Hepsiburada Seyahat

Uçak Biletin

Burada

Nereden

Nereden

Nereye

Nereye

Gidiş Tarihi

Yolcu Bilgileri

1

Yolcu

Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Uçak Bileti Anasayfa

Norveç varışlı yurt dışı uçak biletleri

Stockholm - Oslo

uçuşları

900,61 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Stockholm - Oslo

uçuşları

900,61 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Stockholm - Oslo

uçuşları

900,61 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Mardin - Oslo

uçuşları

4.187,49 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Batman - Oslo

uçuşları

5.834,77 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Konya - Oslo

uçuşları

2.852,46 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İzmir - Oslo

uçuşları

2.335,46 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya - Oslo

uçuşları

3.419,64 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Oslo

uçuşları

4.261,62 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İstanbul - Oslo

uçuşları

2.322,21 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Oslo Uçak Bileti

Oslo Hakkında

Oslo Norveç’in başkentidir. Aynı zamanda şehirde ve genel olarak ülkede de refah seviyesi son derece yüksektir. Oslo aslında bir liman kentidir. 1049 yılında kurulan ve İskandinavya üzerinde yer alan dördüncü büyük ve en güzel şehirlerden biridir. Tarihi boyunca da birçok yangına maruz kalmıştır. Oslo adını ise 1925 yılında almıştır. Ülke üzerinde hem kültür hem de finans merkezi haline gelerek gelişimini de devam ettirmiştir. 

Oslo dünya üzerinde pahalılık noktasında başlarda gelir. Ülke ekonomisi oldukça gelişmiştir. Yüksek yaşam standartlarına sahip olsalar bile Avrupa Birliği’ne girmeyi tercih etmeyen ülkelerden biridir. Şehri gezerken ulaşım noktasında da asla sıkıntı yaşamazsınız. Şehirde çok fazla toplu taşıma alternatifleri mevcuttur. 

Oslo geziniz sırasında liman bölgesi şehri olmasıyla sebebiyle hem doğal güzellikler hem de tarihi yapılar açısından zengindir. Bununla birlikte modern bir yapısı vardır. 

Oslo’da Gezilmesi Gereken Yerler

Oslo söylenildiği üzere diğer dünya ülkelerine nazaran daha pahalıdır. Eğer Oslo’yu gezmek istiyorsanız bunun için çok daha uygun fiyatlı seçenekler de yer alır. Eğer şehir içerisinde ekonomik bir tur yapmak isterseniz. Oslo Hop On Hop Off turlarını tercih edebilirsiniz. Bu turlar sayesinde de Oslo’da yer alan en önemli tarihi yerleri tek tek görmüş olursunuz. 

Şehirde yer alan Norveç Kültür Tarihi Müzesi, dünya üzerinde en eski ve en büyük açık hava müzelerinden biridir. Müzesinin arazisi içerisinde tam 160 adet bina yer alır. Aynı zamanda eski bir şehir merkezi ve 1200’lerde inşa edilmiş olan Gol Stave kilisesini de içerisinde bulundurur. Müze ilk olarak 1894 yılında tarihçi olan Hans Aall tarafından kurulmuştur. Müzenin ana yapısının çevresini satın almıştır. 1898 yılında ise müze çevresini daha da genişletmeyi başarmıştır. Alan üzerinde gerçekleştirilen çeşitli düzenlemeler sonrasında ise 1901 yılında ziyaretçilerine kapılarını açmıştır. 1907 yılında ise Kral II. Oscar’ın koleksiyonu olan önemli parçalar da dahil olmuştur. Müze içerisinde 2600 yıllık bir geçmişe sahip tarihi madeni para örneklerini de görebilirsiniz.

Viking Gemi Müzesi, Norveç’i ziyaret ediyorsanız ülkenin tarihinde büyük rol oynayan Vikingleri es geçemezsiniz. Vikingler üzerine kurulmuş olan müzelerden en önemlisi Viking Gemi Müzesidir. Bu müze içerisinde tarihe ev sahipliği yapan 3 önemli gemi yer alır. Gemi Müzesinin temelleri ise 1913 yılında atılmıştır. İsveçli Profesör olan Gabriel Gustafson tarafından önerilmiş ve ortaya çıkmıştır. Müze içerisinde yer alan bütün salonların tamamlanması ise 1957 yılına kadar devam etmiştir. Müzede sergilenen bu gemilerde 1904 senesinde keşfedilen Oseberg Gemisi M.S 800’lü yıllara aittir ve 21 metre uzunluğundadır. Diğer iki gemi ise Gokstad Gemisi ve Tune Gemisi’dir. Her biri de 23 metre uzunluğundadır. Viking yaşam tarzını yakından görme fırsatı sunar.

Munc Müzesi, Norveç için en büyük ressamlardan biri olarak kabul edilen Edvard Munch’un hayatına ve eserlerine adanmıştır. Sanatçı hayatı boyunca çok fazla sayıda resim, grafik, çizim, sulu boya ve heykel gibi çalışmalar gerçekleştirmiştir. Müze ise ressamın ölümünden 20 yıl sonra açılmıştır. Neredeyse 28 bin parçalık bir koleksiyon vardır. 

Oslo’nun Tarihi

Oslo şehri Orta Çağ zamanlarından bu yana dek oldukça büyük değişimler yaşamıştır. Şehrin isminde de birkaç defa değişiklikler olmuştur. Kasabanın zaman içerisinde Oslo adını almıştır. Ancak 1625 yılında çıkan yangın sonrasında şehrin yeniden inşa edilmesiyle birlikte Christiania olarak değişmiştir. 1877 yılında Kristainia olarak belirlenen şehrin ismi 1925 yılında yeniden Oslo olmuştur. 

Tarihi oldukça derin olan Norveç’in gezip görülebilecek birçok önemli rotasyonu vardır. Norveç Direniş Müzesi de bunlardan biridir. Akershus Kalesi içerisinde yer alan bu müzede 1940 ve 1945 yıllarında II. Dünya Savaşı sırasında yaşananları belgeleyen oldukça önemli eserlere yer verilir. İçerisinde resimler, posterler, modeller gibi daha birçok farklı belgeler yer almaktadır. 

Hovedoya Manastırı, şehir merkezinden kısa süren bir feribot yolculuğu ile ulaşılan adada bulunur Burası 1147 yılında inşa edilmiştir. Meryem Ana ve Aziz Edmund için adamıştır. Aynı zamanda Manastırın yer aldığı bölgede daha öncesinde küçük bir kilise daha yer almıştır. 1532 yılında yaşanan yağmalama sonucunda manastır oldukça büyük bir hasar görmüştür. 19. Yüzyıl ortalarına kadar da manastırın çevresinde herhangi bir araştırma yapılmamıştır. 

Akerhus Kalesi, Oslo şehrinin tarihi hakkında birçok şeyi keşfetmenize yardımcı olacak bir mimaridir. 1299 yılında Kral V. Haakon tarafından inşasına başlanmıştır. 1300’lü yıllarda ise kalenin inşası tamamlanmıştır. Yapıldığı dönem içerisinde de oldukça önemli stratejik bir konumda yer almıştır. İlk 1308 senesinde olmak üzere yıllar içerisinde birçok defa kuşatmaya uğrasa da kale bu kuşatmalardan kurtulmayı başarmıştır. 17. Yüzyılın başlarında ise kale tekrardan güçlendirilmiştir. 

Oslo’da Kültürel Etkinlikler

Oslo tarihi açıdan zengin olmasıyla birlikte aynı zamanda oldukça keyifli festivallere de sahiptir. Geziniz sırasında bu festivallere denk gelerek çok daha keyifli bir tatil geçirme imkanına sahip olabilirsiniz. Inferno Metal Festivali mart ayında gerçekleşir. Oslo Live Müzik festivali haziran aylarında gerçekleşirken, Oslo Jazz Festivali, Oya Rock Festivali ve Bollywood Film ve Kültür Festivali ağustos ayı içerisinde gerçekleşir. Oslo Uluslararası Film Festivali kasım ayında yapılır.

Oslo’da Konaklama

Oslo şehrini ziyaret ederken konaklama açısından hiçbir sıkıntı ile karşılaşmazsınız. Alternatiflerin son derece yeterli olduğu şehirde oldukça lüks otellerin yanı sıra uygun fiyatlı konaklama seçenekleri de bulunmaktadır. Özellikle şehirdeki en popüler konaklama yerlerinden birisi de Karl Johans Gate caddesidir. Rağbet gören bölgelerin başında gelir.

Oslo’nun Lezzetleri

Oslo şehrinde hem yerel lezzetleri tadabilir hem de dünya mutfaklarına ait lezzetleri de görebilirsiniz. Liman kenti olması da deniz ürünlerini sıkça mutfaklarında kullanmalarının sebepleri arasında yer alır. Norveç somonu, Norveç türlüsü, geyik kebabı, lahanalı et haşlaması, çitçi omleti şehirde deneyimleyebileceğiniz yerel lezzetler arasındadır.

Oslo’da Ulaşım

Gardermoen Havalimanı Oslo'nun yaklaşık 35 km. kuzeydoğusunda yer alan uluslararası bir havalimanıdır. Havaalanından şehir merkezine ulaşım noktasında hiç sıkıntı çekmeyeceğiniz ülkelerden biridir. Toplu taşıma için metro, otobüs, tramvay, tren, feribot kullanabilirsiniz. Aynı zamanda taksi ve araç kiralama seçenekleri de vardır.

img

Norveç Hava Durumu

24 Kasım 2022

Sun

0 °C

0 °C

Uçuş süreleri

Oslo

İstanbul

3 sa 55 dk

5 sa 5 dk

Oslo

Ankara

4 sa 40 dk

Alternatif uçuşlar

Norveç varışlı yurt dışı uçak biletleri

Stockholm - Oslo

uçuşları

900,61 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Stockholm - Oslo

uçuşları

900,61 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Stockholm - Oslo

uçuşları

900,61 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Mardin - Oslo

uçuşları

4.187,49 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Batman - Oslo

uçuşları

5.834,77 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Konya - Oslo

uçuşları

2.852,46 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İzmir - Oslo

uçuşları

2.335,46 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya - Oslo

uçuşları

3.419,64 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Oslo

uçuşları

4.261,62 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İstanbul - Oslo

uçuşları

2.322,21 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Nasıl uçak bilet satın alabilirim?

02

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

03

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

04

Esnek bilet nedir?

05

Promosyonlu bilet nedir?

06

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

07

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

08

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

09

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

10

Biletime nasıl ulaşırım?

11

Faturam ne zaman gelir?

12

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

13

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

14

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

15

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

16

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

17

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

18

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

19

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

20

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

21

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

22

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

23

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

24

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.svg
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis