Hepsiburada Seyahat
Hepsiburada Seyahat

Uçuş Ara

1

Yolcu


Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Uçak Bileti Anasayfa

Prag varışlı yurt içi uçak biletleri

Prag varışlı yurt dışı uçak biletleri

img

Prag Uçak Bileti

Çekya'nın başkenti olan Prag, Vlatma Nehri üzerindeki konumu ve hâlen bozulmamış tarihi dokusuyla Avrupa'nın Kalbi ve Altın Kent gibi isimlerle de anılan bir şehirdir. Barok ve gotik mimarinin izlerinin belirgin şekilde görüldüğü şehir, 2. Dünya Savaşı boyunca çok fazla hasar almadığı için dokusunu ve atmosferini günümüze dek taşımayı başarmıştır. Ilıman karasal iklimin hakim olduğu Prag'da dört mevsim yaşandığı için yılın her ayında çok sayıda ziyaretçiye kapısını açar. Sanat, moda, tarih ve coğrafya tutkunlarının ilgisini kolaylıkla cezbedebilecek bir şehir olan Prag, eğlence merkezleri ve zengin değerleri ile benzersiz bir tatil rotası olabilir. Siz de Prag uçak bileti alarak Çekya'nın en popüler noktalarına doğru bir seyahat düzenleyebilir, unutulmaz anlarınıza yenilerini ekleyebilirsiniz. 

Prag'da Gezilecek Yerler

Prag'ın hem yerel halk hem de ziyaretçiler tarafından en yoğun ilgi gören noktalarından biri, Eski Şehir Meydanı'dır. Orta Çağ boyunca pazar yeri olarak kullanılan bu meydan, Astronomik Saat'e ve Eski Belediye Sarayı'na da ev sahipliği yapar. Şehrin tarihi atmosferini ve mimari dokusunu gözlemlemek isteyenler için ideal bir duraktır. 9. yüzyılda Premysl Hanedanı tarafından inşa ettirildiğinden beri varlığını koruyan Prag Kalesi ise, tarihi bir yolculuğa çıkmak isteyenler için bir diğer alternatif rotayı oluşturur. Kent manzarasını ayaklar altına seren kalede, yüzyıllardır korunan mimari çizgileri incelemek mümkündür. 

Prag'ın eğlenceli ve hareketli noktalarından biriyse, Wenceslas Meydanı'dır. 19. yüzyıldan beri görünümünü koruyan meydanda birçok eğlence ve alışveriş merkezi yer alır. Şehrin manzarasını izlemek ve keyifli anlar geçirmek isteyenlerin, Petrin Tepesi Gözlem Kulesi'ni de mutlaka ziyaret etmesi tavsiye edilir. Son olarak, birçok turistin önünde fotoğraf çekilmeden dönmek istemediği Dans Eden Ev, özgün ve şaşırtıcı tasarımı ile ziyaretçilerin uğrak noktasıdır.  

Prag'da Popüler Restaurantlar / Alışveriş Yerleri

Prag mutfağında başta Avusturya ve Macaristan olmak üzere birçok farklı ülkenin izleri bulunur. Şehrin en ünlü tatlısı ise trdelniktir. Geleneksel Çek mutfağı lezzetlerini tatmak için School, Kalina, Amade, V Zatisi ve Klub Architecktu adlı restoranlar ön plana çıkar. Ayrıca şehrin en ünlü İtalyan restoranlarından biri olan La Finestra in Cuccina, her akşam birçok ziyaretçiyi ağırlar. 

Prag, alışveriş tutkunlarına pek çok farklı alternatif sunan bir şehirdir. Old Town Meydanı'nda yer alan Celetna ve Na Prikope mağazalarını ziyaret ederek hediyelik eşya seçeneklerine göz atabilirsiniz. Ayrıca Lucerna Pasajı'nda müzik eşyaları ve aksesuar seçeneklerini inceleyebilir, giyim alışverişleriniz için Koruna Pasajı'nı ziyaret edebilirsiniz. Prag'da birçok alışveriş merkezi yer alır. Ancak alışveriş merkezlerinin en popüleri, 200'den fazla mağazayı içinde barındıran Centrum Chodov'dur. Yerel ve butik mağazalar arasında ise My Narodni ve Bila Labut ön plana çıkar. 

Prag'da Ulaşım

Türkiye'den Prag Vaclav Havel Havalimanı'na yapılan aktarmasız uçuşlar, ortalama 3 saat sürer. Havalimanından şehir merkezine doğrudan tren ya da metro bağlantısı bulunmamaktadır. Bu nedenle ziyaretçilerin halk otobüslerini ya da Airport Express adlı servisleri tercih etmesi gerekir. 119 ve 110 numaralı halk otobüsleri ile şehir merkezine ulaşım sağlanabilir. Tren hattına bağlanmak isteyenlerin ise Airport Express kullanması tavsiye edilir. Prag'da halk otobüsleri gece yarısından sonra çalışmadığı için, havalimanına gece saatlerinde varan yolcuların taksi kiralaması gerekir. 

Şehir merkezinde en sık kullanılan toplu taşıma araçları ise metro ve tramvaydır. Metronun 3 ana hattı ve 57 durağı bulunur. 05.00 - 24.00 saatleri arasında çalışan metro seferleri yaklaşık 5 dakikada bir düzenlenir. Şehrin neredeyse her noktasına ulaşan tramvay ise günün her saati seferlerini sürdürür. Metro ve tramvay hatları arasında aktarma durakları bulunur. Otobüsler, çoğunlukla şehrin merkezden uzak noktalarına ulaşımda tercih edilir. Ayrıca tarihi ve şehre özgü bir toplu taşıma aracına binmek isteyen ziyaretçiler için şehir merkezinde füniküler seferleri de mevcuttur.

Merak Edilenler

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
jet.svgturuncu_hx.svgpay.svgglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

mobilemobilemobile
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis