilir, kişi başı 7 UAH karşılığında otobüs bileti temin edebilirsiniz. Otobüs seferleri her 15 dakikada bir düzenlenir. Troleybüs kullanmayı tercih ediyorsanız, şehrin tren istasyonuna dek ulaşabilirsiniz. Yaklaşık yarım saat süren troleybüs yolculuğu için ödemeniz gereken ücret, 3 UAH'tır. 

Odessa'nın şehir merkezinde yer alan birçok turistik durak, birbirine yürüme mesafesinde konumlanmıştır. Ancak şehrin toplu taşıma yoluyla ulaşım seçenekleri arasında troleybüs, tramvay ve minibüs bulunur. Troleybüs ve tramvay ile ulaşım sağlamak için 3 UAH, minibüse binmek için 5 UAH ödemeniz gerekir. Plajların yoğun olarak konumlandığı Arcadia bölgesine toplu taşıma olanaklarının yanı sıra özel araç kiralayarak ya da taksi çağırarak da ulaşım sağlayabilirsiniz.

Merak Edilenler

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
jet.svgturuncu_hx.svgpay.svgglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

mobilemobilemobile
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis