Hepsiburada Seyahat
Hepsiburada Seyahat

Uçuş Ara

1

Yolcu


Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Uçak Bileti Anasayfa

Paris varışlı yurt içi uçak biletleri

Paris varışlı yurt dışı uçak biletleri

img

Paris Uçak Bileti

Romantik çiftlerin balayı destinasyonlarının başında gelen Paris, aslında her yaştan turiste hitap eden bir ambiyansa sahip. Kendine has atmosferi ve hem modanın hem de kültürün başkenti olması sebebiyle her yıl milyonlarca turist ağırlayan şehir, Türkiye'deki gezginlerin de ilgisini uyandırıyor. Paris uçak bileti satın alarak hızlı ve kolay bir şekilde gidebileceğiniz şehir tarihten sanata, yemeklerden eğlenceye kadar eşi benzeri olmayan bir deneyim vadediyor. Hatta Paris, kısa bir dinlenme tatili için bile en doğru adresler arasında gösteriliyor.

Paris'te Gezilecek Yerler

Paris denince akla gelen ilk yapı kuşkusuz Eyfel Kulesi. Şehir ile adeta özdeşleşen bu ikonik yapı, tek başına 6 milyon turist çekmeyi başarıyor. 300 metre yüksekliğinde olan, üzerinde lokanta ve seyir terası gibi noktalar da bulunduran Eyfel, çevresini saran parklar sayesinde akşam saatlerinde de ideal bir sosyalleşme alanı olarak kabul ediliyor. Eyfel Kulesi'nin çevresini yalnızca turistler ziyaret etmiyor, Paris'te yaşayan yerel halk da arkadaşlarıyla keyifli vakit geçirmek istediğinde buraya geliyor.

Aşıklar şehri Paris'i öne çıkaran bir diğer turistik yapı da kuşkusuz Louvre Müzesi. Dünyanın en büyük sanat merkezi olma unvanını elinde bulunduran bu müze, geniş koleksiyonu sayesinde öne çıkıyor. 35 bini aşkın sanat eserinin sergilendiği müzede 8 ayrı bölüm bulunuyor. Bu sekiz ayrı bölümün her birinde ayrı bir sanat dalı ya da yaklaşımı temsil edilirken müzenin tamamını gezmek ise uzun saatler alabiliyor. Ünlü Mona Lisa tablosu Louvre Müzesi'nin gördüğü değeri bir hayli yukarı taşıyor.

Paris'te Popüler Restaurantlar / Alışveriş Yerleri

II Etait un Square, Boutary ve Pur' - Jean-François Rouquette... Paris son yıllarda adeta bu üç restoran ile parlıyor. Gastronomi turizminin giderek popüler hale gelmesi sonucunda turistler de farklı adreslere yöneliyor. Bu durum bazı eleştiri oklarını üzerinde topluyor ancak yine de Paris, hemen her sokağında ayrı bir lezzet sunuyor. Sözü edilen restoranlardan ilki, ev yapımı hamburgerleri ve samimi tatlılarıyla ön plana çıkarken Boutary ise deniz mahsullerinin minimal sunumları sayesinde ünleniyor. Pur' - Jean-François Rouquette de genellikle özel günlerin vazgeçilmez adresi oluyor. Bu üç mekanın da rezervasyon gerektiğini hatırlatmakta yarar var, çünkü Paris yılın 365 gününde de turist akınına uğruyor. 

Paris'i Paris yapan bir diğer özellik de kuşkusuz alışveriş. Şanzelize olarak bilinen Champs Elysées, alışverişin merkezi sayılıyor. Bu cadde üzerinde bilinen mağazalardan lüks markalara kadar geniş bir yelpaze sergilenirken turistler, yalnızca gezmek için bile buraya geliyor. Rue de Rivoli isimli cadde de yine alışveriş olanakları ile ün kazanıyor. Louvre Müzesi'nin üzerinde bulunduğu bu cadde, alışveriş tutkunlarının vazgeçilmez adresleri arasında gösteriliyor.

Paris'te Ulaşım

Paris'in ünlü havalimanı olan Orly,  şehir merkezinden yaklaşık 15 km uzaklıkta konumlanıyor. Havalimanından şehir merkezine ya da Louvre gibi turistik noktalara ulaşmak için shuttle ya da servis olarak bilinen yerel ulaşım araçları tercih ediliyor. Bu araçlar belirli aralıklarla havalimanından kalkıp şehir merkezine varıyor. Haliyle de turistler, taksi gibi seçeneklerin yanında bu araçlara da yönelebiliyor.

Paris'in şehir merkezinde sağlayacağınız ulaşımda önünüze birkaç alternatif çıkıyor. Raylı sistemlerin büyük kolaylık sağladığı Paris'te metro ve tramvaylar neredeyse her yere gidiyor. Otobüs gibi toplu taşıma araçları da avantajlı bir tercih sağlarken taksinin yanı sıra Uber, Paris tatilini kelimenin tam anlamıyla konforlu bir hale getiriyor. Turistler rahat bir tatil yapabilmek için taksi ya da Uber'i kullanmayı seçiyor.

Merak Edilenler

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
jet.svgturuncu_hx.svgpay.svgglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

mobilemobilemobile
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis